Bojler i ekonomičnost

poruka: 16
|
čitano: 23.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Za elektroničare pitanje o bojleru

Zanima me iz ekonomskih razloga dali je bolje držati cijeli dan upaljen bojler na struju ili ga paliti samo kad je jeftina struja? Kad će manje trošiti?

Poslije jebanja nema kajanja.
14 godina
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
kovaos kaže...

Zanima me iz ekonomskih razloga dali je bolje držati cijeli dan upaljen bojler na struju ili ga paliti samo kad je jeftina struja? Kad će manje trošiti?

logičnije kad je jeftinija,i kakve veza bojler ima s elektronikom

14 godina
neaktivan
offline
Za elektroničare pitanje o bojleru

Po mom nekom skolsko i majstorskom znanju za tu struku bolje je palit kad ti je potreban al pod uslovom da je to jednom dnevno ( znaci 2 - 3 tusiranja zaredom )

 

Ovako..

 

1.Upalis bojler i grijac trosi odredjeno struje da se ugrije voda..ugrije se ti se isusiras i gasis

 

2.Upalis bojler da se ugrije voda, vremenom ona ohladi pa se bojler sam upali jer ima termostat i tako do nedogled..

 

Bar mislim da je to pravi odgovor..

Nemam potpis osim na licnoj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
RimSo kaže...

Po mom nekom skolsko i majstorskom znanju za tu struku bolje je palit kad ti je potreban al pod uslovom da je to jednom dnevno ( znaci 2 - 3 tusiranja zaredom )

 

Ovako..

 

1.Upalis bojler i grijac trosi odredjeno struje da se ugrije voda..ugrije se ti se isusiras i gasis

 

2.Upalis bojler da se ugrije voda, vremenom ona ohladi pa se bojler sam upali jer ima termostat i tako do nedogled..

 

Bar mislim da je to pravi odtočno tako...pri paljenu grijač "povuče" struju potrenu da zagrije grijač..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
kovaos kaže...

Zanima me iz ekonomskih razloga dali je bolje držati cijeli dan upaljen bojler na struju ili ga paliti samo kad je jeftina struja? Kad će manje trošiti?

Bolje ga je držati stalno upaljenim.

Zašto: ako je upaljen termostat će održavati temperaturu, tj. kada padne ispod određene točke on će samo ˝podgrijati˝ vodu u bojleru te tako potrošit manje struje nego kad ga ugasiš.

Ako ga ugasiš  temperatura vode padne drastično te je da bi je opet zagrijao dovoljno grijač će morati povući više struje i duže grijati da bi došao do željene temperature.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
F1-IVO kaže...
kovaos kaže...

Zanima me iz ekonomskih razloga dali je bolje držati cijeli dan upaljen bojler na struju ili ga paliti samo kad je jeftina struja? Kad će manje trošiti?

Bolje ga je držati stalno upaljenim.

Zašto: ako je upaljen termostat će održavati temperaturu, tj. kada padne ispod određene točke on će samo ˝podgrijati˝ vodu u bojleru te tako potrošit manje struje nego kad ga ugasiš.

Ako ga ugasiš  temperatura vode padne drastično te je da bi je opet zagrijao dovoljno grijač će morati povući više struje i duže grijati da bi došao do željene temperature.

potpisujem, ali isto preporucam radi sigurnosnih razloga kod tuširanja da se izgasi ;)

U proljetnu je noc otisao covjek svirajuci frulu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
F1-IVO kaže...
kovaos kaže...

Zanima me iz ekonomskih razloga dali je bolje držati cijeli dan upaljen bojler na struju ili ga paliti samo kad je jeftina struja? Kad će manje trošiti?

Bolje ga je držati stalno upaljenim.

Zašto: ako je upaljen termostat će održavati temperaturu, tj. kada padne ispod određene točke on će samo ˝podgrijati˝ vodu u bojleru te tako potrošit manje struje nego kad ga ugasiš.

Ako ga ugasiš  temperatura vode padne drastično te je da bi je opet zagrijao dovoljno grijač će morati povući više struje i duže grijati da bi došao do željene temperature.

Je ak se tusira vise osoba u razlicito vrijeme na dan..a zasto da radi bojler 24h kad se jednom tokom dana tusira jedna osoba ?

 

Dal je prakticnije da on podgrijava vodu svakih 2 sata po 10-15min il je to prakticnije da uradi jednom za 2 sata i to je to..

Nemam potpis osim na licnoj
14 godina
offline
Bojler i ekonomičnost

Na stranicama projekta Poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj stoji: Vodu zagrijavajte po noći kad je niža cijena električne energije. http://tinyurl.com/5rhohlx

15 godina
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
MacTheBig kaže...
F1-IVO kaže...
kovaos kaže...

Zanima me iz ekonomskih razloga dali je bolje držati cijeli dan upaljen bojler na struju ili ga paliti samo kad je jeftina struja? Kad će manje trošiti?

Bolje ga je držati stalno upaljenim.

Zašto: ako je upaljen termostat će održavati temperaturu, tj. kada padne ispod određene točke on će samo ˝podgrijati˝ vodu u bojleru te tako potrošit manje struje nego kad ga ugasiš.

Ako ga ugasiš  temperatura vode padne drastično te je da bi je opet zagrijao dovoljno grijač će morati povući više struje i duže grijati da bi došao do željene temperature.

potpisujem, ali isto preporucam radi sigurnosnih razloga kod tuširanja da se izgasi ;)

Najbolje ga je skroz maknuti od kade, ili vec u cemu se tusirate...ja sam se tusirao kod strica kad je puklo crijevo za vrucu vodu...trcao sam go po ulici da se razladim...

 

sto se tice rada...bolje je drzati ga upaljenog ali ne odvrnuti termostat na max vec staviti na neku sredinu, tad je najisplativiji...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
malina22 kaže...

Najbolje ga je skroz maknuti od kade, ili vec u cemu se tusirate...ja sam se tusirao kod strica kad je puklo crijevo za vrucu vodu...trcao sam go po ulici da se razladim...

 

sto se tice rada...bolje je drzati ga upaljenog ali ne odvrnuti termostat na max vec staviti na neku sredinu, tad je najisplativiji...

Eh, to se jednom u pun kufer i peststo dogodi. Jeste li ikada cistili bojler od kamenca ili ispustali vodu iz njega? Blagoslovljen onaj kojemu je bojler iznad kade tada, samo raskopa i pusti da curi...

16 godina
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
Leryan kaže...

Eh, to se jednom u pun kufer i peststo dogodi. Jeste li ikada cistili bojler od kamenca ili ispustali vodu iz njega? Blagoslovljen onaj kojemu je bojler iznad kade tada, samo raskopa i pusti da curi...

Čistio i izvadio jedno 10 kg kamenca, nakon toga zamjenio grijač i sad bojler ko nov.

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
9 godina
neaktivan
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru

Hrđe nije bilo? Ako jest, jel onda nema spasa, a? Treba kupit novi?

16 godina
offline
RE: Za elektroničare pitanje o bojleru
F1-IVO kaže...

Bolje ga je držati stalno upaljenim.

Zašto: ako je upaljen termostat će održavati temperaturu, tj. kada padne ispod određene točke on će samo ˝podgrijati˝ vodu u bojleru te tako potrošit manje struje nego kad ga ugasiš.

Ako ga ugasiš  temperatura vode padne drastično te je da bi je opet zagrijao dovoljno grijač će morati povući više struje i duže grijati da bi došao do željene temperature.

 Po mojim iskustvima nije. Jer bojler dogrijava vodu svako malo iako ju nitko ne troši.

 

Sad zavisi kolika je potrošnja energije, no po meni je najbolje imati manji bojler (ukoliko je manja obitelj) koji brzo može zagrijati vodu i paliti ga sat vremena prije korištenja.

 

Iako u cjelini najbolje je imati sustav povezan s kotlovnicom od centralnog grijanja (kombi bojler ili bojler ugrađen u kotao centralnog), a za ljeto solarne panele (jeftinija varijanta bi bila solarni bojler na krovu kuće) za toplu vodu 

 

No ako ste u stanu ovo naravno nije baš moguće, u tom slučaju plinski protočni je po meni bolja varijanta od struje (dakle od običnog neprotočnog bojlera).

 

edit. Vidim sad da je tema prastara 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 13:53 (lllnuclearlll).
5 godina
protjeran
offline
Bojler i ekonomičnost

je li netko ZNA da li je isplativije imati bojler stalno

uključen tj. 0-24 ili ga uključiti samo kad je jeftinija struja od 22 do 8 sati

ili ga uključivati samo po potrebi

14 godina
offline
Re: Bojler i ekonomičnost

Bojler držati samo po jeftinoj struji, ako treba staviti termostat na maksimum, naravno bojler treba biti 80 ili 120l. Sasvim dovoljno za tuširanje četvorice odnosno petorice. Ako su korisnici rasipni sa toplom vodom, onda je sasvim svejedno.

Jeftina struje je u pola cijene, a današnji bojleri maju jako dobru termalnu izolaciju, pa su gubici minimalni. Zagrijavanje vode za jedan stupanj C, troši isto energije, bila voda na 50*C ili 20*C

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 8:30 (ivo454).
5 godina
protjeran
offline
Bojler i ekonomičnost

i ja tako mislim. puniti bojler UVIJEK po jeftininoj tarifi struje i staviti

termostat da pripremi dovoljnu količinu za jednodnevnu upotrebu koja slijedi.

 

stavio sam ovu temu jer sam sreo puno ljudi koji tvrde da je stalno uključen bojler

bolja opcija. sigurno nije, ali jedan je to rekao pa svi kao papige ponavljaju.

 

još ako je bojler u hladnoj prostoriji, ajme meni ako je stalno uključen

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice