Kodi Addonsi izdvojena tema

poruka: 3.410
|
čitano: 1.721.529
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Android TV Box, molim preporuku
11 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

u mene serije u conevenantu rade tj samo sad sad iša probati jednu epizodu

nemam rd, samo alluc..

 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
xDISORDERx kaže...

u mene serije u conevenantu rade tj samo sad sad iša probati jednu epizodu

nemam rd, samo alluc..

 

 

 Nema ovo veze s linkovima,nesto drugo je u pitanju.U exodusu npr rade,cudno.Samo u exodusu je samo prva sezona.Btw i ja imam alluc,zasto tebi tadi nezz,volio bi znat :)

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 21:45 (Blade Runner31).
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Riješio sam problem sa Covenantom i NO STREAM tako da sam ga uninstalirao, resetirao box, pa ponovno instalirao. Sad uredno radi. Očito se nešto pokidalo sa zadnjim updejtom.
Moj PC  
0 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
izzy007 kaže...
Riješio sam problem sa Covenantom i NO STREAM tako da sam ga uninstalirao, resetirao box, pa ponovno instalirao. Sad uredno radi. Očito se nešto pokidalo sa zadnjim updejtom.

 Moguce,probat cu,tnx

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
12 godina
neaktivan
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Mene Covenant malo zeza s tim nema streama,pocelo danas meni.Ugl probao sam Genesis Reborn,radi uredno,RD linkovi,takodjer Exodus radi-RD linkovi,dobro je imat jos koji tako addon za pomoc se kad Covenant zeza i dobro je sto su svi povezani traktom pa je sve isto.

Imate tu za skinuti Exodus zadnji,ja ga tu i updateam inace,od kada auto update ne radi,zadnja verzija Exodus 4.1.02 hvala Switch https://github.com/kodil/kodil/tree/master/repo/plugin.video.exodus

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 5:08 (Blade Runner31).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
izzy007 kaže...
Riješio sam problem sa Covenantom i NO STREAM tako da sam ga uninstalirao, resetirao box, pa ponovno instalirao. Sad uredno radi. Očito se nešto pokidalo sa zadnjim updejtom.

 Meni se danas riješilo samo od sebe. Bit će da je nešto do njih bilo

14 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Evo jedan mali tutorijal kako da povećate buffer iliti međuspremnik za strimanje sadržaja sa interneta u kodiju preko addonova (Covenant, salts itd). Ovo ne vrijedi za QUASAR, odnosno nisam testirao za isti.

Quasar ima svoje postavke za buffer.

Ovim se smanjuje mogućnost trzanja ili zastajkivanja filmova/serija čega već.

Znači video se sprema u RAM memoriju za vrijeme strimanja.

Ako imaate sporiji internet možete pritisnuti pauzu kad krene stream i on će se učitavati u buffer.

Ovo naravno ovisi i o količini RAM memorije koju imate na uređaju.

Pa ako imate 1GB rama ne bi trebalo postaviti na više od 150MB koliko će se učitati u RAM.

Ja imam 2GB RAM-a od čega je oko 1,6GB slobodno.

To možete jednostavno promjeriti pod SYSTEM pa INFO.

 

Da bi ovo radio morate u kodi ubaciti datoteku koja se zove ADVANCEDSETTINGS.XML

Kada ubacite fajl morate resetirati box da bi se postavke učitale.

Taj file se sprema u KODI u folder USERDATA.

Kako ćete doći do foldera?

Pod SYSTEM => INFO provjerite koju IP adresu vaš kodi trenutno ima.

U windowsima otvorite windows explorer i upišite: \\ip vašeg boxa

te pritisnite enter. Ako bude tražio user i pass upišite pod user: kodi    pass: kodi

kad se otvori sadržaj foldera pronađute folder userdata i provjerite da li tamo već imate file ADVANCEDSETTINGS.XML

 Ako kodi imate instaliran u WINDOWSIMA onda otvorite windows explorer i upišite sljedeće: %APPDATA%\kodi\userdata 

 

Ako nemate datoteku kreiranu u folderu USERDATA onda će te kreirati file tako da otvorite u windowsima notepad ili neki sličan program i u njega zalijepite ovaj kod:

 

<advancedsettings>
 <cache>
  <buffermode>1</buffermode>
  <memorysize>139460608</memorysize>
  <readfactor>20</readfactor>
 </cache>
</advancedsettings>

 

te napravite SAVE AS  i upišete točno ovo pod ime: advancedsettings

Kao extenziju dodajte XML.

Upute imate i u ovom linku

 

U ovom gore xml-u pod tagom memorysize je veličina RAMA izražena u baytovima. 1024 bytes = 1MB. 139460608 / 1024 = 136MB

Znači u gornjem XML-u smo rekli da kešira 136MB u RAM. Jedinica mora biti BYTE. Imate formulu pa sami računajte.

BUFFERMODE je sljedeće:

0 => Buffer all internet filesystems (like "2" but additionally also ftp, webdav, etc.) (default)
1 => Buffer all filesystems, both internet and local  (znači kešira i strimove sa lokalnih diskova)
2 =>Only buffer true internet filesystems (streams) (http, etc.)
3 =>No buffer

 

 

READFACTOR znači sljedeće:

The value of this setting is a multiplier of the default limit. If Kodi is loading a typical bluray raw file at 36 Mbit/s, then a value of 2 will need at least 72 Mbit/s of network bandwidth.

However, unlike with the RAM setting, you can safely increase this value however high you want, and Kodi won't crash.

Just know that it might cause Kodi to attempt to use all available bandwidth on your HTPC during playback.

 

Kada spremite fajl u folder i resetirate box/pc probajte strimati nešto. KAda stream krene pritisnite pauzu i vratite se u početni ekran (dok je film pauziran u pozadini) i odite pod SYSTEM pa INFO i 

vidjet ćete kako se ram memorija puni. KAda dosegne vrijednost iz fajla onda će punjenje rama prestati.

Zbog toga je važno da pažljivo odredite količinu keširanja jer ako prepunite RAM srušit će se kodi.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Blade Runner31 kaže...
levca5 kaže...
Blade Runner31 kaže...
levca5 kaže...

Ja se evo konacno registrovao na RD na premimum acount, ali mi filmovi posle 5 minuta zakoce (buffering stalno), imam net od 50mb, da li je i kod Vas slicna situacija

 Ne cesto,jako rijetko a ako se desi nezz zasto obicno bude 1080P+Dolby 5.1.

Ugl jako dobra stvar je povecati cashe,mozda se meni to ne desava zbog toga

 Pa na te i mislim, ja sam zato uzeo RD zbog digitalija i 5.1 sistema, ali nijedan film evo tri dana ne moze se odgledati normalno a da nema buferinga na svakih 4,5 minuta, iako imam Minix, dobar boks, medju najboljima,, kes sam povecao na max, ali verovatno je to tako, znaci odnosi se iskljucivo na 1080p i 5.1, pozz

 Onda je cashe ili wireless je nije da ni jedan ne radi kod mene nego ako se rijetko bufffering dogodi obicno bude takav link,valjda je velik file,nezz

Ugl zadnje sam gledao ove nove serije tipa Flash,Van Helsing itd i svi su bili 1080p DD 5.1 i radili su kako treba

Na minix  je mozda do wirelessa,si probao mozda kabelom spojiti?Znam da se to cesce dogodi mom starom na Minixu U9H nego meni na kompu i kada sam probao testirat brzinu neta nije mi bila uvijek ista tj nekad bude 50/10 nekad 20/5 pa 60/15 itd,cudno

Isto tako kako mislis povecao cashe na maksimum,sta je taj maksimum kod tebe,si provjerio dali radi kako treba,kad stisnes pauzu dali ucitava i dalje?

Probaj ucitati takav film pa malo stisni pauzu pa vidi jeli bolje ako malo pocekas i koliko ce ucitat pod pauzom

 Povezan mi je lan kablom,50mb net,  wi fi ne koristim, kod serija nemam problema, a cashe sam povecavao u ares wizardu. Inace, kada stisnem pauzu, nista se ne desava, nije kao kod Quasara, vec pritisnem rewaind tipku, pa play tipku i onda sacekam da odradi buffering do nekih 6,7%, pa nastavim dalje. Kod Vas se na pauzi, strim ucitava sam???

14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Nakon što sam odradio ove postavke sa advancedsettings, da stream se učitava koliki je buffer.
Može se i u settingsima vidjeti kako se ram smanjuje dok je film pauziran
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
levca5 kaže...
 Kod Vas se na pauzi, strim ucitava sam???

 Da i to je vazno,jako vazno.Nekada je potrebno na tim vecim linkovima stisnuti pauzi odmah na pocetku,jedno 10 sekundi i onda play.On ucita jedan dio filma i dalje nema problema.Naravno nekad je neki link los i tu nema pomoci.

Zato sam te pitao da provjeris kada se pauza stisne dali i koliko ti ucita.Koliko ce pod pauzom ucitat ovisi koliki je cashe naravno.Provjeri si malo,stisni pauzu na nekoj seriji,SD epizodi pa vidi hoce li bar pola epizode ucitat.Ako ucita samo mrvu nisi dobro cashe podesio.

Ja sam uspio tek nakon par puta,neznam zasto,sve isto sam radio i tek nezzz,nakon 5 puta je proradilo.Govorim o Minixu i Aresu

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
13 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Ekipa kak je kod vas situacija s Covenantom?

Do prije par dana sve savršeno, nakon toga više ne pronalazi niti jedan 1080p link a čudno je da više na linkovima ne piše ime fajla.

Imam RD btw..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
zvone07 kaže...

Ekipa kak je kod vas situacija s Covenantom?

Do prije par dana sve savršeno, nakon toga više ne pronalazi niti jedan 1080p link a čudno je da više na linkovima ne piše ime fajla.

Imam RD btw..

 A nemogu sad testirat vise toga ali probao sam Strain seriju,zadnju sezonu i kod mene je ist tako,nema linkova pa sam odmah na Exodus presao,tamo je ok.Nesto su zeznuli....

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
6 godina
neaktivan
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Samo da napišem kako mi Stranger Things radi odlično, filmovi također (sinoć gledao Wind River..btw odličan film), i to sve preko Covenanta, Imam premium RD.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Pozdrav, naime imam jedan promlem u kodiju... Koristim Next-Gen IPTV i recimo nakon nekih desetak minuta, a i manje kad gledam neki program jednostavno me izbaci van te moram ponovno ući u taj isti program. Znate li možda u čemu je problem ? Dali je to do njihove liste ili je do mene u postavkama kodija ? Povećao sam cashe nadam se da sam ga dobro podesio, ali opet mi se dešava isti problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
alen177 kaže...

Pozdrav, naime imam jedan promlem u kodiju... Koristim Next-Gen IPTV i recimo nakon nekih desetak minuta, a i manje kad gledam neki program jednostavno me izbaci van te moram ponovno ući u taj isti program. Znate li možda u čemu je problem ? Dali je to do njihove liste ili je do mene u postavkama kodija ? Povećao sam cashe nadam se da sam ga dobro podesio, ali opet mi se dešava isti problem...

 Otvoriš u VLC playeru taj stream pa vidiš da li će tamo isto to da se dogodi.

Ako da onda je do liste, akop ne onda je do Kodija

11 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Na Covenant mi nije radio Stranger Things, učita linkove i sve međutim ništa, sad isti slučaj s TWD, neke druge serije koje sam random pokrenuo rade normalno tipa Defenders

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Moze preporuka za Minix X8 Neo, dosad imao Osijek build. Jako los bio, na minixu... pola toga nije radilo sa zadnjim xmbc updateom...

Koristim ga na 1080p TV-u, a starci se nekuze bas, pa da ima jednostavan menu najbitniji filmovi, te caca voli nogomet gledat domace (hr ligu),te liga prvaka...

everyday i&amp;#39;m shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
xDISORDERx kaže...

 

napravite alluc račun.. nakon registracije, u postavkama profila ćete nać API key koji zaljepite u postavke convenanta i imaće te masu hd linkova, nije potrebna nikakva pretplata, osim šta se često treba uparit preko browsera na openload, a to je sekund posla

 

 

 taj API key se upisuje u account od covenanta?

 

inace nemam RD ali ovo je prelose kaj se tice kvalitete slike, jako slabo HD kvalitetnih stremova

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2017 23:00 (roby27).
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
roby27 kaže...
xDISORDERx kaže...

 

napravite alluc račun.. nakon registracije, u postavkama profila ćete nać API key koji zaljepite u postavke convenanta i imaće te masu hd linkova, nije potrebna nikakva pretplata, osim šta se često treba uparit preko browsera na openload, a to je sekund posla

 

 

 taj API key se upisuje u account od covenanta?

 

inace nemam RD ali ovo je prelose kaj se tice kvalitete slike, jako slabo HD kvalitetnih stremova

 Da ali pod alluc,samo api upises.Inace nije los,postoje ogranicenja ali linkovi su isti kao od RD samo ih je nesto manje no nebitno ako rade

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2017 23:28 (Blade Runner31).
13 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
izzy007 kaže...
alen177 kaže...

Pozdrav, naime imam jedan promlem u kodiju... Koristim Next-Gen IPTV i recimo nakon nekih desetak minuta, a i manje kad gledam neki program jednostavno me izbaci van te moram ponovno ući u taj isti program. Znate li možda u čemu je problem ? Dali je to do njihove liste ili je do mene u postavkama kodija ? Povećao sam cashe nadam se da sam ga dobro podesio, ali opet mi se dešava isti problem...

 Otvoriš u VLC playeru taj stream pa vidiš da li će tamo isto to da se dogodi.

Ako da onda je do liste, akop ne onda je do Kodija

 Da u VLC playeru radi sve normalno, to sam zaboravio napomenuti.. Jel znaš što bi onda trebao biti problem u kodiju ?

14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Na Covenant mi nije radio Stranger Things, učita linkove i sve međutim ništa, sad isti slučaj s TWD, neke druge serije koje sam random pokrenuo rade normalno tipa Defenders

 Znaci isti problem sa Convenantom ocito je do njih sad sam stavio novi Bubbles addon koji radi i moze se postaviti da pretrazuje i torrente ja to imam iskljuceno jel sam u DE al moze se ukljuciti isto tako realdebrid radi snjim super. http://www.desinerd.co.in/install-bubbles-kodi-addon-2017/

 

Radi samo na Kodi 17.x 

Pripazite da iskljucite torrente ako necete koristiti kod prvog koristenja imate wizzard koji vas vodi step by step pa mozete tocno namjestiti sto zelite i koji premium servis imate kao real debird. Eto tamo otvorio prvi stream i odmah radi bez greske vidjet cemo hoce li potrajati. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 
3 0 hvala 4
9 godina
online
Re: XBMC(KODI) Addonsi
eliah84 kaže...

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 meni se samo od sebe danas popravilo u stranger things

 Ipak nista opet nakon sto se covenant bezuspjesno pokusao nadogradit na noviju verziju

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 21:43 (Zemljanin).
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Meni sad radi kad otvaram diretno preko convenanta al kad idemo preko metalliq biblioteke najcesce neotvori iako nade stremove

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
eliah84 kaže...

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 Isprobao sa ST i bez promjene

CroVandal kaže...

Meni sad radi kad otvaram diretno preko convenanta al kad idemo preko metalliq biblioteke najcesce neotvori iako nade stremove

 Kod mene neće, nađe brdo streamova i FHD i HD i SD ali neće ni jedan da pokrene.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
eliah84 kaže...

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 Isprobao sa ST i bez promjene

CroVandal kaže...

Meni sad radi kad otvaram diretno preko convenanta al kad idemo preko metalliq biblioteke najcesce neotvori iako nade stremove

 Kod mene neće, nađe brdo streamova i FHD i HD i SD ali neće ni jedan da pokrene.

 Znaci meni preko metalliq trazi stremove i tamo pise da je nasao kao neznam 1080p 10 i 720p 50 al onda samo nestane prozor i no stream napise.  Kad idem direkt onda mi otvori i mogu odabrati linkove i rade normalno imam RD premium

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
eliah84 kaže...

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 Isprobao sa ST i bez promjene

CroVandal kaže...

Meni sad radi kad otvaram diretno preko convenanta al kad idemo preko metalliq biblioteke najcesce neotvori iako nade stremove

 Kod mene neće, nađe brdo streamova i FHD i HD i SD ali neće ni jedan da pokrene.

 Ja gledam u Exodusu dok se to ne rijesi,isti vrag kao Covenant tako da nije problem.Nije do nas,do njih je i popravit ce kad tad ja mislim

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
13 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
eliah84 kaže...

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 Ruka tj miš ti se pozlatio. 

 

 

Bears, Beets, Battlestar galactica!
9 godina
online
Re: XBMC(KODI) Addonsi
DwightSchrute kaže...
eliah84 kaže...

Za sve sa problemom "no stream available" u covenantu, idite u tools-playback i prominite default action u Directory

 Ruka tj miš ti se pozlatio. 

 

 

 Potpisujem

Battlenet - TheProdigy#2234
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Android TV Box, molim preporuku
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice