Spajanje računala preko lan cabela

poruka: 11
|
čitano: 14.218
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje računala preko lan cabela

Imam laptop sa bežičnom karticom i stolno računalo bez. ruter je simens gigaset sx 763 wlan dsl. pitam se jeli moguče kako povezati oba računala lan utp kabelom i kako?

mislim prebacivati datoteke, filmove...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela

Tema postoji samo treba tražiti   link

16 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela

tema i nije baš nešto od koristi.....i ja imam sličan problem. jedan komp xp home a drugi win 7 pro.

Kad joysticka nema, miševi kolo vode!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2010 21:23 (mali.ivica87).
14 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
luka7 kaže...

Imam laptop sa bežičnom karticom i stolno računalo bez. ruter je simens gigaset sx 763 wlan dsl. pitam se jeli moguče kako povezati oba računala lan utp kabelom i kako?

mislim prebacivati datoteke, filmove...

 

 

 

 

Spoji ih kabelom, otidi do laptopa(ako laptop ima pristup internetu), control panel->network connections->desni klik na wireless connection->properties->klik na allow other network users to share this connection(tako nesto) i to bi trebalo biti to.

Ja sam se napatio ko konj da spojim win7 i xp...

 

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
14 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
luka7 kaže...

Imam laptop sa bežičnom karticom i stolno računalo bez. ruter je simens gigaset sx 763 wlan dsl. pitam se jeli moguče kako povezati oba računala lan utp kabelom i kako?

mislim prebacivati datoteke, filmove...

 Za prebacivanje podataka između dva racunala spoji ih sa utp kablom. postavi ip adrese iz istog subneta za jedno i drugo racunalo. Ako ti je ip adresa routera(default gateway) recimo 192.168.1.1 onda stavi ip adresu jednog racunala 192.168.1.2 a drugog 192.168.1.3. Subnet maska 255.255.255.0. Napravi share i to je to.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
Cek, cek, UTP kabel, jeli to isto sto i Crossover kabel?
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
Šef kaže...
Cek, cek, UTP kabel, jeli to isto sto i Crossover kabel?

Mislim da je UTP ili direktni, a to nije isto kao Crossover, Crossover služi za povezivanje komp sa kompom, a UTP komp i/ili switch, AP, ruter itd.

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
Šef kaže...
Cek, cek, UTP kabel, jeli to isto sto i Crossover kabel?

 Crossover je vrsta kabla, a UTP nacin izrade(unshilded twisted pair) ili STP (shilded twisted pair). Spoji ih sa tim crossoverom. A taj tvoj kabel je Crossover (UTP kabel).

15 godina
offline
Spajanje računala preko lan cabela

Ručno podešavanje IPa je potrebno samo kad se direktno (crossoverom) spajaju dva računala, u normalnoj upotrebi routerov DHCP obavlja posao dodjele IPa sasvim dobro (netreba komplicirati tamo gdje je nepotrebno).

-Veći problem je (kod dobrog dijela korisnika) što ne razumiju mrežne potrebe, zaštite... sharing i user-password itd., pa sve do tog da windowsi nisu isti što se tiće mrežnih mogućnosti (ako uspoređujete home-pro i ostale verzije, manje je bitno XP, 7 ili neki drugi OS).

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
ihush kaže...

Ručno podešavanje IPa je potrebno samo kad se direktno (crossoverom) spajaju dva računala, u normalnoj upotrebi routerov DHCP obavlja posao dodjele IPa sasvim dobro (netreba komplicirati tamo gdje je nepotrebno).

-Veći problem je (kod dobrog dijela korisnika) što ne razumiju mrežne potrebe, zaštite... sharing i user-password itd., pa sve do tog da windowsi nisu isti što se tiće mrežnih mogućnosti (ako uspoređujete home-pro i ostale verzije, manje je bitno XP, 7 ili neki drugi OS).

 

 

 Ako hoces napravit share između dva racunala, moras ih stavit u isti subnet. Znaci da moras rucno podesit ip adrese. Nije uopce komplicirano.

15 godina
offline
RE: Spajanje računala preko lan cabela
Fre3man69 kaže...
ihush kaže...

Ručno podešavanje IPa je potrebno samo kad se direktno (crossoverom) spajaju dva računala, u normalnoj upotrebi routerov DHCP obavlja posao dodjele IPa sasvim dobro (netreba komplicirati tamo gdje je nepotrebno).

-Veći problem je (kod dobrog dijela korisnika) što ne razumiju mrežne potrebe, zaštite... sharing i user-password itd., pa sve do tog da windowsi nisu isti što se tiće mrežnih mogućnosti (ako uspoređujete home-pro i ostale verzije, manje je bitno XP, 7 ili neki drugi OS).

 

 

 Ako hoces napravit share između dva racunala, moras ih stavit u isti subnet. Znaci da moras rucno podesit ip adrese. Nije uopce komplicirano.

- DHCP ih stavlja u isti subnet. (naravno da nije komplicirano, ...) -Osim kad nepotrebno zakompliciraš.

-Druga stavar, subnet nemora biti isti, ali nije bitno za ovu temu. Za manju mrežu se podrazumijeva isti (ali nemora biti).

-Što je po tvom mišljenju bolje/jednostavnije? Ako već postoji router i DHCP nek' rade svoj posao. Jednostavnije ili lakše od toga nemože.

Suprotna situacija je bila prije (DHCPa) dok se moralo ručno podešavati. Ili kao što gore piše, direktno..

 

Fre3man69 kaže...
Šef kaže...
Cek, cek, UTP kabel, jeli to isto sto i Crossover kabel?

 Crossover je vrsta kabla, a UTP nacin izrade(unshilded twisted pair) ili STP (shilded twisted pair). Spoji ih sa tim crossoverom. A taj tvoj kabel je Crossover (UTP kabel).

- crossover je način spajanja -u križ - cross, tj. 'zamjena' Rx i Tx pinova.

(prerežeš UTP kabel, zamjeniš raspored i dobio si cross.)

- UTP je vrsta kabela, kao i STP(=FTP) ili optical, coax, BNC...

- Kategorije su CAT5e, CAT6..

Puni naziv može izgledati ovako, LAN kabel, UTP-CAT5e (patch) ili UTP-CAT5e crossover.

Uz dodatke T568A/B za utičnice, dok je konektor RJ45 ili 8P8C

Sam kabel može biti gipki, kruti, u bojama itd..

 

To su samo mali ispravci, da se izbjegnu nesporazumi. Možda nekom i pomogne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice