Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

poruka: 25
|
čitano: 40.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
pitanje

E da vas pitam. Stavljam gipsane ploce gore na tavan. Hocu da napravim jednu sobu. to gore ima 25 metara kvadratnih. ali to nema veze. Zanima me posto sam cuo da bi trebao staviti stiropor prvo pa onda na njega gispane ploce i to zakucati. E sad.,takoder sam cuo od jednog majstora da ne treba stavljati stiropor prije. da je to kao samo za izolaciju sto meni gore na tavanu niti ne treba.

 

ae recite mi vi sada sta da radim? pomaze li puno taj stiropor ili mogu jednostavno gipsane ploce zakaciti na zid.,na cigle. jeli velika razlika.,i koja?. takoder neki tip usput bio bi pozeljan bilo cega. poslije ploca cu staviti laminat.

16 godina
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
divines kaže...

E da vas pitam. Stavljam gipsane ploce gore na tavan. Hocu da napravim jednu sobu. to gore ima 25 metara kvadratnih. ali to nema veze. Zanima me posto sam cuo da bi trebao staviti stiropor prvo pa onda na njega gispane ploce i to zakucati. E sad.,takoder sam cuo od jednog majstora da ne treba stavljati stiropor prije. da je to kao samo za izolaciju sto meni gore na tavanu niti ne treba.

 

ae recite mi vi sada sta da radim? pomaze li puno taj stiropor ili mogu jednostavno gipsane ploce zakaciti na zid.,na cigle. jeli velika razlika.,i koja?. takoder neki tip usput bio bi pozeljan bilo cega. poslije ploca cu staviti laminat.

 Da stiropor ti uglavnom sluzi za izolaciju, znaci po ljeti ce ti se zidovi s stiroporom slabije zagrijavati ,a po zimi ce se slabije hladiti. Mozes to postavit i bez stiropora al onda ces imat slabiju izolaciju. Al nekuzim zasto ces stavljat gipsane ploce ako mislis na to stavit zidni laminat. ja mislim da bi mogo samo s stiroporom pa na njega namontiras zidni laminat
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

xD, jel ti to zapravo.

Pa ovako, ja (sa ocem) nedavno smo dovrsili vezi gipsani tabla u garazi, a prije toga i u kuci, ovako idu ti letve (uske daske) poprijeko, ostavi između mjesta za stiropor, sad neznam sta ti je na tavanu, za sto ces ga koristit, ako ces bit u njemu(zimi) preporuka je stiropor, a imas vise vrsta stavljanja, ako ces taj nacin sa letvama i stiroporom onda ti idu oni šarafi (mali), i tablu samo za letvu, a mores i sa onim, xD nemogu se sad sitit, nesto slicno cimentu, i ugl. to ze namaže po tabli i tablu ravno na zid.

Nadam se da sam pomogo!

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 11:23 (markoal).
16 godina
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

Nešto sam čitao o tome prije par mjeseci i , koliko se sjećam, ako stavljaš knauf pod krov, treba ići pvc folija (zaštita od vlage), staklena vuna (termoizolacija) i onda knauf. To ide na pripremljenu konstrukciju od profila..

 

Kolega je gore dao dobar link pa prouči..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar
mtopol kaže...
divines kaže...

E da vas pitam. Stavljam gipsane ploce gore na tavan. Hocu da napravim jednu sobu. to gore ima 25 metara kvadratnih. ali to nema veze. Zanima me posto sam cuo da bi trebao staviti stiropor prvo pa onda na njega gispane ploce i to zakucati. E sad.,takoder sam cuo od jednog majstora da ne treba stavljati stiropor prije. da je to kao samo za izolaciju sto meni gore na tavanu niti ne treba.

 

ae recite mi vi sada sta da radim? pomaze li puno taj stiropor ili mogu jednostavno gipsane ploce zakaciti na zid.,na cigle. jeli velika razlika.,i koja?. takoder neki tip usput bio bi pozeljan bilo cega. poslije ploca cu staviti laminat.

 Da stiropor ti uglavnom sluzi za izolaciju, znaci po ljeti ce ti se zidovi s stiroporom slabije zagrijavati ,a po zimi ce se slabije hladiti. Mozes to postavit i bez stiropora al onda ces imat slabiju izolaciju. Al nekuzim zasto ces stavljat gipsane ploce ako mislis na to stavit zidni laminat. ja mislim da bi mogo samo s stiroporom pa na njega namontiras zidni laminat
 ma nikakav zidni laminat necu stavljat. to sam rekao za laminat za pod.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar
markoal kaže...

xD, jel ti to zapravo.

Pa ovako, ja (sa ocem) nedavno smo dovrsili vezi gipsani tabla u garazi, a prije toga i u kuci, ovako idu ti letve (uske daske) poprijeko, ostavi između mjesta za stiropor, sad neznam sta ti je na tavanu, za sto ces ga koristit, ako ces bit u njemu(zimi) preporuka je stiropor, a imas vise vrsta stavljanja, ako ces taj nacin sa letvama i stiroporom onda ti idu oni šarafi (mali), i tablu samo za letvu, a mores i sa onim, xD nemogu se sad sitit, nesto slicno cimentu, i ugl. to ze namaže po tabli i tablu ravno na zid.

Nadam se da sam pomogo!

 e sad. sve je to super sto ste mi rekli. znao sam vecinu toga. tu je i stari koji pomaze. ali jedno me zanima pitanje: imam letve tj. uske daske i gipsane ploce i one sarafe ( male) to sam sve vec kupio. dali mi je to dovoljno?. ok znam za izolaciju za stiropor. ali to mi ipak ne treba, ipak cu vecinom samo preko ljeta biti gore. treba li mi jos nesto osim toga? dali je dovoljno zakucati ploce samo sa sarafima u ciglu? ili pak treba ono ljepilo za ploce.,i to sam vidio nesto clicno cementu. ili moze bez toga? samo konkretne odgovore ako moze hvala puno!!!
thnx na stranici pogledat cu si malo i to sad.
15 godina
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

Ovako, sad bi otisao u garazu i vidio kako se zove al, nemogu (u garazi je sad fešta, pricest sestri)!

Mi smo to KAO ciment, pomoću toga naljepili gdje je WC, a ono ostalo smo izolirali sa stiroporom jer WC je unutar, a stavi stirpopor ako hoces ta ti nisu velike temperature ni zimi male.

A Btw, neznam kako je stavljat pomocu letvi a bez stiropora, jer unutar je prazno, pa ce ti se zavuć miš, ptica ili neka zivotinja!

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 12:20 (markoal).
15 godina
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
divines kaže...
markoal kaže...

xD, jel ti to zapravo.

Pa ovako, ja (sa ocem) nedavno smo dovrsili vezi gipsani tabla u garazi, a prije toga i u kuci, ovako idu ti letve (uske daske) poprijeko, ostavi između mjesta za stiropor, sad neznam sta ti je na tavanu, za sto ces ga koristit, ako ces bit u njemu(zimi) preporuka je stiropor, a imas vise vrsta stavljanja, ako ces taj nacin sa letvama i stiroporom onda ti idu oni šarafi (mali), i tablu samo za letvu, a mores i sa onim, xD nemogu se sad sitit, nesto slicno cimentu, i ugl. to ze namaže po tabli i tablu ravno na zid.

Nadam se da sam pomogo!

 e sad. sve je to super sto ste mi rekli. znao sam vecinu toga. tu je i stari koji pomaze. ali jedno me zanima pitanje: imam letve tj. uske daske i gipsane ploce i one sarafe ( male) to sam sve vec kupio. dali mi je to dovoljno?. ok znam za izolaciju za stiropor. ali to mi ipak ne treba, ipak cu vecinom samo preko ljeta biti gore. treba li mi jos nesto osim toga? dali je dovoljno zakucati ploce samo sa sarafima u ciglu? ili pak treba ono ljepilo za ploce.,i to sam vidio nesto clicno cementu. ili moze bez toga? samo konkretne odgovore ako moze hvala puno!!!
thnx na stranici pogledat cu si malo i to sad.
 kad smo mi radili u vatrogascima, onda smo uzeli neke metelne kao stupe i njih smo zabili u zid, onda izolacija i na te stupe smo sa šarafima vidali rigips ploče
i onda ih kasnije gipsom ili knaufom rešli preko njih
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar

da to kuzim. ali mi je rekao lik da letve stavim uz gips ploce.,a ne tako da mi ostane razmak od 5 cm izmedu zida i ploca. ma necu stavljat stiropor 90 %. jos cekao starog da dode pa da se dogovorimo. znaci te letve kao stavim sa strane.,al neznam ni sam cemu ce to polsuzit. ili prvo ploce pa onda sa strana do zida letve preko da ucvrsti. tako ce se letve vidjet iz vana ali nema veze. kuzis? opet kazem nisam ni sam siguran pa pitam ovdje mozda netko zna. jos koji prijedlozi u vezi toga su dobrodosli.

thnx

15 godina
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
divines kaže...

da to kuzim. ali mi je rekao lik da letve stavim uz gips ploce.,a ne tako da mi ostane razmak od 5 cm izmedu zida i ploca. ma necu stavljat stiropor 90 %. jos cekao starog da dode pa da se dogovorimo. znaci te letve kao stavim sa strane.,al neznam ni sam cemu ce to polsuzit. ili prvo ploce pa onda sa strana do zida letve preko da ucvrsti. tako ce se letve vidjet iz vana ali nema veze. kuzis? opet kazem nisam ni sam siguran pa pitam ovdje mozda netko zna. jos koji prijedlozi u vezi toga su dobrodosli.

thnx

 al bit će ti teško tako u ciglu zavidavat čini mi se, da ti šarafi nebi dobro uhvatili ploče
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

Ovako ti to ide:

Zid, zatim se stave letve, al mora bit jednak razmak(između letvi), zatim staviš gips tablu i nađeš pomocu Livera, (libela, vaser vaga, kako god) i nađeš gdje je ta letva da unju mores zavitat Gips table pomocu sarafa, i to je to, samo letve se stavljaju da bi došao stiropor, al ti neces koristit stiropor, lakse ti je puno sa onim prijemazom i mnogo brze!

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 12:31 (markoal).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar
markoal kaže...

Ovako ti to ide:

Zid, zatim se stave letve, al mora bit jednak razmak(između letvi), zatim staviš gips tablu i nađeš pomocu Livera, (libela, vaser vaga, kako god) i nađeš gdje je ta letva da unju mores zavitat Gips table pomocu sarafa, i to je to, samo letve se stavljaju da bi došao stiropor, al ti neces koristit stiropor, lakse ti je puno sa onim prijemazom i mnogo brze!

 ok. to znaci da mi letve uopce ne trebaju? koji prijemaz? mislis na ljepilo za gips ploce? i dali to uopce treba? ili moze samo da zakucam sa sarafima?
thnx jos jednom!
16 godina
neaktivan
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

ide ovak:kolko se sječam kad sam ja to sa starim postavljao...

AK JE SIPOREX, onda se najjednostavnije ljepe s ljepilom ( kao i pločice, npr)..stavis na sve čoškove i rubove i po sredini ( onak bacis s spatle)...

istao ti je i sa ciglom, na ravne zidove samo ljepiš, prislonis na zid i malo potiskas s rukom, da se krpe ljepila odozdola rasprostrane..

a ak ide i na strop, onda moras kupiti i metalne vinkle, kojima se stafla zatipla u strop,  knauf serafis na staflu....

nije ti to nis komplicirano, al nije ni najsretnije rjesenje...

je to brzo i ovo i ono, al kod spojeva  se ne moze bas najbolje pogletati i pofarbati, pa se ruzno vide spojevi, i ak ti je u kuci toplo, ak imas dobru izolaciju, ploče kak se suše tak pucaju...

pojave se pore na njima, ne vide se izdaleka , al se vided, kad dodjes izbliza....Izlanuo se

 

 

NAPOMENA: na zidove se knauf ne serafi, nego se lijepi.....serafi se u situaciji da ide n astrop, ili n astafle...al to je drugo kad ne stavljas stiropor...

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 12:41 (angel of fire).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
divines kaže...
 e sad. sve je to super sto ste mi rekli. znao sam vecinu toga. tu je i stari koji pomaze. ali jedno me zanima pitanje: imam letve tj. uske daske i gipsane ploce i one sarafe ( male) to sam sve vec kupio. dali mi je to dovoljno?. ok znam za izolaciju za stiropor. ali to mi ipak ne treba, ipak cu vecinom samo preko ljeta biti gore. treba li mi jos nesto osim toga? dali je dovoljno zakucati ploce samo sa sarafima u ciglu? ili pak treba ono ljepilo za ploce.,i to sam vidio nesto clicno cementu. ili moze bez toga? samo konkretne odgovore ako moze hvala puno!!!
thnx na stranici pogledat cu si malo i to sad.
 To su dvije različite stvari; gipskarton na krov ili na zid.
Izolacija na krovištu je neophodna i po ljetu još više..
Daklem krov: paropropusna folija > izolacija > folija > gipskarton. Naravno prvo je crijep ili šindra, pa terpapir, pa daska ili osb i rogovi ali pretpostavljam da to imaš ako imaš krovište (redosljed iz zraka prema dolje).
Ovisno o dimenzijama rogova moguće je stavljati i 2 komore. Na rogove konstrukcija za gips i to limeni profili cw za rogove i ud za zid, jer s drvenim letvicama spojevi brzo popucaju.
O zidu ovisi hoćeš li stavljati izolaciju. Ako je neki tanki, vanjski, nemaš fasadu onda nije loše staviti i tanku izolaciju do 5 cm. A princip postavljanja gipsa je isti, s profilima. Za razliku od stropa gdje je razmak profila manji, na zidu je to dovoljno 62,5 cm. Moguća je i varijanta ljepljenja gipsa za zid, ali s time nemam iskustva pa potraži sam. U svakom slučaju ne možeš šarafiti šaraf u ciglu jer ti je za to potrebna tipla i to za ciglu, a obzirom da se gips šarafi u razmaku od 15-17 cm, tiplati je nemoguće. Kupi orig šarafe u paketu, ako me sjećanje ne vara kutijica od 1000 kom je nekih cca 100 kn i još dobiješ bit.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar

ae decki zahvaljujem se svima! cekam sad starog da mu sve ovo lijepo kazem. pa cemo vidjet dalje. ukoliko budem imao jos pitanja vam se obratim. pravi ste!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar

evo mene opet =) ovako.,nabavio sam poluretanske pjenu tj. pur pjenu. to sam mislio staviti zakrpati praznine ozmedu cigli i ploca. znaci napravim profil.,prvo zakucam letve.,zatim popunim sa tom pjenom i onda ploce.

 

jel se moze tako?

 

procitao sam na uporabi da sluzi za zvucnu i toplinsku izolaciju( krov,sustavi za grijanje,instalacije...) ljepljenje,pricvrscivanje...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
divines kaže...

evo mene opet =) ovako.,nabavio sam poluretanske pjenu tj. pur pjenu. to sam mislio staviti zakrpati praznine ozmedu cigli i ploca. znaci napravim profil.,prvo zakucam letve.,zatim popunim sa tom pjenom i onda ploce.

 

jel se moze tako?

 

procitao sam na uporabi da sluzi za zvucnu i toplinsku izolaciju( krov,sustavi za grijanje,instalacije...) ljepljenje,pricvrscivanje...

 cekaj , a zasto kompliciras, kaj ce ti letve...
pa to ne treba na zidove, samo na stropove...
a i kolko si pur pjene kupil, to ce ti bit puno potrosnje ak mislis popunjavat full prazninu iza ploče....
ak ih ides ljepit s ljepilom, nema nikakvih praznina, ni nicega....al vidjet ces i sam, jos ak je  neka srednja soba, pa to je pur pjene na litre.....Izlanuo se
Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar
angel of fire kaže...
divines kaže...

evo mene opet =) ovako.,nabavio sam poluretanske pjenu tj. pur pjenu. to sam mislio staviti zakrpati praznine ozmedu cigli i ploca. znaci napravim profil.,prvo zakucam letve.,zatim popunim sa tom pjenom i onda ploce.

 

jel se moze tako?

 

procitao sam na uporabi da sluzi za zvucnu i toplinsku izolaciju( krov,sustavi za grijanje,instalacije...) ljepljenje,pricvrscivanje...

 cekaj , a zasto kompliciras, kaj ce ti letve...
pa to ne treba na zidove, samo na stropove...
a i kolko si pur pjene kupil, to ce ti bit puno potrosnje ak mislis popunjavat full prazninu iza ploče....
ak ih ides ljepit s ljepilom, nema nikakvih praznina, ni nicega....al vidjet ces i sam, jos ak je  neka srednja soba, pa to je pur pjene na litre.....Izlanuo se
 imam jos od gradenja kuce ostalo oko 10 komada. vidjet cu dal cu to radit. cekam majstora da sutra dode pogledat
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar

da vas pitam jos jednu stvar. Dali mi uopce trebaju letve.,daske? to se stavlja samo ako cu stavljati stiropor sto ja necu. znaci mogu li samo zakucati ploce na ciglu? i jos samo cuo da mi trebaju daske da stavim za strop.,i onda gips. ali samo za strop tako.

 

 

zna netko dal je to istina?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

Da se i ja umiješam.

Morat ces stavit nesto na zid posto zidovi nisu sigurno ravni kako bi trebali, izrezi gips plocu na trake po 10tak cm i zaljepi okomito na zid tako da ti dodje jedan komad na pocetak drugi na sredinu a treci da ti je na preklopu ploča i onda ljepis plopče na to, šarafi ti upoče ne trebaju(naravno te komade dobro s waservagom poravanj).

Pur pjenu nemoj koristit jel ce ti izvinut i dič ploče(osim ako našpricas prije pa stavis ploče kad se pjena posuši, što i nema nekog smisla)

Vodi si racuna o instalacijama, posto ti u tom slucaj kutije za knauf nece pasati bez da zaštemaš zid prije postave kutije.

Ako mislis šarafiti u zid ploče kaliko sam te shvatio jedini nacin ti je sa tiplama i šarafima, imas one orig knauf udarne ali ce ti bit zajebancija da to poslje pogletgas :(

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar

kupio sam posebne sarafe za koje ne trebaju tiple. posebno za to. samo me zanima sta za strop? cuo sam da bi trebao prvo letve pa onda sarafima ploce stavit. trebaju letve za strop? il moze kao za zid samo ploce usarafit?

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
divines kaže...

kupio sam posebne sarafe za koje ne trebaju tiple. posebno za to. samo me zanima sta za strop? cuo sam da bi trebao prvo letve pa onda sarafima ploce stavit. trebaju letve za strop? il moze kao za zid samo ploce usarafit?

 

 

 letve se za strop zatiplaju...
i onda ploce serafis za letve...
samo moras kupiti one metalne kuitnike, koji su onak izbuseni...al ak dodjes u ducan znat ce ti dat i savjetovat te...
Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju
autorov komentar
angel of fire kaže...
divines kaže...

kupio sam posebne sarafe za koje ne trebaju tiple. posebno za to. samo me zanima sta za strop? cuo sam da bi trebao prvo letve pa onda sarafima ploce stavit. trebaju letve za strop? il moze kao za zid samo ploce usarafit?

 

 

 letve se za strop zatiplaju...
i onda ploce serafis za letve...
samo moras kupiti one metalne kuitnike, koji su onak izbuseni...al ak dodjes u ducan znat ce ti dat i savjetovat te...
 to je to. samo sam to trebao znati. sad je sve u redu.,kupio sam i te vitke za strop.,posebno za to.
zahvaljujem se svima na pomoci
15 godina
offline
Gipsane ploce.,pomoc pri stavljanju

Da li tko zna gdje ima u ZG kupiti gips ploče sa stiroporom već naljepljenog na sebi?

Htio bih izolirati balkon/lođu, jer namjeravam izbaciti prozore i vrata od dnevne sobe tj.

proširiti površinu dnevne sobe na balkon.

U Bauhausu na Jankomiru su imali nekad ranije, ali više nemaju u asortimanu. Mršti se

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice