Akustična gitara

poruka: 71
|
čitano: 26.945
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

ne znam jel onaj ko je napiso temu i dalje prati istu, ali ako prati:

http://www.yumidi.com/akordi-za-gitaru/

 

sto se tice ucenja gitare, prvo uci akorde, pa sa 3-4 akorda prve pjesme..ako pocnes od muzicke teorije, ubrzo ce ti dosadit..

svaka pjesma koju odsviras (i ona sa 3 akorda) ce ti dat motivaciju da ucis dalje..nakon sto mozes to, uci malo solo (ne teoriju, skale i slicno, nego prvo preko tablatura)

 

ozbiljnijim stvarima se pocni bavit tek kad si u stanju odsvirat i naucit makar 50% pjesama koje zelis..onda, ako te gitara i dalje drzi, kupi si neku dobru, i uci skale, tehnike i muzicku teoriju (po zelji xD)

 

vidio sam puno njih koji su uzeli sebi gitaru i poceli svirat, i nakon mjesec dana odustali, kad su vidili sta ih sve ceka za naucit..oni koji su medjutim nakon 2 sedmice vec 'svirali' neke pjesmice, i dan danas sviraju i postaju sve bolji i bolji..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
Slash 666 kaže...

Pa ispravi ga?

Čime? Čekićem? Ne vjerujem da ima truss-rod... :|

~~~ How do you like them apples? ~~~
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
i_rambo_plache kaže...
Slash 666 kaže...

Pa ispravi ga?

Čime? Čekićem? Ne vjerujem da ima truss-rod... :|

Uf, stvarno :/

hmda
14 godina
protjeran
offline
RE: Akustična gitara
ismar89 kaže...

ne znam jel onaj ko je napiso temu i dalje prati istu, ali ako prati:

http://www.yumidi.com/akordi-za-gitaru/

 

sto se tice ucenja gitare, prvo uci akorde, pa sa 3-4 akorda prve pjesme..ako pocnes od muzicke teorije, ubrzo ce ti dosadit..

svaka pjesma koju odsviras (i ona sa 3 akorda) ce ti dat motivaciju da ucis dalje..nakon sto mozes to, uci malo solo (ne teoriju, skale i slicno, nego prvo preko tablatura)

 

ozbiljnijim stvarima se pocni bavit tek kad si u stanju odsvirat i naucit makar 50% pjesama koje zelis..onda, ako te gitara i dalje drzi, kupi si neku dobru, i uci skale, tehnike i muzicku teoriju (po zelji xD)

 

vidio sam puno njih koji su uzeli sebi gitaru i poceli svirat, i nakon mjesec dana odustali, kad su vidili sta ih sve ceka za naucit..oni koji su medjutim nakon 2 sedmice vec 'svirali' neke pjesmice, i dan danas sviraju i postaju sve bolji i bolji..

 

Ali opet, klasika i tehnika su strasna stvar.

 

U drugom razredu muzicke skole akordi ti postaju macji kasalj.

 

Ja sam treci razred zavrsio.

 

Pocinjem da radim Asturias, hej, Asturias.

Pa onda Sjecanje na Alhambru (Recuerdos de la Alhambra).

 

Kad to da izlazi iz tvoje gitare i da to stvaraju tvoji prsti, shvatis da su godine vrijedile.

 

A, akordi, pif...

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
e ljudi, jeste vi svjesni da vas Mentalist ima na svojoj death-listi?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
Mentalist kaže...

 

U drugom razredu muzicke skole akordi ti postaju macji kasalj.

 

Ja sam treci razred zavrsio.

 

Pocinjem da radim Asturias, hej, Asturias.

Pa onda Sjecanje na Alhambru (Recuerdos de la Alhambra).

 

Kad to da izlazi iz tvoje gitare i da to stvaraju tvoji prsti, shvatis da su godine vrijedile.

 

A, akordi, pif...

nije valjda da možeš akorde bez problema svirat?

Pa ti si stvarno čudo neviđeno

hmda
14 godina
offline
Akustična gitara

Ljudi možete mi preporučit neku dobro elektroničku štimalicu za oko 100 kn ili neki besplatni program za naštimavanje. Koristio sam AP tuner ali on se pokazao veoma lošim tak da neš drugo. Inače sviram akustičnu gitaru.

14 godina
offline
RE: Akustična gitara
bruno03 kaže...

Ljudi možete mi preporučit neku dobro elektroničku štimalicu za oko 100 kn ili neki besplatni program za naštimavanje. Koristio sam AP tuner ali on se pokazao veoma lošim tak da neš drugo. Inače sviram akustičnu gitaru.

 

Meni su ovi uvijek poslužili:

 

http://www.gieson.com/Library/projects/utilities/tuner/

 

http://www.guitarforbeginners.com/onlinetuner.html

 

http://www.howtotuneaguitar.org/

 

Ja se ne bih oslanjao na one (online) mikrofonske, radije upotrijebi malo sluha pa uštimavaj na ovim linkovima gore.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 17:18 (Minoza).
14 godina
offline
Akustična gitara

Jel zna neko kako se zove ona plastika koja se stavlja na prste da lakše pritišćemo žice. Imam užasno mekane prste pa imam problema kad treba odsvirat s jednim prstom dvije ili više žica.

15 godina
offline
RE: Akustična gitara

to ne postoji ono na sta ciljas je mislim onaj vrag za slidat(obicno je staklen),i vise malo sviraj pa ce ti se stvrdnut jabucice svi su imali taj probem na pocetku

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
11 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

bok!!...ovako,imam akustičnu gitaru zove se ritam 68,1968god...tražio sam na googlu ali je nema nigdje,mozda je limitirana serija...uglavnom stara je...i još se može svirati,pa me zanima koliko bi mogao novaca za nju dobiti kad bi je prodavao...{#}

cyky96
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice