Snaga wireless antene??

poruka: 22
|
čitano: 12.741
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??
Imam jedan problem, nadam se da nije i nerjesiv... Kupio sam wireless antenu REALTEK 8187b, i hvata odlican signal: Signal strenght 75%, a Link quality 78%, Speed 54Mbps... To je signal odlican, i recimo kada sam u igrici COD4 odjednom mi pocme ping skakati i conection interupted me izbaci iz igrice, dok recimo cimer sa slabijom antenicom na istoj mrezi sve super normalno mu valja...e sada, postavljam si pitanje da li je mozda preslaba snaga od stane moga usb sa laptopa prema antenici s obzirom da antenica zahtjeva dosta struje, tj malo vecu struju, pa mozda ne radi punom snagom... Pitanje broj 2 je da li bi USB HUB sa vlastitim napajanjem rijesio taj problem!?? HVALA SVIMA....
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Snaga wireless antene??

Da li si dobio dual USB kabel sa WIFI stickom?

 

Ako nisi onda je moguće da je problem sa premalom strujom na USB-u.

A koji je laptop i da li si siguran da pordžava min. USB 2.0?

 

Da li igraš na adapter ili si na bateriji?

Koji su Winsi?

Kada se igraš podesi pod power management na High Performance.

U device manageru disableaj na wifi kartici da ju računalo može ugasiti da uštedi struju.

 

Daj mi link na USB WIFI koji si kupio.

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 12:11 (Exploder).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga wireless antene??
Exploder kaže...

Da li si dobio dual USB kabel sa WIFI stickom?

 

Ako nisi onda je moguće da je problem sa premalom strujom na USB-u.

A koji je laptop i da li si siguran da pordžava min. USB 2.0?

 

Da li igraš na adapter ili si na bateriji?

Koji su Winsi?

Kada se igraš podesi pod power management na High Performance.

U device manageru disableaj na wifi kartici da ju računalo može ugasiti da uštedi struju.

 

Daj mi link na USB WIFI koji si kupio.

Nisam dobio dual kabel {#}

Laptop je Toshiba Satellite A300D {#}

Igram na adapter {#}

Win7 Ultimate 64-bit {#}

Namjesteno mi je na balanced tj srednje (kako da to disable?) {#}

Trebam li mozda posebne drivere za nju skinuti, ili je dovoljno sto ju ocita laptop sam i instalira??{#}

 

Antenica je narucena preko frenda, a radi se o: REALTEK 8187b 960000G  (crnog kucista na kojem pise WiFiSKY i ispod u nekom znaku 960000G) nadam se da ces znati o kakvoj se radi, a jos vise se nandam da ces mi pomoci ;)) Hvala

13 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??

evo nasao sam antenicu: http://www.ebay.com/itm/960000G-1600MW-USB-Wireless-WiFi-Adapter-10DBi-Antenna-/160591556000

 

i, jos jedno (malo cudno pitanje), da li lampica mora svjetliti, kako je na slici ili ne...jer meni nesvjetli, i zaista sam vise ocekivao od nje, pa mozda neradi punom snagom, mozda je na neki nacin ogranicena??? HVALA!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??

Ta kartica je smece, pomiri se s tim.

TD za glupost
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Snaga wireless antene??

Nije kartica nikakvo smeće. Imam doma od te iste firme 3 kartice jednu od 1mw i 2 od 2mw, imao sam i od 1.5mw i sve su odlično radile. Moguće je da ti usb neda dovoljno struje ili da je uključena štedna baterije kako je forumaš rekao. Probaj probati karticu na nekom kompjutoru.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??

Sličan problem, kartica s istim čipom (RTL8187b), ali od Canyona. Pod WinXP radila je bez problema, nakon prelaska na Win7, radi cca 20-tak minuta nakon uključivanja kartice u USB port, a tada prestane raditi. Moguće je da se radi o prestanku rada zbog pregrijavanja, budući da proradi nakon što ju odspojim i pustim da se ohladi (u radu se znatno zagrije).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga wireless antene??
Patrick_cro kaže...

Nije kartica nikakvo smeće. Imam doma od te iste firme 3 kartice jednu od 1mw i 2 od 2mw, imao sam i od 1.5mw i sve su odlično radile. Moguće je da ti usb neda dovoljno struje ili da je uključena štedna baterije kako je forumaš rekao. Probaj probati karticu na nekom kompjutoru.

Nisu ti te kartice preko 500mw provjereno, poznata prevara, ljudi to masovno kupuju na ebay i njuskalo

tj kupuju oni informaticki nepismeni

TD za glupost
16 godina
offline
Snaga wireless antene??

Jesi li kada imao tu karticu u rukama i probao sa njom raditi? Ja jesam i savršeno radi. Evo samo 1 primjera udaljen sam od svojeg kafića na plaži od gradske mreže 1km zračne linije i hvatam od 85-92 signal sa svojom karticom, dok sa običnom imam nekad 20 a nekad skoro ništa. Ajde mi daj neki primjer gdje ti nije radila, a ja ču ti testirati pa ti dokazati da nisu u pravu.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Snaga wireless antene??
mp9 kaže...

evo nasao sam antenicu: http://www.ebay.com/itm/960000G-1600MW-USB-Wireless-WiFi-Adapter-10DBi-Antenna-/160591556000

 

i, jos jedno (malo cudno pitanje), da li lampica mora svjetliti, kako je na slici ili ne...jer meni nesvjetli, i zaista sam vise ocekivao od nje, pa mozda neradi punom snagom, mozda je na neki nacin ogranicena??? HVALA!

Kartica izgleda je neki jeftilen ali bi svakako trebala raditi.

Pod svakako mislim u teoriji.

Dakle obavezno stavi original drivere za nju, skini s neta ako nemaš.

spajaj se na WIFI preko software-a kartice.

 

Obavezno ukopčaj laptop u struju i stavi na high performance.

Također provjeri komp od virusa i ostale gamadi.

Ukoliko imaš nešto što ti radi promet i smanjuje bandwith pa te zato baca van.

 

E da, lampica bi morala svijetliti.

Kod mene svijetli a ja imam sličnu.

 

Ako neće ni sa original software-om probaj dual usb kabel.

 

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 2:26 (Exploder).
13 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??

Bandwith nemam tj pogasio sam ih...ali jao, sad me brine ta lampica... :// nesvjetli uopce, ali pokusat cu sa org softverom pa cemo vidjeti... Kako bih jos mogao pojacati struju na USB znas li mozda?? Stavio sam na high preformace... I da, ona meni pojaca signal, laptop mi hvata ajmo laicki reci 2 crtice, a antenica 4-5...dakle ona pojaca, ali imam onda osjecaj, a vjerujem da i ti isto tako da bi trebala onda ona i bolje raditi..!!!?!?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Snaga wireless antene??

U pravilu da, sa takvim deklariranim 0,5;1 i više W bi trebao dolaziti dual USB kabel.

I ako ti lap hvata 2 crtice ova bi trebala davati full signal.

 

Moja recimo hvata 4 crtice, nekad i 5 dok laptop ne vidi ni jednu.

Stavi original soft. pa se javi.

Super Secret Secret Squirrel
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga wireless antene??
Exploder kaže...

U pravilu da, sa takvim deklariranim 0,5;1 i više W bi trebao dolaziti dual USB kabel.

I ako ti lap hvata 2 crtice ova bi trebala davati full signal.

 

Moja recimo hvata 4 crtice, nekad i 5 dok laptop ne vidi ni jednu.

Stavi original soft. pa se javi.

Stavio sam soft. ovaj (normalno, odabrao RTL8187B, Description ovu drugu gdje je Win7, ne tamo di je za Betu, i odabrao site HK) i jedino sta sam dobio da lampica (konkretno zelena) treperi, ali signal je i dalje ostao jednake jacine??? {#}

16 godina
offline
Re: Snaga wireless antene??

A spajaš se preko software-a ili preko win managera?

 

Nadam se da znaš da moraš antenu dignut prema gore i ukoliko je moguće staviti ju na što višu poziciju, a ne recimo ispod stola itd.


Probaj se sada igrat pa vidi jel se što promjenilo.

 

Ako je isto, probaj hub sa vlastitim napajanjem ili dual USB kabel.

 

Također nisi naveo, barem mislim koji router imaš.

 

I stavi test sa speedtest-a, a možeš i pingtest

 

http://speedtest.net/

 

http://pingtest.net/

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 12:35 (Exploder).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga wireless antene??
Exploder kaže...

A spajaš se preko software-a ili preko win managera?

 

Nadam se da znaš da moraš antenu dignut prema gore i ukoliko je moguće staviti ju na što višu poziciju, a ne recimo ispod stola itd.


Probaj se sada igrat pa vidi jel se što promjenilo.

 

Ako je isto, probaj hub sa vlastitim napajanjem ili dual USB kabel.

 

Također nisi naveo, barem mislim koji router imaš.

 

I stavi test sa speedtest-a, a možeš i pingtest

 

http://speedtest.net/

 

http://pingtest.net/

Pa kad antenicu prikljucim na USB komp ju ocita i omdah spoji bez da ista ja diram... ?!?!  

Antenica je na plafonu {#}

HUB sam vec narucio i to ovaj

Router nezz koji je jer je od susjeda {#} (ali mislim da je T-com)

Speed test: ping 63ms, download speed 0.66 Mbps, upload speed 0.27Mbps

Pingtest: ping 43ms, jitter 2

16 godina
offline
Snaga wireless antene??

Jao, ovo ti je presporo za ikakvu igru.

Upload još nekako ali download je prespor.

 

Jesi ti siguran da je to 0.66 Mbps?

 

I to se još spajaš na susjedov WLan koji vjerojatno ima 4/256 brzinu od T-Com-a i sigurno surfa ili skida nešto tako da mislim da možeš zaboravit igru.

 

Uzmi svoj net ili reci reci susjedu da poveća brzinu.

Susjed kao zna da ti koristiš njegov net?

 

Daj ti stavi link na sliku testa.

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 14:00 (Exploder).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga wireless antene??
Exploder kaže...

Jao, ovo ti je presporo za ikakvu igru.

Upload još nekako ali download je prespor.

 

Jesi ti siguran da je to 0.66 Mbps?

 

I to se još spajaš na susjedov WLan koji vjerojatno ima 4/256 brzinu od T-Com-a i sigurno surfa ili skida nešto tako da mislim da možeš zaboravit igru.

 

Uzmi svoj net ili reci reci susjedu da poveća brzinu.

Susjed kao zna da ti koristiš njegov net?

 

Daj ti stavi link na sliku testa.

Siguran sam da je 0.66Mbps! Ali to je u slavoniji ovdje, u Zg gdje studiram neznam sad tocno koliko je, sutra navecer cu staviti...

Kako da povecam brzinu, mozes li mi molim te pomoci??

Susjed nezna da koristim njegov net {#}

A router je Thompson (ovaj)

16 godina
offline
Re: Snaga wireless antene??
mp9 kaže...

Siguran sam da je 0.66Mbps! Ali to je u slavoniji ovdje, u Zg gdje studiram neznam sad tocno koliko je, sutra navecer cu staviti...

Kako da povecam brzinu, mozes li mi molim te pomoci??

Susjed nezna da koristim njegov net {#}

A router je Thompson (ovaj)

Nebi smio postati takve stvari javno.

Mislim na ovo što se susjeda tiće.

Gdje se spajaš na susjeda u slavoniji ili u ZG?

Pretpostavljam u slavoniji.

 

A na koga se spajaš kada si u ZG?

 

Što se tiće ovih 0.66Mbps to ti ovisi o aktivnosti susjeda.

Ako on skida torrente ili gleda youtube ili visi na nekim drugim sadržajima koji žderu promet tebi ostaje ono što je slobodno.

Razumiješ

 

Probaj testirati kad si siguran da nitko ne koristi internet osim tebe, recimo iza ponoći ili rano ujutro.
Tako bi trebao dobiti max brzinu koju možeš dobiti.

Ja bi rekao da neće biti veća od 3.5- 3.8 Mbps.

 

Ako ne želiš da te susjed zadavi kada sazna NABAVI SI SVOJ NET!

Saznat će sigurno brže ako nema FLAT i ako nisi sakrio svoje tragove.

Super Secret Secret Squirrel
13 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga wireless antene??
Exploder kaže...
mp9 kaže...

Siguran sam da je 0.66Mbps! Ali to je u slavoniji ovdje, u Zg gdje studiram neznam sad tocno koliko je, sutra navecer cu staviti...

Kako da povecam brzinu, mozes li mi molim te pomoci??

Susjed nezna da koristim njegov net {#}

A router je Thompson (ovaj)

Nebi smio postati takve stvari javno.

Mislim na ovo što se susjeda tiće.

Gdje se spajaš na susjeda u slavoniji ili u ZG?

Pretpostavljam u slavoniji.

 

A na koga se spajaš kada si u ZG?

 

Što se tiće ovih 0.66Mbps to ti ovisi o aktivnosti susjeda.

Ako on skida torrente ili gleda youtube ili visi na nekim drugim sadržajima koji žderu promet tebi ostaje ono što je slobodno.

Razumiješ

 

Probaj testirati kad si siguran da nitko ne koristi internet osim tebe, recimo iza ponoći ili rano ujutro.
Tako bi trebao dobiti max brzinu koju možeš dobiti.

Ja bi rekao da neće biti veća od 3.5- 3.8 Mbps.

 

Ako ne želiš da te susjed zadavi kada sazna NABAVI SI SVOJ NET!

Saznat će sigurno brže ako nema FLAT i ako nisi sakrio svoje tragove.

U slavoniji je na susjeda, a u zg na gazdu zid do...i na nekog ''n'' susjeda u zg na kojeg frend sa manjom antenicom ide kao lud meni odjednom signala nestane, a udaljeni smo 2 m ja i frend...i to me najvise brine...

Sto se tice ''tragova'' mogao bi mi u privatne poruke ukazati na neke glavne stvari sto bi trebao skriti...

Susjed ima FLAT internet...

Nocas sam film skidao i islo je oko 600Kb/s

I, mozes li mi molim te reci kako povecati brzinu neta??? Da li preko routera ili?

13 godina
offline
Snaga wireless antene??

Znam da je stara tema, ali da se nadovezem usb antene su inace smece, ali za laptop se jedino moze to koristit.ja koristim pc karticu na racunalu,ali nebih se umjesao u tu temu da mene nesto nezanima.a to recimo ako se hocu spojit susjedu na internet i dao mi je pasword e sad instalirao sam isto usb od dlinka sad koji je model neznam.ali problem je sto sam instalirao driver ali mi se gubi signal ili opet nadode i bude jak,i taman kad se hocu spojit i unesem sifru signal se izgubi i normalno dobijem poruku da sam upisal krivu sifru..e sad koje bih snage ili jacine trebao kupit antenu da bih se spojio na susjedov internet...lp🙋

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Snaga wireless antene??

Stara tema...

Podjelit ću samo svoje iskustvo koje je pokazalo da su stari kineski kasensi najbolji što se tiće usb adaptera, ovi noviji ne podržavaju realtek chipset već samo ralink koji antenu čini lošom.

Stariji (mislim da je G9600 zadnji model) dolaze sa oba dva chipseta i pod realtekom stvarno "rasturaju".

Inače, network kartica je najbolja opcija, po mogućnosti od 1W, toliko je zakonom kod nas najviše dozvoljeno ali opet se ne prodaju u našim trgovinama... Takva network kartica i antena od oko 18 do najviše 30 DBi, ili domaća kantena, su najbolja riješenja.

Bez toga, stari kineski kasens i realtek chipset.

L.P

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 18:37 (fe7728).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice