Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

poruka: 14
|
čitano: 22.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Pozdrav :)

 

Već 16 godina koristim istu stolicu za komp, uzasna je, nemojte pitati zasto ju prije nisam mjenjao...

 

Uglavnom, nedavno sam u uredu isprobao ovo: http://www.algram.hr/Administration/_Upload/LargeImages/fulkrum_v.jpgTotalno me oduševila. Cijena je bila 1500 kn, ali vise ju nemaju u ponudi. Odonda trazim takvo nesto i danas sam naletio na nesto slicno (ako ne i isto): http://www.doriva.hr/uredski-stolci/uredske-stolice/uredski-stolac-tempo

Malo me buni zasto je cijena 2.5x veća u ovom drugom slučaju.

 

Da li imate iskustva s takvim stolicama, da li su dobre i da li dugo traju?

 

Ako ima tko kakvu preporuku za neku dobru ergonomsku stolicu, neka slobodno kaze. Sta se tice cijene, neki apsolutni limit je 500 eura, makar bi volio i za manje ako se da.

13 godina
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Nitko?

14 godina
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Ono šta nekome paše, drugome nemora pasati, tako da je teško nešto preporučit, najbolje osobno isprobati u trgovini i ako paše kupiš

 

Jel spada memoriska pjena u ergonomske stolice, ima u jyisku par modela LINK 1 LINK 2, inaće imaju dosta velik IZBOR, al kažem najbolje isprobati...

 

U emmezeti ima nekakva slićna na sniženju, ali nemora značit da će biti jednako udobna kao ta što si probao LINK, također imaju dosta veliki IZBOR...

13 godina
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Hvala na odgovorima, ali nisam bas mislio na te stolice iz Lesnine ili Emmezete ili Jyska, već na kvalitetne ergonomske stolice...

13 godina
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Našao sam u Meblu nešto što se čini kvalitativno i cjenovno solidno: http://www.meblo.hr/uredska-stolica-merida/pid/2792

 

Ali stolica je dostupna smao preko webshopa i ne moze se isprobati.. Da li kojim nevjerojatnim slucajem netko ima takvu stolicu?

15 godina
neaktivan
offline
Stolica za računalo - RECENZIJA

Relativno jeftina, istina kineska uredska fotelja u METRO-u za 400 kn.

 

Recenzija na:  Uredska_fotelja_376-Recenzija  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 20:54 (tepitam).
9 godina
neaktivan
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Te stolice izgledaju prilicno siromasno za te novce sto ne?

Sto nije da se moze kupit dx racer stolica za te novce

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuk

Poštovani !

 

Danas sam dobio ponudu iz Algram i imaju opet na lageru...1650 kn + poštarina

 

lp

Fulkrum Fulkrum
10 godina
neaktivan
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Jel tko probao tu Fulkrum stolicu jos. Bas sam zainteresiran bas za takav tip stolice, no problem je sto je trgovina u lovranu a ja u Zg. Jel postoji kakav povrat robe ili slicno?

 

Npr osim gornjih linkova sam nasao i ovo:

https://topchair.hr/menadzerske-stolice/480-uredska-stolica-virginia.html#   No skuplje je za 200-300 od Fulkruma. Ova u Lesninije dosta slicna na dosta i jeftnija tako da neznam sto da mislim.

10 godina
neaktivan
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Kupio sam Fulkruma za 1680 i mogu reci da sam zadovoljan. Na stolici se moze bas sve podesavati nasloni po visini i po kosini, podesavanje naslona za gavu mulitlock, lumbalna potpora itd. Mrezica je ugodna i sjediste ja malo tvrde tako da spada u ergonomske po svemu. Velicina mi je taman 185 cm sam i kad se skroz uspravim opet mi glava dolazi na naslon.

 

Definitivno se osjeti razlika od stolaca do 1000 kn slicnih karakteristika koje sam isprobao u ysku. Mislim da je stolica vrjedan tocno ovih novaca, a jedina mana koja mi malo smeta i na sto se moram priviknut jest da su nasloni za ruke malo klimavi, upravo zbog silnih opcija podesavana. Osim toga sve je ostalo top.

10 godina
neaktivan
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Pozdrav, ja bi kupio tu fulcrum action stolicu, ali en samo da je nema gdje isprobati, nego ne mogu doci n do njezinih specifikacija, a ja nisma strucnjak da sa male slike skuzim sta se sve moze podesavati.

Mozete li mi MOLIM VAS reci malo vise o tom stolcu.

 

Sto je s tom lumbalnom potporom, to s emoze podesavat po visini? Pretpostavljam ne po dubini.

 

Da li se sjedalica moze podesavat naprijed natrag u odnosu na naslon?

 

Šta se moze podesavati osim standardnog (nagib i visina sjedala? ) NNaslonjac za glavu i rukohvati eme toliko ne zanimaju, znaima me naslon i polozaj sjedenja

 

Hvala unaprijed

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuk
goranbo kaže...

Pozdrav, ja bi kupio tu fulcrum action stolicu, ali en samo da je nema gdje isprobati, nego ne mogu doci n do njezinih specifikacija, a ja nisma strucnjak da sa male slike skuzim sta se sve moze podesavati.

Mozete li mi MOLIM VAS reci malo vise o tom stolcu.

 

Sto je s tom lumbalnom potporom, to s emoze podesavat po visini? Pretpostavljam ne po dubini.

 

Da li se sjedalica moze podesavat naprijed natrag u odnosu na naslon?

 

Šta se moze podesavati osim standardnog (nagib i visina sjedala? ) NNaslonjac za glavu i rukohvati eme toliko ne zanimaju, znaima me naslon i polozaj sjedenja

 

Hvala unaprijed

Lumbalna potpora se moze podesavati po visini, oko 10 cm gore dole...

 

Moze se naslon podesavati kako hoces, ima multilock, biras na kojem polozaju je naslon (ima par pozicija) i dali je zakljucan ili slobodan - da se zavalis skroz dokraja.

 

Podesava se i mekoca naslona (koliko ti otpora daje)

 

Nasloni za ruke gore dolje i cak ljevo desno se mogu podesiti i po sirini (to treba sa serafima se zezat). Naslon za glavu isto gore ili dole.

 

Ja sam stolicu kupio naslijepo bez isprobavanja posto je frima u Istri negdje... i nisam pozalio, kao sto sam rekao jedina mana su joj klimavi nasloni za ruke pogotovo kada se podignu skroz dokraja (navikao sam se na to) Osim toga imate osjecaj da ste u nekom skupom autu dok sjedite na njoj. Svi koji dodu do mene ili vide na slikama ju hvale. Moje preporuke.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 18:06 (Haremzg).
14 godina
offline
Ergonomska stolica - trebam mišljenje/preporuku

Jel netko probao Playseat stolice, kao npr https://www.adm.hr/product.asp?product=playseat-office-seat-black&code=13727ADM ili https://www.adm.hr/product.asp?product=playseat-l33t-blue&code=13733ADM

 

Meni treba najvise za ured i 8-satno svakodnevno sjedenje.

 

Cijena je oko 2000-2500kn. 

 

Ili ako ima neka druga u tom range-u cijene, preporucite pls.

 

 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice