Gitara za početnike

poruka: 147
|
čitano: 70.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

istina...to nemože uzet ni kao rezervu rezerve..xD :)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Znam ja dobro šta sam reko... Za pickupove sam reko kasnije... dok se para skupi, prvo samo đitru, flying V epiphoneova i nije tak skupa... mislim naspram gibsonove koja je čak faded 7k kuna, čini mi se da je epiphoneova oko 2k, al sam reko da nisam ziher...

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

e jedno pitanje, moraju li se znat akordi da bi moga dobro svirat gitaru?

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

pa moraš znat osnove, jer svaki akord je moguće uhvatiti na gotovo bezbroj načina i to kasnije  naučiš..

 

neki uče više napamet, a neki imaju dara pa to lakše rade po osjećaju (ovisno koliko si talentiran)

GA-EP45-DS3L, Q9400, Corsair 450 W HX, Corsair XMS 2x2gb 1066 MHz, ATI 4670 512mb, WD 500gb, ANTEC 300
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Akordi su osnova gitare. Najbitnije ti je naučiti akorde. Nakon što dobiješ grip, tj. kad ćeš moći bez problema stiskati žice (bez da zuje) i brzo šaltati na drugi akord, onda kreni na solo svirku.

Preporučujem ti da si, ako nećeš ići na instrukcije, kupiš neku knjigu ili skineš e-book, jer da znaš svirati treba ti barem malo teorije. Ovo je e-book prema kojem sam ja učio svirati LINK. Učio sam i još uz knjigu 'Guitar For Dummies' (postoji i e-book na torrentima) i bio sam aktivan na 2akoridma. Imaju forum i najveću bazu tablatura i GP radova na Balkanu.

 

A Sweet Child o' Mine ja rijetko kad sviram s trzalicom. Taj lick nije težak za lijevu ruku nego za desnu i puno je lakše prstima svirati.

 

P.S. - može se i s Squierom svirati G'n'R, samo zvuk neće biti onakav kao njihov. Ali prije kupnje gitare moraš čuti kako gitara zvuči. Ako ti još ne znaš svirati pitaj trgovca da ti odsvira nešto. U guitar-shopovima rade ljudi koji znaju dosta o gitarama, a znaju ih i svirati.

 

P.P.S. - vidim da se koristiš Guitar Pro-om. Vrlo koristan program... Osmijeh

92% tinejdžera misli da su oni potpisi sa '92%' cool. Ako si ti među onih 8% koji misle da su ti potpisi retardirani, nemoj ovo kopirati u svoj potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ta izreka da je bolje svirati akkusticnu gitaru prije elektricne je urbani mit.

 

Akusticna i elektricna gitara - stil sviranja se razlikuje ko dan i noc.

Akusticne imaju siri vrat, treba jace trzati, imati meksu trzalicu, i opcenito, svirati drugaciji stil muzike jer ne mozes ocekivati dugi sustain ili 'tupi' i 'topli' akustican zvuk kakav proizvode pickupovi.

Elektricne gitare imaju puno uzi vrat sto olaksava rad na fretboardu, zbog metalne sipke u istome omogucavaju stimanje akcije (udaljenost zice-vrat), i normalno omogucuju rock zvuk.

Ako zelis svirati elektricnu gitaru, kupi elektricnu gitaru.

Teoriju mozes transferirati sa jedne gitare na drugu (akorde, ljestvice), ali jednom kad ti se prsti naviknu na razmak na akustari - sto naravno dovodi i do navike na jaci stisak, nece ti bit bas jednostavno prec na uzi razmak na elektricnoj. Pogotovu ako se naucis CAGED akorde na akustari, preci na elektricnu je zahebano jer zbog krivog kuta prstiju kocis otvorene zice, pa akord zvuci katastrofalno.

Na elektricnoj gitari je dovoljno (i POZELJNO) samo blago stisnuti zice da dotaknu prag, sve ostalo je samo gubitak energije i onemogucava brzinu. Na akustari bez jaceg stiska dobijes bijedan trzavi zvuk.

 

Akordi se ne sviraju na milijune nacina, nego na samo tri razlicita i oni se zovu inverzije.

Vrsta akorda postoji mozda 20ak komada, s time da ih je 3 osnovna (powerchord, dur i mol) a sve ostalo su dodaci s notama (dur 7, mol 7, smanjeni 7, sus2, sus4.....).

 

Savjet:

Kupi polovnu gitaru za 1500 kuna: sa icime sto kosta manje ces se samo izivcirati jer je ne mozes ustimati kako treba. Potpuno je svejedno da li ides na Ibaneza, Jacksona ili Epiphone, samo gledaj da imas humbucker (dupli pickup). Ja sam poceo sa Ibanez GIO serijom (jeftine gitare), kostaju od 2000 pa do 2800 kuna i opet sam ludio jer je nemoguce dobiti zvonku tercu na 2-3 zici. Ukoliko ne ides na pro-opremu, pojacalo i efekti ce ti puno puno vise odrediti zvuk nego samo drvo gitare, i to pogotovu jer zelis svirati rock i metal. Najjace promjene dat ce ti pretpojacalo ili overdrive efekt (pedala), onda zice koje stavis - preporucam D'Addario za bilo koji metal novijeg datuma - pa tek onda drvo. Zaboravi na finger picking, nauci drzati trzalicu propisno i kreni s nekom tvrdom (1.0, 1.5mm). Iako ti se neke stvari cine suludo teske i puno lakse za izvesti s prstima, vjeruj mi da je sve samo stvar treninga, a bez trzalice ne mozes dobiti onaj vintage crunchy zvuk.

 

To pojacalo o kojem pricas da ti je tata napravio: je li to bas gitarsko pojacalo? Jer mi po specifikaciji koju si naveo vise zvuci da je to normalno linijsko pojacalo za glazbu. Gitarsko pojacalo, ovisno o izvedbi, dolazi sa gain kontrolom, majusnim equalizerom i mozda dva kanala. Ovisi o cijeni, opet. I kako je vec netko naveo, 50W pojacalo ce doc oko 5000 kuna i glasno je za ubit susjeda.

 

Sweet child of mine bez trzalice? Idi treniraj alternate picking. Ne mogu ni zamisliti kako mlako to zvuci s prstima, a to sto govoris da je lick tezak, ovisi samo koliko dugo sviras. Alternate picking vjezbe ce ti omoguciti da to odsviras pravilno za ne previse vremena i treninga.

 

 

I najbitniji savjet, koji sam dao svakome koga sam poducavao svirati:

 

NE PRENAGLJUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ZABAVLJAJ se sa svojim instrumentom, i uzivaj svirajuci. Ako si postavis visoke ciljeve a nisi spreman vjezbati za njih, samo ces se izivcirati i zamrziti gitaru.

Nauci powerchord i nadji njih 2-3 koji dobro rade skupa i tandrkaj ih dok ti nesto drugo ne dodje pod ruku - obicno dobro zvuce E-G-A i A# (debeli E otvoren, 3, 5 i 6 polje) kombinirati ta cetiri uz nesto ritmickog trzanja moze dati vrlo zanimljive i jednostavne riffove za pocetak, a kasnije dodaj po zelji i osjecaju.

Ljestvice, moduse, 4-string akorde i sve ostalo pusti dok ne uspijes iz prve shvatiti o cemu se tu radi i bude ti jasno kako to iskoristiti. Teorije ima dosta, i funkcionira kao matematika: jasno ti je o cemu se radi samo ako imas dobro predznanje.

 

Powertab je jednako dobar program kao i GuitarPro, a besplatan je.

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 10:38 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Deus ex machina kaže...

Akordi se ne sviraju na milijune nacina, nego na samo tri razlicita i oni se zovu inverzije.

Vrsta akorda postoji mozda 20ak komada, s time da ih je 3 osnovna (powerchord, dur i mol) a sve ostalo su dodaci s notama (dur 7, mol 7, smanjeni 7, sus2, sus4.....).

 

[...]

Sweet child of mine bez trzalice? Idi treniraj alternate picking. Ne mogu ni zamisliti kako mlako to zvuci s prstima, a to sto govoris da je lick tezak, ovisi samo koliko dugo sviras. Alternate picking vjezbe ce ti omoguciti da to odsviras pravilno za ne previse vremena i treninga.

 

[...]

Powertab je jednako dobar program kao i GuitarPro, a besplatan je.

Ne, akordi se mogu svirati na puno više od 3 načina. Recimo C akord, 4 načina (a ima ih još mnogo): x32010, x35553, 8-10-10-988, 875558...
Ja sam samo rekao da je Sweet child o mine lakše svirati bez trzalice, a pošto ja imam klasičnu, ionako je zvuk sličan...
I Power Tab nije ni do koljena Guitar Pro-u... GP ima puuuno više opcija nego PT...
92% tinejdžera misli da su oni potpisi sa '92%' cool. Ako si ti među onih 8% koji misle da su ti potpisi retardirani, nemoj ovo kopirati u svoj potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Deus ex machina kaže...

Ta izreka da je bolje svirati akkusticnu gitaru prije elektricne je urbani mit.

 

Akusticna i elektricna gitara - stil sviranja se razlikuje ko dan i noc.

Akusticne imaju siri vrat, treba jace trzati, imati meksu trzalicu, i opcenito, svirati drugaciji stil muzike jer ne mozes ocekivati dugi sustain ili 'tupi' i 'topli' akustican zvuk kakav proizvode pickupovi.

Elektricne gitare imaju puno uzi vrat sto olaksava rad na fretboardu, zbog metalne sipke u istome omogucavaju stimanje akcije (udaljenost zice-vrat), i normalno omogucuju rock zvuk.

Ako zelis svirati elektricnu gitaru, kupi elektricnu gitaru.

Teoriju mozes transferirati sa jedne gitare na drugu (akorde, ljestvice), ali jednom kad ti se prsti naviknu na razmak na akustari - sto naravno dovodi i do navike na jaci stisak, nece ti bit bas jednostavno prec na uzi razmak na elektricnoj. Pogotovu ako se naucis CAGED akorde na akustari, preci na elektricnu je zahebano jer zbog krivog kuta prstiju kocis otvorene zice, pa akord zvuci katastrofalno.

Na elektricnoj gitari je dovoljno (i POZELJNO) samo blago stisnuti zice da dotaknu prag, sve ostalo je samo gubitak energije i onemogucava brzinu. Na akustari bez jaceg stiska dobijes bijedan trzavi zvuk.

 

Akordi se ne sviraju na milijune nacina, nego na samo tri razlicita i oni se zovu inverzije.

Vrsta akorda postoji mozda 20ak komada, s time da ih je 3 osnovna (powerchord, dur i mol) a sve ostalo su dodaci s notama (dur 7, mol 7, smanjeni 7, sus2, sus4.....).

 

Savjet:

Kupi polovnu gitaru za 1500 kuna: sa icime sto kosta manje ces se samo izivcirati jer je ne mozes ustimati kako treba. Potpuno je svejedno da li ides na Ibaneza, Jacksona ili Epiphone, samo gledaj da imas humbucker (dupli pickup). Ja sam poceo sa Ibanez GIO serijom (jeftine gitare), kostaju od 2000 pa do 2800 kuna i opet sam ludio jer je nemoguce dobiti zvonku tercu na 2-3 zici. Ukoliko ne ides na pro-opremu, pojacalo i efekti ce ti puno puno vise odrediti zvuk nego samo drvo gitare, i to pogotovu jer zelis svirati rock i metal. Najjace promjene dat ce ti pretpojacalo ili overdrive efekt (pedala), onda zice koje stavis - preporucam D'Addario za bilo koji metal novijeg datuma - pa tek onda drvo. Zaboravi na finger picking, nauci drzati trzalicu propisno i kreni s nekom tvrdom (1.0, 1.5mm). Iako ti se neke stvari cine suludo teske i puno lakse za izvesti s prstima, vjeruj mi da je sve samo stvar treninga, a bez trzalice ne mozes dobiti onaj vintage crunchy zvuk.

 

To pojacalo o kojem pricas da ti je tata napravio: je li to bas gitarsko pojacalo? Jer mi po specifikaciji koju si naveo vise zvuci da je to normalno linijsko pojacalo za glazbu. Gitarsko pojacalo, ovisno o izvedbi, dolazi sa gain kontrolom, majusnim equalizerom i mozda dva kanala. Ovisi o cijeni, opet. I kako je vec netko naveo, 50W pojacalo ce doc oko 5000 kuna i glasno je za ubit susjeda.

 

Sweet child of mine bez trzalice? Idi treniraj alternate picking. Ne mogu ni zamisliti kako mlako to zvuci s prstima, a to sto govoris da je lick tezak, ovisi samo koliko dugo sviras. Alternate picking vjezbe ce ti omoguciti da to odsviras pravilno za ne previse vremena i treninga.

 

 

I najbitniji savjet, koji sam dao svakome koga sam poducavao svirati:

 

NE PRENAGLJUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ZABAVLJAJ se sa svojim instrumentom, i uzivaj svirajuci. Ako si postavis visoke ciljeve a nisi spreman vjezbati za njih, samo ces se izivcirati i zamrziti gitaru.

Nauci powerchord i nadji njih 2-3 koji dobro rade skupa i tandrkaj ih dok ti nesto drugo ne dodje pod ruku - obicno dobro zvuce E-G-A i A# (debeli E otvoren, 3, 5 i 6 polje) kombinirati ta cetiri uz nesto ritmickog trzanja moze dati vrlo zanimljive i jednostavne riffove za pocetak, a kasnije dodaj po zelji i osjecaju.

Ljestvice, moduse, 4-string akorde i sve ostalo pusti dok ne uspijes iz prve shvatiti o cemu se tu radi i bude ti jasno kako to iskoristiti. Teorije ima dosta, i funkcionira kao matematika: jasno ti je o cemu se radi samo ako imas dobro predznanje.

 

Powertab je jednako dobar program kao i GuitarPro, a besplatan je.

 radi se o ovom pojačalu:
200W MONO VELLEMAN K8060
i usput hvala puno si mi ovim tekstom pomogao!
i usput imam još neko od 2X 150W evo slika:

http://img36.imageshack.us/img36/2137/dsc05614i.jpg

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
protjeran
offline
RE: Gitara za početnike

to auto pojacalo ti je niskoristi za gitaru, odma ga prikrizi

 

 200W kit ti je zapravo nekih 60W max, mozda 70W na 4oma, jer se toliko najvise moze izvuc iz jednog para tih izlaznih trnzistora, cista logika

 

sta se snage tice bit ce dovoljno jer je to pravih 60W, mozes komotno sa njin radit i probe i manje svirke

 

sad, za njega ces tribat dobro pretpojacalo, jer je pojacalo bez preampa beskorisno za gitaru, prvo, zato sta taj tvoj amp ima veliki ulazni signal, najmanje 1V a to ti gitara ne moze dat, drugo i sam znas a to je nedostatak tonskih kontrola

 

sad, more se to svakako iskombinirat al po meni je najbolje da tazis neku pedalu/pretpojacalo za gitaru, buduci da nemas neku kvalitetnu opremu ni ovo ne triba bit nista vrhunsko, za sada

nu, glamac, djava ga odnija
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...
Deus ex machina kaže...

Akordi se ne sviraju na milijune nacina, nego na samo tri razlicita i oni se zovu inverzije.

Vrsta akorda postoji mozda 20ak komada, s time da ih je 3 osnovna (powerchord, dur i mol) a sve ostalo su dodaci s notama (dur 7, mol 7, smanjeni 7, sus2, sus4.....).

 

[...]

Sweet child of mine bez trzalice? Idi treniraj alternate picking. Ne mogu ni zamisliti kako mlako to zvuci s prstima, a to sto govoris da je lick tezak, ovisi samo koliko dugo sviras. Alternate picking vjezbe ce ti omoguciti da to odsviras pravilno za ne previse vremena i treninga.

 

[...]

Powertab je jednako dobar program kao i GuitarPro, a besplatan je.

Ne, akordi se mogu svirati na puno više od 3 načina. Recimo C akord, 4 načina (a ima ih još mnogo): x32010, x35553, 8-10-10-988, 875558...
Ja sam samo rekao da je Sweet child o mine lakše svirati bez trzalice, a pošto ja imam klasičnu, ionako je zvuk sličan...
I Power Tab nije ni do koljena Guitar Pro-u... GP ima puuuno više opcija nego PT...
 
Kao sto sam i sam napisao, postoji CAGED sistem za akorde, definiran da se iskoristi tipican tuning na gitari, ali on ne odredjuje akorde.
Dopusti da objasnim:
S obzirom da je powerchord interval prima-kvinta, terca definira ton a sve ostalo su dodaci, ipak postoje samo tri nacina.
32010 i 875558 je G-forma u CAGED, s time da je 320 i 875 dovoljno za cisti C-akord. Pukim 'slucajem' ovo je primarna forma C-akorda, a ako uklonis definirajuci ton (2) i preselis 0 na gornju zicu, dobijes 35 koji je powerchord.
Prva inverzija bi bila onda 755, sto nije CAGED forma, a druga inverzija 554, odnosno CAGED E-forma. To su tri nacina. Makni definirajuci ton iz inverzija i imas powerchord.
Za ostale akorde koje si naveo:
35553 je powerchord 35 plus oktava (5) plus definirajuci ton (5) plus kvinta (3).
8-10-10-9-8-8, powerchord 8-10 plus oktava (10) plus definirajuci ton (9) plus kvinta (8) plus oktava (8).
Promjena oktave ne utjece na promjenu akorda, kao ni dodatne note.
Nista mi nije lakse svirati bez trzalice, cak ni Steve Morseove sulude arpeggiove. Sve je stvar vjezbe i navike i normalno stila za koji se vjezbas, ali za rock - nema pravog crunch zvuka ako ne potrgas zicu debelo sa trzalicom. Iako se normalno slazem, akusticna gitara puno bolje zvuci ako je znas svirati prstima.
GuitarPro sam kratko vrijeme koristio, mozda bi mu trebao dati vise sanse,
ali navikao sam se na PowerTab-ov nacin odredjivanja ritmike, gdje mi GuitarPro forsira od pocetka da upisem cijeli takt, PowerTab samo naglasi gresku. Mislim da je ovo stvar ukusa.
Kako ti je Ribar rekao, to je auto pojacalo, i nece ti dat dobar frekventni raspon potreban za dobar zvuk gitare, ali moze posluziti za pocetak pocetaka. Bez overdrive/distorzijske pedale nema cruncha, pa ces morati uloziti i u to, uzmi polovnu i ne daj vise od 200-250 kuna. Dobar izbor su Boss i Digitech, od Ibaneza bjezi jer 7th Heaven ima najgoru distorziju koju sam ikad cuo - 100% buka, 0% crunch.
Nakon nekoliko mjeseci ako bas zapnes za gitaru, uzmi si neko sobno pojacalo (cca 700tinjak kuna novo), dobit ces gain kontrolu i puno bolji zvuk, a onda ces s vremenom vec i vidjeti sta su lampe i kakav zvuk daju i ako budes nesretan, past u neiscrpnu jamu opreme kao vecina gitarista.
Moj trenutni rig je ispisan u signatureu, skupljao sam ga preko 8 godina.
Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 16:06 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
ribar kaže...

to auto pojacalo ti je niskoristi za gitaru, odma ga prikrizi

 

 200W kit ti je zapravo nekih 60W max, mozda 70W na 4oma, jer se toliko najvise moze izvuc iz jednog para tih izlaznih trnzistora, cista logika

 

sta se snage tice bit ce dovoljno jer je to pravih 60W, mozes komotno sa njin radit i probe i manje svirke

 

sad, za njega ces tribat dobro pretpojacalo, jer je pojacalo bez preampa beskorisno za gitaru, prvo, zato sta taj tvoj amp ima veliki ulazni signal, najmanje 1V a to ti gitara ne moze dat, drugo i sam znas a to je nedostatak tonskih kontrola

 

sad, more se to svakako iskombinirat al po meni je najbolje da tazis neku pedalu/pretpojacalo za gitaru, buduci da nemas neku kvalitetnu opremu ni ovo ne triba bit nista vrhunsko, za sada

a ovo drugo?
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Prvo se nauci svirati akuisticnu a onda elektricnu. Na elektricnoj se grdo cuje ako ne stisnes dobro akord.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
wital kaže...

Prvo se nauci svirati akuisticnu a onda elektricnu. Na elektricnoj se grdo cuje ako ne stisnes dobro akord.

 baš zato znam da za dobro svirati gitaru ljudi obično vježbaju 1.5-2 godine
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
protjeran
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
a ovo drugo?
 ca drugo, pojacalo? reka san ti, ovaj kit amp je cak ok kvalitete, snage mu ne fali, i nije nista losiji od tranzistoraca koji se mecu u gotove gitarske ampove tipa marsal lejni itd...samo ca nima pretpojacalo bes kojeg ti se nece nista cut
to pojacalo za auto ti je zivo sranje napravljeno je samo da lupa nista vise al boze moj mos isprobat ako ti valja peri deri slobodno
najboja opcija za vizbat doma ti je kupi niki mali civas polovni 5W dosta, imaces dobar zvuk i nimalo zajebancije, osin ako lampa prigorijel...
nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Deus ex machina kaže...
...
Moj trenutni rig je ispisan u signatureu, skupljao sam ga preko 8 godina.
OFFTOPIC:
Uuuu, Mesa Triaxis preamp na Mesu Simul class poweramp i sve to na Marshallov jcm 1960 kabinet?
Ajme, to sigurno strava negdi zvuči...
"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
ribar kaže...
IRebic kaže...
a ovo drugo?
 ca drugo, pojacalo? reka san ti, ovaj kit amp je cak ok kvalitete, snage mu ne fali, i nije nista losiji od tranzistoraca koji se mecu u gotove gitarske ampove tipa marsal lejni itd...samo ca nima pretpojacalo bes kojeg ti se nece nista cut
to pojacalo za auto ti je zivo sranje napravljeno je samo da lupa nista vise al boze moj mos isprobat ako ti valja peri deri slobodno
najboja opcija za vizbat doma ti je kupi niki mali civas polovni 5W dosta, imaces dobar zvuk i nimalo zajebancije, osin ako lampa prigorijel...
 to san reka ćaći on je već naša neko, neznan koje...
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
powerslave kaže...

Ljudi a kaj mislite o ovom shopu?

http://www.musicmax.hr/

Mozda tu ima ok gitara

Vidim da ima dost jeftinih pa mi je cudno malo

 ja zivim blizu zadra i taj musicmax ima u zadru. dan danas proklinjem dan kad sam tamo kupija bass zato sto je bija 300kn jeftiniji nego u music shopa na relji. gitare su jeftine al nikakve. svatko ih moze dirat i vecina ih je ostecena
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
1domagoj1 kaže...
Deus ex machina kaže...
...
Moj trenutni rig je ispisan u signatureu, skupljao sam ga preko 8 godina.
OFFTOPIC:
Uuuu, Mesa Triaxis preamp na Mesu Simul class poweramp i sve to na Marshallov jcm 1960 kabinet?
Ajme, to sigurno strava negdi zvuči...
 
Offtopic:
Bilo bi bolje na Mesinom slanted kabinetu, ali nemam para za to trenutno. Triaxis + 2:90 je combo koji nemam namjeru mijenjat do kraja zivota, mrvicu mi je Triaxis samo prekomprimiran, nema bas puno dinamike, ali rado to zrtvujem za takvu versatilnost. Bas je THE poweramp.
Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Autoru ove teme bi svakako preporucio da ako vec ide na elektricnu gitaru onda neka kupi i

pojacalo za gitaru, za vjezbanje je dovoljno pojacalo od 20-30 W. Uglavnom jer su pojacala

za gitaru napravljena za (kao sto ima kaze) gitaru. Pojacava manji opseg frekvencija jer 

gitara ima opseg od oko 82 do 1050 Hz i sklopovi su prilagodeni bas za input koji daje gitara.

Isto tako gitara koristi kabel s 6.3mm jackom, kojih obicna pojacala ne koriste pa ce ti trebati

adapter na 3.5mm sto isto nece bas pomoc zvuku.

Tako da ces s "obicnim pojacalom" dobiti dosta drugaciji a vrlo vjerojatno i dosta losiji zvuk.

Da ne kazem da gitarska pojacala imaju bar 2 kanala, jedan clean i jedan s distorzijom a distorzija

ce ti sigurno trebati ako sviras gunse i takve stvari ako nemas posebne pedale, a pretspostavljam

da nemas jer tek mislis poceti svirati.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

ma uzmi pacifik ili epifone ka sto su ti ljudi rekli

samo nemoj da bude svako cuda za 3 dana

pa odustanes nakon 2 ili 3 miseca

 

I can't remember anything Can't tell if this is true or dream
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 22:56 (labrovic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
labrovic kaže...

ma uzmi pacifik ili epifone ka sto su ti ljudi rekli

samo nemoj da bude svako cuda za 3 dana

pa odustanes nakon 2 ili 3 miseca

 

 bez brige, svijestan sam da za gitaru triba dosta viježbat
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
 IRebic kaže...
labrovic kaže...

ma uzmi pacifik ili epifone ka sto su ti ljudi rekli

samo nemoj da bude svako cuda za 3 dana

pa odustanes nakon 2 ili 3 miseca

 

 bez brige, svijestan sam da za gitaru triba dosta viježbat
 Eh, ne znaš šta te čeka... Namigiva  Šalim se... Ali trebat će ti čelična volja, pogotovo prvih tjedan-dva. Nakon toga prsti prestaju boljeti pa svirka napokon postaje ugodnija...
92% tinejdžera misli da su oni potpisi sa '92%' cool. Ako si ti među onih 8% koji misle da su ti potpisi retardirani, nemoj ovo kopirati u svoj potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...
 IRebic kaže...
labrovic kaže...

ma uzmi pacifik ili epifone ka sto su ti ljudi rekli

samo nemoj da bude svako cuda za 3 dana

pa odustanes nakon 2 ili 3 miseca

 

 bez brige, svijestan sam da za gitaru triba dosta viježbat
 Eh, ne znaš šta te čeka... Namigiva  Šalim se... Ali trebat će ti čelična volja, pogotovo prvih tjedan-dva. Nakon toga prsti prestaju boljeti pa svirka napokon postaje ugodnija...
 hehe, znam svi to kažu... Namigiva
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
crystal6 kaže...
IRebic kaže...
The Acacia Strain kaže...

pa i squier odgovara, zašto on ne bi odgovarao? :)

ja bi tebi savjetovao da ti probaš pa vidiš koja ti od njih najbolje odgovara. npr... sweet child o mine sviraj sa svakom koju probaš pa si vidi na kojoj ti najbolje "lete" prsti i kako ti leži vrat. nemože ti netko sa foruma reći ovdje koja je najbolja ako on recimo samo preferira dizajn les paul gitare. i ja preferiram, no to ne znači da će i tebi to biti najbolje.

 bi ja odsvira sveet child o mine ali doduše sam samo 50-etak puta "povukao žicu na gitari" tako da je neznam
a ipak na prvi pogled ne izgleda pre komplicirano

http://img34.imageshack.us/img34/3202/gpro.jpg

 Da bi Sweet Child O Mine znao dobro svirati moraš jako puno vježbati. Nije tako jednostavno kako se čini no jednom kad skužiš taj dio će ti postat lagan.
 evo danas sam probao svirati Sweet child o mine na prijateljevoj gitari i nije mi pre komplicirana, za 15 min sam savladao onih prvih 8 nota
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 18:53 (IRebic).
14 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

bolje ti je prvo pocet na onoj akusticnoj pa onda preci na elektricnu

zasto su smajlici zuti? Hmm...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Fićo_CoD 5 kaže...

bolje ti je prvo pocet na onoj akusticnoj pa onda preci na elektricnu

 ma proba san svirat i na njoj (frend mi ima el. i 2 aku.) i bolje me iđe na el. , akustične imaju debeo vrat i triba stiskat žice "ko lud" da bi se dobro čulo, a el. na kraju ima i bolji zvuk...
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
protjeran
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

bolje ti je prvo pocet na onoj akusticnoj pa onda preci na elektricnu

 ma proba san svirat i na njoj (frend mi ima el. i 2 aku.) i bolje me iđe na el. , akustične imaju debeo vrat i triba stiskat žice "ko lud" da bi se dobro čulo, a el. na kraju ima i bolji zvuk...
zato na akustari naucis tri akorda, par pisama od djibonija i male padaju ki zrile kruske a na elektricnoj ce ti tribat godinu dana da neceg pametnog osviras brez zujanja i skrpipanja, i ka ojacas prste na akustari bice ti lakse sa elektricnon, a stvarno nije problen neki
nu, glamac, djava ga odnija
14 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

ja sam poceo na akusticnoj...bolje ces znat ja ti kazem ako prvo akusticnu probas...pitaj bilo kojeg profesora koji poducava gitare pa ces vidjet Namigiva

zasto su smajlici zuti? Hmm...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Fićo_CoD 5 kaže...

ja sam poceo na akusticnoj...bolje ces znat ja ti kazem ako prvo akusticnu probas...pitaj bilo kojeg profesora koji poducava gitare pa ces vidjet Namigiva

 Ajde, pošto tako jako zagovaraš akustične, reci nam zašto je bolje prvo akustične naučit svirati? Ja tu ne vidim logike...
Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
ribar kaže...
IRebic kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

bolje ti je prvo pocet na onoj akusticnoj pa onda preci na elektricnu

 ma proba san svirat i na njoj (frend mi ima el. i 2 aku.) i bolje me iđe na el. , akustične imaju debeo vrat i triba stiskat žice "ko lud" da bi se dobro čulo, a el. na kraju ima i bolji zvuk...
zato na akustari naucis tri akorda, par pisama od djibonija i male padaju ki zrile kruske a na elektricnoj ce ti tribat godinu dana da neceg pametnog osviras brez zujanja i skrpipanja, i ka ojacas prste na akustari bice ti lakse sa elektricnon, a stvarno nije problen neki
 1. ne namjeravam svirati ništa domaće! samo rock i metal (samo i isključivo strani)
2. neka, kad za nešto triba dugo da se ostvari, to me još više tira da to nešto ostvarin...
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2009 12:44 (IRebic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice