BOL Vijesti by forumaši

poruka: 113
|
čitano: 12.337
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
BOL Vijesti by forumaši

Imam prijedlog/ideju za BOL:

  Smatram da ima malo vijesti na BOLu i da bi broj vijesti povećali, zašto nebi neki forumaši (npr. moderatori) stavljali vijesti na BOL?

 

Ili, da je moguće da forumaši predlože vijest, ili link na vijest Bug redakciji (gdje li već ide to), da to radi na sličan način kao i za Bug Video...

 

Nadam se da će se nešto od ovog i ostvariti...

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2010 9:56 (Šef).
Moj PC  
61 0 hvala 12
15 godina
protjeran
offline
BOL Vijesti by forumaši

To si ja mozgam već neko vrijeme. Vidim "legit" vijest koja je uz to i zanimljiva...i tek nakon cca 2 dana objave je na BUG-u do kje već odavno prožvakano. Kasni se jako, a uz ovo bi se moglo biti u toku.

Jesus Saves! xfire --> ddoxy
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
mozda cak bolje da se otvori tema gdje bi forumasi stavljali, a netko iz redakcije uzeo najzanimljivije i najsvijezije. Stavila bi se vijest, datum, izvor i potpis. :)
,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
ukay1000 kaže...
mozda cak bolje da se otvori tema gdje bi forumasi stavljali, a netko iz redakcije uzeo najzanimljivije i najsvijezije. Stavila bi se vijest, datum, izvor i potpis. :)

  Ili, kao što sam već napisao, da forumaši ''pošalju'' vijest u redakciju kao što to rade i s videima. Kad vijest odobre, objave je na BOLu...

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
offline
BOL Vijesti by forumaši

Glupost.

Da hrpa neobjektivnih i nestrucnih ljudi radi vijesti za BOL?

ROFL! Nema sanse da prode.

- Psiho246
Moj PC  
1 31 hvala 0
16 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Tko kaze da sam ja nestrucan?
,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
15 godina
protjeran
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Šef kaže...
ukay1000 kaže...
mozda cak bolje da se otvori tema gdje bi forumasi stavljali, a netko iz redakcije uzeo najzanimljivije i najsvijezije. Stavila bi se vijest, datum, izvor i potpis. :)

  Ili, kao što sam već napisao, da forumaši ''pošalju'' vijest u redakciju kao što to rade i s videima. Kad vijest odobre, objave je na BOLu...

To će isto trajati ko njihovo postavljanje vijesti.

Treba nekaj ekspresno...da vijest je VIJEST u pravom smislu vijesti, a ne neka informacija iščupana iz arhive.

Jesus Saves! xfire --> ddoxy
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Psiho246 kaže...

Glupost.

Da hrpa neobjektivnih i nestrucnih ljudi radi vijesti za BOL?

ROFL! Nema sanse da prode.

  Znači svi na Forumu su nestručni?

Nebi   ''hrpa neobjektivnih i nestručnih ljudi'' i objavljivala takve vijesti, jer bi se one slale ''na uvid'' u Redakciju...

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Domagoj, Miro, netko iz redakcije, hoće bit što od ovog?
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
neaktivan
offline
BOL Vijesti by forumaši

BOL ionako već kopira vijesti i videe koje forumaši stavljaju.

PSN: filip99
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Psiho246 kaže...

Glupost.

Da hrpa neobjektivnih i nestrucnih ljudi radi vijesti za BOL?

ROFL! Nema sanse da prode.

Nipošto se ne slažem s tobom!!! Među forumašima ima školovanih i sposobnih ljudi koji bi sigurno podigli kvalitetu sadržaja na BOL-u. Na kraju krajeva, među nama ima i školovanih novinara (i sam sam jedan od njih) i znam dobro što objektivnost predstavlja u ovoj struci.

 

Ako sam nisi sposoban biti objektivan i napisati kvalitetan sadržaj, ne mora značiti da i neki od tvojih kolega ne mogu biti objektivni i kvalitetno raditi.

 

 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
protjeran
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
cro_blue kaže...
Psiho246 kaže...

Glupost.

Da hrpa neobjektivnih i nestrucnih ljudi radi vijesti za BOL?

ROFL! Nema sanse da prode.

Nipošto se ne slažem s tobom!!! Među forumašima ima školovanih i sposobnih ljudi koji bi sigurno podigli kvalitetu sadržaja na BOL-u. Na kraju krajeva, među nama ima i školovanih novinara (i sam sam jedan od njih) i znam dobro što objektivnost predstavlja u ovoj struci.

 

Ako sam nisi sposoban biti objektivan i napisati kvalitetan sadržaj, ne mora značiti da i neki od tvojih kolega ne mogu biti objektivni i kvalitetno raditi.

 

 

Sigurno bi bilo ''budala'' koji bi postali razno razne gluposti pa bi stoga bilo dobro uvesti ovjeru. Meni je prijedlog super ali da prije svega ima

-ovjeru redakcije (redakcija treba vidjeti sadržaj)

- da bude opcija svima namjenjena

- da se naprave kategorija na forumu ''vaše vijesti'' kako nebi trebali pretraživati

 

Prijedlog je super Namigiva

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
neaktivan
offline
BOL Vijesti by forumaši

Nije loša ideja,ali se mora uzeti u obzir još faktora.Dečki imali još više posla;svaki dan pregledavati stotine vijesti,videa,zločestih stranica,usto još i moderirati forum.Moramo uzeti u obzir i trolove koji bi svašta "predlagali".To je jako puno posla i ne vidim realizaciju osim ako se sve dobro ne sagleda i promisli.

alrighty then
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
dncrmt kaže...

Nije loša ideja,ali se mora uzeti u obzir još faktora.Dečki imali još više posla;svaki dan pregledavati stotine vijesti,videa,zločestih stranica,usto još i moderirati forum.Moramo uzeti u obzir i trolove koji bi svašta "predlagali".To je jako puno posla i ne vidim realizaciju osim ako se sve dobro ne sagleda i promisli.

  Može se recimo napravit da vijesti mogu predlagati samo forumaši s određenim brojem zvijezdica, tako da tek registrirani nebi trollali.

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
offline
BOL Vijesti by forumaši

Ma jednostavno staviti još jedan Gumb pored naslova teme. Npr gumb PRB (predloži redakciji BUG-a) i svaki put kad neka vijest dobije 20+ (ili još više)  PRB bodova ta se vijest pošalje na razgledavanje redakciji.

Ili možda staviti još jedan "BOX" kao što je anketa ili Osobni stav ili program, da se stavi i "Vijest Forumaša", te da se tu objavi najbolja vijest Forumaša tog dana....

www.skripte.co.cc stranica za skripte, www.crotrailers.co.cc, trilieri i sl
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
BOL Vijesti by forumaši

Ovo je vrelo zanimljiva tema i prijedlozi (već je bilo sličnih i prije), pa evo i mojih komentara.

 

Povremeno "kašnjenje" s vijestima je normalno jer na njihovom pripremanju radi relativno mali broj suradnike, a i one koje se pišu s lica mjesta ponekad nismo u stanju postaviti u kratkom roku. Ali sve to nije bitno za ovu temu - istina je da ima puno načina za nešto doznati, kroz razne kanale od twittera, preko blogova, do news portala.

 

Sviđa mi se ideja da u tome sudjeluju i forumaši. Pitanje je koliko će biti ljudi voljnih da se uključe i kako će to na koncu izgledati, pa predlažem da krenemo korak po korak.

 

Otvorio bih novi podforum, koji bi imao samo jednu kategoriju tema:

 

>NEWS

>Vijesti forumaša

 

(ili ima nekih drugih prijedloga za prvi ili drugi naziv?)

 

Svima bi bilo dozvoljeno pisanje vijesti (u obliku nove teme), uz nekoliko osnovnih pravila:

- pišu se samo vijesti vezane za računala, bliske tehnologije i igre;

- naslov mora biti jasan i smislen;

- navođenje URL-a izvora vijesti (nije nužan ako netko opisuje događaj kojem je svjedočio);

- uz URL obavezno je napisati par rečenica o čemu se radi;

- po mogućnosti dodati i sliku, ali nije obavezno;

- zabranjeno je copy&paste izvornu vijest;

- zabranjeno je pisanje propagandnih vijesti;

- zloupotreba ovog prostora strogo se kažnjava

 

Te vijesti bi pratili bi i naši suradnici koji pišu vijesti za BOL, pa ako bi im one bile "prvi glas", to bi navodili u svojoj vijesti.

 

Evo, meni se ovo čini sasvim dovoljnim za početak, što kažete?

Moj PC  
34 0 hvala 22
15 godina
protjeran
offline
BOL Vijesti by forumaši

Za početak odlična ideja Miro. :D!

Jesus Saves! xfire --> ddoxy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BOL Vijesti by forumaši

Meni izgleda odlicno..no imam pitanje u vezi pravila zabrance C/P-a izvorne vijesti - znaci trebali bi svojim rijecima opisati procitano, i nakon toga dati link na izvornu vijest?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Na nešto slično sam i ja mislio u slučaju da ovo ne 'prođe', ali u obliku teme (pošto nemam ovlasti za novi podforum napravit :D)....
Imam jedno pitanje: da li moramo pisati cijelu vijest ili možemo i samo staviti URL i rečenicu-dvije o sadržaju vijesti?
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Šef kaže...
Na nešto slično sam i ja mislio u slučaju da ovo ne 'prođe', ali u obliku teme (pošto nemam ovlasti za novi podforum napravit :D)....
Imam jedno pitanje: da li moramo pisati cijelu vijest ili možemo i samo staviti URL i rečenicu-dvije o sadržaju vijesti?

Pa napisao ti je.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Vidim, ali želim potvrdu. :D
Znači, to je to? Kad počinjemo?
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
moderator
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Dragon23288 kaže...

Meni izgleda odlicno..no imam pitanje u vezi pravila zabrance C/P-a izvorne vijesti - znaci trebali bi svojim rijecima opisati procitano, i nakon toga dati link na izvornu vijest?

Svejedno da li je link na početku ili kraju.

 

Da, svojim riječima (već koliko je tko pismen :), makar to bio i jednostavni prijevod izvorne vijesti.

Šef kaže...

Imam jedno pitanje: da li moramo pisati cijelu vijest ili možemo i samo staviti URL i rečenicu-dvije o sadržaju vijesti?

Nema ograničenja - ako netko ima inspiraciju, može napisati koliko hoće, ali nužno je da uz URL stoji barem neko osnovno objašnjenje - kako bi bilo jasno na što se odnosi, zbog čeka uopće zaslužuje pozornost.

14 godina
protjeran
offline
BOL Vijesti by forumaši

E da oče biti gumb ''Hvala'' u forumu ''Vijesti forumaša''.

EDIT: Mogu li novosti obuhvaćati recenzije igara onih novih?

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 21:02 (Daniman123).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Šef kaže...
Vidim, ali želim potvrdu. :D
Znači, to je to? Kad počinjemo?

Hoćemo li dobiti odgovor na ovo pitanje?Neodlučan

www.skripte.co.cc stranica za skripte, www.crotrailers.co.cc, trilieri i sl
16 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Miro kaže...

Povremeno "kašnjenje" s vijestima je normalno jer na njihovom pripremanju radi relativno mali broj suradnike, a i one koje se pišu s lica mjesta ponekad nismo u stanju postaviti u kratkom roku. Ali sve to nije bitno za ovu temu - istina je da ima puno načina za nešto doznati, kroz razne kanale od twittera, preko blogova, do news portala.

 

Sviđa mi se ideja da u tome sudjeluju i forumaši. Pitanje je koliko će biti ljudi voljnih da se uključe i kako će to na koncu izgledati, pa predlažem da krenemo korak po korak.

 

Otvorio bih novi podforum, koji bi imao samo jednu kategoriju tema:

 

>NEWS

>Vijesti forumaša

 

(ili ima nekih drugih prijedloga za prvi ili drugi naziv?)

 

Svima bi bilo dozvoljeno pisanje vijesti (u obliku nove teme), uz nekoliko osnovnih pravila:

- pišu se samo vijesti vezane za računala, bliske tehnologije i igre;

- naslov mora biti jasan i smislen;

- navođenje URL-a izvora vijesti (nije nužan ako netko opisuje događaj kojem je svjedočio);

- uz URL obavezno je napisati par rečenica o čemu se radi;

- po mogućnosti dodati i sliku, ali nije obavezno;

- zabranjeno je copy&paste izvornu vijest;

- zabranjeno je pisanje propagandnih vijesti;

- zloupotreba ovog prostora strogo se kažnjava

 

Te vijesti bi pratili bi i naši suradnici koji pišu vijesti za BOL, pa ako bi im one bile "prvi glas", to bi navodili u svojoj vijesti.

 

Evo, meni se ovo čini sasvim dovoljnim za početak, što kažete?

Prilično kvalitetna razrada ideje. Ali dodao bih nešto...

 

Naime, i sam sam dugo godina bio član communityja koji je imao sličnu sekciju, tzv. "Community driven news", u početku se pokazalo točnim ono čega se i ovdje bojim, da će biti velika količina loših 'članaka' sa još gorim sažecima koje su forumaši napisali. Od besmislenog postavljanja rečenica do polupismenosti.

 

Zato predlažem sljedeće:

U tom tzv. "News" podforumu svatko može napisati članak, kao što si ti Miro rekao, međutim taj članak ostaje nevidljiv dok ga netko od  "odabranih" forumaša ne odobri. U ovom slučaju odabralo bi se nekoliko "kvalitetnijih" (pod navodnicima da se nebi netko našao uvrijeđen) forumaša za koje se zna da imaju bar donekle smislene i pismene postove koji bi mogli na neki način odobriti članak i učiniti ga vidljivim. Ovo naročito dolazi do izražaja u slučaju da netko tko ima 'mali' portal isfura neku vijest pa samo linka na svoj web. Neka se kolega forumaš ne uvrijedi ali već vidim teme o novim trailerima koje linkaju na cro trailers ili nove teme sa recenzijama koje vode na HCL i slično.

 

Da, slažem se da ovo dodatno komplicira stvari, prvenstveno Domagoju jer treba ovo na neki način i razviti, međutim ovo vidim kao jedini način da ovakvo što bude donekle kvalitetno i da ne narušava kvalitetu foruma odnosno cijelog portala.

 

Mnogo je na ovom forumu nadobudnih korisnika, što ne mora nužno biti loše, međutim postoji mogućnost da isti ti i njima slični jednostavno zaspamaju tu sekciju lošim i nekvalitetno napisanim temama i onda nam je ideja propala u potpunosti! Jer umijesto da dobijemo podforum sa najnovijim vijestima najbrže moguće mogli bi dobiti hrpu nečitljivih opisa koje onda baš zbog toga nećemo čitati.

 

EDIT:

S time da bi stavio kao uvjet da se u najmanju ruku prevede članak ako se već nađe neki na stranom websajtu. Uz to nikako ne bih dozvolio kopiranje članaka sa ostalih HR portala jer eto, nije baš u redu.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 21:11 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Slažem se s Dannyem, treba to nekako i kontrolirat, ti sažeci/vijesti bi morali biti smisleni i gramatički točni, jer inače...
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši

Za početak odobravanje od  strane Bugovaca, kasnije, ako se pokaže da forumaš kvalitetno piše, "promotat" ga da čim napiše da se objavi?

 

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
BOL Vijesti by forumaši

Možda bi trebali uvest da ne može svatko predložiti, nego samo određen staž/broj zvjezdica...

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
BOL Vijesti by forumaši

Ja sam već predložio da na temi bude jedan gumb(kao što je gumb hvala i sl) koji bi mogli kliknuti članovi koji su duže vremena tu (ne oni koji su tu par tjedana).

I kad neka tema dosegne dovoljno "bodova" neka se prebaci u poseban podforum "Vijesti forumaša", aove koje ne dobiju "dozvolu" jednostavno ostaju kao koncept...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BOL Vijesti by forumaši
Danny_HR kaže...

 

Zato predlažem sljedeće:

U tom tzv. "News" podforumu svatko može napisati članak, kao što si ti Miro rekao, međutim taj članak ostaje nevidljiv dok ga netko od  "odabranih" forumaša ne odobri. U ovom slučaju odabralo bi se nekoliko "kvalitetnijih" (pod navodnicima da se nebi netko našao uvrijeđen) forumaša za koje se zna da imaju bar donekle smislene i pismene postove koji bi mogli na neki način odobriti članak i učiniti ga vidljivim. Ovo naročito dolazi do izražaja u slučaju da netko tko ima 'mali' portal isfura neku vijest pa samo linka na svoj web. Neka se kolega forumaš ne uvrijedi ali već vidim teme o novim trailerima koje linkaju na cro trailers ili nove teme sa recenzijama koje vode na HCL i slično.

 

Da, slažem se da ovo dodatno komplicira stvari, prvenstveno Domagoju jer treba ovo na neki način i razviti, međutim ovo vidim kao jedini način da ovakvo što bude donekle kvalitetno i da ne narušava kvalitetu foruma odnosno cijelog portala.

 

Mnogo je na ovom forumu nadobudnih korisnika, što ne mora nužno biti loše, međutim postoji mogućnost da isti ti i njima slični jednostavno zaspamaju tu sekciju lošim i nekvalitetno napisanim temama i onda nam je ideja propala u potpunosti! Jer umijesto da dobijemo podforum sa najnovijim vijestima najbrže moguće mogli bi dobiti hrpu nečitljivih opisa koje onda baš zbog toga nećemo čitati.

 

EDIT:

S time da bi stavio kao uvjet da se u najmanju ruku prevede članak ako se već nađe neki na stranom websajtu. Uz to nikako ne bih dozvolio kopiranje članaka sa ostalih HR portala jer eto, nije baš u redu.

Nema sustava u administraciji "za teme koje se ne vide i čekaju odobrenje" - trebalo bi ga tek razviti, ali za to nemamo vremena do daljnjeg.

 

I "prave" vijesti na BOL-u se ne objavljuju bez autorizaicje urednika, to je jedan od bitnih razloga koji usporava njihovu objavu. Ako će se autorizirati i vijesti na forumu - njihov osnovni smisao (ažurnost) polako gubi opravdanje.

 

I tko bi ga od forumaša odobravao? Jedino vidim - moderatore! :)

 

Zar onda nije jednostavnije - brisanje gluposti od strane moderatora, davanje za to žutog od 3 dana i nakon tri skupljenja takva kartona - ban?

 

A od strane korisnika - prijava samoreklamerskih vijesti i notornih gluposti. Ako bi sve krenulo "k vragu", onda bismo sve obrisali i ukinuli taj podforum.

 

Kopiranja s domaćih portala se baš i ne bojim jer ih ima jako malo s našom tematikom, a većinom oni - kopiraju BOL :)

 

Ja se prije pribojavam slabog odaziva i aktivnosti, jer entuzijazam brzo splasne...

 

Bukva kaže...

Za početak odobravanje od  strane Bugovaca, kasnije, ako se pokaže da forumaš kvalitetno piše, "promotat" ga da čim napiše da se objavi?

 

Kada bih išao provjeriti nečiju vijest (znači gledati izvornik i sve uspoređivati) - lakše mi je i brže napisati je i odmah objaviti na BOL-u. Ista stvar i s ostalim kolegama.

rooswelt1991 kaže...

Ja sam već predložio da na temi bude jedan gumb(kao što je gumb hvala i sl) koji bi mogli kliknuti članovi koji su duže vremena tu (ne oni koji su tu par tjedana).

I kad neka tema dosegne dovoljno "bodova" neka se prebaci u poseban podforum "Vijesti forumaša", aove koje ne dobiju "dozvolu" jednostavno ostaju kao koncept...

Opet - razvijanje novih funkcija i kompliciranje, za što nemamo vremena. Uz sve to - gdje ti je tu ažurnost?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice