Preporuka osnovnoga softwarea za Win7 x64

poruka: 3
|
čitano: 3.995
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Preporuka osnovnoga softwarea za Win7 x64 i x86

Znam da svatko ima neke svoje "favorite" kada instalira OS, ali volio bih vidjeti na jednome mjestu preporuku za osnovni software kod instaliranja OS-a.

 

TPreporuke idu za navedene programe:

 

- media player

- uninstaller

- reg. cleaner

- av rijesenje (firewall, av...moze i  IS-i rijesenje)

- defragment

- browser

- preglednik fotografija

- partition manager

- program za snimanje

- program za izradu image-a

- FTP

- torrent klijent

- slobodno ubacite jos koji ako se sjetite

 

Bilo bi ok da su svi programi free te da bar u kratko kazete zasto "bas taj" program. Mislim da bi ovo pomoglo mnogima koji su neodlucni i koji prvi puta instaliraju sami OS te sve ostale programe.

Ako se oko necega necemo moci sloziti staviti cemo ankete za neke programe.

Po zavrsetku preporuka, urediti cu ovaj post i staviti sve preporuke za sav software potreban za normalan i ugodan rad na Win7 (obratiti paznju dali program kojega stavljate ima i x64 verziju te napomeniti ako nema).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 19:00 (win32).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuka osnovnoga softwarea za Win7 x64 i x8
win32 kaže...

Znam da svatko ima neke svoje "favorite" kada instalira OS, ali volio bih vidjeti na jednome mjestu preporuku za osnovni software kod instaliranja OS-a.

 

Trebam preporuku za:

 

- media player

- uninstaller

- reg. cleaner

- av rijesenje (firewall, av...moze i   IS-i rijesenje)

- defragment

- browser

- partition manager

- program za snimanje

- program za izradu image-a

- FTP

- torrent klijent

- slobodno ubacite jos koji ako se sjetite

 

Bilo bi ok da su svi programi free te da bar u kratko kazete zasto "bas taj" program. Mislim da bi ovo pomoglo mnogima koji su neodlucni i koji prvi puta instaliraju sami OS te sve ostale programe.

Ako se oko necega necemo moci sloziti staviti cemo ankete za neke programe.

Po zavrsetku preporuka, urediti cu ovaj post i staviti sve preporuke za sav software potreban za normalan i ugodan rad na Win7 (obratiti paznju dali program kojega stavljate ima i x64 verziju te napomeniti ako nema).

1. AIMP i Splayer - prvi: nudi mngogo mogućnosti out of the box, slićan winampu, ali puno bolji. Drugi: Otvara sve formate bez dodatnih kodeka, savršeno koristi hardversku akceleraciju,

2.Revo uninstaller free: jako dobro pretražuje sistem za ostacima nakon deinstacije, hunter mode

3.Glary utilities - jednostavno najbolji, bolji i od nekih komercijalnih rješenja, brz i efikasan

4.Comodo Internet Security - najbolje free rješenje, jedino nije za neiskusne korisnike

5.Puran defrag - najbolji free defragmenter, bolji od komercijalnih rješenja, ima boot time defrag

6.Opera - ljepša, brža i sigurnija od drugih, u osnovi ima stvari koje drugi browseri imaju tek sa dodacima

7.

8.Imgburn - malen, brz, besplatan

9.Pogledaj gore

10.Filezilla

11. Utorrent - klasik, podržan od svih trackera, najjedostavniji za rukovanje

 

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
offline
RE: Preporuka osnovnoga softwarea za Win7 x64 i x8

Mozda nesto ovako:

 

1. Winamp -> iskljucivo za slusanje glazbe; VLC -> odlican program sa svim potrebnim kodecima te sve otvara bez greske....stvarno ima puno opcija; MPCHC -> klasik

2.

3. nCleaner -> nalazi dosta stvari koje Glary "preskoci", ali jedina mana sto se vise ne razvija (bar mislim da ga vise ne razvijaju) ili CCleaner (puno mogucnosti, a jako mali program koji se odlicno integrira u Recycle Bin)

4. CIS ako idemo na IS-i rijesenje, a ako je kombinacija bas free programa mozda ovo:

 

Avira free

Comodo firewall

Malwarebyte's -> povremeno proskenirat komp za svaki slucaj

 

5. Defraggler -> radi defragment cijeloga harda ili samo pojedinih fileova te veliki plus sto je program uistinu mal

6. Chrome -> brz, ali mozda ce nekome smetati minimalizam

7. Easus Partition Master -> odlicno radi svoj posao, nikada mi do sada nije zeznio nista kod prtljanja po particijama, radi uredno na Win7 x64 (ne znam kako se ponasa free verzija ako postoji)

8. Ashampoo Burning Studio -> snima sta god pozelite, mana -> nije free

9. DTlite -> treba pripazit kod instalacije jer su poceli sa trpanjem raznoga smeca pa se lako moze desiti da slucajno instaliras mali milijun gluposti

10. Filezilla

11. uTorrent

 

Cekamo jos preporuka pa cu napisati nesto vise o svakome programu.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice