Gdje na more u HR?

poruka: 56
|
čitano: 69.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Ja živim u Zadru, i mogu reć da ljeti sve bude puno turista. Ako nikad nisi bio ovdje možeš vidjet svašta zanimljivo, npr. Pozdrav suncu, orgulje, forum, sv.Donat, zapravo cijeli Poluotok je nekako poseban. Opet imaš šetnjica uz more Punta Bajlo,  od Borika do Mareksa.. Kao što su već neki rekli plaže i nisu nešto specijalno, i još bude dosta gužve, tako da. Al u ovim mjestima oko Zadra su plaže odlične.

 

Ivan
15 godina
offline
Gdje na more u HR?

Zbog ulaska u EU i posla na kojem radim, ovo ljeto ne mogu na godišnji odmor {#}, pa bih htio recimo prekosutra malo skočili do mora sa klincima.

Htio bih ranije u jutro krenuti iz Zagreba, doći negdje na more (da se ne mora dugo putovati), okupati se, možda malo i nešto vidjeti (znamenitosti) i na večer se vratiti u Zagreb.

Crikvenica? Ima li gdje kakvih plaža sa hladovinom, da se od 11-16h sklonimo sa sunca?

 

Vaši prijedlozi?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 9:24 (Matozan).
15 godina
offline
Gdje na more u HR?

Bump

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje na more u HR?
Matozan kaže...

Zbog ulaska u EU i posla na kojem radim, ovo ljeto ne mogu na godišnji odmor {#}, pa bih htio recimo prekosutra malo skočili do mora sa klincima.

Htio bih ranije u jutro krenuti iz Zagreba, doći negdje na more (da se ne mora dugo putovati), okupati se, možda malo i nešto vidjeti (znamenitosti) i na večer se vratiti u Zagreb.

Crikvenica? Ima li gdje kakvih plaža sa hladovinom, da se od 11-16h sklonimo sa sunca?

 

Vaši prijedlozi?

Ima u Crikvenici super pješčana plaža koja se plaća, ima restoran, vani par stolova u hladu, biljar/air hockey/takve igre, za djecu ima i bazen, piratski brod u pješčaniku i sad sam našao popis plaža u Crikvenici, pa evo na koju mislim :

 

Plaža - “Gradsko kupalište “ - poznata crikvenička pješčana plaža. Od 1998. godine posjeduje “Plavu zastavu”. Prilagođena je za osobe sa posebnim potrebama (ima rampu za spuštanje osoba u more). Ulaznica se naplaćuje od 8,00 do 17,00 sati , zatim postaje šetalište i zabavni park za djecu i odrasle.
Na plaži se nude razni vodeni sportovi: skijanje na vodi, vožnja padobranom, pedaline, odbojka na pijesku, stolni tenis, animacija u moru, te iznajmljivanje rekvizita.
Plaža obiluje cafe barovima, restoranima, sportskim i dječjim igralištima, tu je aquagan te suvenirnice i mali dućani sa svježim proizvodima (voće, kolači, pekarski proizvodi).

12 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Ja sam iz Crikvenica pa ti mogu reć iz prve ruke, ako oćeš hladovinu i mir nikako na glavnu plažu, crni mol i ostalo.

Imaš lijepu plažu na Kačjaku (šljunak je, onaj lijepo rezani), imas dosta hladovine iznad (ne odmah uz plazu, nekih 20 metara iznad plaze).

Imas plazu omoriku, ispod hotela omorika, tamo isto mozes ulovit hlad, sad zavisi dal je guzva ili ne.

Glavna plaza i crni mol su ti više plaže za mlade, igra se picigin i tako, i nemas prirodnog hlada, samo suncobrane mozes iznajmit, 80 kn cijeli dan. A i ove godine nisu posipali pjeskom tako da je puno vise kamenja i ostalih gluposti, barem u moru, vani je i previse tog pjeska.

 

http://www.jadran-crikvenica.hr/EasyEdit/UserFiles/Pages/plaze/plaze-634762995340968516-3_720_540.jpeg  Evo ovo ti je Kačjak na onom linku.

Battlelog: Xtream_gjurki
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 9:54 (Volvox).
13 godina
offline
Gdje na more u HR?

Ko poželi ići na pag na more, slobodno nek si pogleda:

Ovo je oglas iz usluge. Mir, tišina, čiste plaže, mnogih skrivenih plaža. Zrće je 20 min. udaljeno

Bio sam već par puta i lijepo sam se odmorio, maknuo od užurbanog zagrebačkog tempa.

 

http://www.sezona.hr/Apartman-Barbaric

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 14:14 (tonik).
13 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Idem već 10 godina u Rogoznicu, tamo je super. Imamo svoju kuću gdje iznajmljujemo apartmane, točnije u Stupin Čelinama, i sve ti je doslovno tu.

Hoćeš ići na kupanje u Primošten? Za 10 minuta si tamo. Hoćeš ići na kupanje u samu Rogoznicu? Tamo si za 5 minuta. Trogir? 20 minuta. Do Splita kada nije gužva ti treba oko sat vremena, idem skoro svake godine na utakmicu Hajduka i sviđa mi se. Šibenik ti je isto udaljen nekih 45 minuta, a i Split i Šibenik su super gradovi sa puno shopping centara ako te to privlači.

Rogoznica sama po sebi je romatničan grad. Ako bih negdje odveo curu na večeru, to bi bilo u Rogoznicu. Imaš mali milion restorana uz more, plus odličan je grad za razgledati, Primošten dušu dao za večernje šetnjice. U Trogiru imaš onaj stari grad, on je također super, a nije ni tako sve to skupo. 

11 godina
offline
Gdje na more u HR?

Jel netko bio u Srimi kod Vodica ?? Ako je kakvi su dojmovi ?? Jel ima sadražaja kakvo je more i slično ?? 

14 godina
offline
Re: Gdje na more u HR?
Rucipe kaže...

Jel netko bio u Srimi kod Vodica ?? Ako je kakvi su dojmovi ?? Jel ima sadražaja kakvo je more i slično ?? 

Ja godinama idem u Vodice, frendica iz srednje je iz Srime i mogu ti reci da nije lose. More je plavo xD Cisto je, mislim da te to zanima, plaza, bit ce guzve(puno manje nego u Vodicama ak te to tjesi) ali nista strasno, standard za ove "popularnije" gradove.. Sadrzaj, pa ne znam, bio sam samo jednom bas u centru Srime, al znam da ima jedan il dva jako dobra kafica uz plazu i jos boljih *khm* u kaficima.. :) Vjerujem da ides sa familijom, pa ti mogu preporucit da ides u navecer u Vodice ako oces "sadrzaj", cca 5 min autom do centra.. I nadam se da volis guzvu..

 

Btw: Zaporavio sam napomenuti, ima onih "igraona" na plazi, mislim da si na to mislio kad si reko sadrzaj.. I ako ih nema u tvojoj blizini(ima, ne brini), uvijek ostaje "depni biljar"..

Na Lovrincu Split je cili.. LoL nick West: Strongtoni
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 2:45 (Don Strongtoni).
11 godina
offline
Gdje na more u HR?

Pozdrav!

Ako budete prolazili kroz Šibenik nikako nemojte propustit Solaris, prva liga je a ako vam smeta šta ima masa ljudi onda skoknite do Zablaća cca 1km od  Solarisa  {#}

Posao oslobađa.
11 godina
offline
Re: Gdje na more u HR?
Markok kaže...

Pozdrav drugari,

Zanima me sta mi preporucujete, tj. koji grad da idem na more sa djevojkom?
Zanima me HR obala, Jadransko more i sl. raspitivao sam se i dosta mi je ljudi preporucilo da odem u Zadar, svi kazu da je tamo skroz oke. Sta vi mislite o tome?
Koliko se krecu cijene apartmana? I namjerno sam ovako malo prije sezone krenuo da se raspitujem da bih mogao sve na vrijeme da obavim. Zanima me ako ima ko iskujstvo nekakve dobre sajtove gdje ima puno informacija slike su mi jako bitne da imaju pogotovo ako ima nesto gdje ljudi pisu svoje utiske kako im se svidjelo i slicno?
Ili naravno ukoliko mislite da mi Zadar i nije bas nekakvo mjesto moze neka preporuka ?

Zadar ti je odličan izbor jer nudi prije svega mnogo mogućnosti za jednodnevne izlete ako ti dosadi sam grad. Blizu su Nacionalni parkovi Kornati, Paklenica, Krka, Telašćica, možeš obići barem desetak otoka u Zadarskom arhipelagu. Noćni život je također dobar, cijene nisu pretjerane kao u Dubrovniku ili Hvaru. Jedino po meni plaže nisu baš neke, ali zapravo malo je plaža na hrvatskoj obali (osim otoka naravno) koje su mene impresionirale. I ponuda smještaja ti je vrhunska, zadnjih godina su se valjda svi bacili u rentanje :D   Mada, ako odeš sa djevojkom ja bi ti uvijek preporučio neki otok za ljetovanje, pa može biti i oko Zadra ;)

13 godina
offline
Gdje na more u HR?

Mislim da je za 2 godine mogao i sam odlučiti

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
11 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Svako će ti preporučiti nešto svoje. Osobno, obišao sam plaže od iza Omiša pa do Šibenika. I moj Split mi je najbolji.

Ovo su jedne od najljepših plaža.

 

Bene na Marjanu, institut, Kašjuni, Zvončac, Žnjan. Meni je Žnjan najljepši, ima 10tak plaža na njemu, odaberiš si koja ti paše. Čisto i bistro more. Kafić, muzika, ludilo... Mislim da split ima oko 1500 apartmana di se moš skrasit.

8 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Zdravo svima :)
Pitanje za one koji su bili vec; jel bolje u Loparu il Rabu?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje na more u HR?
JasnoLXL kaže...

Zdravo svima :)
Pitanje za one koji su bili vec; jel bolje u Loparu il Rabu?

 Otok Krk je zakon. Tesko je imat lose ljetovanje tamo. Svake godine odlazim i znam sto pricam. Razni apartmani, hoteli, ili cak ako iams viska novca mozes kupit i zemljiste :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje na more u HR?

hej ;) 

moze mala pomoć... zanimaju me neke preporuke apartmana u Crikvenici, da je oke, ne preskupo ;) našla sam neke aparrtmane Vicić, znaš nesto o njima? :) 


hvala!! :) 

6 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Pozdrav,

 

već sam postala post na drugoj temi, ali mislim da je ova bolja za tu temu. Tražim smještaj za Istru , nisam konkretno odabrala lokaciju ali mi se najpravilačnije čini Rovinj . Ugl. ono što nam je bitno je samo da je smještaj malo ugodniji i da odobrava peseke  S obzirom da sam nedavno dobila termin godišnjeg baš mi je teško pronaći smještaj, pa su sugestije dobrodošle! Znači, napominjem da lokacija nije fiksna ali bi voljela da je okolica Rovinja i  ne treba nužno biti u blizini mora jer se i tak stalno nekam vozimo. Što se tiče smještaja, bitno nam je da je malo ugodniji jer si to ionak samo priuštimo jednom godišnje pa volimo da je to to, što se tiče cijene, samo da nije baš na nivou Burj Al Arab-a 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje na more u HR?
Suddenly Psychotic kaže...
imas gradic Pakostane 30-ak kilometara od Zadra. ljetujemo tamo vec 6 ili 7 godina i prekrasno je.

 

 

Također bi preporučio Pakoštane. Mirno mjesto za odmor okruženo sa 4 nacionalna parka: Kornati, Plitvice, Paklenica i Krka, te parkom prirode Vransko jezero. Za ljubitelje aktivnog turizma tu je bike staza oko Vranskog jezera. Biograd na Moru je svega 7km udaljen od Pakoštana. Najbolju ponudu za smještaj možete pronaći na www.pakostane.net bez provizije i direktnim kontaktom s vlasnikom, tako da ne plaćate proviziju agencijama ni booking portalima.

 

Pozdrav

6 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Ovo pitanje je uvijek atraktivo. Cijela je naša obala prelijepa. Istra je tradicionalno jedno od najprivlačnijih odredišta za svačiji ukus - ovisno već šta ko traži, da li netaknutu prirodu ili grad, praktički nema čega nema. Primjera radi, evo jedne od nebrojenih mogućnosti smještaja vezane za Pulu: https://summer-vacation-apartment.blogspot.hr/2018/03/apartman-romina-za-ljetni-odmor-u-puli.html

9 godina
offline
Gdje na more u HR?

Ako nekome treba link za popust od 10% na ukupnu cijenu rezervacije preko booking.com nek se javi u PP, šaljem.

7 godina
protjeran
offline
Gdje na more u HR?

Booking.Com je preskup, precjenjen i nesiguran.

 

Nisam jedini bio razocaran sa ponudjenim i placenim, i onim sto sam zapravo dobio.

 

Evo ti primjer, a ista stvar se dogodila i meni:

 

Puno bolja iskustva imam sa AirBnB - em su fotografije realne,

dobijes to sto rezerviras, a ne samo fotke hotela/motela od prije 15 godina,

a ono u realnosti pola toga sa fotki nema, ma bezveze, nije vrijedno spomena.

9 godina
offline
Re: Gdje na more u HR?

Kad se ovakvo nešto dogodi tu ''uskače'' booking, ponudi ti da izabereš drugi apartman u toj cijeni a ako u tom trenutku nema ništa free za tu cijenu, možeš odabrati i skuplji s tim da razliku cijene plaća u ovom slučaju iznajmljivač koji je slagao ;)

 

Ja koristim booking i nikad nikakvih problema (bar dosad)

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 11:57 (lola25).
9 godina
neaktivan
offline
Gdje na more u HR?

Booking je i meni zasad uvijek bio ok, jedino jednom mi je frajer prije par godina uvalio ovu foru:

Rezerviro ja u 11. mjesecu apartman u Zadru za termin u 8. mjesecu iduće godine. Znao sam točno kad ću na GO i cura isto pa mislio iskoristit situaciju i proći jeftinije. 5 noćenja za 1500kn, bagatela, blizu mora, slike izgledaju super. Sve bilo ok do tamo negdje sredine 6. mj kad mene kontaktira vlasnik da apartman nije u funkciji, da je to pogreška Bookinga bla, bla, bla, da nije ni trebao se iznajmljivat taj apartman i neka otkažem. Dao mi čak i par alternativa, ali sve 2500kn+. Probo sam nešt iskemijat da neka dogovori sličniju cijenu, ali vidio da nema tu kruha i otkazao apartman. I gledo ja na Bookingu opet, cijene otišle u nebo, ništa se ne isplati, čekati ću ja last minute. Kad sredinom 7. mjeseca eto mog otkazanog apartmana na Bookingu za 3000kn za 5 noći u istom terminu koji sam ja otkazao. Lijepo se sjetio baja, vidio da je popunjen skroz i da je navala pa će on prodat priču da apartmani koji su rezervirani pod nižom cijenom nisu u funkciji i onda ih dat po duploj cijeni. Zato sad i je sezona kakva je, svi su skužili kako nema poštovanja prema gostu i ošli dalje u druge bolje države...

7 godina
protjeran
offline
Gdje na more u HR?

Tako je - meni je povoljnije otici 10 dana u Italiju nego u HR. Tuzno ali istinito.

9 godina
offline
Re: Gdje na more u HR?

Nema šanse da je pogreška bookinga. Da je pogreška bookinga vlasnik apartmana bi te kontaktirao odmah poslije rezervacije da se dogodila greška, odnosno kontaktirao bi prvo booking da je greška u pitanju.

Trebao si samo kontaktirati booking i oni bi ti sve riješili. Mogao si slobodno prihvatiti tu ''alternativu'' od 2500 Kn s tim da bi platio isto kao i na rezervaciji, 1500kn ili našao drugi apartman u toj cijeni, a ako nema free kao što rekoh, razliku u cijeni, ako bukiraš skuplje plaća iznajmljivač koji te je slagao.

7 godina
protjeran
offline
Gdje na more u HR?

Ma ne zanima me vise - imam i dobra iskustva ali i losa - osobito kod nas, gdje otkazu pa dignu cijenu,

jer su "svi digli cijenu".

 

Svi bi radili 3 mjeseca pa da 9 mjeseci drze noge na stolu i kopaju nos. E pa ne moze.

 

Hrvatska je, ako se gleda samo dio uz more, prekrasna (kontinet jos uvijek izgleda na nekim mjestima,

kao da je rat bio prije godinu dana, a ne 23 godine), ali uz to sto je prekrasna,

s obzirom na ponudu i evente - najdosadnija zemlja za posjetiti uopce.

 

Jedino je super sto ima jos dosta nedirnute prirode, pa sa satorom kampiranje bude i dalje gust,

makar se i to pretvara lagano u kaos - sve je vise ljudi, i svatko gleda kako bi te ogulio.

 

Negdje si u sumi, stavio si sator, divlja priroda. Slijedeci dan evo babe i dide i kao "e to je privatno,

to je 100€" - rekoh "bako, prvo, daj iz katastra da je to privatno - drugo, ako je privatno, zasto nije ogradjeno,

trece - zasto je zaraslo i neodrzavano - ako je privatno to se mora, inace je kaznjivo, a kao zadnje,

platit cu, nema problema, al hocu racun da mi nitko drugi ne moze doci i traziti da i njima platim".


Bome su se pokupili i otisli. Zato i trazim sad krovni sator, pa mogu i na parkiralistu prenociti,

a i u slucaju da ti netko dodje tako kenjati - gdje god smijes vozilom, i gdje god smijes vozilo besplatno parkirati,

nitko ti ne smije u tom slucaju naplatiti "kampiranje".

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice