Fina transakcija

poruka: 6
|
čitano: 2.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Fina transakcija

Imam problem koji traje vec tjedan dana. Bio sam pod ovrhom ali vise nisam i nisam znao kad sam prestao s otplatom. (vazno da su me zvali desetke puta na dan kad sam dobio ovrhu)

Radio sam preko adecco agencije koja mi je uplatila novce na normalni i na zasticeni racun. Novci odnosno cetvrtina je sjela na normalni racun dok ostatak nije sjeo. Placa je bila prosli ponedjeljak.

Bio sam nekoliko puta u fini u banci i zvao adecco. Sad nastaje problem. Adecco kaze da fina to mora proslijediti ili vratiti ali nije jer u fini kazu da nemaju veze s tim. Banka kaze da adecco mora traziti povrat novca ali adecco se samo nasmije i kaze da to nije istina. Adecco kaze da to traje dan dva dok se automatski ne vrate novci. 

Ja kazem da sam bez novca i kako mi se cini necu ni dobiti. 

Jel imam kakva prava,gdje mogu procitati zakon,kome se obratiti? 

6 godina
protjeran
offline
Fina transakcija

Pojasni malo:

1. Trebalo ti je biti isplaćeno na redovni blokirani račun 1/4 - to je sjelo?

2. Trebao si dobiti na zaštićeno 3/4 - to nisi dobio?

 

Ako ti firma prije isplate plaće dobila obavijest od FINE da više nisi pod ovrhom trebali su ti isplatiti svecijelu plaću na redovni račun (koji je bio pod blokadom). Ako nisu dobili obavijest trebali su ti isplatiti 3/4 na zaštićeni račun. Traži od njih dokaz - izvod, gdje se vidi da su isplatili na prave račune.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:53 (Paolo Maldini).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Fina transakcija
Paolo Maldini kaže...

Pojasni malo:

1. Trebalo ti je biti isplaćeno na redovni blokirani račun 1/4 - to je sjelo?

2. Trebao si dobiti na zaštićeno 3/4 - to nisi dobio?

 

Ako ti firma prije isplate plaće dobila obavijest od FINE da više nisi pod ovrhom trebali su ti isplatiti svecijelu plaću na redovni račun (koji je bio pod blokadom). Ako nisu dobili obavijest trebali su ti isplatiti 3/4 na zaštićeni račun. Traži od njih dokaz - izvod, gdje se vidi da su isplatili na prave račune.

 Da 3/4 nije sjelo. Hvala. 

6 godina
protjeran
offline
Fina transakcija

Ne možeš ništa znati dok ti Addeco ne dokaže da je uplatio na zaštićeni. FINA je u pravu, oni nemaju ništa s tim. Zovi Addeco i traži dokaz u uplati na zaštićeni račun. Ako te odjebu zaprijeti inspekcijom rada. Zapamti ovdje je Zakon 100% na tvojoj strani, Porezna preko OIBa vidi sve uplate i oni će lagano utvrditi tko laže...

9 godina
neaktivan
offline
Fina transakcija

Popizdih i reko idem sad. Odem do bankomata i sjeo je. 

Ty decki.

6 godina
protjeran
offline
Re: Fina transakcija
Kolacic kaže...

Popizdih i reko idem sad. Odem do bankomata i sjeo je. 

Ty decki.

 Ne zaboravi zatvoriti zaštićeni račun, a slijedeća plaća cijela ide na redovni.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice