YouTube bug?

poruka: 11
|
čitano: 1.658
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
YouTube bug?

je li ovo do mene ili je to bug na youtube?

zvuk se normalno čuje iako mi je na yt volume controlu podešeno na najtiše odnosno off...

 zapravo nema utjecaja kada ja pomičem lijevo desno kontrolu zvuka na yt! --'

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
YouTube bug?
Samo tebi :/
Je li html5 ili flash player uključen kod tebe?
“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
YouTube bug?

Ažuriraj Adobe Flash Player i počisti sa CCleanerom.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
YouTube bug?

yeap, i jedno i drugo je ukljuljučeno i update odrađen na zadnje verzije (prije 2 dana)...

ne dešava mi se konstano to, ponekada cca svaki 3. pregled videa.

nije problem, mogu ja mute i slično samo nemam kontrolu na samom youtube za glasnoću i to je iritantno! --'

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: YouTube bug?
SR3CKO kaže...

yeap, i jedno i drugo je ukljuljučeno i update odrađen na zadnje verzije (prije 2 dana)...

ne dešava mi se konstano to, ponekada cca svaki 3. pregled videa.

nije problem, mogu ja mute i slično samo nemam kontrolu na samom youtube za glasnoću i to je iritantno! --'

Bug. Ili YouTubeove skripte ili web-preglednika. Meni se nešto slično povremeno dogodi u Chromeu (ili se bar događalo prije) - glasnoća mi je vizualno bila nuli, a u stvarnosti na poziciju od prethodno reproduciranog videa. Međutim ja sam mogao kontrolirati glasnoću - jednostavno sam povukao klizač za glasnoću na željeno mjesto.

 

Ako još uvijek imaš problema s tim, probaj očistiti cache web-preglednika ili probaj gledati u drugom web-pregledniku.

13 godina
neaktivan
offline
YouTube bug?

Da ne pokrećem novu temu, objasniću svoj problem ovdje, jer se tiče upravo Youtube-a.

 

Imam konekciju od 10 Mbps i sve je radilo ok do prije par dana. Naime, na laptopu mi od tada Youtube ne radi kako treba. Stalno se učitava video, čak i na 480p opciji, a do prije tih par dana, sve je radilo ok i na 1080p. Buffering se pokazuje svakih par sekundi i kada otvorim "Stats for nerds" prozor (desni klik na video i ta se opcija pojavi), pokazuje mi da koristi samo 500 ili 600 kbps bandwidth-a. Probao sam očistiti cache na Chrome-u, vratiti ga na fabričke postavke, ali problem je ostao. Pokušao sam i sa drugim browserima na ovom laptopu, ali problem je isti. Ostale video streaming stranice rade bez problema (npr. Vimeo u HD-u).

 

Na drugom računaru, kao i na mom smartphone-u, koji su spojeni na isti router, Youtube radi bez problema.

 

 

 

Ima li iko kakvu ideju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 15:30 (Phobius).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: YouTube bug?

Ja sam uočio da su pred koji dan promijenili način učitavanja videa kod promjene rezolucije - sad u Chromeu, kad promijeniš rezoluciju (recimo prebaciš s 480 na 1080), odmah prestane s reprodukcijom i krene s učitavanjem 1080p videa (a dosad je reproducirao ono što je dotad učitao s 480p pa tek nakon toga prebacio u 1080p). Ovo sad mi se više sviđa, no možda to tebi uzrokuje problem. Kak to riješiti - ne bih ti znao reći.

13 godina
neaktivan
offline
YouTube bug?

Oni su uveli taj DASH playback, i u tom načinu video se više ne učitava kontinuirano, nego samo određen dio videa unaprijed.

Međutim, mislim da to nije problem. Evo, danas sam ponovo restartovao Chrome, probao i Firefox, Internet Explorer, nebitno, jednostavno, video ne ide bez bufferinga. Primjetio sam doduše, da se na intervale stvar vrati u normalu, npr. svakih dva sata mogu odgledati jedan ili dva videa bez bufferinga (u nerd statistici mi pokaže da Youtube normalno vuče puno bandwitha i ne radi buffering), ali odmah nakon toga neće da normalno prikazuje videe, čak i ta dva ista videa ponovo imaju nenormalan buffering i pokazuje mi da Youtube koristi samo nekih 500 kbps.

 

Nemam probleme sa konekcijom. Konstantno imam nekih 9 Mbps download, te ostali video servisi bez problema rade u 1080p rezoluciji. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: YouTube bug?
Phobius kaže...

Oni su uveli taj DASH playback, i u tom načinu video se više ne učitava kontinuirano, nego samo određen dio videa unaprijed.

Međutim, mislim da to nije problem.

DASH su uveli pred godinu dana (ili možda i više). Ne govorim o tome, nego o tome da sad to malo drugačije funkcionira. Sad ako sam promijeniš rezoluciju, odmah zaustavlja reprodukciju, učitava video više rezolucije od mjesta na kojem je stao i kreće s reprodukcijom kad učita dovoljnu količinu videa za daljnju reprodukciju. Ako pak sam prebaciš video u puni ekran i on recimo automatski šalta u 720p, onda se ponaša kao i dosad - počet će s 720p reprodukcijom nakon što reproducira ovo što je dosad učitao u 480p.

 

Dakle, ovo promjena koju opisujem je skroz friška promjena, uvedena prije par dana. Moguće je da su uz nju i još nešto radili. Mada, sad sam malo pažljivije pročitao tvoju poruku pa vjerojatno ovo što pišem nema veze s tvojom situacijom.

 

Phobius kaže...

Evo, danas sam ponovo restartovao Chrome, probao i Firefox, Internet Explorer, nebitno, jednostavno, video ne ide bez bufferinga. Primjetio sam doduše, da se na intervale stvar vrati u normalu, npr. svakih dva sata mogu odgledati jedan ili dva videa bez bufferinga (u nerd statistici mi pokaže da Youtube normalno vuče puno bandwitha i ne radi buffering), ali odmah nakon toga neće da normalno prikazuje videe, čak i ta dva ista videa ponovo imaju nenormalan buffering i pokazuje mi da Youtube koristi samo nekih 500 kbps.

 

Nemam probleme sa konekcijom. Konstantno imam nekih 9 Mbps download, te ostali video servisi bez problema rade u 1080p rezoluciji. 

Ne znam što bih ti rekao. Jesi prijavio problem YouTubeu? Probaj barem to napraviti - klik desnom tipkom miša na video pa Report Playback Issue.

 

Spajaš li se putem WiFi-ja na router ili žicom? Ako se spajaš putem WiFi-ja, probaj preko kabla pa vidi imali promjene. Ako nema promjene, onda si barem WiFi isključio iz jednadžbe.

 

Windowsi su ti ažurirani? Sigurnosni softver isto?

13 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube bug?

Sve je ažurirano, baš sam juče uradio ažuriranje Windowsa. Definitivno sam zaključio da se problem dešava samo na laptopu, dok na mom LG G2 telefonu, koji je spojen na isti router, sve uredno radi. Zanimljivo je da na laptopu taj buffering uvijek počne na isom dijelu videa, možda dvije sekunde nakon što pustim video. Stvarno je ovo jako čudno, jer se dešava na svim browserima na laptopu. Jutros sam probao otvoriti isti video preko Youtube addona na XBMC-u i na moje čuđenje, video ide bez problema u HD rezoluciji. Zbog toga zaključujem da ima neki problem u web playeru (mada sam reinstalirao i Adobe Flash i Shockwave, a pokušao i na Flash playeru i HTML5 playeru i ista se stvar događa). 

Za sve ove godine, uvijek sam mogao sam dijagnosticirati probleme na računaru, ma koje prirode bili, ali ovaj put jednostavno ne znam šta bi moglo biti. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube bug?

 Evo, na screenshotu je prikazano kako Youtube uzima samo pola Mb bandwitha, od mojih 10, iz njemu poznatih razloga.

 

http://s23.postimg.org/moe39qsln/Untitled1.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 14:22 (Phobius).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice