Carina ne uvazava Black friday zaključana tema

poruka: 16
|
čitano: 1.519
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Carina ne uvazava Black friday

Ovak, oni ne priznaju to i objasnili su mi da kod njih ne prolazi nikakvi black friday popusti,kuponi i ostalo.

 

Koja je onda poanta kupovanja za vrijeme black fridaya, molim objasnjenje i kako ste rijesili to.

 

Stvar koja inace kosta 90$ dobio sam po 20$

13 godina
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday

Pa zar nije logično? Carina gleda vrijednost proizvoda, a ne koliko si ga ti platio s popustom.

8 godina
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday

Ako naručuješ iz EU, carina s tim nema ništa. Ako naručuješ izvan EU, sve čemu je cijena manja od 160kn ne podliježe carini.
Koliko znam, nemaju oni šta tu nepriznavati, platio si po cijeni po kojoj si platio i po toj cijeni plaćaš carinu, ako je ima.

 

ISPRAVAK: Ipak imaju svoje neke računice po kojoj carine.

 

Onome tko naručuje iz EU se isplati

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 14:03 (Antoniio22).
16 godina
moderator
online
Re: Carina ne uvazava Black friday
karlo125 kaže...

Ovak, oni ne priznaju to i objasnili su mi da kod njih ne prolazi nikakvi black friday popusti,kuponi i ostalo.

 

Koja je onda poanta kupovanja za vrijeme black fridaya, molim objasnjenje i kako ste rijesili to.

 

Stvar koja inace kosta 90$ dobio sam po 20$

Poanta je da dobiš za manje para. Za manje para ćeš i dobiti.

 

Mislim da tu zapravo uopće to nije stvar toga da bi oni ignorirali popuste, kupone i ostalo, nego je jednostavno u tvom slučaju drastični nesrazmjer tržišne vrijednosti proizvoda i iznosa kojeg si ti platio za njega.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
mbaksa kaže...
karlo125 kaže...

Ovak, oni ne priznaju to i objasnili su mi da kod njih ne prolazi nikakvi black friday popusti,kuponi i ostalo.

 

Koja je onda poanta kupovanja za vrijeme black fridaya, molim objasnjenje i kako ste rijesili to.

 

Stvar koja inace kosta 90$ dobio sam po 20$

Poanta je da dobiš za manje para. Za manje para ćeš i dobiti.

 

Mislim da tu zapravo uopće to nije stvar toga da bi oni ignorirali popuste, kupone i ostalo, nego je jednostavno u tvom slučaju drastični nesrazmjer tržišne vrijednosti proizvoda i iznosa kojeg si ti platio za njega.

 Cek cek, kako da im posaljem pravi racun kad je pravi ovaj koji sam im poslao.

Znaci placam tipa npr. televizor iz kine 1200 kuna, inace taj televizor kod nas kosta 2300 kuna.

Zbog cega bi ja morao placati 25% PDV i carinu na tih 2300 kuna.

 

Usporedi to npr.  s nabavom.net, recimo u Extreme digitalu tv dijgonale 55'' kosta 3500 kuna dok recimo u harvey normanu kosta 5500 kuna.

Oni mogu uzimati najvecu cijenu tog proizvoda, halo pa koja je poanta kupovine iz vana.

 

Nemojte mi rec da sam ja jedini s ovim problemom

9 godina
neaktivan
offline
Carina ne uvazava Black friday

Koliko sam skuzio iz druge teme ti si promijenio racun? 

13 godina
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
"Znaci placam tipa npr. televizor iz kine 1200 kuna, inace taj televizor kod nas kosta 2300 kuna."

Ako televizor uvijek kosta vani 1200kn, na toliko ces platiti porez. Ako je inace 2400, a dobijes ga na nagradnoj igri besplatno ili uhvatis na flash rasprodaji za 1200, placas porez na 2400, dakle na trzisnu (u principu trzisnu u zemlji u kojoj si kupio) vrijednost placas porez . Jednostavno, i tako je oduvijek, ne znam sto se cudis :)
15 godina
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
karlo125 kaže...
..

Oni mogu uzimati najvecu cijenu tog proizvoda, halo pa koja je poanta kupovine iz vana.

 

Nemojte mi rec da sam ja jedini s ovim problemom

- halo? :)) a koja je poanda postojanja carine? upravo zato plaćaš.

- važna je lokalna-domaća cijena (kataloška) dok se uvozna može i ne mora priznati.

- namjena je osim novca za državu, zaštita trgovca koji plaća porez.. važno, poželjno za građane itd.

 

-svi na svijetu imaju 'isti' problem ili barem želju, kupiti što jeftinije.. a vidiš, zato je marko polo išao kaićem do kine.. i na tome zarađivao. Ti bi jeftinije, to je tvoj interes, dok je interes trgovca-države suprotan.. i na kraju se nađe sredina ili to nazoveš cjenkanje.

 

-kupuj tu ili u eu, ili odeš osobno u shoping.. ovako je besmisleno žaliti se.

-da je normalna cijena robe do 22€ tad bi bilo bez carine, pošto nije normalna cijena plaćaš carinu. to ti je ok.. :)

-a sad, nije ti ok na koji iznos-osnovicu. pa vidi, možeš dobiti za npr kunu mobač, koja bi tad bila carina? .. tebi trgovac može pokloniti, no cijena (vrijednost) je ostala ona koja je nominalna i to je jedina razumna osnovica bar dok se neko bolje pravilo ne uvede..

 

tak da, šuti i plati, uštedio si .. to je to.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
Kolacic kaže...

Koliko sam skuzio iz druge teme ti si promijenio racun? 

 Al dobro ih je probao zavaljat - "black friday".

Umirem....

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Carina ne uvazava Black friday

Ista bi stvar bila da si dobio na poklon neki vrijednu stvar iz inozemstva. 
Ne interesira državu koliko si je ti platio, nego koliko ona vrijedi.
Ako je vrijednost manja od neke propisane zakonom, onda se ne plaća dadžbine. Ako vrijednost prelazi neku dogovorenu sumu, onda se plaća dadžbine.
Šta da dobiješ Poršea na poklon iz Amerike? Šta misliš bi li platio porez i carinu na njegovu vrijednost? 

10 godina
neaktivan
offline
Carina ne uvazava Black friday

Nah, neki put prode a neki put moram placat.

Ovaj put vracam paket, pare natrag i kupujem iz eu skladista.

Al kolko vidim ni ta eu skladista nisi pouzdana, neko je na forumu dobio pdv na stvar koja je bila kupljena u eu...

9 godina
neaktivan
offline
Carina ne uvazava Black friday

Pokusao si zavaljat carinu nije ti uspjelo i zalis se. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
Kolacic kaže...

Pokusao si zavaljat carinu nije ti uspjelo i zalis se. 

 Kolacicu mali , kak ne kuzis da to nema veze s mojom ''prevarom'',ovo se odnosi na sve ostalo...

Npr. ti vidis galaxy s9 -60% za BF i onda se sjetis da moras dat jos 1500 kuna za pdv i carinu hehe

No dobro covjek uci svaki dan 

 

Kad smo vec kod EU, jel moze neko linkat EU cheap stranice za elektroniku, od telki do mobitela...

9 godina
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
karlo125 kaže...

Ovak, oni ne priznaju to i objasnili su mi da kod njih ne prolazi nikakvi black friday popusti,kuponi i ostalo.

 Nisu oni tebi ne priznali black friday nego nemas valjani racun i iso si muljat i sad si otvorio novu temu i jos napisao u temi o bf da se nesto ne priznaje, a samo si htio muljat i nekim cudom, nisi uspio pa sad carina nesto ne priznaje. Otkrio si toplu vodu da eto, kad kazes carini "ja sam to platio x kuna" bez ikakvog dokaza, oni nekim cudom tebi, tako iskrenom kako si dosad i pokazao, ne vjeruju. Evo ja sam frapiran koliko su bezobrazni ti tamo iz carine.

Marko :D kaže...

Pa zar nije logično? Carina gleda vrijednost proizvoda, a ne koliko si ga ti platio s popustom.

 Nemaju oni sto gledat. Lik je iso muljat bez pokrica. Carina gleda vrijednost jer je navikla na ovakve ispade svakojakih znalaca koji misle da su najpametniji na svijetu. Ako imas valjan dokaz da si nesto platio neku cifru (ako se ne radi o umetnini ili slicno) nemogu oni nista "gledat vrijednost" vec radit carinu po onome koliko si platio, pa i da je 10 puta jeftinije (naravno, uvijek postoje iznimke, kao sto sam napisao recimo umjetnicko djelo itd).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Carina ne uvazava Black friday
karlo125 kaže...
Kolacic kaže...

Pokusao si zavaljat carinu nije ti uspjelo i zalis se. 

 Kolacicu mali , kak ne kuzis da to nema veze s mojom ''prevarom'',ovo se odnosi na sve ostalo...

Npr. ti vidis galaxy s9 -60% za BF i onda se sjetis da moras dat jos 1500 kuna za pdv i carinu hehe

No dobro covjek uci svaki dan 

 

Kad smo vec kod EU, jel moze neko linkat EU cheap stranice za elektroniku, od telki do mobitela...

 Pa moraš platiti ili ako si srece ne moras ali moraš. Kolacic nema nikakve veze sa mojom osobnoscu. 

Nema smisla. Nemoj sirit dezinformacije. 

16 godina
moderator
online
Carina ne uvazava Black friday

Ovo je već patologija. Nije dosta što je krivotvorio račun, nego sad još tu nama izigrava žrtvu carine. A on je tu jedini koji je napravio nešto pogrešno. I protuzakonito.

 

Ključam. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice