Simple OS

poruka: 5
|
čitano: 2.296
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kreiranja OSa

Pozdrav, prvi put pisem na ovom forumu pa se eto nadam da sam barem pogodio podforum.

Vec tri mjeseca trazim za neku kvalitetnu, no isto tako korisnu ideju za projekt, i sjetio sam se neceg vrlo vrlo zanimljivog.

Ideja je napisati OS sa engineon koji ce ucitavat webview.

Za pocetak, prije nego sto pocnem sa samim kreiranjem radit cu neke manje projekte vezane uz samu ideju, pa tako i da cim se upali OS da mi prikaze google.hr (netrazim mogucnost koristenja misa, tipkovnice ni icega za pocetak, cisto da vidim kako radi).

E sad, tu ide problem, taj dio OSa koji ce pokrenit webview ce vjerovatno trebat bit napisan u C++ / C#, no iako mogu slobodno rec da sam super sa QBasicom mislim da me neide sa C++ ili C#om.

Mozeli se taj dio OSa napisat u QBasicu sa uzorom na MSDOS? Ili cu ipak trebat pricekat sa projektom i naucit baren nesto C++ ili C# kako bi nastavio dalje.

Hvala!

 

Edit: Neznam odakle mi uopce ideja povezivat QBasic sa webviewom.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 1:08 (lordgaben).
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko kreiranja OSa

Ne znam odakle ti uopće ideja povezivat "super" znanje QBasica s izradom novog OS-a.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko kreiranja OSa
Indy76 kaže...

Ne znam odakle ti uopće ideja povezivat "super" znanje QBasica s izradom novog OS-a.

 MSDOS

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko kreiranja OSa
Indy76 kaže...

Ne znam odakle ti uopće ideja povezivat "super" znanje QBasica s izradom novog OS-a.

 http://back2basic.phatcode.net/?Issue_%231:Writing_an_Operating_System..._in_QuickBasic

Ako si baren onako malo procita ono sto sam napisa gore, meni treba samo webview, zato sam prekrizia QBasic. Takoder za taj isti webview trebam napravit program koji ce me spajat na internet.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko kreiranja OSa
lordgaben kaže...
Indy76 kaže...

Ne znam odakle ti uopće ideja povezivat "super" znanje QBasica s izradom novog OS-a.

 MSDOS

 Koji je pisan u asembleru

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice