Portable programi

poruka: 11
|
čitano: 4.294
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Portable programi

Mislim reinstalirat windowse pa stavit vecinu portable programa. Neznam jel to dobro ili ne. Po meni bi bilo dobro je ne zauzima puno memorije i nije potrebna instalacija. Pa me zanima vase misljenje, da li se to isplati ili da instaliram standardno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Portable programi

ma instaliraj standarno i samo pazi da ti se ne nagomila programa koje ne koristiš

www.download-mania.com
15 godina
neaktivan
offline
Portable programi

Ovisi o tome koliko često namjeravaš koristiti programe.

Ako ćeš programe povremeno koristiti nije loše imati portable verziju.

Nema instalacije, odmah pokrećeš program, napraviš što ti treba i to je to. :)

 

A i ovisi o kojim je programima riječ. Kod nekih programa portable verzija nema sve mogućnosti kao i verzija koja se instalira. Tako da, kao što sam rekao, sve ovisi koliko često namjeravaš koristiti programe. Ako su ti programi tu tek za najosnovnije stvari, portable nije loš izbor, ali ako želiš nešto, kako bih rekao, "profesionalniji" pristup programu onda bolje da imaš instaliranu verziju.

 

A i u portable programe ne možeš instalirati dodatne stvari, primjerice u portable verziju Photoshopa ne možeš instalirati dodatne pluginove.

Najnovije vijesti iz svijeta filmske industrije: http://twitter.com/filmanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Portable programi
Prison Breaker kaže...

Ovisi o tome koliko često namjeravaš koristiti programe.

Ako ćeš programe povremeno koristiti nije loše imati portable verziju.

Nema instalacije, odmah pokrećeš program, napraviš što ti treba i to je to. :)

 

A i ovisi o kojim je programima riječ. Kod nekih programa portable verzija nema sve mogućnosti kao i verzija koja se instalira. Tako da, kao što sam rekao, sve ovisi koliko često namjeravaš koristiti programe. Ako su ti programi tu tek za najosnovnije stvari, portable nije loš izbor, ali ako želiš nešto, kako bih rekao, "profesionalniji" pristup programu onda bolje da imaš instaliranu verziju.

 

A i u portable programe ne možeš instalirati dodatne stvari, primjerice u portable verziju Photoshopa ne možeš instalirati dodatne pluginove.

photoshop  portable ne postoji legalni samo piratski

15 godina
neaktivan
offline
Portable programi

Isplati se instalirati portabilne verzije programa. Ja koristim Infrarecorder portable version jer retko snimam medije pa mi i nije potreban neki "rezidentni" program za snimanje.

 

Od drugih besplatnih programa imaš i OpenOffice, Mozillu Firefox, Thunderbird...

 

Obično su to besplatni, pa čak i opensource programi.

 

Korisno objašnjenje o besplatnim i portabilnim programima možeš naći na na tehnikalije.co.cc.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 16:54 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
RE: Portable programi

šta je to portable? vidim da stoji da su neki programi portable, šta to znači?

14 godina
offline
Portable programi

Znaci da program i svi njegovi prateci podaci stoje u jednom folderu (i podfolderima ako treba). Znaci nisu razbacani malo u Program Files, malo u Common Files, malo u registry, nego je sve na  jednom mjestu. Deinstalacija se svodi na brisanje tog foldera. Windows niti ne zna da taj program postoji, jer nije instaliran u njegov sustav. 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Portable programi
smotaniveliki kaže...

šta je to portable? vidim da stoji da su neki programi portable, šta to znači?

 To je program koji se ne instalira, pokreces ga sa jednog mjesta tj. svi podaci potrebni nalaze se u jednoj mapi. Korisni su za pokretati ih sa vanjskih memorija, npr. usb flash memorije. 

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 14:52 (IVOX).
9 godina
neaktivan
offline
RE: Portable programi

je preporučivo to instalirati ako mi ne treba to da je u jednom folderu sve i neću instalirat na neku flash memoriju?

13 godina
offline
RE: Portable programi
smotaniveliki kaže...

je preporučivo to instalirati ako mi ne treba to da je u jednom folderu sve i neću instalirat na neku flash memoriju?

 Mislim da sam napisao da se takve vrste programa uopce ne mogu instalirat. Ako neces te programe stavit na usb flash memoriju i sl. i sa toga ih pokretat, onda nemas potrebe za takvim programima. Skini normalne programe i koristi ih. 

Never let a computer know you are in a hurry.
9 godina
neaktivan
offline
RE: Portable programi
IVOX kaže...
smotaniveliki kaže...

je preporučivo to instalirati ako mi ne treba to da je u jednom folderu sve i neću instalirat na neku flash memoriju?

 Mislim da sam napisao da se takve vrste programa uopce ne mogu instalirat. Ako neces te programe stavit na usb flash memoriju i sl. i sa toga ih pokretat, onda nemas potrebe za takvim programima. Skini normalne programe i koristi ih. 

 

 

jesi da, samo to mi je nekako čudno na nešto uopće ne instaliram pa sam automatski to napisa ali nis tako mislia... nema veze naći ću običnu verziju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice