Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU
Unlock the Power Within
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Ja sam negdje procitao da je tam neki inzinjer iz amd-a rekao da je procesor ispao i bolje od ocekivanog tj da je iznimno zadovoljan rezultatima, dapace odusevljen jer je kakti ispao u rangu intelovog skylakea no naravno da je to sve sto moze reci!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...
Ja sam negdje procitao da je tam neki inzinjer iz amd-a rekao da je procesor ispao i bolje od ocekivanog tj da je iznimno zadovoljan rezultatima, dapace odusevljen jer je kakti ispao u rangu intelovog skylakea no naravno da je to sve sto moze reci!lp

 Zvuči pouzdano 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Jim Keller i njegov team su radili na Zen-u pa sigurno ima nešto istine što je Stjepanj rekao. Ako itko može napraviti dobru arhitekturu koja se može nositi sa Intelom onda je to Jim Keller.

Živi bili pa vidili 

Unlock the Power Within
13 godina
online
Re: AMD Zen CPU

 Kad se to očekuje u prodaji ?? Ja se sad sve nešto lomim prodat svoje i mjenjat dok još nešto mogu dobit za to i sad bi ne bi uzeo Sky Lake ili da čekam Zen. Sad, nit znam točno hoće bit dobar ili opet sranje niti kad će izaći. Što više čekam to manje mogu dobit zua svoj combo. Nekako bi mi bilo draže uzet Zen, pogotovo ako bude dobar ali i dalje se ne zna ništa.

15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Zen CPU

Ovo tvoje može bez problema izdržati još nekoliko godina. Posebno procesor. Za što najviše koristiš računalo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 18:12 (Izzy).
12 godina
offline
AMD Zen CPU

Ja sam mislija da ce biti brži nekih 50-60% max u odnosu na visheru na istom taktu  ali ako stvarno dostigu do 100% brže preformanse na istom taktu onda ce 6 i 8 jezgreni Amd Zen procesor biti stvarno odlicni i jos ako se budu dobro oc priko 4Ghz to ce jednostavno ubijat..ako ovo bude istina dolazi napokon dobra konkurencija intelovim procesorima koji su jos uvik do nekih 3000 kuna samo na cetverojezgrenim procesorima(HT ne racunam jer su 20-30%bolje performanse samo u nekim aplikacijama),a prvi pravi intelov i7 kosta oko 3500kn plus najeftinija maticna nekih 1500+ kn(sto je istina najvise kriv Amd jer nije ponudija adekvatnu konkurenciju).

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Biti će i cijena sukladna performansama, visoka.

13 godina
online
Re: AMD Zen CPU

Da, samo da ne prate Intel i po cijeni i onda će biti hit ali nisam siguran da oni misle isto.

15 godina
offline
AMD Zen CPU

Ma dok oni izdaju taj procesor intel ce isto izdati kaby lake ( optimizirani 14nm) i opet banana, a 2017 ide  cannonlake na 10nm.

Da barem urane malo sa izlaskom onda bi imali puno vise sanse za zauzeti trziste i nebi bila tolika prednost intela na desktop platformi.

Zadnji amd sam imao xp1700+

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Istina intel ce bit brži na istom taktu iako ne baš puno, ono sto je važnije intel ce morati izdati prave šestojezgrene procesor da im zamini sadašnju precijenjenu i7 liniju procesora s četri prave jezge...ali da slažen se da ce 6 i 8 cpu Zen biti skupi pogotovo ako budu imali povecanje za 100% u odnosu na visheru,no bolje i to nego ovo intelovo stagniranje u napretku performansa,a izdavanje svake godine novi procesora koji su 5-10% brži.Dobra konkurencija je uvik na kraju dobra za nas i za opcenito razvoj

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Nije intelovo stagniranje  zbog nedostatka konkurencije nego zbog ograničenja tehnologije. Postignuta je maksimalna ipc snaga po jezgri i jedino što mogu je povečavati broj istih, a tu su opet svi ograničeni sa grijanjem istih i slabom potražnjom tržišta, pogotovo kućnih korisnika za takvim višejezgrenim procesorima.

16 godina
online
Re: AMD Zen CPU

Već ih ima u višem segmentu (s2011), samo dodati grafičku i "spustiti" niže :) ... ali da su skupi i da Intel debelo koristi situaciju - da. (Xeoni su priča za sebe, već je izašao i 22-jezgreni).

 

Prije 7-8 godina, tadašnji top modeli Q6600-Q9550 (~ kao i7 danas) su koštali od 1.200 - 2.000 Kn.

2010. je izašao AMD X6 (Phenom II) i za nekih 1.800 Kn donio nešto više od 2 x veću snagu, a 2011. su već pali na 1.300.

Nažalost, zadnjih 5 godina sve skupa ide bitno sporije ... najjači i7 je skoro 3.000 a nije niti 2 x jači od tog X6. Ok, blizu po cijeni je i i7-5820k ali on je opet "jedva" 2.5 puta jači.

Budući da se X6 već odavno ne proizvodi, mogu usporediti samo rabljene ... X6 danas vrijedi možda 500-600 Kn, a neki 3770k/4790k još uvijek i do 2.000.

 

Ukratko, loše ... zato navijam za Zen :)

(Glavni alat mi je Cinema4D, pa odnose snage gledam uglavnom kroz Cinebench)

 

Slažem se za tečaj dolara u postu ispod, ali to je max. 25-30% razlike

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 7:42 (Mladen).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Što se cijena tiče prije 7-8 godina nije bio isti tečaj $ u odnosu na euro.

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Mladen kaže...

Prije 7-8 godina, tadašnji top modeli Q6600-Q9550 (~ kao i7 danas) su koštali od 1.200 - 2.000 Kn.

2010. je izašao AMD X6 (Phenom II) i za nekih 1.800 Kn donio nešto više od 2 x veću snagu, a 2011. su već pali na 1.300.

 

Ukratko, loše ... zato navijam za Zen :)

 po ovome ti je valjda jasno da zen, ako i bude konkurentan po perfomansama, neće biti jeftin

amd također zna naplatiti kad ima dobar proizvod

 

na koncu zen, pa makar bio i skup jednako kao usporedivi intel, ipak je ogroman korak za tržište i skidanje intelovog polumonopola

16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...

Ma dok oni izdaju taj procesor intel ce isto izdati kaby lake ( optimizirani 14nm) i opet banana, a 2017 ide  cannonlake na 10nm.

Da barem urane malo sa izlaskom onda bi imali puno vise sanse za zauzeti trziste i nebi bila tolika prednost intela na desktop platformi.

Zadnji amd sam imao xp1700+

 

 

Da Kaby Lake/Cannonlake procovi budi imali "Warp 10 IPC brzinu ili performanse" fučkaj ga sad.

 

Lakše je linkat nego opet pisat, pa pročitaj linkane postove ali vrlo oprezno samo bez psovanja u smjeru Intela.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-seli-stozer/238767.aspx?page=0&jumpto=5013805&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/broadwell-crnom-trzistu/238885.aspx?page=0&jumpto=5017413&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 16:06 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Realno je da amd zaostaje htio ti to priznati ili ne, intel je vec izdao 14nm i sad ide optimizirani 14nm proces, neznam sta tu nije jasno. Da Amd neki vrag napravi trebao je ici odmah na 10nm, jer nikako da stigne intela. Vec godinama nista od amd u high segmentu. A dok se pojavi Zen onda tek treba vidjeti jer to to sta su najavljivali, ovako njihove usporedbe sa 5960x mogu okaciti macku o rep, i recimo i da cak prestignu 5960x opet intel izbacuje novu liniju i onda bi amd mogao samo konkurirat manjom cijenom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
Realno je da amd zaostaje htio ti to priznati ili ne, intel je vec izdao 14nm i sad ide optimizirani 14nm proces, neznam sta tu nije jasno. Da Amd neki vrag napravi trebao je ici odmah na 10nm, jer nikako da stigne intela. Vec godinama nista od amd u high segmentu. A dok se pojavi Zen onda tek treba vidjeti jer to to sta su najavljivali, ovako njihove usporedbe sa 5960x mogu okaciti macku o rep, i recimo i da cak prestignu 5960x opet intel izbacuje novu liniju i onda bi amd mogao samo konkurirat manjom cijenom.

Pročitaj linkove pa onda komentiraj, optimizirani 14nm Intel proces da ali samo za manju uštedu energije.Izgleda da ti ne razumiješ/ili zanemaruješ, šta se sprema u budučnosti oko novih procesora na sve manjem proizvodnom procesu.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
A izgleda da ti unaprijed znas da ce amd biti bolji bez ikakvih testova. Optimizirana potrosnja, manje grijanje, znaci i veci Oc potencijal.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
online
Re: AMD Zen CPU

 Ni jedna generacija kod Intela nakon Sandy Bridge generacije se ne clocka ni približno tako dobro nego samo gore. A što se tiče Kaby Lake procesora oni će bit jedva nešto primjetno i to samo statistički brži od Sky Lake generacije. S obzirom na to sve skupa ako Zen bude al pari sa Sky Lake ili još bolje sa i7 5960X onda samo potencijalna visoka cijena može bit problem. Bit će potpuni hit ako bude jeftinije a tako brzo kako se sada predviđa. Svima skupa je Intel već dosadio i njihov monopol.

15 godina
offline
AMD Zen CPU

Vidjet cemo dok izadje, volio bih i ja da nije monopol. Ali od tih svih najava mi se vec lagano se..., isti klinac su najavljivali fx seriju pa znamo kako je to zavrsilo. Dok dodju prvi testovi tek onda se moze vidjeti jer su pun pogodak ili nisu.

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
AMD Zen CPU

Mislim da ste ipak malo preoptimistični za izlazak novih AMD procesora,vidim da se spominje i da bude jači od i7 5960X!!!!Daj Bože ali vrlo teško,uvjek neke bombastične najave,a onda  po izlasku sljedi hladni tuš,pomalo ne trčat pred rudo,još malo pa čemo sve vidjet!!Eno Tonči vam je najbolji primjer,čekao je tog Pascala ko ozebao sunce i maštao o HBM2 memoriji kad ono dobio novo ime za karticu koja throtla!!

Tako da pomalo momci sa izjavama...

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 17:05 (volegradele).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...

Ma dok oni izdaju taj procesor intel ce isto izdati kaby lake ( optimizirani 14nm) i opet banana, a 2017 ide  cannonlake na 10nm.

Da barem urane malo sa izlaskom onda bi imali puno vise sanse za zauzeti trziste i nebi bila tolika prednost intela na desktop platformi.

Zadnji amd sam imao xp1700+

 

 

 Ti pricas kao da Intel svakom novom generacijom izbacuje procesore sa 20 posto jacim IPC-em, a svjesni smo svi da vec godinama nista bitno ne rade, samo mjenjaju sockete i maticne ko blesavi, a od konkretnih performansi nista. Evo pogledaj samo koliko im je kasnio Broadwell jer nisu mogli postici dovoljno visoke taktove, kabylake ce ti biti obican refresh Skylakea uz ispravljene mušice koje je imao Skylake, a Canonnlake ce imati neke nove feature uz vjerojatno manju potrosnju.

 

Danas vise nije bitan tolko IPC zato jer se doslo do nekog maksimuma i nekih bitnih pomaka tu ence biti jako dugo, danas je bitan broj jezgri i sve ide u tome pravcu, tako da ako ZEN za istu cijenu kao Intel ponudi 1 ili 2 jezgre vise sa IPC-em u rangu recimo Broadwella to bi bila cisto ok ponuda, iz uz to ce sigurno imati jeftinije ploce.

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

da ipc nije bitan danas bi vrtio tu 390-tku s 775 q6600..?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
itomic009 kaže...

 Ni jedna generacija kod Intela nakon Sandy Bridge generacije se ne clocka ni približno tako dobro nego samo gore. A što se tiče Kaby Lake procesora oni će bit jedva nešto primjetno i to samo statistički brži od Sky Lake generacije. S obzirom na to sve skupa ako Zen bude al pari sa Sky Lake ili još bolje sa i7 5960X onda samo potencijalna visoka cijena može bit problem. Bit će potpuni hit ako bude jeftinije a tako brzo kako se sada predviđa. Svima skupa je Intel već dosadio i njihov monopol.

 sandy je bio na taktu od cak 800mhz manje, lemljenje ihs-a tj samo materijal intel kosta cca 40kn po komadu a gdje je jos postupak lemljenja u cijeni, prodaju ih u kvartalu po 100,000 milijona, svaka normalna firma ce to napraviti, hebes to malo klokera sto se zali...nebitno! lova, lova, samo lova!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

da ipc nije bitan danas bi vrtio tu 390-tku s 775 q6600..?

 Pa jel ti citas sta ja pisem ili bezveze sada uspoređujes brda i doline? Napisao sam da danas među modernim procesorima gdje su razlike između Haswella i Skylakea u 15 posto po snazi IPC-a, u gejmingu je razlika na istom taktu u 2 FPS-a tako da IPC vise nije tolko bitan jer je dosao do vrhunca i rađe cu uzet proc sa 6 nego 4 jezgre, konkretno i7 5820k prije nego i7 6700k, a isto tako sam i rekao da ako ZEN bude u rangu Broadwella po IPC-u kako se špekulira a ponudi vise jezgri uz podjednaku cijenu biti ce sigurno bolja opcija.

 

A nismo vise u 2011 godini da igre koriste samo 2 jezgre, danas sto vise jezgri to bolje jer su i game Enginei sve napredniji i bolje iskoristavaju hardver.

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

3

13 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Da bar
12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Bulldozer kaže...

3

 Jbt pa po ovome je Zen jači duplo nego fx 8350 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice