Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.609.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

To vam je tak kad se stalno igrate PC doktora i imate uključen EKG.

 PC witch doktori 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
ansha kaže...
toxic kaže...
ansha kaže...
XXX kaže...

Nemojte me hebnati da pratite te temparature non stop...pukli ste.

Ne moras pratit da primjetis to...

 bazi sad... 

uninstalirao sam msi afterburner i riva tuner i koristim iskljucivo evgin alat i gpuz u pozadini.

 

temprerature u istim uslovima nize 10 stupnjeva.

 

ko tu koga hebe? meni vise nist nije jasno majke mi...

grafa je sada cca do 67 stupnjeva maks..

Nisu isti uslovi, to je jedino sigurno.

 mislim isti frejmrejt ista sobna temperatura itd..

dakle samo sw drugacije radi.. kako god meni je sad kud i kamo bolje a igram se isto.. s necujnim pcom..

sw jednostavno ocito drugacije barata s resursima graficke kartice

Afterburner i slicni software na jednak nacin barataju "resursima" gpu-a, bazni software je isti. Naponi su sigurno isti ako nisi dirao krivulju i voltage slider tako da ne vidim kako je moguce da s afterburnerom imas puno vecu temperaturu.

 

Jesi siguran da ti ventovi na gpu-u nosu radili na puno nizem rpm-u nego sta je afterburner reportao? Mozda kontrola ventova ne radi dobro bez evga-inog softwarea?

 

Jel to evga-ina verzija sa ekstra toplinskim senzorima? Mozda afterburner krivo prepoznaje i temperaturu vrm-a ili memorije predstavlja ko temperaturu jezgre. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 11:37 (ansha).
14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kratko googleanje kaze da afterburner ne moze kontrolirat fanove kako treba na icx karticama, dakle to je razlog...

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Kratko googleanje kaze da afterburner ne moze kontrolirat fanove kako treba na icx karticama, dakle to je razlog...

 sve je to lijepo krasno, no cinjenica je da su mi se ventovi vrtili ko blesavi (oba) i da su temperature bilo dosta vise..

 

sada se ventovci jedva vrte i temperature oko 65 stupnja i nize.

ono sto sam primjetio u sw-u jako mi mjenja gpu takt, valjda je to razlog... igra se ovaj sw dosta s grafom a meni pase :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
ansha kaže...

Kratko googleanje kaze da afterburner ne moze kontrolirat fanove kako treba na icx karticama, dakle to je razlog...

 sve je to lijepo krasno, no cinjenica je da su mi se ventovi vrtili ko blesavi (oba) i da su temperature bilo dosta vise..

 

sada se ventovci jedva vrte i temperature oko 65 stupnja i nize.

ono sto sam primjetio u sw-u jako mi mjenja gpu takt, valjda je to razlog... igra se ovaj sw dosta s grafom a meni pase :)

Eno na, ako ti ovaj jako mijenja gpu takt onda nema sanse da imas isti framerate...

 

Ako nemas ukljucene syncove onda mijenjanje takta znaci da mlatis u power limit, to onda objasnjava i razliku u temperaturi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 12:03 (ansha).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
toxic kaže...
ansha kaže...

Kratko googleanje kaze da afterburner ne moze kontrolirat fanove kako treba na icx karticama, dakle to je razlog...

 sve je to lijepo krasno, no cinjenica je da su mi se ventovi vrtili ko blesavi (oba) i da su temperature bilo dosta vise..

 

sada se ventovci jedva vrte i temperature oko 65 stupnja i nize.

ono sto sam primjetio u sw-u jako mi mjenja gpu takt, valjda je to razlog... igra se ovaj sw dosta s grafom a meni pase :)

Eno na, ako ti ovaj jako mijenja gpu takt onda nema sanse da imas isti framerate...

 

Ako nemas ukljucene syncove onda mijenjanje takta znaci da mlatis u power limit, to onda objasnjava i razliku u temperaturi..

 fps je isti.. samo ne forsira isti takt non stop, dakle ako je 96 fpsa kolkko zelim ona pada i osim gpu usage mijenja i gpu takt..

power limit nije niti blizu kad se takt mijenja.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
ansha kaže...
toxic kaže...
ansha kaže...

Kratko googleanje kaze da afterburner ne moze kontrolirat fanove kako treba na icx karticama, dakle to je razlog...

 sve je to lijepo krasno, no cinjenica je da su mi se ventovi vrtili ko blesavi (oba) i da su temperature bilo dosta vise..

 

sada se ventovci jedva vrte i temperature oko 65 stupnja i nize.

ono sto sam primjetio u sw-u jako mi mjenja gpu takt, valjda je to razlog... igra se ovaj sw dosta s grafom a meni pase :)

Eno na, ako ti ovaj jako mijenja gpu takt onda nema sanse da imas isti framerate...

 

Ako nemas ukljucene syncove onda mijenjanje takta znaci da mlatis u power limit, to onda objasnjava i razliku u temperaturi..

 fps je isti.. samo ne forsira isti takt non stop, dakle ako je 96 fpsa kolkko zelim ona pada i osim gpu usage mijenja i gpu takt..

power limit nije niti blizu kad se takt mijenja.

 to je optimum power perf.... mijenja takt ovisno o loadu, tipa dok si u meniju spusti na skoro idle takt i sl. 

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

To znaci da taj evga-in cooler nema sanse ohladit karticu pri punim opterecenjem i taktom? 

9 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

 

Jel to evga-ina verzija sa ekstra toplinskim senzorima? Mozda afterburner krivo prepoznaje i temperaturu vrm-a ili memorije predstavlja ko temperaturu jezgre. 

 Upravo to..Sc2 ima dodatne toplinske senzore koje msi ab ne raspoznaje

IIII
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ZGamer kaže...
ansha kaže...

 

Jel to evga-ina verzija sa ekstra toplinskim senzorima? Mozda afterburner krivo prepoznaje i temperaturu vrm-a ili memorije predstavlja ko temperaturu jezgre. 

 Upravo to..Sc2 ima dodatne toplinske senzore koje msi ab ne raspoznaje

mislim da je ovo i razlog..

da ima hrpu senzora....

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
ZGamer kaže...
ansha kaže...

 

Jel to evga-ina verzija sa ekstra toplinskim senzorima? Mozda afterburner krivo prepoznaje i temperaturu vrm-a ili memorije predstavlja ko temperaturu jezgre. 

 Upravo to..Sc2 ima dodatne toplinske senzore koje msi ab ne raspoznaje

mislim da je ovo i razlog..

da ima hrpu senzora....

 

 

 

Imas iste postavke u evga softwareu i afterburneru? Na jednom forumu tip s istom karticom kaze da ima drasticno vise temperature kad maxa power limit i temp limit, jel ti to mozda bilo na max u afterburneru a sad nije?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 12:43 (ansha).
9 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

 

 

 

Imas iste postavke u evga softwareu i afterburneru? Na jednom forumu tip s istom karticom kaze da ima drasticno vise temperature kad maxa power limit i temp limit, jel ti to mozda bilo na max u afterburneru a sad nije?

 Nezz za msi ali na xoc nije moguće imati max na oba parametra...jedna se stavlja kao priritetna i ograničuje drugu.

IIII
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 12:49 (ZGamer).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
toxic kaže...
ZGamer kaže...
ansha kaže...

 

Jel to evga-ina verzija sa ekstra toplinskim senzorima? Mozda afterburner krivo prepoznaje i temperaturu vrm-a ili memorije predstavlja ko temperaturu jezgre. 

 Upravo to..Sc2 ima dodatne toplinske senzore koje msi ab ne raspoznaje

mislim da je ovo i razlog..

da ima hrpu senzora....

 

 

 

Imas iste postavke u evga softwareu i afterburneru? Na jednom forumu tip s istom karticom kaze da ima drasticno vise temperature kad maxa power limit i temp limit, jel ti to mozda bilo na max u afterburneru a sad nije?

 i to mi je bilo palo na pamet no nisam dirao nista u msi afterburneru, msi afterburner sam imao uvijek iskljucivo radi dobro monitoringa...

a ne znam.

Meni se cini da je stvar ovakva

 

ocigledno je iz nekog razloga msi afterburner primaran i on forsira non stop isti takt (sto nije lose) u tim okolnostima ovaj cpu cooler ocito dobro ne hladi u mom kucistu..

brisanjem msi afterburena uocio sam jako puno mijenjaja gpu takta i samim time bih rekao da su temp nize.

probao sam ovdje rucno podesiti power limit na maks i temp limit na maks i povecali su se prosjecni taktovi i temp.. no konkretnu u wotu ne vidim nikakvih benefita tome..

 

no ovdje ima jos jedna zgodna stavka

budem vidio kak da natjeram sw da stalno grafa ima stalni takt

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 13:07 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Mozda da probas odvrtiti heaven sad kako si stavio taj evga software cisto da vidis kako se grafa tj hladnjak ponasa kad je duze vrijeme u vecem loadu? 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Mozda da probas odvrtiti heaven sad kako si stavio taj evga software cisto da vidis kako se grafa tj hladnjak ponasa kad je duze vrijeme u vecem loadu? 

 upravo vrtio superposition max postavke pri 3440x1440 rezi

non stop 100% gpu usagea takt ne pada drzi se

temp rastu do 75 stupnjeva i tu stoji sto je opet cca par stupnjeva nize od onoga stoje je meni msi afterburner radio u wotu gdje gpu usage rijetko ode na 100%..

dakle kada igram wot sad imam 10 stupnjeva nize temperature nego sam to imao s msi afterburnerom cak i vise..

 

iako je gpu usage padao i u msi afterburneru tamo je i s 80% gpu usagea temperatura isla preko 70 stupnjeva...

i reko bih da je to bila realna temperatura jer dodirom na stalko sam osjetio tih 75+

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

To su sad dobre temp i nemas brige kako sad to sve skupa izgleda.

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Jos nismo objasnili "fenomen", 100% je nemoguce da ako se testira u benchmarku (koji nije cpu bound) i rezultat bude isti, da bude znacajne razlike u temperaturi. Ako se to dogodi onda ventovi ne rade jednako, nema trece...

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Jos nismo objasnili "fenomen", 100% je nemoguce da ako se testira u benchmarku (koji nije cpu bound) i rezultat bude isti, da bude znacajne razlike u temperaturi. Ako se to dogodi onda ventovi ne rade jednako, nema trece...

 meni je sve jasno.

msi afterburner ne radi dobro s evogom tj ne nacin na koji su ovi iz Evge zamislili.

Radi non stop u ovom tzv "K Boost" modu.

Druga stvar je sto evgin sw radi drugacije s ventovima, taktovima itd...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 16:08 (toxic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
ansha kaže...

Jos nismo objasnili "fenomen", 100% je nemoguce da ako se testira u benchmarku (koji nije cpu bound) i rezultat bude isti, da bude znacajne razlike u temperaturi. Ako se to dogodi onda ventovi ne rade jednako, nema trece...

 meni je sve jasno.

msi afterburner ne radi dobro s evogom tj ne nacin na koji su ovi iz Evge zamislili.

Radi non stop u ovom tzv "K Boost" modu.

Druga stvar je sto evgin sw radi drugacije s ventovima, taktovima itd...

Meni se nikad nije dogodilo da igra koja ne drzi gpu na max usage uzrokuje isto, a kamoli vece zagrijavanje gpu-a od igre koja ga drzi na 99%, ni blizu. 

Svi ti k boostovi i forsanje takta ili spustanje ne mogu imat ni blizu takav ucinak na temperature uz jednake performanse, jednostavno nemoguce, dogadja se jos nesto tu...

 

Evgin software se ponasa apsolutno identicno ko i afterburner sta se utjecaja na sami cip tice, nista druge nije ni moguce kod pascala...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 16:47 (ansha).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
toxic kaže...
ansha kaže...

Jos nismo objasnili "fenomen", 100% je nemoguce da ako se testira u benchmarku (koji nije cpu bound) i rezultat bude isti, da bude znacajne razlike u temperaturi. Ako se to dogodi onda ventovi ne rade jednako, nema trece...

 meni je sve jasno.

msi afterburner ne radi dobro s evogom tj ne nacin na koji su ovi iz Evge zamislili.

Radi non stop u ovom tzv "K Boost" modu.

Druga stvar je sto evgin sw radi drugacije s ventovima, taktovima itd...

Meni se nikad nije dogodilo da igra koja ne drzi gpu na max usage uzrokuje isto, a kamoli vece zagrijavanje gpu-a od igre koja ga drzi na 99%, ni blizu. 

Svi ti k boostovi i forsanje takta ili spustanje ne mogu imat ni blizu takav ucinak na temperature uz jednake performanse, jednostavno nemoguce, dogadja se jos nesto tu...

 

Evgin software se ponasa apsolutno identicno ko i afterburner sta se utjecaja na sami cip tice, nista druge nije ni moguce kod pascala...

 Aha to za WOT pricas, da ne znam u cem je fora, moram provjeriti ono sto si rekao o power limitu..

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Al ga ova EVGA špara na pasti, išao sam montirat vodeni blok na 1080Ti i shvatio da mi pola jezgre nema paste po sebi, a i ovo šta ima je skoreno :D

KLIKNI ME za sliku

PS: neće uploadat na bugov host

 

Bok, ja sam sharyn
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
blackdevil kaže...

Al ga ova EVGA špara na pasti, išao sam montirat vodeni blok na 1080Ti i shvatio da mi pola jezgre nema paste po sebi, a i ovo šta ima je skoreno :D

KLIKNI ME za sliku

PS: neće uploadat na bugov host

 

 zabrijo si, pasta je ocigledno nanosena na cijeli cip.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

mozda, al to je tanko skroz :D

 

 

Bok, ja sam sharyn
14 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Dobro je to. Ostatak paste ti je na kuleru. Heatspreaderi na grafičkama su iovak polirani tak da je treba jako malo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 23:45 (8ax).
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo igrao sam se i da javim finalno kako stvari stoje.

 

Jednostavno kada mi je MSI afterburner upaljen ne radi klasicni Nvida Boost 3.0 jer se takt ne spusta u niti jednom pogledu igrao ja WOT, tetris ili pak BF1 non stop je grafa na 1900+mhz.

Brisanjem MSI afterburnera dobio sam samo to da taj Boost radi i na temelju zeljenog fpsa se taj boost manifestira npr u WOT-u sada za zeljeni fps grafa se tolko spusti da su temp rijetko kada preko 65 stupnja...

Dok recimo sada se u zahtjevnijim igrama  to manifestira kako treba, npr probao sam Shadow of Mordor i tamo se lijepo gpu takt zakuca kao i gpu usage do ibera i temperature su sukladne onome koliko ovaj hladnjak moze podnijeti cca 76 stupnja...

 

Da kada otvorim kuciste ta temperature dosta pada sto znaci da ili trebam nove ventove ili kuciste prije bih rekao ventove jer zaista ima hrpu prostora za inteke i za peljanje tog zraka van..

 

Jos jedna stvar Nvidia Boost ne radi kako treba kada je Microsoft Edge u pozadini upaljen, naime probao sam jutros u nekoliko navrata i recimo kada mi je neka stranica otvorena boosta se clock u igri na max i opet dolazimo do onih temperatura u WOTU- 76..

 

Dakle temperatura vise raste u odnosu na gpu/mem clock nego na sam gpu usage u postocima... to se vidi u WOT-u gdje kada je maks clock a gpu usage npr 80% opet dode na 76 stupnja ili mozda i vise..

 

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Jesam li ja tebe pogresno razumio ili sto vec znaci kod tebe dok je msi afterburner instaliran nije ti se spustao klok bilo da radi igra ili ne posto sam ja imao taj problem dok nisam uradio fresh install drivera odnosno izbrisao sve sa DDu 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Jesam li ja tebe pogresno razumio ili sto vec znaci kod tebe dok je msi afterburner instaliran nije ti se spustao klok bilo da radi igra ili ne posto sam ja imao taj problem dok nisam uradio fresh install drivera odnosno izbrisao sve sa DDu 

 spustao je on meni klok u windowsima no nije ovisno o zahtjevnosti same igre...

 

npr pokrenem igru koja realno za 95 fpsa ne treba maksimalni klok on je meni drzao maks klok.. npr reda radi WOT prije stlano grafa na 1900+ sada u WOT-u se clock mijenja od 1200 - 1600 rijetko kada iznad.

Mozda ali mozda imam koji fps u prosjeku sada manje ali to nisam mjerio po samo igrivosti i svemu ostalome mislim da je to nebitno.. ja sam dobio tih/hladan pc kada igram WOT.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 12:39 (toxic).
14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ma ja to limitiram sa temperturom pa on neka dize klok koliko god hoce inace po default postavkam ide 83°C ja recimo stavim na 70 max i to je to 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Ma ja to limitiram sa temperturom pa on neka dize klok koliko god hoce inace po default postavkam ide 83°C ja recimo stavim na 70 max i to je to 

 ma ja zelim dobit prije svega zeljeni broj fpsa.. i kolko tolko prihvatljive temprerature a opet da gledam i da nije prebucno.. 75+ mi je previse..

 

sve do 72,73 mi je prihvatljivo.

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

A dobro sad razumijem i ja necujem grafu sve dok ne dodje na 75°C onda kasnije postaje bucna.Sto se tice procesora on je uvjek na silent modu odnosno ventilatorim max mogu ici do 400-650 rpm a temperature idu do 72°C.Al evo ako zelis potpunu tisinu ovo sto je izbacila nvidia je nesto najbolje sto se dogodilo u gejming idndustriji 

 

https://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-now-cloud-gaming-pc-beta-begins

AMD AntiBoy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice