Zaštita HDD-a i USB-a

poruka: 13
|
čitano: 10.415
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ea

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:54 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a

Pojasni šta misliš pod zaštitom?

Zaštita od krađe (kriptiranje i sl.) ili zaštita od Virusa i Hardwerskih greška..

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Zaštita HDD-a i USB-a

Misliš na zaključavanje podataka... posebno za usb stikove ,pravo rješenje je FolderLock..  prezadovoljan sam.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a
torrente kaže...

Misliš na zaključavanje podataka... posebno za usb stikove ,pravo rješenje je FolderLock..  prezadovoljan sam.

 

nije los

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:53 (XPCBIT).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a

Ja sam koristio FolderLock

 

Zaključo sam jednu datoteku, spojio HDD na drugi komp i ta datoteka uopće nije bila zakljućana.

Opet sam HDD spojipo natrag na računalo na kojem sam ga i zaključo i folder je zbilja zaključan.

 

Ne kužim u čemu je problem ?

Zašto mi i na ovom drugom kompu nije pokazalo da je folder zaključan?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a

Nema ga do TrueCrypta. Mali, brz, prijenosan, siguran i konfigurabilan.

E, da, jesam li napisao da je besplatan! Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a
sale kaže...

Nema ga do TrueCrypta. Mali, brz, prijenosan, siguran i konfigurabilan.

E, da, jesam li napisao da je besplatan! Smijeh


OK! Kriptirao si podatke na USB-u i sad ga staviš na neko drugo računalo...kako taj kriptirani file koji si dobio zaštititi od slučajnog brisanja -> znači da bez obzira na koji se komp spojiš - ne možeš obrisati taj file...imaš li možda rješenje?
16 godina
offline
Zaštita HDD-a i USB-a

E da, ovo mene zanima. Jel se može kako neki file zaštititi od kopiranja, korištenja i brisanja? A da to djeluje ako prikopčam hard na bilo koji komp.

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a

nisam ulazia u detalje da li mos koji file zastit od brisanja, ali definitivno ces otezat brisanje ako je file oznacen kao skriven... desni klik na file - properties - kvacica na hidden...

16 godina
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a
wifi kaže...

nisam ulazia u detalje da li mos koji file zastit od brisanja, ali definitivno ces otezat brisanje ako je file oznacen kao skriven... desni klik na file - properties - kvacica na hidden...

heh, ovu foru znam. Jedino bih mogao datoteke zaštiti od mijenjanja ako ih označim kao read-only.

Ali nikad se nezna ako je lukav taj kome posudim disk (sumnjam da će se to dogoditi, ali opet....). Uglavnom, bilo bi lijepo znati naćin.

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
14 godina
offline
Zaštita HDD-a i USB-a

sam ih kriptajte i nemogu vam nist...na xpu sam imao kriptane neke datoteke i sad kad sam na visti jbt nemrem ih otvorit il tak nes i mogu im macku o rep objesit

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita HDD-a i USB-a
Fake_Alert kaže...

sam ih kriptajte i nemogu vam nist...na xpu sam imao kriptane neke datoteke i sad kad sam na visti jbt nemrem ih otvorit il tak nes i mogu im macku o rep objesit

Normalno ,trebalo ih je dekriptirat prije instalacije Viste. Sad ih slobodno možeš pobrisat ,jel nema načina da ih više otvoriš. To jest ,ima ak si napravil image XP-a sa nekim backup programom tipa Ghost ,Acronis True Image. Onda možeš vratit sistem i otvorit te fileove.

I'm so tired...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice