PDF kopiranje teksta

poruka: 15
|
čitano: 38.718
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

trebao bih kopirati sami tekst iz pdf-a u word, znači sami tekst a ne kao sliku. pokušao sam konvertati, ali opet mi ostane zapravo slika i ja onda ne mogu pisazi i ispravljati to u wordu. probao sam i sa capturetextom, ali makar u opisu piše da shvaća tekst u pdf-u, opet mi kopira samo sliku. onda sam probao sa adobeovim acrobat 9 pro i ajde još nekako kada odem pod ocr i on onda pronađe tekst i onda ga mogu normalno skopirat u word. ali niti to nije savršeno, jer ako taj pdf ima i slika uz sam tekst neka slova mu promaknu, a isto tako ne shvaća š,ć,ž i dr. evo kako to recimo onda ispadne nakon ocr:

 

Nije to nikakva daleka buduenost, vee sadasnjost
koja je dosla zahvaljujuei tehnologiji mobilnih mreia...

 

nije niti to loše, možda ja i previše tražim ali može li se nekako napravit update baze tog ocr pa da onda shvaća u š,ć,ž...?

ili se to možda može lakše sa nekim drugim programom? ili ipak je mnogo tražim...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

Probaj sa Abbyy Fine reader

alrighty then
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: PDF kopiranje teksta
dncrmt kaže...

nije loše, zapravo je mnogo bolji od acrobata, čak prepoznaje i palatale, samo što dosta sporo čita stranice, i ipak mu promaknu neke riječi. ima li još koji sličan program? makar znma da ne mogu dobiti ono što želim ali opet možda je neki još malo bolji...

14 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

Možda Foxit Reader pomogne. Ja ga osobno koristim jer je malen program i dovoljan za moje potrebe. Imaš opciju view this PDF document as a text file .

Odvikao se DotA-e, napokon! ......malo morgen
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PDF kopiranje teksta
Spakos kaže...

Možda Foxit Reader pomogne. Ja ga osobno koristim jer je malen program i dovoljan za moje potrebe. Imaš opciju view this PDF document as a text file .

dobar je, ali mislim da je problem u tome što to iz čega ja želim izvadim tekst je zapravo nekoliko stranica stripa, znači ima i slika i onih oblačića i onda još i onaj comicsans font pa zato valjda niti jedan reader ne može to najbolje pročitat.

u ostalim dokumtima u pdf formatu mi foxit shvati š,đ,ž  a u ovom ne, vjerojatno zato što mu taj font i oblačići smetaju tako da sumnjam da ću naći neki software koji će mi to odlično odraditi. možda kada bi se dalo nekak naštimat da je to comicsans format, pa mi možda bolje prepoznavao riječi? najbolje da ja ručno pretipkam tih nekoliko stranica samo što sam mislio da postoji neki program koji će mi to dobro napravit...

13 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

riješio sam ja to ručnim prepisivanjem....

ako još ima neki dobar reader, samo stavite ovdje prije nego tema padne u zaborav

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

mislim da je nemoguce.

ako imas skenirani alan ford, nemoguce je iz dijalog oblacica izvlacit text uz copy/paste.

ostali konverteri sto je kao addon ubace u word ,bez problema to rade sa textom iz pdf-a,ali iz slika sa textom, nemoguce.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

ima program .pdf <-> .txt sam nezz kak se zove :P

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PDF kopiranje teksta

Pozdrav,

zbog prirode posla vrlo često sam u situaciji da trebam text iz PDF-a prebaciti u neki tekstualni editor.

Isprobao sam hrpu alata,

ABBYY FineReader je klasa za sebe,

ostali tako-tako.

Međutim najbolje rezutate u pravilu dobivam putem free online servisa:

Free PDF Convert

odnosno vrlo dobri rezultati su na:

PDF Online

PDFtoWord

 

 

P.S.

Navedeno se odnosi na klasične PDF dokumente,

ako su scan-irani dokumenti, preporučavam prilikom scan-iranja odabrati odmah funkciju prebacivanja u text.

(osobno koristim Epson BX300F i uz njega ABBYY FineReader)

 

 

Carpe Diem
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 13:10 (mci).
13 godina
neaktivan
offline
RE: PDF kopiranje teksta
torrente kaže...

mislim da je nemoguce.

ako imas skenirani alan ford, nemoguce je iz dijalog oblacica izvlacit text uz copy/paste.

ostali konverteri sto je kao addon ubace u word ,bez problema to rade sa textom iz pdf-a,ali iz slika sa textom, nemoguce.

da, probao sam u ovih nekoliko dana mnogo konvertera i readera ali izgleda da takav softwareza tako nešto još nisu napravili...

 

@mci  hvala, ali ništa od toga nije pomoglo, tekst je nakon konverzacije i dalje zapravo slika...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: PDF kopiranje teksta
mci kaže...

Pozdrav,

zbog prirode posla vrlo često sam u situaciji da trebam text iz PDF-a pre{#}baciti u neki tekstualni editor.

Isprobao sam hrpu alata,

ABBYY FineReader je klasa za sebe,

ostali tako-tako.

Međutim najbolje rezutate u pravilu dobivam putem free online servisa:

Free PDF Convert

odnosno vrlo dobri rezultati su na:

PDF Online

PDFtoWord

 

 

P.S.

Navedeno se odnosi na klasične PDF dokumente,

ako su scan-irani dokumenti, preporučavam prilikom scan-iranja odabrati odmah funkciju prebacivanja u text.

(osobno koristim Epson BX300F i uz njega ABBYY FineReader)

 

 

  ja sam pokusao sa    ABBYY FineReader i ide do nekih 50 & i izbaci mi nesto i prekine...(meni treba da iz pdf prebacim u word i to su nek knjige radim diplomski pa da ne prekucam po 100 puta )   Xilisoft PDF to Word Converter sa ovim programo sam uspio konvetovat ali nije ok u wordu ne mozes selektirat recenicu nesgo cijelu stranicu  

15 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

imali neko rješenje..sve što konvertujem prebaci u word ali ne mogu manipulirati textom text isko slika nalijepljena u wordu samo je mogu razvlačiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PDF kopiranje teksta
hare mn kaže...

imali neko rješenje..sve što konvertujem prebaci u word ali ne mogu manipulirati textom text isko slika nalijepljena u wordu samo je mogu razvlačiti

Treba ti nekakakav OCR program, ima i besplatnih rješenja. Evo baci pogled na ovaj link :

http://www.makeuseof.com/tag/top-5-free-ocr-software-tools-to-convert-your-images-into-text-nb/

9 godina
neaktivan
offline
PDF kopiranje teksta

Pozdrav svima. :) Probala sam sva resanja od gore i ne moze jer je PDF fajl prevelik. Zna li neko sta mogu da pokusam jos? Fajl ima 351mb u pitanju je knjiga i nista ne mogu da kopiram, mogu grafike i slike ali text ne mogu, a treba mi jer prevodim. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PDF kopiranje teksta

Hej također možete uzeti u obzir tradekare.com na popisu za pretvaranje PDF-a na internet. Posjetite: http://www.tradekare.com/pdf-to-word

www.tradekare.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 8:52 (Tradekare).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice