Gitara za početnike

poruka: 147
|
čitano: 70.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

ako ces rock i metal svirat onda uzmi elektricnu

zasto su smajlici zuti? Hmm...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Fićo_CoD 5 kaže...

ako ces rock i metal svirat onda uzmi elektricnu

 a dašta, akustična mi se čini za laganije stvari...
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

ako ces rock i metal svirat onda uzmi elektricnu

 a dašta, akustična mi se čini za laganije stvari...
 za ove domaće...i take...
zasto su smajlici zuti? Hmm...
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

pa da, a ja to ne slušan, kamoli bi svira...

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

do kolko para ces uzet el.git?

zasto su smajlici zuti? Hmm...
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

do 1700

ova mi je zapela za oko

http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_139&products_id=4853

već je prije spominjana u ovoj temi

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...

do 1700

ova mi je zapela za oko

http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_139&products_id=4853

već je prije spominjana u ovoj temi

 aha...ja sam mislio da ces uzimat nesto ovakvog dizajna...no to je skuplje.....
ili nesto ovakvo ili pak ovako lol
zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2009 20:53 (Fićo_CoD 5).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Evo da napravim malu digresiju...

 

Danas njuškam po ebayu.com (znači američki ebay). Gledam ja tako gitare, kad li ono čuda...

 

LINK

 

npr. Epiphone LP Special II (link gore), identična onoj iz Music Centra, nesvirana; 617,34 kn (118,88 $ Buy it now na ebayu). Nije prevara, feedback je 99.7% positive, znači prijašnji kupci su vrlo zadovoljni userovim predmetima koje prodaje.

Jedino što je teret je poštarina, koja bi za gitaru iz SAD-a u HR koštala između 70-100 $

 

Gledam druge gitare, također su uber-jeftine. Npr. meni se prej*beno sviđa ovaj Squier Vintage Modified Strat. Košta samo 1557,64 kn i skroz sam blizu da ga kupim. Kod nas košta 2160 kn, tako da je s ebaya jeftinija, čak i sa poštarinom.

Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2009 21:12 (i_rambo_plache).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...

Evo da napravim malu digresiju...

 

Danas njuškam po ebayu.com (znači američki ebay). Gledam ja tako gitare, kad li ono čuda...

 

LINK

 

npr. Epiphone LP Special II (link gore), identična onoj iz Music Centra, nesvirana; 617,34 kn (118,88 $ Buy it now na ebayu). Nije prevara, feedback je 99.7% positive, znači prijašnji kupci su vrlo zadovoljni userovim predmetima koje prodaje.

Jedino što je teret je poštarina, koja bi za gitaru iz SAD-a u HR koštala između 70-100 $

 

Gledam druge gitare, također su uber-jeftine. Npr. meni se prej*beno sviđa ovaj Squier Vintage Modified Strat. Košta samo 1557,64 kn i skroz sam blizu da ga kupim. Kod nas košta 2160 kn, tako da je s ebaya jeftinija, čak i sa poštarinom.

Nemoj zaboraviti da placas i pdv (22%) pri uvozu i to na cijenu robe + postarina, sto je po meni cista krada, mislim placanje pdv-a na postarinu, ko je to odredio treba
ga poslati u kartonskoj kutiji za sjevernu koreju.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2009 21:21 (drnde).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
drnde kaže...
Nemoj zaboraviti da placas i pdv (22%) pri uvozu i to na cijenu robe + postarina, sto je po meni cista krada, mislim placanje pdv-a na postarinu, ko je to odredio treba
ga poslati u kartonskoj kutiji za sjevernu koreju.
Dade se PDV (i carina) izbjeći. U pravilu, ako je proizvod poklon do 300 kn, carina i sve điđe miđe se ne trebaju plaćati, ako je više od 300, u pravilu bi trebalo. No, kako se priča, to sve zavisi o carinikovoj subjektivnoj procjeni - ako mu je dan sj*ban i ništa mu se ne da, vjerojatno neće cariniti, ako baš želi zapapriti nekome, cariniti će. Dakle, možda bi bilo dovoljno da pošiljatelj naznači da je gitara poklon, i možda bi prošlo bez carine.
Sve u svemu, Epiphone LP Spec II se i s carinom i PDV-om više isplati kupiti prek eBaya, prema mojoj procjeni, u najgorem slučaju, bi gitara s poštarinom i carinom došla cca. 1100-1200 kn. Puno više je isplativo kupiti tu gitaru prek eBaya neg kod nas...
Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2009 21:46 (i_rambo_plache).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...
drnde kaže...
Nemoj zaboraviti da placas i pdv (22%) pri uvozu i to na cijenu robe + postarina, sto je po meni cista krada, mislim placanje pdv-a na postarinu, ko je to odredio treba
ga poslati u kartonskoj kutiji za sjevernu koreju.
Dade se PDV (i carina) izbjeći. U pravilu, ako je proizvod poklon do 300 kn, carina i sve điđe miđe se ne trebaju plaćati, ako je više od 300, u pravilu bi trebalo. No, kako se priča, to sve zavisi o carinikovoj subjektivnoj procjeni - ako mu je dan sj*ban i ništa mu se ne da, vjerojatno neće cariniti, ako baš želi zapapriti nekome, cariniti će. Dakle, možda bi bilo dovoljno da pošiljatelj naznači da je gitara poklon, i možda bi prošlo bez carine.
Sve u svemu, Epiphone LP Spec II se i s carinom i PDV-om više isplati kupiti prek eBaya, prema mojoj procjeni, u najgorem slučaju, bi gitara s poštarinom i carinom došla cca. 1100-1200 kn. Puno više je isplativo kupiti tu gitaru prek eBaya neg kod nas...
Ne placa se carina na glazbene instrumente, pdv se moze se izbjeci ponekad, al je rizik, jer je paket u pravilu osiguran na vrijednost koju navedes
( tj. prodavatelj navede), jer paket dolazi s naljepljenim racunom, ako kojem slucajem izgube paket ili dode do ostecenja sadrzaja paketa ti dobijes
iznos na koji je osiguran ako si naveo da dode 300kn dobijes 300kn.
Posto ta gitara treba doci iz amerike to je malo skakljivo, ide kamionom pa avionom pa kamionom, ako nije dobro zapakirana moze doci do ostecenja
zbog neprimjerenog (grubog) rukovanja, temperature u skladisnom prostoru aviona ako nije klimatiziran, itd...
Isto tako ne mozes je isprobati prije, ako ti ne odgovara zajebano je vracati natrag, naravno mozes je i prodati u takvom slucaju, al eto.
.
Evo konkretno sto se tice one ephiphone les paul kopije znaci ako je postarina 100$ (512kn) ukupna cijena gitare i postarine je 1129 kn + 22%
= 1377 kn, uz to ta gitara ima gresku u laku, fino ti je navedeno imas i sliku, sto joj umanjuje vrijednost iako nije svirana zato i je tako jeftina.
Znaci dobijes cijelu zajebanciju, znaci narucivanje preko ebeya kreditnom karticom, paypal, cekanje oko 10 dana da stigne, odlazak na carinu
ili u postu (ovisi) za ustedu od 323 kn, pa svak nek sam zakljuci koliko mu se to isplati.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2009 22:53 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

ma nemoj se ti rađe igrat s tim ebayom. Nemreš ni isprobat gitaru kak spada nit vidjet,zato rađe odi kupi u nekom music shopu. Al stvarno imaš solidne ibaneze za tu cifru,još ako uzmeš popust na keš nađe se dobra đitra za 2 soma kuna. Jeftine fendera rađe nemoj za rock i metal, yamaha već može proć,a ibanez je idealan za to.

Dobro razmisli prije neg što kupiš išta, al pošto si početnik ne vjerujem da će ti bit neka razlika.

Core 2 Quad Q6600, Gigabyte radeon HD4870, 4Gb DDR2 Kingmax 1066MHz, Gigabyte EP45 DS3, OCZ StealthXstream 600w, Pioneer 216D, Antec Three hundred, Seagate Baracuda 500Gb 32Mb cache, Samsung T220
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Dobro, ipak je na kraju bolje kupiti kod nas nego prek eBaya, ali začudilo me kako su gitare u SAD-u j*beno jeftine. Ima još jedan Epiphone LP za 190 $ (na onom za 120 $ nisam skužio da ima grešku), što je ugrubo 1000 kn, znači cca. 40% jeftinije nego kod nas...

Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...

Dobro, ipak je na kraju bolje kupiti kod nas nego prek eBaya, ali začudilo me kako su gitare u SAD-u j*beno jeftine. Ima još jedan Epiphone LP za 190 $ (na onom za 120 $ nisam skužio da ima grešku), što je ugrubo 1000 kn, znači cca. 40% jeftinije nego kod nas...

 pa u njih je sve jeftino, plaće veće od nas, a opet se stalno žale na plaće i cijene pa šta bi mi onda trebali radit?
usput jedan mi je susjed nabavio gitaru priko ebay-a, i kad je stigla tek se onda dalo vidit da je tu bilo photoshop-a, naime bilo je izudarana sa svih strana a na slikama čitava!
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
i_rambo_plache kaže...

Dobro, ipak je na kraju bolje kupiti kod nas nego prek eBaya, ali začudilo me kako su gitare u SAD-u j*beno jeftine. Ima još jedan Epiphone LP za 190 $ (na onom za 120 $ nisam skužio da ima grešku), što je ugrubo 1000 kn, znači cca. 40% jeftinije nego kod nas...

 pa u njih je sve jeftino, plaće veće od nas, a opet se stalno žale na plaće i cijene pa šta bi mi onda trebali radit?
usput jedan mi je susjed nabavio gitaru priko ebay-a, i kad je stigla tek se onda dalo vidit da je tu bilo photoshop-a, naime bilo je izudarana sa svih strana a na slikama čitava!
Zato je dobro kupovati stvari koje su iz dućana preko eBaya. Ima mnoštvo dućana koji se 'reklamiraju' na eBayu. Tako je npr. onaj Squier za kojeg sam dao link par postova prije iz dućana Buzzard rock, taj user ima 100% feedback i vjerojatno bi dobio ispravnu i čitavu gitaru...
Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

Nemoj zaboravit da ti carina ide do 33% na vrijednost koju si platio - trazi obavezno racun ili kakvu potvrdu kad kupujes putem ebaya.

I ne zaboravi NIKAKO da ce te posta odrati ko zeca za bilo sto je teze van norme ili ne daj boze ima ne-standardne dimenzije.

 

Mislim da je kupit normalnu gitaru preko ebaya samoubojstvo zbog postarine.

Sad, ako ganjas 7string Musicmana... valjda ti se isplati, kad si kolekcionar....

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 14:39 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Pa, sad, normalno da su ele. gitare u SAD-u j*beno jefitne, kad je to njihov proizvod i zato su njihove gitare najbolje, a i jeftine (kod njih).

Ja osobno, ako na ele. gitari nije ugravirano Made in USA, ne bi ju ni kupovao.

 

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

ma rađe ću je kupit u nas, već iman pare i sad mi jedan frend reka da zna čovika sa istom(čak kupljena na istom mistu) otić ću do njega i vidit paše li mi, ako paše moga bi "se lokot nasadit" na ovu temu.

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
protjeran
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...

 ako paše moga bi "se lokot nasadit" na ovu temu.

 jebes lokot vaja nasadit kumpira da bude mladih u jesen za ispod peke nabacit
nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

hahahahahaahahha

ova je dobra

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
offline
Gitara za početnike

Što mislite o Yamahi RGX-121 kao gitari za početnika koji misli svirati hard rock i malo metala?

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
crystal6 kaže...

Što mislite o Yamahi RGX-121 kao gitari za početnika koji misli svirati hard rock i malo metala?

  dobra dobra...iako onaj tremol ne bih koristio, ali to nije ni potrebno početniku :)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
offline
RE: Gitara za početnike
_Rainmaker_ kaže...
crystal6 kaže...

Što mislite o Yamahi RGX-121 kao gitari za početnika koji misli svirati hard rock i malo metala?

  dobra dobra...iako onaj tremol ne bih koristio, ali to nije ni potrebno početniku :)
 Jesi je probao?
Vidim da u većini reviewa dobiva ocijenu 7 i više što je dobro. Možda ću si jednu takvu kupit još ovaj tjedan.
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
crystal6 kaže...

Što mislite o Yamahi RGX-121 kao gitari za početnika koji misli svirati hard rock i malo metala?

Nisam svirao tu gitaru, zapravo nisam svirao el. Yamahu uopće, uz to, nisam našao nigdje specifikacije, tako da ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali ipak ne bi uzimao tu gitaru.
Vidio sam par recenzija, očito je gitara robusna i dobre izrade (s dobrim lakom), ali me zabrinjava tremolo. Tremolo na jeftinim gitarama je igranje s vatrom. Pošto ne znam kakav je to tremolo, opet kažem, ne mogu točno reći, ali mislim da nije prekvalitetan i ja se ne bih pačao s tom gitarom.
Probaj pronaći istu gitaru samo bez tremola. Piše na Wikipediji da je u rangu sa Squierom (iako ne piše s kojom serijom), jedino je zvuk čišći, tako da to i nije loša gitara, samo da je bez tremola.
Dakako, ako si ozbiljan u vezi kupnje, svakako prije sam isprobaj gitaru. Ako ti se ne sviđa po feelingu, recenzije i preporuke ti ne znače ništa...
Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
16 godina
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...
crystal6 kaže...

Što mislite o Yamahi RGX-121 kao gitari za početnika koji misli svirati hard rock i malo metala?

Nisam svirao tu gitaru, zapravo nisam svirao el. Yamahu uopće, uz to, nisam našao nigdje specifikacije, tako da ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali ipak ne bi uzimao tu gitaru.
Vidio sam par recenzija, očito je gitara robusna i dobre izrade (s dobrim lakom), ali me zabrinjava tremolo. Tremolo na jeftinim gitarama je igranje s vatrom. Pošto ne znam kakav je to tremolo, opet kažem, ne mogu točno reći, ali mislim da nije prekvalitetan i ja se ne bih pačao s tom gitarom.
Probaj pronaći istu gitaru samo bez tremola. Piše na Wikipediji da je u rangu sa Squierom (iako ne piše s kojom serijom), jedino je zvuk čišći, tako da to i nije loša gitara, samo da je bez tremola.
Dakako, ako si ozbiljan u vezi kupnje, svakako prije sam isprobaj gitaru. Ako ti se ne sviđa po feelingu, recenzije i preporuke ti ne znače ništa...
 Hvala na savjetima. Svakako je prvo mislim isprobat.
Taj tremolo ne mislim koristiti. Možda jedino iz zezancije.
Mislim da tremolo ne bi trebao toliko smetati jer znam par frendova koji imaju squiera bullet strata s sličnim tremolom (čitaj:lošim) i ne žale se da im se gitara raštimava, ali ga i ne koriste.
Prije sam mislio uzeti squiera bullet strat, no malo su mi smetali single-coili. A ako je ta Yamaha slična ko bullet samo ima humbuckere, onda super. Meni ionako za sad ne treba ništa pretjerano.
Tnx opet.
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Vidim, želiš svirati metal i malo žešće stvari. Razmisli o kupovini pojačala s overdriveom (ako već nemaš takvo). U biti danas većina pojačala dolazi s overdrivom, ali ona jeftinija (ispod cca. 500 kn) nemaju neki širok spektar overdriva.

 

Inače, ovako zvuči

(zadnja, clean postavka, je bez overdriva).

 

P.S. - ako je tremolo loš, gitara se raštima bez obzira koristio ga ili ne...

Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 20:14 (i_rambo_plache).
16 godina
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...

Vidim, želiš svirati metal i malo žešće stvari. Razmisli o kupovini pojačala s overdriveom (ako već nemaš takvo). U biti danas većina pojačala dolazi s overdrivom, ali ona jeftinija (ispod cca. 500 kn) nemaju neki širok spektar overdriva.

 

Inače, ovako zvuči

(zadnja, clean postavka, je bez overdriva).

 

P.S. - ako je tremolo loš, gitara se raštima bez obzira koristio ga ili ne...

 Prvo sam s mislio kupiti Micro Cube i danas sam ga poslušao s nekom starijom, ali skupljom gitarom i mogu reći da fenomenalno zvuči na overdriveu (r-fier i classic stack). Definitivno Micro Cube.
Što misliš o programu Guitar Rig 3 za PC umjesto pojačala? Je li preporučljivo to koristiti ili je ipak bolje pojačalo?
Čuo sam snimke kako zvuči. Nije loše.
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Kolko sam shvatio Guitar Rig samo simulira efekte i pojačala, tako da ziher nije isto kao i pravi efekti i pojačala.

 

A pretpostavljam da treba imati i neku solidnu zvučnu...

Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ako me sjecanje ne vara, guitar rig se spaja preko USB-a, ima externi controller koji podsjeca na multiefekt. Ali ja se u to ne bi pacao, najdalje sto idem u digitalno je digitalni sound processor za rack.

Sto se tice gitare, kao sto su svi savjetovali, ili je kupi i odnesi nekom barbi koji zna da ti blokira tremolo, ili kupi gitaru bez njega.

Prvo, nastimati flying trem je pain in the ass, pogotovu ako nemas nesto iskustva s gitarom.

Meni treba oko jedan sat za zamjenu zica i stimanje; ne sjecam se koliko puta sam se iznervirao sa tremolom, tako da sam ga i ja imao blokiranog dugo vremena (oko 3 godine).

Drugo, tremolo 'vuce' da se njime koristis, dok bi trebao vjezbati bendove i fretboard work. Koliko god ti se nesto cini jednostavnije s tremolom, vjeruj da je jednostavnije s prstima uz malo tehnike i vjezbe.

 

Inace Yamahe imaju odlican zvuk i kvalitetu, siguran sam da se u tom pogledu neces razocarati i da je neces morati mijenjati duze vrijeme.

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
crystal6 kaže...
_Rainmaker_ kaže...
crystal6 kaže...

Što mislite o Yamahi RGX-121 kao gitari za početnika koji misli svirati hard rock i malo metala?

  dobra dobra...iako onaj tremol ne bih koristio, ali to nije ni potrebno početniku :)
  Jesi je probao?
Vidim da u većini reviewa dobiva ocijenu 7 i više što je dobro. Možda ću si jednu takvu kupit još ovaj tjedan.
  nisam, ali djelim isto mišljenje sa i_rambo_plache... :)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice