Opera Browser

poruka: 59
|
čitano: 14.870
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

Poštovanje !

Koliko sam ja čuo i iskusio Opera treba da je najbrži browser koji postoji, pa bi moje pitanje bilo : Dali je moguće da zbog kukija opera sporija i od firefoxa i od kroma . . . jednostavno ne vjerujem koliko mi brže učita stranicu s firefoxom nego s operom, dok je prije učitavala ko blesava ... ?!?!?!

Po mogućnosti molio bih vas da iznesete vaše mišljenje generalno o browserima   i o prednostima koje koji ima.. , šta ja znam , recite koji je najbolji po vama i zbog čega ?

Ja koristim Operu , jer je brza (barem prije bila) i što nije puno načičkana , a ne volim krom iz jednog jedinog razloga jer ne sviđa mi se kako google polako osvaja planet "tehnologije" , uostalom tko zna možda za koju godinu bude i Google space shuttle LOL :D

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

¸Opera mi je dosad najbolja a stvarno sam ih isprobao veoma puno, neusporediva je sa mozilom................

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
Pa ocito imas problem s konfiguracijom opere...

Meni je opera super brza osim pri ucitavanju java aplikacija od kojih 300 i vise KB gdje je sporija i do 20% od drugih...
In Control
16 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

0-10

 

opera -8

firefox - 8

chrome - 6

ie - 5

avant - 7

 

safari i sl nisam probao.

 

bogatstvo addonsa ff ispaljuje u orbitu.

gay chrome je najbrzi.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
torrente kaže...

0-10

 

opera -8

firefox - 8

chrome - 6

ie - 5

avant - 7

 

safari i sl nisam probao.

 

bogatstvo addonsa ff ispaljuje u orbitu.

gay chrome je najbrzi.

  Nije... tekstualni Lynx je najbrzi... :P

 

hahaha... nemas pojma koliko ga često rabim kad sam na terminalu...

In Control
13 godina
offline
Opera Browser

Ako misliš da je zbog cookija spor onda ih zbriši al moj brat koristi operu već jedno 6 mjeseci i piči ko luda

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

Imam operu ali mi na njoj neradi stranica od adm tj. onaj dio sa lijeve strane!???

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
stisni f12, potom networking potom identify as firefox... probaj sada...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser

Mislim da si pogriješio, pa da te ispravim. Stisni F12, pa Edit Site Preferences/Network/pod Bowser identification, klikni Mask as Internet Explorer.

15 godina
offline
Opera Browser

obojica, ima laksi nacin, ides desni klik, pa uredi postavke lokacije, pa mreža i tamo odaberes

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
istina... ali i f12 edit site preferences je isto toliko tesko koliko i desni klik :)
In Control
15 godina
offline
RE: Opera Browser
EnlightenedPhoenix kaže...
istina... ali i f12 edit site preferences je isto toliko tesko koliko i desni klik :)

malko je lakse sa desnim klikom, potrebna ti je samo jedna ruka koju nemoras pomicati sa miša {#emotions_dlg.tongue-out}

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser

Ma svejedno je kad pravilno stojiš za kompom, lijeva ruka na tipkovnici, desna na mišu, i obrnuto za ljevake! No pustimo sad to ja bi htio baciti malo kritike na račun opere, i kao dugogodišnji korisnik nje vidim da u ovim novim verzijama troši previše radne memorije naspram drugih browsera, i još nisu ispravili neke 'bugove' na najpopularnijem video servisu. Pa ako su u youtube-u lijeni optimizirati stranicu za operu, što u operi nisu riješili te 'bugove' koji se vuku ohoho, a očito je da se youtube-u ne da zafrkavati oko toga.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
Cevi kaže...

Ma svejedno je kad pravilno stojiš za kompom, lijeva ruka na tipkovnici, desna na mišu, i obrnuto za ljevake! No pustimo sad to ja bi htio baciti malo kritike na račun opere, i kao dugogodišnji korisnik nje vidim da u ovim novim verzijama troši previše radne memorije naspram drugih browsera, i još nisu ispravili neke 'bugove' na najpopularnijem video servisu. Pa ako su u youtube-u lijeni optimizirati stranicu za operu, što u operi nisu riješili te 'bugove' koji se vuku ohoho, a očito je da se youtube-u ne da zafrkavati oko toga.

  Zato sto bi to znacilo odstupanje od pravila a jedna stvar za koju su rekli da nema sanse u operi prije 7 godina je NO ERROR CORRECTION :)

 

 

inace meni trosi puno manje memorije nego recimo chrome (kada sve njegove threadove zbrojim) i isto toliko manje od firefoxa i slicnih...

 

A koje su to errori na youtubeu... posto ih ni ne primjecujem... sem sto sam primjetio da nemam vise kad pustam iz favoritsa onu autoplay listu :(

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser

Ja često uploudam video na YT, pa mi smeta što nepravilno prikazuje postotak uplouda, i kad tom videu koji se uplouda dam neko ime i kliknem gumb 'save changes', ne zapamti mi naslov koji sam upisao. Drugi bug je kad sam na nečijem kanalu i pregledavam video datoteke, kad kliknem na neki video neće mi se učita, pa moram scrolati dolje, pa gore da video krene.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
Cevi, čudan neki problem... Meni YT radi dobro
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser

Samo upload me najviše zafrkava.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
Evo ja sve probao... malo cudno ali dva filma koja sam uploado jedan je imao malo problema s upload meterom... ali drugi nije imao nikakvih...

Channel radi dobro...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

Evo za kraj još jedna stvar koja je loša za operu jesu aplikacije za Opera Unite kojih ima malo, i svakom nadogradnjom browsera riskiraš da ti neke aplikacije neće raditi uopće, li neće raditi kako treba! Ja se držim još opere, i nadam se da će me i ona još držati sa svojom kvalitetom. Morao sam malo kritizirati, jer želim da se neki bugovi riješe, onda bi to bila milina!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
EnlightenedPhoenix kaže...
Evo ja sve probao... malo cudno ali dva filma koja sam uploado jedan je imao malo problema s upload meterom... ali drugi nije imao nikakvih...

Channel radi dobro...

  Kolko ti je težak video? Meni već skoro godinu dana na   kanalu ne prikazuje video bez scrola, bio na XP, pa Win 7 i opet isto.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
26 MB mi je bio tezak... ali je lijepo content blocked zbog pjesme... hebemu...

a ne da mi se sada to sredjivati...
In Control
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Opera Browser

Mene najvise zivcira to sto nestaju ikonice iz start bara kada je spusten dole pa moras pritiskati F4 da bi "dosle" ponovo. Ovo je prijavljeno na njihovim forumima kao bug ali Opera Team se oglusava na ovo sto me jako, jako zivcira

 

Da li se i kod vas ovo desava?

██████████████████████
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Browser
Lazarus Long kaže...

Mene najvise zivcira to sto nestaju ikonice iz start bara kada je spusten dole pa moras pritiskati F4 da bi "dosle" ponovo. Ovo je prijavljeno na njihovim forumima kao bug ali Opera Team se oglusava na ovo sto me jako, jako zivcira

 

Da li se i kod vas ovo desava?

  Hm... meni se jos uvijek nije to dogodilo... iako znam na sto mislis posto sam vidio na ss-ovima kod par ljudi... mozda ni sami u operi ne znaju zasto... jer zbilja je cudno to...

In Control
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Opera Browser
EnlightenedPhoenix kaže...
jer zbilja je cudno to...

  Ja mislim da je ovo na relaciji Opera Skinovi i Windows Aero ali tko ce znati

██████████████████████
11 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Browser

ja sam koristio operu do sada ali sam presa na krom jer  operi je jedina zamjerka zbog youtube što ne učitava kako treba

 

14 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje za Operu: kako izvući iz Opere sve lozinke koje su mi u njoj spremljene za pristup pojedinim web stranicama i spremiti ih lokalno u željenu fajlu? ...pitam jer radim format/install os-a, pa da kasnije ne unašam sve ponovno... Thnx!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Browser
Canis kaže...

Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje za Operu: kako izvući iz Opere sve lozinke koje su mi u njoj spremljene za pristup pojedinim web stranicama i spremiti ih lokalno u željenu fajlu? ...pitam jer radim format/install os-a, pa da kasnije ne unašam sve ponovno... Thnx!

  Ja to riješim preko opera link sinkronizacije.   Uključiš opera link zatim napraviš account i konfiguriraš  sve što želiš spremiti npr bookmarks, passvords...

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
11 godina
neaktivan
offline
Opera Browser

da ne otvaram temu, ima li ijedna verzija opere prijevod na stranici kao IE i kromara?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Browser

Nisam te dobro shvatio, ti želiš da ti prevodi web stranicu? Ako da ukucaj translate i traži ekstenziju za operu i instaliraj je, poput ove:  https://addons.opera.com/en/extensions/details/xtranslate/?display=en

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
16 godina
online
Opera Browser

Baš isprobavam najnoviju verziju Opere Next. To je chromium sad, ali mislim da i moj idući default browser. Ima brzinu Chromea (s time da je ovo daleko od dovršenog), bolji download manager od Chromea... Ono za sada čisto ok iako je ovo prazni shell. Jedva čekam finalnu verziju da frknu sve mogućnosti, pa da vidim. Probao još netko?

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice