Koji hash comparison alat?

poruka: 3
|
čitano: 1.975
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji hash comparison alat?

Trazim vec neko vrijeme i nikako da nadem idealni "hash checker" odnosno da budem precizniji, vise file comparison alat koji generira hashove za jedan i drugi file ili vise njih. Bilo bi dobro da ima "drag and drop" funkciju i kao sto sam cec rekao, da se mogu usporediti minimalno dva file-a, a ne da se samo generira hash za jedan odredeni file koji se usporeduje s drugim hashom (kao 99% drugih hash checkera).

 

Medutim, naletio sam na jedan alat koji radi upravo ono sto zelim (doduse, pokrenuo sam ga preko virtualke i Sandboxie-a), testirao sam ga malo i program radi savrseno. Problem je u tome sto ne znam je li to siguran softver, alat se zove HashCompare:

 

http://securityxploded.com/hashcompare.php

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 7:32 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji hash comparison alat?

Uz malo programerskog znanja možeš si sam složiti tako nešto...

 

EDIT:

Mogu ti ja napraviti to i dam ti komplet source pa možeš biti siguran da nije neki bukšit!

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 11:42 (Friday).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji hash comparison alat?
Friday kaže...

Uz malo programerskog znanja možeš si sam složiti tako nešto...

 

EDIT:

Mogu ti ja napraviti to i dam ti komplet source pa možeš biti siguran da nije neki bukšit!

 Nemam bas nekog programerskog znanja, a kriptografija me je tek pocela zanimati. Tako da, ako ti nije problem, napravi.......  znaci, da bude nesto slicno u ovom stilu kao HashCmpare:

 

- da podrzava MD5, SHA256 i ako moze sfv (vidi ispod) i sl. hashove/algoritme (inace, ima li NSA backdoor za SHA256... ipak su oni autori tog algoritma)

- da podrzava drag and drop funkciju

- kada si se vec ponudio :D... dodatna opcija (ironicno, koju HashCompare nema, a ostalih 99% hash checkera ima), naravno, mislim na klasicnu usporedbu generiranog hash-a od nekog file-a s copy paste-anim hashem

- ako je moguce, bilo bi dobro da ima mogucnost kreiranja sfv file-a (slicno kao sto to radi npr. QuickSFV softver). Recimo da drag and dropam folder/file (ako moze podrska za vise file-ova) ravno na exebutable file od samog hash checkera ili unutar samog GUI-a i da program kreira sfv file (ali da sfv file smjesti u  isto odrediste gdje se nalaze i sami file/folderi koje je analizirao). Valjda sam bio dovoljno jasan, za MD5/SHA i sl. mi ne treba podrska za 3-100 file-ova (ionako vecinom usporedujem samo dva file-a) ali za sfv bi bilo dobro da ima podrsku za vise file-ova.

- bilo bi dobro da je portable ali nije uvjet

- export to html/text/nesto mi ne treba

- bez tabova/tabbed panela molim, bolje mi je da su dustupne sve opcije/funkcije na jednom mjestu

 

To je to...

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 8:45 (lovac82).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice