DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

poruka: 85
|
čitano: 29.954
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...

dgu je smijurija. Nad nama bi vrsili nadzor a google neometano snima sto hoce.

Na njihovom geoportalu ima  "zasticenih" zona u HR koje su na tom siteu skrivene a na google maps se sve uredno vidi.

 Cekaj dok sad krene trend sa ovim DJI Spark-om , pa kad ce ga svaki klinac imati , morat ce mjenjat sve.

 

 

 

 

PSN - brdjanin85
16 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Moraš biti veći idiot da ideš dronom letjeti iznad centra grada gdje ima dosta ljudi, stadiona, blizine zračnih luka i sl.

 

Nije problem u odgovornim pojedincima nego u klincima i budalama... Za dron bi trebala postojati dozvola kao i za automobil, i ako napraviš neku glupost da je dron registriran i da snosiš posljedice. 

 

Nije mi jasno ovo GPS ograničavanje? Dron u tom slučaju ne želi poletjet???

 

Što ako snimaš neki koncert onda u centru uz dozvolu grada??? Ne možeš jer dron ima restrikciju???

 

To nije rješenje...

 

Što ako snimaš zračnu luku za svečanost otvorenja s dozvolom zračne luke??

 

Nema mi to smisla... A u svakom slučaju možeš i sam složit dron bez ograničenja vrlo jeftino i jednostavno, pa ne shvaćam čemu ograničavati ovako??? Bezveze...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 22:21 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Odgovornosti mora biti, čim dron ode u zrak. Zato kažem, vani u stranim državama su već propisani i razvijeni sustavi kontrole odgovornosti i pripadajuće posljedice. Samo se treba odlučit što želimo, lako za implementaciju. No, vidi vraga, kum nema firmu za nešto takvo pa pričekajmo da prvo on osnuje CROaerodronteh d.o.o., pa onda treba zadovoljiti birokraciju i državnu praksu te raspisat natječaj prema kriterijima koje samo njegova firma može udovoljit, zatim molit Boga i platit misu da se nitko ne žali na natječaj i samim time prolongira rok trajanja natječaja dok poticaji iz EU fondova miruju i ne mogu u opticaj što znači da kum ne može platiti prednaručeni Audi RS6 3.0 quattro u krom boji sa 21 col gumama, itd, itd. 

 

U međuvremenu na nebu leti svatko tko želi sa bilo čim što može letjeti. U mom gradu postoji nekoliko zaljubljenika u paragliding. Lete bez ikakvih dozvola, papira, registracija, itd. Nedavno je jedan nehotice završio u drvu, a mogao je na nečijoj kući. Čak su i svoj klub osnovali. Kažu da imaju dosta ponuda da slikaju / snimaju iz zraka tokom leta, što znači da praktički mogu uzeti neki DSL u kombinaciji sa šircem ili zoom objektivom i kidaj brate. Nema GPS ograničenja zabranjenih zona itd. 

 

Nažalost, dok se ne dogodi neko veće sranje ova problematika će biti zanemarivana i ne od pretjerane važnosti za rješavanje i pronalazak kompromisnog rješenja na obostranu korist. 

14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Evo letio sam jučer za probu sa novim firmwareom na Mavicu i updateanim NFZ restrikcijama i nije bilo nikakvih problema.

Što se incidenata tiče, koliko je meni poznato, čak ni na svjetskoj razini nema ništa spektakularno. Zadnje što je izazvalo medijske reakcije je ono zaletavanje gopro drona u tribine na baseball stadionu. Takve definitivno treba kazniti. 

Naravno, nisam protiv regulacija ali samo ako su smislene a ne takve da ne možeš upaliti dron bez čekanja da neki činovnik udara besmislene pečate i još i pregledava što sam snimio.

PSN - darklydexter
16 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

A što je s ovim zakonom da ne smiješ uopće snimati iz zraka... odnosno da svaku snimku moraš dostavljati na pregled, plaćati biljege za to i tko zna što sve ne inače je kazna 25 000kn...

 

Konkretno odustajem od kupovine drona ako je ovo istina???

 

Osobno bih snimao brda i doline, šume, rijeke... jer sam dosta na biciklu pa tako malo po fejsu/youtubeu objavljivao i imao neke stvari u privatnoj kolekciji (planirao sam Mavic Pro uzeti jer mi stane fino u ruksak)... Ništa komercijalno i ništa bitno. Ali vidim da očito ni to nije dozvoljeno...

 

A dozvoljeno se popet na neki neboder u ZG i DSLR aparatom okinut iz zraka što god želiš i na udaljenost od 500m s optičkim zoomom 20x?

 

Stvarno ne razumijem tko donosi ovakve glupe zakone i zašto, moramo li uvijek biti toliko nazadni u svemu baš? 

 

Ima li naznaka da bi se ovo moglo promijeniti i da bude dopušteno snimanje amaterima/hobistima i sl.?

 

Kompletna država nam je snimljena googleovim satelitima, street view ima pokrivenu kompletnu državu, a oni ne daju hobistima da snime kak teče rijeka Kupa... Stvarno katastrofa...

 

Praktički ovim zakonima ti ne smiješ dronom raditi ništa osim letati po parkiću oko drveća...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 11:23 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Pozdrav svima,

Ja sam potencijalni korisnik DJI Phantom 4 Advanced.

Razlog zbog kojeg ga planiram kupiti već 1 godinu(prvo mislim trojku sad bi 4) nije ništa specijalno osim letnja dronom na FPV i okidanje kvalitetnih slika i snimki.

Eto zanimaju me vaša mišljenja i iskustva vezano za sve, dal uopče kupovati tako skupi dron za tako nešto i sve što smatrate da bi meni bilo bitno prije same kupovine.

Dal možda kupiti radije Mavic Pro, neznam, eto tako da molim baš sve, ništa nije na odmet da mi spomenete.

Hvala vam unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 22:24 (wizard4u).
14 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

AKo ćemo gledati financijski, Mavic Pro se puno više isplati a osim toga je mobilniji.

Znači:

http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-mavic-pro-fly-more-combo-detail

vs

http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-phantom-4-advanced-detail

 

Ispričavam se ako nisam smio navesti linkove.

14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
wizard4u kaže...

AKo ćemo gledati financijski, Mavic Pro se puno više isplati a osim toga je mobilniji.

Znači:

http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-mavic-pro-fly-more-combo-detail

vs

http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-phantom-4-advanced-detail

 

Ispričavam se ako nisam smio navesti linkove.

Kod mavica je prednost mobilnost, kod phantoma 4 mrvicu bolja kamera. Mislim da se zaista radi o zanemarivoj prednosti što se videa i fotografije tice. Pogledaj na netu usporedbe.

Mavic možeš lako nositi sa sobom skoro uvijek. Meni stane mavic, dodatna baterija i daljinski u mali ruksak skupa sa mirrorless fotićem i tri objektiva.

PSN - darklydexter
14 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

reci mi molim te kako voziš FPV? Preko mobitela? Ako da kako je voziti preko mobitela?

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
wizard4u kaže...

reci mi molim te kako voziš FPV? Preko mobitela? Ako da kako je voziti preko mobitela?

Da, preko mobitela ili tableta spojenih na kontroler. Češče preko mobitela jer je sa velikim tabletom nepraktičnije. Vožnja (letenje) je super i nisam primijetio neki lag. 

Ako misliš na upravljanje samo pomoću mobitela tj. bez kontrolera, to još nisam probao a ni ne planiram jer mi se čini nepraktično i neprecizno.

PSN - darklydexter
16 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Vidim tema je Phantom 4 ali kad je bilo pitanje prisutnosti dronera...

Evo i ja se javljam; nekih 6 mjeseci vozim P3A (Phantom 3 Advanced)...

Što se govora o regulativama tiče, legalist sam pa sam se prijavio u CCAA (Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo). Mislim da sam ja jedan od nekih 30-ak ljudi koji su prijavljeni. Vele mi kolege policajci da sam glup što sam se uopće prijavljivao... :-)

Ali sa DGU još nemam iskustava...

 

Inače baš sam gledao malo ima li uopće neka zajednica dronera... Evo u Prelogu u Međimuju će ovaj vikend natjecanje pa se baš veselim otići pogledati. Iako je to potpuno druga stvar; ja sam više za snimanje a manje utrkivanje ali bar malo da vidim kako se utrkuju dečki (i cure) :-)

 

Sigurno letenje svima!!

Karlo
9 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Da u pravu si, totalno sam smetnuo sa uma Phantom 3, problem je u tome sta ne kuzim kako promijeniti naslov 

 

Naravno da tema se ne odnosi na samo DJI dronove, nego bilo koji dron, ali u trenutku otvaranja teme sam htio sa osobama koji koriste isti da podijele iskustva.

 

Isto tako ja mogu svoja iskustva sa DJI P4P+ podijeliti sa vama, pozitivna i negativna, tako ako se netko u buducnosti odluci na kupnju istog mogu mu reci negativne strane plus edicije koja ima integriran ekran itd...

 

Takoder tema se moze koristiti i za razmjenu iskustva sa obradama slike i videa, ili dali je posljedni firmware dobar za instalaciju ili da se ostane na trenutnom.

 

Eto zadnje sta sam saznao da ono sta vecina nas misli da dji P4P i Mavic mogu postici udaljenost do 7 km je neistina. Naime mi koji smo kupili dronove u Avitechu dobili smo europske koji imaju slabiju izlaznu snagu,

tako da maksimalna udaljenost za europsko trziste je 4 km.

Ali testrirao sam na moru sa LOS-om sam uspio postici daljinu od 5 km.

Do 1 km na 2.4 GH imam prekid slike i gubitak videolinka, al kad ga prebacim sam na 5.8 GH radi sve kako treba. 
Inace FCC je US, a CE je central europa...

Specs from DJI site -

Max Transmission Distance:

2.400 - 2.483 GHz (Unobstructed, free of interference)
FCC: 4.3 mi (7 km) 
CE: 2.2 mi (3.5 km)
SRRC: 2.5 mi (4 km)

5.725 - 5.825 GHz (Unobstructed, free of interference)
FCC: 4.3 mi (7 km)
CE: 1.2 mi (2 km)
SRRC: 3.1 mi (5 km)

PSN - brdjanin85
12 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Samo da se nadovezem na gornji post...nema europske i amricke verzije Mavica i/ili daljinskog... 7/4km udaljenost automaski prebacuje sam daljinski/mavic prema gps kordinatama...znaci sa odes u USA sa svojim EU mavicom i tamo letis 7km, vratis se nazad letis 4km.

Izmedju ostalog, spletom okolnosti kupio sam dva komada Mavica, sad mi je jedan višak, i stoji neraspakiran...znaci kutija je neotvorena, dron nije nikada upaljen itd....pa bih ga prodao ako je netko zainteresiran.

Svi ostali detalji na linku 

http://www.njuskalo.hr/audio-video-foto-ostalo/dji-mavic-pro-dron-neotpakirano-oglas-23376609

 

a evo i kojeg filmica s mavic-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 15:36 (Wrbex).
6 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Molim za pomoć.

 

Da li netko ima RC za Mavic Pro viška? (RC = daljinski ili remote control)

Kod zadnjeg ažuriranja softvera "smrznuo" mi se RC i ne mogu ga više spojiti sa dronom. Pokušao sam sve čarolije ali ništa ne pomaže.

Dakle opcija je slati ga na servis u Njemačku. Nažalost procedura traje minimum 20 dana za što nemam vremena, jer putujem u nedjelju 10/9.

RC se (barem kod nas) ne može dobit zasebno. Moja je jedina šansa je neki nesretnik koji je razbio dron pa mu RC više ne treba.

Ima li takvih nesretnika, da me usreće? Rado bi ga otkupio ili barem posudio dok se moj ne vrati sa servisa.

 

Hvala unaprijed.

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Wrbex kaže...

Samo da se nadovezem na gornji post...nema europske i amricke verzije Mavica i/ili daljinskog... 7/4km udaljenost automaski prebacuje sam daljinski/mavic prema gps kordinatama...znaci sa odes u USA sa svojim EU mavicom i tamo letis 7km, vratis se nazad letis 4km.

Izmedju ostalog, spletom okolnosti kupio sam dva komada Mavica, sad mi je jedan višak, i stoji neraspakiran...znaci kutija je neotvorena, dron nije nikada upaljen itd....pa bih ga prodao ako je netko zainteresiran.

Svi ostali detalji na linku 

http://www.njuskalo.hr/audio-video-foto-ostalo/dji-mavic-pro-dron-neotpakirano-oglas-23376609

 

a evo i kojeg filmica s mavic-a

Mavic ima dosta lošu kvalitetu videa 1080p rezolucije. Ne znam jesu li nešto korigirali zadnjim updateom...

Treba snimati u 4K pa kasnije (ako je uopće potrebno) prebaciti u 1080p. Stvarno je velika razlika.

 

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...
Wrbex kaže...

Samo da se nadovezem na gornji post...nema europske i amricke verzije Mavica i/ili daljinskog... 7/4km udaljenost automaski prebacuje sam daljinski/mavic prema gps kordinatama...znaci sa odes u USA sa svojim EU mavicom i tamo letis 7km, vratis se nazad letis 4km.

Izmedju ostalog, spletom okolnosti kupio sam dva komada Mavica, sad mi je jedan višak, i stoji neraspakiran...znaci kutija je neotvorena, dron nije nikada upaljen itd....pa bih ga prodao ako je netko zainteresiran.

Svi ostali detalji na linku 

http://www.njuskalo.hr/audio-video-foto-ostalo/dji-mavic-pro-dron-neotpakirano-oglas-23376609

 

a evo i kojeg filmica s mavic-a

Mavic ima dosta lošu kvalitetu videa 1080p rezolucije. Ne znam jesu li nešto korigirali zadnjim updateom...

Treba snimati u 4K pa kasnije (ako je uopće potrebno) prebaciti u 1080p. Stvarno je velika razlika

Iskreno, meni je ovo za osobnu upotrebu i just for fun....necu nista ozbljno raditi. Ja osobno nisam primjetio neku razliku...doduse  matrijale sam samo na fhd displeyu od laptop-a gledao...nisam jos dosao kuci do 4k tv-a da tamo pogledam...ali za sada sam sasvim zadovoljan fhd rezolucijom.

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Wrbex kaže...
Ezio kaže...
Wrbex kaže...

Samo da se nadovezem na gornji post...nema europske i amricke verzije Mavica i/ili daljinskog... 7/4km udaljenost automaski prebacuje sam daljinski/mavic prema gps kordinatama...znaci sa odes u USA sa svojim EU mavicom i tamo letis 7km, vratis se nazad letis 4km.

Izmedju ostalog, spletom okolnosti kupio sam dva komada Mavica, sad mi je jedan višak, i stoji neraspakiran...znaci kutija je neotvorena, dron nije nikada upaljen itd....pa bih ga prodao ako je netko zainteresiran.

Svi ostali detalji na linku 

http://www.njuskalo.hr/audio-video-foto-ostalo/dji-mavic-pro-dron-neotpakirano-oglas-23376609

 

a evo i kojeg filmica s mavic-a

Mavic ima dosta lošu kvalitetu videa 1080p rezolucije. Ne znam jesu li nešto korigirali zadnjim updateom...

Treba snimati u 4K pa kasnije (ako je uopće potrebno) prebaciti u 1080p. Stvarno je velika razlika

Iskreno, meni je ovo za osobnu upotrebu i just for fun....necu nista ozbljno raditi. Ja osobno nisam primjetio neku razliku...doduse  matrijale sam samo na fhd displeyu od laptop-a gledao...nisam jos dosao kuci do 4k tv-a da tamo pogledam...ali za sada sam sasvim zadovoljan fhd rezolucijom.

 ok, samo kazem. Ja sam isto snimao u fhd/60fps prvih par puta ne znajuci da je razlika toliko velika. Bio sam malo razocaran kvalitetom i mislio da u 4k moze biti samo jos gora kompresija. A onda sam vidio na netu da su zapravo fhd snimanje zeznuli i da treba snimati u 4k jer je puno bolje

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...
Wrbex kaže...
Ezio kaže...
Wrbex kaže...

Samo da se nadovezem na gornji post...nema europske i amricke verzije Mavica i/ili daljinskog... 7/4km udaljenost automaski prebacuje sam daljinski/mavic prema gps kordinatama...znaci sa odes u USA sa svojim EU mavicom i tamo letis 7km, vratis se nazad letis 4km.

Izmedju ostalog, spletom okolnosti kupio sam dva komada Mavica, sad mi je jedan višak, i stoji neraspakiran...znaci kutija je neotvorena, dron nije nikada upaljen itd....pa bih ga prodao ako je netko zainteresiran.

Svi ostali detalji na linku 

http://www.njuskalo.hr/audio-video-foto-ostalo/dji-mavic-pro-dron-neotpakirano-oglas-23376609

 

a evo i kojeg filmica s mavic-a

Mavic ima dosta lošu kvalitetu videa 1080p rezolucije. Ne znam jesu li nešto korigirali zadnjim updateom...

Treba snimati u 4K pa kasnije (ako je uopće potrebno) prebaciti u 1080p. Stvarno je velika razlika

Iskreno, meni je ovo za osobnu upotrebu i just for fun....necu nista ozbljno raditi. Ja osobno nisam primjetio neku razliku...doduse  matrijale sam samo na fhd displeyu od laptop-a gledao...nisam jos dosao kuci do 4k tv-a da tamo pogledam...ali za sada sam sasvim zadovoljan fhd rezolucijom.

 ok, samo kazem. Ja sam isto snimao u fhd/60fps prvih par puta ne znajuci da je razlika toliko velika. Bio sam malo razocaran kvalitetom i mislio da u 4k moze biti samo jos gora kompresija. A onda sam vidio na netu da su zapravo fhd snimanje zeznuli i da treba snimati u 4k jer je puno bolje

 

Hm...sad si me bash zainteresirao...ali u principu mi ne treba 4k...sad eventualno neki jednostavni i brzi nacin konverzije u 1080p treba naci, a da opet ne ubije sliku.

8 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Kako mislis ubije sliku? Pa ljudi kupuju 8k kamere da bi dobili bolji 4k snimak na kraju....

Kad snimas 4k i kknvertujes u FHD 1 piksel na FHD dobijas od 4 piksela u 4k i mozes dobiti samo bolji snimak. Nikako losiji. Pri istim postavkama naravno....

14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Pozdrav svima nov sam u ovome imam isto Mavica, šta kažete se isplati kupiti ND filter za njega? I koje ste uzeli ako da? Neka je akcija na AliExpress pa ima filtere za njega za cca 100kn ali neznam dali to šta valja.. 

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
ToNi185 kaže...

Pozdrav svima nov sam u ovome imam isto Mavica, šta kažete se isplati kupiti ND filter za njega? I koje ste uzeli ako da? Neka je akcija na AliExpress pa ima filtere za njega za cca 100kn ali neznam dali to šta valja.. 

 Ja sam kupio od Polar Pro pack sa CP, ND8 i ND16 filterom. Isplati se kupiti jer sa ND filterima po jakom suncu možeš snimati sa ručno namještenim postavkama koje tebi odgovaraju. OK je imati i polarizirani filter.

Jel kupio netko platinum propelere za mavica? Nikako da stignem do Aviteha. Kad imaju gospodsko radno vrijeme...

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 7:57 (Ezio).
9 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Pozdrav svima, 

 

ponosan sam novopečeni vlasnik mavica :)

 

Imam odmah par pitanja, 

 

1. U aplikaciji mi svjetli crveno ikona koja liči na signal. Ovdje na slici http://fromwhereidrone.com/wp-content/uploads/2016/12/Histogram-DJI-Go-App-Drone-1024x576.jpg isto svjetli crveno ..to je znači ova ikona desno od signala satelita. Zašto je crvena, što je to?

 

2. Gdje se uopće može pročitati kvalitetne upute o mavicu. Na official stranici ne vidim nikakvu dokumentaciju xd. One papiriće koje sam dobio s njim sam pročitao, ali osjećam da fali puno toga.

 

3. Kada kopam malo po aplikaciji, a drona upalim pored čisto da bude tu ...i kroz 2,3 min se već upali ventilator, a osim puhanja, stvarno se dosta i ugrije od ispod. Od čega se ugrije tako brzo ne radeći ništa?? To je normalno?  Pretpostavljam obrada/slanje slike ga brzo ugrije, ali čisto da provjerim da nemam brige s time??

 

To je onako za početak, bit će pitanja :D. 

 

Btw....koliko vam je trebalo da se rješite straha da odletite par km od sebe :D ?

9 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Jel ima tko slučajno (iz Zagreba) za prodati 2 mavic propelera? Već sam jučer malo zapeo xd, i sad mi se neda čekati da mi stignu novi s ebaya. Inače sam naručio hrpu platinum propelera za mavica, i onome tko mi proda svoja dva rezervna mogu pokloniti i 4 platinum propelera kad mi stignu.

 

Bit ću jako zahvalan ako netko izađe u susret! ;)

 

P.S. Ako koga zanima.... letio sam po noći, i grana je bila na totalno neočekivanom mjestu i nevidljiva. Vraćao sam se prema sebi oprezno niz jednu mračnu cestu sljedeći lampe, i kada sam već došao na 10m od sebe, maknem pogled s kamere i vizualno ga nastavim voziti. Cesta je inače u tunelu sačinjenom od grana, i taj tunel je sigurno visok dobrih 5m, ali eto...morala se naći jedna grana koja je visila skroz na dva metra do ceste koju nisam ni vizualno opazio i zapnem baš za nju. (Bilo nas je troje, i nitko nije imao šanse da je vidi...niti očekuje tamo) Fino je zapeo, na moment je izgledalo da će pljusnuti u asfalt, ali tik do asfalta se istabilizirao i sve je završilo dobro. Osim po dva propelera.

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
bozoou kaže...

Pozdrav svima, 

 

ponosan sam novopečeni vlasnik mavica :)

 

Imam odmah par pitanja, 

 

1. U aplikaciji mi svjetli crveno ikona koja liči na signal. Ovdje na slici http://fromwhereidrone.com/wp-content/uploads/2016/12/Histogram-DJI-Go-App-Drone-1024x576.jpg isto svjetli crveno ..to je znači ova ikona desno od signala satelita. Zašto je crvena, što je to?

 

2. Gdje se uopće može pročitati kvalitetne upute o mavicu. Na official stranici ne vidim nikakvu dokumentaciju xd. One papiriće koje sam dobio s njim sam pročitao, ali osjećam da fali puno toga.

 

3. Kada kopam malo po aplikaciji, a drona upalim pored čisto da bude tu ...i kroz 2,3 min se već upali ventilator, a osim puhanja, stvarno se dosta i ugrije od ispod. Od čega se ugrije tako brzo ne radeći ništa?? To je normalno?  Pretpostavljam obrada/slanje slike ga brzo ugrije, ali čisto da provjerim da nemam brige s time??

 

To je onako za početak, bit će pitanja :D. 

 

Btw....koliko vam je trebalo da se rješite straha da odletite par km od sebe :D ?

1. to je forward vision system. Mislim da je onemogućen ako je crveno.

2. https://uit.no/Content/532075/cache=20170109113110/User%20Manual%20DJI%20Mavic%20Pro.pdf

3. da i meni se brzo zagrije. Nisam imao nekih problema zbog toga. To je normalno.

 

Ja sam ga već prvi dan poslao daleko. U prvom letu sam isključio beginner mode. Prelako je upravljati s njim pa strah brzo nestane:)

 

 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
bozoou kaže...

Jel ima tko slučajno (iz Zagreba) za prodati 2 mavic propelera? Već sam jučer malo zapeo xd, i sad mi se neda čekati da mi stignu novi s ebaya. Inače sam naručio hrpu platinum propelera za mavica, i onome tko mi proda svoja dva rezervna mogu pokloniti i 4 platinum propelera kad mi stignu.

 

Bit ću jako zahvalan ako netko izađe u susret! ;)

 

P.S. Ako koga zanima.... letio sam po noći, i grana je bila na totalno neočekivanom mjestu i nevidljiva. Vraćao sam se prema sebi oprezno niz jednu mračnu cestu sljedeći lampe, i kada sam već došao na 10m od sebe, maknem pogled s kamere i vizualno ga nastavim voziti. Cesta je inače u tunelu sačinjenom od grana, i taj tunel je sigurno visok dobrih 5m, ali eto...morala se naći jedna grana koja je visila skroz na dva metra do ceste koju nisam ni vizualno opazio i zapnem baš za nju. (Bilo nas je troje, i nitko nije imao šanse da je vidi...niti očekuje tamo) Fino je zapeo, na moment je izgledalo da će pljusnuti u asfalt, ali tik do asfalta se istabilizirao i sve je završilo dobro. Osim po dva propelera.

 

imaš u avitehu propelere (kao i sve ostalo)

Baš sam neki dan kupio dva para platinum propelera.

PSN - darklydexter
6 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Krepala tema ili ? 

 

Jucer sam kupio Mavic PRO Fly More Combo u Norveskoj. Zalosno je sto je dosta jeftiniji nego kod nas. Bio sam uvjeren da dodju dvije baterije u paketu, dobio sam 3. 

 

Planiram dron vec neko vrijeme, planirao sam Phantoma ali na kraju pala odluka na Mavica, nije tolika razlika u svemu sto nude ali cjenovno je sve jeftinije vezano za Mavic.

 

 

Da li se na kraju mora sta prijavit, iskustva i savjeti... Hvala

 

Nikakvi specijalni planovi, osobna upotreba. 

FinoAllaFine
6 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Dobta veče ekipa.

Ja imam phantom 4 pro obsidian imao sam i mavic pro to su kineska smeča na čisrom ne mogu dalje od 1700m nema kuća niti dalekovoda. A što se tiče kvalitete to je ok ali opet kažem smeče svako malo skaču žuti uskličnici i znojim se da ne padne i letim samo iznad livada gdje nama na kilometrima ljudskog bića samo nek padne obsidian star 3 tjedna i ne prizna li garanciju fino če državni inspektorat sredit da daju novi jer kinezima ne vjerujem skupo je to da bi uskličnici skakali i da mu domet manji nego što piše

6 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Jeli itko ovdje naguro phantom 4 više od 2km ali bez dodatnih antena i boostera ?

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Nesto ti ne valja sa dronom, ali cudno je da sa oba nisi mogao postici veci (normalan) domet.

PSN - darklydexter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice