Black Friday 2018

poruka: 1.539
|
čitano: 248.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Black Friday 2018
X3M kaže...

 

 

previse gledate amerikcih filmova gdje se ljudi tuze zato sto mu je netko puhnuo u uha i misli da je ostecen

 

nisam nista kupio u linksu i nemam nista od ovog ali suosjecam sa kolegama sa foruma.

osobno mislim da bi se trebalo tome stati na kraj, jer em sto mi na istocnom trzistu placamo vece cijene uz manji standard i jos nas jebu sa takozvanim rasprodajama.

 

15 godina
offline
Black Friday 2018

Malo prije sam baš pretraživao po netu za člancima koji su izvještavali o redovima oko Linksa prošli petak. Već površnim pretraživanjem vidim da nema relevantnog HR news portala koji nije pisao o tome, stavljao fotke, čak video materijale u kojima novinari izvještavaju s lica mjesta . A dao bih se kladiti da je bilo i negdje na televiziji. Uglavnom finu su im reklamu napravili mediji. A sad ne vidim više nigdje da bi isti ti mediji pisali o debaklu koji je uslijedio .

Deckard
7 godina
protjeran
offline
Black Friday 2018

Moje misljenje je da trebaju svi Webshopovi imati bolji webshop, da se vidi stvarno stanje i kolicina robe.

 

I na Amazonu je tako, ako je malo robe, pise ti "jos 17 komada" i to je to.

 

Kao u VP-u, otvoris VP cjenik koji je usput i lagerica, i pise ti tocno koliko koje robe ima.

A ne da ispadne ovako, da kupci kreditiraju firme, nemaju svoj novac 10+ dana,

i za to dobiju samo Mail. To se zove kreditacija, i za to se traze kamate.

 

Amazon ne naplacuje (bar u DE/AT) robu dok roba nije preuzeta.

Provjere dali je kartica ispravna i da je kolicina sredstava dovoljna,

te salju robu. Po isporuci robe se slijedeci dan kreditira iznos za robu.

15 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Čitatelj kaže...

Amazon ne naplacuje (bar u DE/AT) robu dok roba nije preuzeta.

Provjere dali je kartica ispravna i da je kolicina sredstava dovoljna,

te salju robu. Po isporuci robe se slijedeci dan kreditira iznos za robu.

AFAIK Amazon naplati na dan kad pošalju robu. Meni neka roba još putuje okolo a vidim na stanju kreditne kartice da je ubilježena transakcija na dan kad je Amazon.de poslao robu.

Deckard
10 godina
offline
Black Friday 2018

Opcenito, kad bi se malo dublje zagrebalo u poslovanje svih trgovina koje su nesto nudile u hrvatskoj za black friday, dalo bi se stosta iskopati. Mislim da cak nasa regulativa oko izmjene cijena ne dopusta trgovcima da mogu raditi legalno ovo sto rade ameri, dropanje cijena od 70%, prodaja po nabavnoj ili cak ispod toga. Takoder pumpanje cijena netom prije i spustanje na bf isto je siva zona. A i rekao bih da se ovako moze i fina kolicina poreza zamracit, osobito na elektronickoj opremi koja je skupa kod nas (davanja i sl.).

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 10:13 (kurjeoko).
7 godina
protjeran
offline
Black Friday 2018

Narucio 23.11. za 89€ robu, poslano 26.11., naplaceno danas, 29.11.,

danas u 9:47 stiglo na adresu gdje sam narucio (paket shop Hermes, gdje preuzimam).

 

Mozda za van DE/AT ima drugacije uvjete, moram provjeriti kad budem narucivao nesto sa CO.UK.

11 godina
offline
Black Friday 2018

Evo konačno stigla i zadnja naručena pošiljka!

Mall.hr - Philips FC9333/09, naručen 10.11.

Bilo je dosta natezanja zadnjih par dana, ali uredno isporučeno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
C3c1l kaže...
X3M kaže...

 

 

previse gledate amerikcih filmova gdje se ljudi tuze zato sto mu je netko puhnuo u uha i misli da je ostecen

 

nisam nista kupio u linksu i nemam nista od ovog ali suosjecam sa kolegama sa foruma.

osobno mislim da bi se trebalo tome stati na kraj, jer em sto mi na istocnom trzistu placamo vece cijene uz manji standard i jos nas jebu sa takozvanim rasprodajama.

 

 

 

upravo tako!
Dosta je da nas stalno lazu, kradu i varaju.
Ja sam napravio prijavu na mingo.hr
Predlažem da što više "zakinutih" napravi isto tako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 11:19 (CmokniGa).
9 godina
offline
Re: Black Friday 2018
sosta kaže...

Upitno jedino može biti ako Links i dalje ima te proizvode dostupne po višoj cijeni, onda to ne znači da se rješavao starih zaliha i mogao je isporučiti proizvod.

 Da, ovaj dio je upitan samo ako se roba naplatila i izdao se racun (znaci ne ako je samo napravljena narudzba) i ako se od ovoga nisu ogradili u opcim uvjetima, koje, iskreno, mi se ne da citati :)

10 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2018

Podignuo danas drugu i treću narudžbu, od 9 naručenih artikla, kupio 7 (izbacili display port kabel i eksterno kučište za disk), al sve u svemu, ja zadovoljan, dobre popuste sam ulovio...

14 godina
offline
Black Friday 2018

Naručio u nedjelju poklon za curu iz Sancta Domenice, tek danas dobio obavijest da će mi paket biti isporučen u petak. Očito je da su se Rvati natrošili para i para... ;)

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 12:38 (BOGDO).
10 godina
offline
Black Friday 2018

Eto i ja dns dobio mail da mi je otkazana narudzba. Zanima me kada ce biti povrat novca

8 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
Prayer kaže...
X3M kaže...
Prayer kaže...

 

 

Sutra tokom dana im idem u najbližu poslovnici i napisati ću formalnu žalbu i samim time ću zahtijevati da mi se proizvod koji je "prodan" proda po istoj cijeni jer kao što sam vidiš gore oni oglašavaju svoje proizvode po lažnim cijena tj oglašavaju ono što niti nemaju. Ako se ne misle oglasiti na moj prigovor zovem i nastavljam dalje sa udrugom o zaštiti potrošača, a vjeruj mi da s njima nema zajebancije. Kazne nisu male a ja osobno osim vremena sa svojim prigovorom nemam šta izgubiti. 

 

To bi svi trebali napraviti kojima je šteta nanošena lažnim oglašavanjem ako ne za sebe bar za druge, jer će se ovo ponoviti garant sljedeće godine. 

 i dode inspekcija kod njih. dobar dan imamo prigovor taj i taj, molimo vas da se ocitujete.

 

imali smo akciju na web shopu sa XXX artiklima, kolicine su bile XXX, ljudi si poceli masovno kupovati, zbog opterecenja shopa, sistem nije reagirao kada su prodane sve kolicine i doslo je do toga do cega je doslo.

 

evo mozete vidjeti da su XXX ljudi kupili taj i taj artikal, ovih 50 je dobilo to jer je bilo 50 komada, ostalih 500 nije dobilo jer nema robe, i njih smo obavijestili da im kupnja nije prosla i vratit cemo novac.

 

ok hvala, dovidenja

 

uglavnom, to se desava svake godine, ne samo kod nas, vec svuda po webshopovima

 

dozivio sam to i na alzi i na casekingu, i sada za svjetsko prvenstvo na hangar shopu, isto je bila inspekcija i desilo se tocno ovo gore sto sam opisao, tako da nista od toga

 

ako ti se da gubit vrijeme da bi nesto dokazao sam sebi, samo izvoli, ali odmah ti kazem da od toga nista, ne zato sto je ovo hrvatska, jer kod nas je inspektorat stvarno dobar i istjera stvari kada ima za to podloge, medutim u ovome slucaju to nije to

 

vise srece sljedece godine, mozda do tada nasi shopovi naprave neki upgrade, a ne da im se rusi sistem kada dode 200 ljudi nesto kupiti

 

Nemoj me krivo shvatiti ali to nije moja briga. Ako im webshop nije dobro radio trebali su ga ugasiti, što nisu. Samim time su lažno oglašavali stanje i cijenu svojih proizvoda. Stime su kupcima nanijeli na desetke tisuće kuna štete što ne smije proći nekažnjeno bilo to slučajno ili namjerno.

 

Edit: toplo preporučujem svatko tko je imao negativna iskustva s njima da napišu review sukladno o tome na Facebook stranici. 

 

evo odgovor od Centra za zaštitu potrošača:

 "ukoliko su bile prodane sve zalihe, nije trebalo biti omogućeno kreirati narudžbu. Na ovaj način se dovodi u pitanje manipulacije i zavaravanja potrošača što je u suprotnosti sa Zakonom o zaštiti potrošača u člancima 30 do 35" i savjetujemo prijavu inspekciji"

 

9 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2018

Onda predlazu i da se njih tuzi. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
Apsolutno! Iskreno me vise boli to sto izvode takve fore na razini 2. osnovne i misle da ce im to proci nego sto nisam dobio naruceni proizvod.

Citam lik stoji cijelu noc da bi ujutro kupio zeljeni proizvod, dode prvi na red u poslovnici ujutro cim se vrata otvore i kaze gospodin sa kase da je proizvod raspordan. Kome oni idu oci prati.

Samo prijava i nista drugo. A bome se vijest prosirila cak i na portale.

http://rep.hr/vijesti/tvrtke-i-trzista/links-otkazao-brojne-narudzbe-kupci-bijesni/5983/?fbclid=IwAR34HPRI-Pwxs1AKqW_LzJ_GXr63Fwy8yBLn9Wm1HNY5NLkki5Nkx52-XJE

Bar znam odakle sljedece godine necu kupovati...
9 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Pa sasvim je logična jedna stvar, šta imaš nudit nešto ako to nemaš na stanju, zašto to uopće i dalje prodaješ? Uzi Shop ima jasno vidljivo stanje svakog proizvoda koje se redovito ažurira te ga zato i preferiram.
Teški bezobrazluk.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018

CmokniGa Pozdržavam i slijedim tvoju praksu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 15:29 (ivan72478).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
Prayer kaže...
Apsolutno! Iskreno me vise boli to sto izvode takve fore na razini 2. osnovne i misle da ce im to proci nego sto nisam dobio naruceni proizvod.

Citam lik stoji cijelu noc da bi ujutro kupio zeljeni proizvod, dode prvi na red u poslovnici ujutro cim se vrata otvore i kaze gospodin sa kase da je proizvod raspordan. Kome oni idu oci prati.

Samo prijava i nista drugo. A bome se vijest prosirila cak i na portale.

http://rep.hr/vijesti/tvrtke-i-trzista/links-otkazao-brojne-narudzbe-kupci-bijesni/5983/?fbclid=IwAR34HPRI-Pwxs1AKqW_LzJ_GXr63Fwy8yBLn9Wm1HNY5NLkki5Nkx52-XJE

Bar znam odakle sljedece godine necu kupovati...

 od slijedece godine? xd

7 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Ne možemo srušit korumpiranu vlast, zašto mislite da bi protiv Linksa bilo išta drugačije?
5 godina
offline
Black Friday 2018

Kako su se oni/links srozali. Kada je otvoren, imali su cak i forum na svojim stranicama. Razgovarali sa ljudima, davali popuste..., a sada kao da gledam ve-mil.

Ono i sada, nebo i zemlja.

14 godina
offline
Black Friday 2018

Ja sam danas bio u Linksu na preuzimanju naručenog. Kod narudžba sam stavio da ću platit po preuzimanju.

Uglavnom oni te artikle nisu stavili na stranu već su bili na polici, doduše po punoj cjeni. Tako da ako ste stavili za preuzimanje u dučanu i plačanje po pouzeću požurite se u dučan jer bi mogli čak i bez toga ostat.

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 19:30 (bruno03).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
C3c1l kaže...

Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

 

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:


5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti.

Sada lijepo svi dignuti prijavu protiv Linksa na
https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i pozvati se na clanak 35 stavak 5. Zakona o zastiti potrosaca.Pa neka gospoda u Linksu objasnjavaju inspekciji sto i kako.

 

ovo je c/p sa jednog foruma gdje se ekipa napalila i krenuli su sa prijavama prema Linksu ;)

 

Slažem se u potpunosti sa navedenim. Ja sam isto naručio proizvode koji su odbijeni i stvarno ne da mi netko prodaje maglu i zavarava me. Isti taj prozivod sam mogao kupiti u drugoj trgovini da nije bilo manipulacije i zavaravajuće prakse / zablude od strane Linksa.

 

Prijavio sam ih još jučer.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 21:28 (Revlyne).
8 godina
offline
Re: Black Friday 2018

Uzeo timberland cipele na popustu 40% za cyber "monday". Monday pod navodnicima jer sam naručio jučer. Sad čekam isporuku, a prodavačica je odmah napomenula da su i oni zatrpani narudžbama pa se nadam da neću i ja ostat bez kupovine.

Laptop nisam nigdje našao, pa sam uzeo u mikronisu po redovnoj cijeni Lenovo Ideapad 330-15 (i5 8250U, 8GB, 256GB SSD, GeForce MX150). Jbg, sve ponuđeno na nekom popustu je puno slabije sa starijim procesorima..

Od telke sam odustao jer nisam na vrijeme sve proučio pa se nisam htio zaletit i samim time se zahebat. Bez telke mi netreba ni PS4, iako skoro sam uzeo PS4 Pro, RDR2 i Spidermana za oko 3200kn.

 

Možda za Božić naletim na neku akciju, pogotovo ako ću ić kupovat ciljano neki model.

 

Nakraju najveći popust, 50%, sam dobio danas za plaćanje kazne za parking. Sa 300 na 150kn hehe.

 

edit

naručena roba na Stropsu 19.11. još nije došla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 20:54 (Wannabes).
9 godina
offline
Black Friday 2018

Sve oko misa. Lol. Ovaj drugi kupuje mis za "voljenu osobu" :)))))))))

Prenapuhivanje stvari, sljedece godine bude figa a ne popusti pa ce opet bit plakanja :P

12 godina
offline
Re: Black Friday 2018
sandokan111 kaže...

Sve oko misa. Lol. Ovaj drugi kupuje mis za "voljenu osobu" :)))))))))

Prenapuhivanje stvari, sljedece godine bude figa a ne popusti pa ce opet bit plakanja :P

nije stvar oko miša, kako ne razumijete?!

stvar je principa, ovo sto su oni napravili 2 puta u 3 dana razmaka bi ja kaznjavao jer je to prodavanje magle, isti su mi kao jehovini svjedoci, pas mater.

15 godina
offline
Re: Black Friday 2018
sandokan111 kaže...

Sve oko misa. Lol. Ovaj drugi kupuje mis za "voljenu osobu" :)))))))))

Prenapuhivanje stvari, sljedece godine bude figa a ne popusti pa ce opet bit plakanja :P

 Kod nekoga miš, kod nekoga tipkovnica, kod nekoga monitor, kod nekoga memorija. Nije samo miš u pitanju, nego poprilični broj artikala. O mišu se najviše priča zato jer su narudžbe otkazane zbog nedovoljne količine, dok se navedeni miš doslovno odmah nakon završetka akcije pojavio na web shop-u po duplo većoj cijeni (standarnoj cijeni) i bio je dostupan. I taj njihov postupak se veže za sljedeći zakon:

 

"Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:
5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti."

 

Ekipi na pcekspertu jer više pun k**** toga što Links radi i zato su počeli prijavljivati inspektoratu i nadležnim institucijama.

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 10:16 (mirdaVG).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
sandokan111 kaže...

Sve oko misa. Lol. Ovaj drugi kupuje mis za "voljenu osobu" :)))))))))

Prenapuhivanje stvari, sljedece godine bude figa a ne popusti pa ce opet bit plakanja :P

 pa nije uopce oko misa samo. To je iskustvo tog specificnog covjeka.

Ja sam imao neke druge stvari. 

Moji kolege s posla apsolutno drugacije stvari. Hrpa ljudi ovdje na forumu i drugim forumima totalno drugacije stvari i nikom bas nista. I sad ti reci da to nije prevara? Mi popušimo jer smo naručili, platitli i smatrali to riješenim te samim time nismo dalje gledali i kupovali po akcijskim cijenama?

 

 

15 godina
offline
Re: Black Friday 2018

Ako su navedene artikle rasprodali već u 8 ujutro morali su ih maknuti sa stranice, pa makar spustili stranicu na sat vremena kako bi mogli sve ažurirati sa skladištem. Na taj postupak im nitko ništa ne bi mogao prigovoriti, jer cyber Monday, veliki popusti, velika navala i sistem im je bio nedostupan neko vrijeme. Ovako su svi navedeni artikli bili dostupni do ponoći i oni su primili na stotine novih narudžbi iako su znali da ih više nema na skladištu, e to je jako loša poslovna politika.

To be or not to be
11 godina
offline
Re: Black Friday 2018

 

- Kolega mi je poslao link za miš koji je bio snižen sa 650 na 195 kuna te sam naručio tri komada - jedan za sebe i po jedan za kolege s posla... - požalio nam se Igor Bedek

- Links me tek nekoliko dana kasnije obavijestio da miš zapravo nisam kupio i tako sam ostao bez poklona za dragu osobu - rekao je.

 

kupuje poklone za kolege na poslu i zove ih "dragim osobama"

zavidim mu, da su barem meni kolege s posla tako dragi 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice