Gitara za početnike

poruka: 147
|
čitano: 70.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Samo malo. Jeli što mislite o Yamahi C70, jeli dobra za početnike i tako to.

Ovaj put je pitanje za klasičare, hehe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2009 21:24 (netko_namo).
15 godina
offline
RE: Gitara za početnike
netko_namo kaže...

Samo malo. Jeli što mislite o Yamahi C70, jeli dobra za početnike i tako to.

Ovaj put je pitanje za klasičare, hehe.

 
Yamaha je C70 je izvrsna gitara za cca. 1000kn, osobno sam svirao i mogu je preporučiti.
Ipak, preporučio bih ti da, ako ikako možeš, izdvojiš 1800kn za najjeftiniju Alhambru 2C,  nećeš požaliti, ipak je to rang više.
16 godina
offline
Gitara za početnike

Ja jučer kupio Yamahu RGX-121D za 1000 kn. Stara 11 godina, a izgleda ko nova (stvarno ko nova). Nisam još svirao na pojačalu, no ovako mi izgleda odlično. Prezadovoljan.

 

P.S. Postat ću dojmove o zvuku kad ju isprobam s pojačalom.

 

Evo dojmova:Jako dobar zvuk za te pare, mislim da bolji nisam mogao dobiti. Stvarno se može svirati svašta, od cleana do metal sounda.

Yamaha RGX-121D Yamaha RGX-121D
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2009 15:06 (crystal6).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Evo da ne otvaram novu temu, želio bih pitati da li se isplati uzimati akustičnu gitaru ako je iste cijene(ili slične) kao električna.

Potrošio bih do 800kn za gitaru i još par stotina eventualno za pojačalo.Evo moji izbori:el.gitara

                                                                                                                                          akustična gitara

Hvala unaprijed.

EDIT:Početnik sam pa mi treba gitara za početnike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2009 12:16 (iwan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
iwan kaže...

Evo da ne otvaram novu temu, želio bih pitati da li se isplati uzimati akustičnu gitaru ako je iste cijene(ili slične) kao električna.

Potrošio bih do 800kn za gitaru i još par stotina eventualno za pojačalo.Evo moji izbori:el.gitara

                                                                                                                                          akustična gitara

Hvala unaprijed.

EDIT:Početnik sam pa mi treba gitara za početnike.

Kvalitetu na akustičnoj plaćaš više nego kvalitetu na električnoj, jer je akustare teže za izraditi. Daklem, akustične su skuplje nego električne, ali za el. treba pojačalo pa se to na kraju svede na slične cijene.

 

Pitanje je što bi ti radije htio, električnu ili akustičnu? Električne su lakše za svirati, ali ti to ne bi trebalo biti nešto što će ti prevagnuti. Ako ćeš svirati ritam i neke polagane stvari poput recimo Balaševića, uzmi akustičnu, a ako si više za soliranje i lead uloge, uzmi električnu.

Ako ćeš uzimati akustiku, razmisli i o klasičnim gitarama. One su jeftinije od akustičnih, a zvuk... ajde, može se reći da je sličan akustičnoj. Jedino što ćeš za klasičnu morati krv prolit, al zato ako ćeš prelaziti na akustičnu ili električnu, bit će ti puno lakše...

 

A sad, koja je najbolja gitara za te pare? Teško je reći... Gitare za 800 kn su letve sa 6 žica. Ja sam svoju (klasičnu) nabavio za 700 pa ti mogu to sa sigurnošću reći. Još se smatram sretnikom jer mi drži štim oko 2-3 tjedna.

Ako ćeš uzimati za 800 kn, uzmi onu koja ti se najviše sviđa. Vjerojatno ćeš imati samo probleme s takvom gitarom, ali to je tvoj odabir. Neće ti se pokvariti ili strgati (dobro, uvijek postoje šanse), ali će ti se raštimavati i zvuk će bit jadan. Kvalitetnije gitare počinju negdje na 1200 kn za električne i 1600 za akustare. Da se razumije, nisu ni one neka vrhunska kvaliteta, ali su solidne.

http://www.youtube.com/watch?v=ZWmf7r_37eA
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...
iwan kaže...

Evo da ne otvaram novu temu, želio bih pitati da li se isplati uzimati akustičnu gitaru ako je iste cijene(ili slične) kao električna.

Potrošio bih do 800kn za gitaru i još par stotina eventualno za pojačalo.Evo moji izbori:el.gitara

                                                                                                                                          akustična gitara

Hvala unaprijed.

EDIT:Početnik sam pa mi treba gitara za početnike.

Kvalitetu na akustičnoj plaćaš više nego kvalitetu na električnoj, jer je akustare teže za izraditi. Daklem, akustične su skuplje nego električne, ali za el. treba pojačalo pa se to na kraju svede na slične cijene.

 

Pitanje je što bi ti radije htio, električnu ili akustičnu? Električne su lakše za svirati, ali ti to ne bi trebalo biti nešto što će ti prevagnuti. Ako ćeš svirati ritam i neke polagane stvari poput recimo Balaševića, uzmi akustičnu, a ako si više za soliranje i lead uloge, uzmi električnu.

Ako ćeš uzimati akustiku, razmisli i o klasičnim gitarama. One su jeftinije od akustičnih, a zvuk... ajde, može se reći da je sličan akustičnoj. Jedino što ćeš za klasičnu morati krv prolit, al zato ako ćeš prelaziti na akustičnu ili električnu, bit će ti puno lakše...

 

A sad, koja je najbolja gitara za te pare? Teško je reći... Gitare za 800 kn su letve sa 6 žica. Ja sam svoju (klasičnu) nabavio za 700 pa ti mogu to sa sigurnošću reći. Još se smatram sretnikom jer mi drži štim oko 2-3 tjedna.

Ako ćeš uzimati za 800 kn, uzmi onu koja ti se najviše sviđa. Vjerojatno ćeš imati samo probleme s takvom gitarom, ali to je tvoj odabir. Neće ti se pokvariti ili strgati (dobro, uvijek postoje šanse), ali će ti se raštimavati i zvuk će bit jadan. Kvalitetnije gitare počinju negdje na 1200 kn za električne i 1600 za akustare. Da se razumije, nisu ni one neka vrhunska kvaliteta, ali su solidne.

E hvala ti puno na odgovoru.Električna mi je kao neki prioritet,ali ako bi bilo možda bolje akustičnu,zašto ne i nju.Ali ako ti kažeš da su za tu cijenu akustične lošije kvalitete od el. mislim da ću se ipak odlučiti na ovaj komplet.Dakako ništa nije sigurno tako da bih volio vidjeti još mišljenja.

16 godina
offline
Gitara za početnike

iwan, samo da ti kažem, nikad, nikad ne kupuj komplet za el. gitaru, ne ako želiš svirat duže od kojeg mjeseca. Tu ti obično natrpaju sve najgore i za gotovo nikakvu lovu ti dobiješ "sve". Moj ti je prijateljski savjet štedi još malo ako želiš električnu.

...something diabolic
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Evo odgovorili ste me od kompleta i želio bih vas pitati da li je ovo ok gitara jer sam čuo da je fender dobar proizvođač gitara.

16 godina
offline
Gitara za početnike

Za te novce mi izgleda jako dobra, TU ti je review

...something diabolic
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Lovac kaže...

Za te novce mi izgleda jako dobra, TU ti je review

Hvala na reviewu,ako netko ne ponudi nešto bolje ili ako netko ne kaže da ta gitara ne vrijedi te novce najvjerojatnije ju uzimam.Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ako si bas pocetnik-pocetnik, onda uzmi sto jeftinije mozes, tako da ako shvatis da ti se uopce ne da ucit gitaru, da ne platis puno novaca ni za sto.

Kako je rambo naveo, to su stvarno letve sa zicama i imat ces muke dovesti gitaru u stim i odrzati je tamo; s druge strane, proci ce par tjedana/mjeseci dok ti se prsti opuste i naviknu na pravilan lagani stisak - koji je vrlo vazan, pa ni na dobroj gitari ne bis izvukao dobar zvuk.

Po meni, uzmi elektricnu, jer te finese fenomenalnog akusticnog zvuka ces moci cjeniti tek nakon par godina sviranja, a na elektricnoj mozes svirati i u clean-u koji daje sasvim zadovoljavajuc akusticni zvuk.

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
iwan kaže...

Evo odgovorili ste me od kompleta i želio bih vas pitati da li je ovo ok gitara jer sam čuo da je fender dobar proizvođač gitara.

  Tu ja imam, meni je odlicna

http://www.urbandead.com/
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Evo pošto nabavljam gitaru(najvjerojatnije sutraSmijeh) želim vas pitati koju bi mi knjigu preporučili za učenje(može i dvd).Hvala unaprijed.

I ako može na hrvatskom(može i na engleskom al bilo bi poželjno da je hrvatski).

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 0:05 (iwan).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ovo je e-book prema kojem sam ja učio svirati LINK. Učio sam i još uz knjigu 'Guitar For Dummies' (postoji i e-book na torrentima).

 

To bi ti trebalo objasniti većinu stvari o teoriji. Praksa se uči na samo jedan način :)

 

Za koju si se đitru na kraju odlučio?

http://www.youtube.com/watch?v=ZWmf7r_37eA
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...

Ovo je e-book prema kojem sam ja učio svirati LINK. Učio sam i još uz knjigu 'Guitar For Dummies' (postoji i e-book na torrentima).

 

To bi ti trebalo objasniti većinu stvari o teoriji. Praksa se uči na samo jedan način :)

 

Za koju si se đitru na kraju odlučio?

Odlučio sam se za gore navedeni fender.Nadam se da je dobar izbor.

Ušao sam u e-book i tamo sa strane su poredane knjige i kada uđem unutra samo su navedeni naslovi,a u njih dalje ne mogu.Evo i slika

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
iwan kaže...
i_rambo_plache kaže...

Ovo je e-book prema kojem sam ja učio svirati LINK. Učio sam i još uz knjigu 'Guitar For Dummies' (postoji i e-book na torrentima).

 

To bi ti trebalo objasniti većinu stvari o teoriji. Praksa se uči na samo jedan način :)

 

Za koju si se đitru na kraju odlučio?

Odlučio sam se za gore navedeni fender.Nadam se da je dobar izbor.

Ušao sam u e-book i tamo sa strane su poredane knjige i kada uđem unutra samo su navedeni naslovi,a u njih dalje ne mogu.Evo i slika

Za svaki slučaj pitaj trgovca dal je to dobra gitara, profesionalno mišljenje dobro dođe. I neka ti on preporuči neku gitaru pa razmisli. Ne moraš isprve kupit gitaru. Meni se čini kao izvrsna gitara za te pare.

 

A što se tiče e-booka... Meni sve prikazuje. Čak i friško skinuti s mog linka... Možda je do Win 7-ce (pretpostavljam da je ono 7-ca).

http://www.youtube.com/watch?v=ZWmf7r_37eA
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 0:21 (i_rambo_plache).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
i_rambo_plache kaže...
iwan kaže...
i_rambo_plache kaže...

Ovo je e-book prema kojem sam ja učio svirati LINK. Učio sam i još uz knjigu 'Guitar For Dummies' (postoji i e-book na torrentima).

 

To bi ti trebalo objasniti većinu stvari o teoriji. Praksa se uči na samo jedan način :)

 

Za koju si se đitru na kraju odlučio?

Odlučio sam se za gore navedeni fender.Nadam se da je dobar izbor.

Ušao sam u e-book i tamo sa strane su poredane knjige i kada uđem unutra samo su navedeni naslovi,a u njih dalje ne mogu.Evo i slika

Za svaki slučaj pitaj trgovca dal je to dobra gitara, profesionalno mišljenje dobro dođe. I neka ti on preporuči neku gitaru pa razmisli. Ne moraš isprve kupit gitaru. Meni se čini kao izvrsna gitara za te pare.

 

A što se tiče e-booka... Meni sve prikazuje. Čak i friško skinuti s mog linka... Možda je do Win 7-ce (pretpostavljam da je ono 7-ca).

Da tako je 7-ica je.Hvala ti puno na odgovorima i na savjetima.Kada budem uzimao gitaru pitati ću trgovca za mišljenje.

P.S. Program isproban na xp-u i radi (ovo je za sve koji žele koristiti program,a imaju windows 7).

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 0:17 (iwan).
14 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

evo da tu postam svoj vapaj..

nemam iskustva s nikakvim instrumentima baš,možda ni sluha ni glasa :D ali me stišću godine i gušt pa bi se rado uhvatio nečega za "kreativni" ispust.

nemam baš ni para pa tražim nešto do 2000kn.. sad pročitao sam tema tih za početnike i što im se preporučuje i recimo da sam suzio izbor na 4 mogućnosti:
-squire strat
-yamaha pacifika
-epiphone les paul specijal II(ovo mi je nekako favorit)
-polovno

sad kolko vidim i čitam,do 2000kn sve je to više manje "krep",al ako možete pomoći vašim znanjem - što je od toga najmanji krep i najisplativije

što se tiče polovnjača.. tu imam još manje znanja i isto ako možete preporučiti nešto u mom platnom rangu

dobro bi još bilo i pojačalo :D to bi bilo neš sitno,za kućnu uporabu,ne mora dizati krovove ni lomiti stakla..

ono što mi se od muzike sviđa,da ne nabrajam sve evo fino link :D http://www.last.fm/user/fishcrap
ukratko - rock,noiz rock,stoner rock,sludge,doom,psihodelične piz*****..

pomagajte..

hvala

15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

evo moj susjed si je prije oko 1 mj, kupio

  gitaru :D , sa pojačalom dođe oko 2500kn, isto je početnik :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 20:54 (nixXxa).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

@ fishcrap

 

Polovno nemoj uzimati jer, iako možeš dosta dobro proći, isto tako možeš lagano naj*bati. Ovaj Epiphone mi se čini kao kvalitetna gitara, i Squier je isto solidan (iako samo Standard, Deluxe i Vintage serija, Bullet i Affinity suxaju big time).

Pretpostavljam da bi svirao neke žešće stvari, a Squier i Pacifica imaju single-coil pickupe koji su više kreštavi, dok Epiphone LP ima humbuckere koji daju mastan i heavy zvuk. Squier i Pacifica su dobre za good ol' rock 'n' roll i blues.

 

Što se tiče kvalitete, kao početniku bi ti Epiphone LP Spec II bio sasvim dobar (ma što, izvrstan) pošto kao početnik ne vjerujem da bi primijetio razliku između gitare za 2000 i 4000 kn. Zvuk uvijek može biti bolji, ali zvuk se i plaća više (kolko para tolko muzike). Za kristalno čisti zvuk valja izdvojiti puno para, a zvuk na Epiphoneu će ti smetati jedino ako si audiofil i tražiš određenu vrst zvuka.

 

Tako da se nemoj obazirati na to što ćeš kupiti gitaru do 2k kuna, fala bogu, sve gitare koje si nabrojao su dobre (Squier ponavljam samo standard, deluxe i vintage), samo što je iskusnima to premalo i teže boljim gitarama. Uvjeren sam da će te sve dobro služiti, a na kraju uzmi onu koja ti je najljepša (po izgledu i zvuku).

God made man But he used the monkey to do it Apes in the plan We're all here to prove it I can walk like an ape talk like an ape Do what a monkey can do God made man But a monkey supplied the glue
14 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

ja sam zavrsio 6 godina glazbene skole,svirao sam brač tamburu.....i zelim svirati bass gitaru vec 2 godine koju da si kupim do 1000 il 1500 kn....kad kupim da platim podučavanje ili trebam prvo nesto naucit na akusticnoj....imam akusticnu gitaru

15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ako vec tako dugo sviras, onda valjda znas da kod instrumenata doslovce vrijedi:

Koliko para, toliko muzike :-)

Refuse is our inspiration, terrorism our trade, sabotage and piracy, chaos our mental state / In the age of super-boredom, hype and mediocrity, celebrate relentlessness - menace to society
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

Ma čemu gubiti vrijeme s akustičnom ako te zanima bass gitara? Notno si pismen, svirao si već žičani instrumenet, plati neki tečaj (bit će zabavno i skužiš osnove), a onda ako si zagrijan privatne poduke. I nemoj uzet baš najjeftiniju. Good luck!

13 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Početnik sam, imam guitar hero, onu gitaru za xbox. Prešao sam 5 različitih guitar hero igara na expert pa su me počele zanimat el. gitare. Sad sam razmišljao da kupim neku el. gitaru. Totalni sam početnik, nikad nisam svirao pravu gitaru. Čitao sam ovu temu i vidim da mi treba i pojačalo. Može li se el. gitara spojiti na liniju pa onda svirati ? Za gitaru i pojačalo bih dao do 2000kn, pa vas molim za neke preporuke. Obožavam slušat metal (Metallica) pa bih tak nekaj svirao na njoj.

Peace.......Ja sam muško, zakaj svi mislite da sam žensko ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2011 23:39 (Tinča14).
14 godina
offline
Gitara za početnike

Jel valja ova gitara Ibanez PF-60 NT

8 godina
protjeran
offline
Re: Gitara za početnike
chewa kaže...

Jel valja ova gitara Ibanez PF-60 NT

Ništa joj ne fali (za te pare). Samo odmah kupi tanje žice jer će te njihove standardne 012-054 ubiti.

Kupi 010-048 pa promjeni.

8 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Evo par dobrih gitara za početnike : Fender CD60 , Washburn D10S , Yamaha F310. Cijene su do 1400 kn.

Sve što ste željeli znati o gitari na jednom mjestu - http://www.malaskolagitare.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice