Gitare i sve vezano uz njih izdvojena tema

poruka: 4.965
|
čitano: 888.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
VidoM kaže...

Pokušaj, nećeš niš izgubiti!

 Može. Curu, ak joj sredi laptop 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Nista...Nece djubre da se instalira.Opet pise neki INF is not compatible for your device.I jucer sam instalirao na XP ZFX plug in i guitar rig 3.Na guitar rig cujem gitaru i mogu mjenjat efekte.Ali na pedali prelko ZFXa onaj bar za input i output ne reagira.Samo pedala vidim da kada stiscem one tipke za mjenjanje zvukova rade.Al ne cujem nista.Kao da nesto nije jos dodatno instalirano.Instalirao sam ZFX plug in i ASIO4ALL drivere.Al nista.Ne kuzim.Da nesto nisam instalirao,onda po nekoj logici ne bi se cuo audio niti u guitar rigu

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 7:54 (Endymon).
11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Teško ćeš tako ako se ne javi netko tko ima ili je radio sa dotičnom pedalom...

Si probao kontaktirati onog čija je bila pedala prije tebe?

15 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

http://www.musicshop-no1.hr/epiphone-dr-500mce-masterbuilt-vintage-sunburst/

 

Zna li neko kako funkcionise kupovina gorenavedene gitare iz BiH. Kako ide za carinu? Isplati li se to?

morrisoN
10 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Ne znam za poštarinu, ali mislim da ima isplativijih gitara za nizu cijenu http://www.musicshop-no1.hr/epiphone-ej-200sce-vintage-sunburst/

Prije par tjedana sam uzeo Dove Pro koja je jos jeftinija (mozes dobit za ispod 2000kn kod njih) i gitara je fantasticna. Drži štim za poludit, stvarno tuneri su za 10

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
D3lBoy kaže...

Ne znam za poštarinu, ali mislim da ima isplativijih gitara za nizu cijenu http://www.musicshop-no1.hr/epiphone-ej-200sce-vintage-sunburst/

Prije par tjedana sam uzeo Dove Pro koja je jos jeftinija (mozes dobit za ispod 2000kn kod njih) i gitara je fantasticna. Drži štim za poludit, stvarno tuneri su za 10

 ej 200 sce mi je bila u izboru, ali ipak je dr-500mce all solid gitara i ne moze se porediti sa ej200 koja je u starijim varijantama potpuno laminirana, dok u zadnje vrijeme ima solid top.

 

Ono sto me zanima kako bi isla carina i povrat pdv-a.

morrisoN
15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

pojačalo Roland cube 30, jel se mogu pouzdat da dobro radi ako je 10 godina staro? tipa jel moze izdrzat jos 10?

strokes & weezer
14 godina
odjavljen
offline
Gitare i sve vezano uz njih

To su kvalitetna pojačala, ali nikad ne znaš je li bilo zlostavljano. Nisu ni nova skupa, još ako je neka akcija ili popust na gotovinu...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

imam squier strata, stock magneti. koristim amplitube 3/gr5 umjesto pojacala na obicnoj zvucnoj. masinice su isto stock ali cak dobro drze stim, sve ostalo mi se cini ok, samo magneti lose zvuce.

 

moze preporuka magneta za classic rock/metal? (kiss, acdc, maideni, gnr, judas priest, black sabbath, slayer, ozzy osbourne, metallica, motorhead..) 

10 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Nije do magneta vec do toga sto koristis PC zvucnike/slušalice sa softwareom. Puno stvari igra ulogu, latencija, nacin na koji spajas gitaru u komp, u šta se spajaš... Generalno bolje koristi Line In od Mic. ulaza, bit ce cisci signal

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
kakve zvucnike da koristim? imam i od linije 150 watne..

spajam se na line in

nema latencije, imam zadnje asio drivere

ponekad u amplitubeu koristim gate ali onda mi smanjuje sustain.

imas neku preporuku za postavke u tim programima?

14 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Jel ima nekoga da se bavi izradom gitara. Meni bi trebala jedna replika. Znaci nema zica, i ostalih dijelova. Bitno mi je samo replika. Ako moze na p.m dogovor. Hvala
Spija
7 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Mišljenje o gitari Vintage av1?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 8:17 (BOOMboy).
11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozzz.Kupio sam el gitaru Yamaha ERG121C i imam pojacalo Ibanez GTA10.I sada sam u potrazi za kakvom prijenosnom pedalom,koja se moze povezivati sa ovim pojacalom.Znam da nije neko uber pojacalo,ali posluzit ce za sada.Neki ljudi su mi preporucili sljedece pedale

 

 

1:ZOOM G1

2:ZOOM 606

3:ZOOM G2.1c

 

E sada mene zanima vase misljenje koje bi bilo najbolje uzeti?Ne trazim nista fensi smensi sa bezbroj ulaza i kontrolera,nego jednostavno da se mogu spojiti sa gitrom i u moje pojacalo.I da ima i nesto dodatnih efekata.Tocnije treba mi nesto ovako kompaktno i malo,posto sviram sa drustvom,pa cesto se seljakamo.Pa mi neka velika pedala nebi bas bila dobra.Hvala 

14 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Ljudi da li ste mozda ikada culi za gitare craftsman

 

Dobio sam na poklon 2 akusticne pa skupljam informacije o njima

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 9:50 (filip1).
15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav, može li se spajanjem i sviranjem preko pca oštetiti matična?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Ne

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Pozdrav, evo kupujem ubrzo svoju prvu elektricnu gitaru i trebam neke savjete. Ponuđen mi je epiphone les paul tribute kojem je bio slomljen vrat ali majstor lasan je propravio i on kaze da je to ko novo sad. Također mogu uzet cort cr250 koja je inace 3500, a ja mogu dobit za 1900. Moj "profesor" kaze da uzmem cort i da ga nadogradim jer kad pukne vrat jednom gitara zauvijek izgubi original zvuk. Sad nezz ne razumijem u gitare tolko dobro, a niti ne poznam osobno ljude koji se razumiju. Pa ako mogu neke sugestije
14 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
jozagloza123 kaže...
Pozdrav, evo kupujem ubrzo svoju prvu elektricnu gitaru i trebam neke savjete. Ponuđen mi je epiphone les paul tribute kojem je bio slomljen vrat ali majstor lasan je propravio i on kaze da je to ko novo sad. Također mogu uzet cort cr250 koja je inace 3500, a ja mogu dobit za 1900. Moj "profesor" kaze da uzmem cort i da ga nadogradim jer kad pukne vrat jednom gitara zauvijek izgubi original zvuk. Sad nezz ne razumijem u gitare tolko dobro, a niti ne poznam osobno ljude koji se razumiju. Pa ako mogu neke sugestije

Koju vrstu glazbe sviraš i koliko dugo već sviraš? Bend ili solo?

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Ako je vrat popravljen kako treba, ne boj se. Provjereno iz iskustva s par gitara :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Pa volim ono hard rock slash i slicno. A ne sviram dugo, al polago prelazim na soliranje itd. Probat cu uc u skolski bend al kaj bude bude
10 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Pa volim ono hard rock slash i slicno. A ne sviram dugo, al polago prelazim na soliranje itd. Probat cu uc u skolski bend al kaj bude bude
11 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Moja preporuka ti je.Yamaha erg 121c.Meni odlicna za pocetnika.Malo siri vrat od drugih gitra,ali meni ful odg tako.Probaj ju
U neki music shop ,pa odluci.Nisu skupe.
12 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

bok ekipa, imam problem. znaci iso sam mjenjat zice na akusticnoj gitari, i izvadio sam dolje onaj saddle jer sam vidio da  dosta labavo stoji (samo tako se izvadi, dok vidim na internetu ljudi ga pomocu kombinirki vade) i sad je problem sto ga ne znam vratit nazad, ne znam kako jer je prvi dio drugaciji od onog zadnjeg..

 

evo slike, pa mi molim vas recite kako treba stajat.

 

inace imam problem kod sviranje bare akorda na prva dva-tri praga. tesko se stisne druga zica (B), ne moze se uopce stisnut da se cuje taj ton, nego se mjuta. bio sam kod kolege koji svira vec 10-15 godina, niti on je ne moze stisnut. zna li netko zasto? 

1 1
2 2
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Ovo označeno je za drugu žicu (B)
morrisoN
12 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

hvala kolega

a zna li netko u cemu je problem sa bare akordima na prvom pragu? rijec je o epiphone AJ-100 vs

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
SuperDox kaže...

hvala kolega

a zna li netko u cemu je problem sa bare akordima na prvom pragu? rijec je o epiphone AJ-100 vs

Mozda jdnostavno nemas dovoljno snage u ruci, no...

Odnesi nekom da ti uradi setup gitare i provjeri pragove. S obzirom na tvoje ocigledno neiskustvo, nemoj pokusavati sam.

morrisoN
11 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav. Za koji dan uzimam novu gitaru. Nemogu se odlučit između dvije, Ibanez JS100 (rabljena, Korea-2004.g, nije škart od novije proizvodnje u Indonesiji) ili EVH Wolfgang Special (nova). Stil glazbe koji sviram je od Heavy Bluesa (Gary Moore) do Metala (Thrash, Heavy). Ako netko ima neku od navedene dvije, nek mi malo opiše konkretno gitaru. Hvala unaprijed!

0 EVH Wolfgang Standard
5 Ibanez JS100 (Made in Korea)
12 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

bok ekipa, planiram si uskoro uzet novu gitaru, trenutno imam epiphone aj 100, ali zelim nesto bolje.. ciljam na neku elektro akusticnu, ali mozda onu travel gitaru (tipa kakvu ima ed sheeran).. jer dosta sam visok, i imam dugacke ruke, i nespretno mi je drzat ovu veliku, pogotovo dok stojim. nebi nista preskupo, cca 2000kn max, jer tu bi si jos uzeo i pojacalo neko

stoga vas molim neke preporuke. po mogucnosti trgovine u zagrebu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.8.2017 20:42 (SuperDox).
14 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
SuperDox kaže...

bok ekipa, planiram si uskoro uzet novu gitaru, trenutno imam epiphone aj 100, ali zelim nesto bolje.. ciljam na neku elektro akusticnu, ali mozda onu travel gitaru (tipa kakvu ima ed sheeran).. jer dosta sam visok, i imam dugacke ruke, i nespretno mi je drzat ovu veliku, pogotovo dok stojim. nebi nista preskupo, cca 2000kn max, jer tu bi si jos uzeo i pojacalo neko

stoga vas molim neke preporuke. po mogucnosti trgovine u zagrebu 

 Ako želiš mini gitaru:

 

Imam taylor GS mini mahagonij. Kad sam prvi put čuo tu gitaru ostao sam bez teksta. Nešto tako jeftino, malo, a fantastično. Ima blagi western blues rock topli zvuk i iznimno je jaka. Maltene stane u džep.

 

Najbolje kod te gitare jest što ti je stalno pri ruci, stavi je na neko frenkventno mjesto, pored PCa, kauča.. i kad imaš 3 minute slobodno, uzmeš u ruke i sviraš.

 

Imam i pickup za nju (isto taylor) ali neznam dal sam 10 puta uštekao u pojačalo. Ako nađeš polovnu očuvano, take it, nove su oko 4500kn. Ako si blizu Krka mogu ti je pokazat kad god želiš.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice