MD5 skripta

poruka: 13
|
čitano: 7.558
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
MD5 skripta

Imam samo jedno pitanje: KAKO da dekriptiram OVO: 8395ea2fbc1dcb444818d13ad7bd0b5c

TO se zove MD5 hash

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 18:57 (rockman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
MD5 skripta

Nikako.

Zato se TO i zove hash.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MD5 skripta

trebam to jaaaaaaaaaaako 

15 godina
neaktivan
offline
MD5 skripta

Možeš pokušati sa stranicama koje sadrže arhive hasheva zajedno sa pripadajućim riječima.

www.md5decrypter.co.uk

 

Nažalost, decrypt za ovaj hash nećeš naći. Ali nije tako rijetko da ga nađeš, pogotovo sa čestim riječima, passwordima.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MD5 skripta

Nema se tu što dekodirati. To ti se zove MD5 hash ili MD5 checksum i to ti je nešto kao otisak prsta nekog filea. To ti služi da provjeriš je li file koji je skinut sa neke stranice upravo taj file. Samo usporediš md5 hash sa filea i md5 hash koji ponekad piše na stranici sa koje file učitavaš. On se jednostavno generira pomoću određenih algoritama sa malo šansom da isi md5 hash imaju dva filea.

 

MD5 hash nekog filea možeš provjeriti pomoću određenih programa.

Ako koristiš mozzilu preporučujem add on koji se zove MD5 Reborned Hasher. On ti može provjeriti i usporediti md5 hash fileova koje si skinuo sa mozzilom.

 

Evo još jedan link


capttawish@gmail.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MD5 skripta
captain_soap_McTawish kaže...

Nema se tu što dekodirati. To ti se zove MD5 hash ili MD5 checksum i to ti je nešto kao otisak prsta nekog filea. To ti služi da provjeriš je li file koji je skinut sa neke stranice upravo taj file. Samo usporediš md5 hash sa filea i md5 hash koji ponekad piše na stranici sa koje file učitavaš. On se jednostavno generira pomoću određenih algoritama sa malo šansom da isi md5 hash imaju dva filea.

 

MD5 hash nekog filea možeš provjeriti pomoću određenih programa.

Ako koristiš mozzilu preporučujem add on koji se zove MD5 Reborned Hasher. On ti može provjeriti i usporediti md5 hash fileova koje si skinuo sa mozzilom.

 

Evo još jedan link

ne pričamo o istoj stvari

15 godina
neaktivan
offline
Re: MD5 skripta
captain_soap_McTawish kaže...

Nema se tu što dekodirati...

  Ali, ako imaš MD5 hash i recimo - riječ iz koje je dobiven hash, i recimo imaš bazu od kakvih milijun hashova i riječi iz kojih su generirani.


Tada možeš uz malo sreće iz MD5 hasha dobiti određeni password ili riječ.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
neaktivan
offline
Re: MD5 skripta
rockman kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Nema se tu što dekodirati. To ti se zove MD5 hash ili MD5 checksum i to ti je nešto kao otisak prsta nekog filea. To ti služi da provjeriš je li file koji je skinut sa neke stranice upravo taj file. Samo usporediš md5 hash sa filea i md5 hash koji ponekad piše na stranici sa koje file učitavaš. On se jednostavno generira pomoću određenih algoritama sa malo šansom da isi md5 hash imaju dva filea.

 

MD5 hash nekog filea možeš provjeriti pomoću određenih programa.

Ako koristiš mozzilu preporučujem add on koji se zove MD5 Reborned Hasher. On ti može provjeriti i usporediti md5 hash fileova koje si skinuo sa mozzilom.

 

Evo još jedan link

ne pričamo o istoj stvari

Pričate o istoj stvari. MD5 tj. Message Digest 5 je algoritam koji zadanu poruku (može biti lozinka, korisničko ime, slika, program, film, bilo što digitalno) rastavlja na male jedinice, obrađuje i na njima primjenjuje logičke operacije putem nereverzibilnog algoritma (ne može se pokrenuti unatrag). Rezultat je MD5 hash koji se sastoji od 32 HEX znaka (0-F).

 

Tako kriptirana poruka može se koristiti za sigurnije spremanje lozinki u bazu podataka, za provjeravanje integriteta fileova (checksum), itd. To su najčešći načini korištenja.

 

Ukoliko se samo jedan bit promjeni novi MD5 hash totalno je drugačiji.

 

Znači: Poruka u hash je moguće, ali hash u poruku nije moguće.

 

(Osim ako odeš na neki servis gdje je taj hash izračunat i u bazi podataka, ali to su većinom oni najčešće korišteni passwordi).

 

E sad, zašto ga nije moguće okrenuti, tj. zašto nije moguće iz MD5 hasha dobiti originalnu poruku, ne znam jer se ne kužim u kriptografiju, ali znam da je nelogično i nemoguće. Jer da je moguće onda bi značilo da iz checksuma (> 1 kb) serije možeš dekriptirati cijelu epizodu (+300mb) što je nemoguće...

Potpis ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 20:26 (Danijel).
15 godina
neaktivan
offline
MD5 skripta

dekriptirati md5 je itekako moguce, samo sa trenutnim javnim alatima za tu namjenu je skoro pa nemoguce. Ima par privatnih sajtova koji sluze za tu svrhu i znam neke ljude koji su dekriptirali za kratko vrijeme, i ne neznam imena tih sajtova.

wayofcoder.com
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MD5 skripta
Arxi kaže...

dekriptirati md5 je itekako moguce, samo sa trenutnim javnim alatima za tu namjenu je skoro pa nemoguce. Ima par privatnih sajtova koji sluze za tu svrhu i znam neke ljude koji su dekriptirali za kratko vrijeme, i ne neznam imena tih sajtova.

Svaki kriptografski algoritam teoretski je moguće probiti i dešifrirati sa pravim alatima. Mislim da sam negdje pročitao (nisam siguran) da bi npr. jedno kvantno računalo moglo dekriptirati i danas najjače kriptografske algoritme.

Potpis ;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: MD5 skripta
Danijel kaže...

(Osim ako odeš na neki servis gdje je taj hash izračunat i u bazi podataka, ali to su većinom oni najčešće korišteni passwordi).

  Iznenadio bi se kakvih kompliciranih passworda se nađe.

Arxi kaže...

dekriptirati md5 je itekako moguce, samo sa trenutnim javnim alatima za tu namjenu je skoro pa nemoguce. Ima par privatnih sajtova koji sluze za tu svrhu i znam neke ljude koji su dekriptirali za kratko vrijeme, i ne neznam imena tih sajtova.

  Koliko ja znam - nije moguće. Iz razloga koje je naveo Danijel. Moguće je ono što sam gore napisao, tj. usporediti hash sa bazom hasheva (koji su dobiveni iz običnih passworda).

 

Danijel kaže...

Svaki kriptografski algoritam teoretski je moguće probiti i dešifrirati sa pravim alatima. Mislim da sam negdje pročitao (nisam siguran) da bi npr. jedno kvantno računalo moglo dekriptirati i danas najjače kriptografske algoritme.

  Ali MD5 hash NE SADRŽI čitav dokument iz kojeg je on dobiven (osim možda kod običnih riječi; passworda). Prema tome - nemoguće je iz MD5 hasha dobiti sliku, film.

 

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 20:38 (Random.).
15 godina
neaktivan
offline
MD5 skripta

Solucija ako imaš CUDA ili ATIjevu novu grafulju:

 

http://www.golubev.com/hashgpu.htm

Music is lifestyle !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MD5 skripta

Vjerujem da pokušava dekriptirati password iz hash datoteke.

Nikako. Neće ići.

S druge strane, nije legalno.

Ako si zaboravio password, resetiraj ga, postoje boot CDovi za to.

No ako pokušavaš provaliti password za logiranje da osoba koja zna taj password ne zna za to, kuckaš na kriva vrata.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice