Moze li modem biti zarazen virusom s weba?

poruka: 4
|
čitano: 4.892
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Moze li modem biti zarazen virusom s weba?
Prica ide ovako - komp mi je pokupio neki ili vise virusa sa weba.

Sustav zasad radi normalno, jedino sto ti nesretni virusi mi stvaraju veliki promet, zbog cega mi je T-com (bez rijeci!!) uskratio "gostoprimstvo". To sam saznao drugi dan kad sam ih bio prisiljen zvati jer je FF radio, ali bez konekcije. Nakon osn. Dijagnostike, agentica me obavijestila da sam unpljugd dok ne ocistim komp.

Samo, kad nanovo instaliram sustav, da li moze modem biti i dalje zarazen??
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Moze li modem biti zarazen virusom s weba?

Nakon formatiranja i čiste reinstalacije windowsa nebi trebalo bit malwarea, ali ako nisi siguran za svaki slučaj provjeri sa Malwarebytes anti malware ili superanti spyware. Također provjeri malo dali ti netko krade internet preko Wifi-a jer meni prije smrdi na to nego na malware. Jer ako te T-com isključio to mora biti velika količina prometa.

There is only one rule in metal, play it F*CKING LOUD!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li modem biti zarazen virusom s weba?
Ne iskljucuje se zbog prometa, vec zbog jako puno zahtjeva prema nekom serveru, sto najcesce rade virusi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li modem biti zarazen virusom s weba?
PC - stručnjak kaže...
Ne iskljucuje se zbog prometa, vec zbog jako puno zahtjeva prema nekom serveru, sto najcesce rade virusi.

Slažem se sa kolegom, t-com ne radi buku iznad pola terabajta, terabajt...

Najvjerojatnije je da je virus i da te haker uključio u botnet pa te koristi za floodanje, što može objasniti to da tcom p!zdi jer im to usporava cijeli promet...

Kao što je prijašnji kolega rekao, reinstalacija windowsa te ako još nisi, stavi WPA2-PSK zaštitu na ruter sa nekim jakim ključem i to bi bilo to. :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice