Iluzionisti,Mađioničari...

poruka: 18
|
čitano: 13.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Iluzionisti,Mađioničari...

Evo teme da malo brbljamo o Trikovima,iluzijama,tipovima koji to izvode,ma sve sto se tice toga!

 

   Nedavno sam pogledao 4 nastavka Dynamo tipa koji jednostavno rastura i nikoga ne ostavlja bez daha.

Gledajuci Dynamo-a iluzije Davida Copperfielda mi nekako izgledaju "jednostavno" naspram ovoga tipa.

Takoder niti Chriss Angel nije za odbaciti,dosta atraktivno izvodi sve svoje trikove,mada mi se nekako u zadnje vrijeme "uljenio" i ne vidam ga cesto!

Po mome osobnom ukusu ovi gore tipovi ipak nisu niti do koljena jednom-jedinom Harry Houdiniu koji mozda nije bio tako "atraktivan" kao

ova trojica gore,ali je sa obzirom na to,koju je "tehnologiju" tada imao,dajem mu jedan VELIKI RESPECT!

 

Eto malo uvoda,nadam se da ovdje na forumu ima isto zaljubljenika u iluzije poput mene i da cemo linkanjem,postanjem pokusati zadiviti nekoga ili

otkriti jedne od velikih tajni svijeta magije!

 

Par mojih naj:

14 godina
offline
Iluzionisti,Mađioničari...

Magija me je nešto što me oduvijek privlačilo. Još kao mali, imao sam čarobni štap. Išao sam po selu i zafrkavao bake koje bi pred hižama klale kokoši i divanile o svemu. Znao sam im pretvorit kokoši u zmije pa bi se plašile i vikale na mene, a kada bi me krenile mlatit, pretvorio bi se u ježa

 

 

 

Ali bilo je i loših dana: jednom sam išao orušiti most dok je prolazio župan, i ja orušim most prije nego što je prešao. Ganjali su me dva dana a ja se nisam mogao pretvoriti/nestati jer mi je ponestalo mane u štapu. Od onda rijetko kada pokušavam išta jer ne mogu napuniti štap, svi punjeri su sada micro USB, a moj je neki stvarno čudan...

 

Ah morao sam {#} sorry! {#}

 

 

██████████████████████████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 20:56 (nul-3).
13 godina
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...
Milka30 kaže...

Evo teme da malo brbljamo o Trikovima,iluzijama,tipovima koji to izvode,ma sve sto se tice toga!

 

   Nedavno sam pogledao 4 nastavka Dynamo tipa koji jednostavno rastura i nikoga ne ostavlja bez daha.

Gledajuci Dynamo-a iluzije Davida Copperfielda mi nekako izgledaju "jednostavno" naspram ovoga tipa.

Takoder niti Chriss Angel nije za odbaciti,dosta atraktivno izvodi sve svoje trikove,mada mi se nekako u zadnje vrijeme "uljenio" i ne vidam ga cesto!

Po mome osobnom ukusu ovi gore tipovi ipak nisu niti do koljena jednom-jedinom Harry Houdiniu koji mozda nije bio tako "atraktivan" kao

ova trojica gore,ali je sa obzirom na to,koju je "tehnologiju" tada imao,dajem mu jedan VELIKI RESPECT!

 

Eto malo uvoda,nadam se da ovdje na forumu ima isto zaljubljenika u iluzije poput mene i da cemo linkanjem,postanjem pokusati zadiviti nekoga ili

otkriti jedne od velikih tajni svijeta magije!

 

Par mojih naj:

objasnit cu ti ako nezelis si pokvarit nemoj citat :) 

ovo gdje lebdi ga zapravo dize dizalica samo sto ju nevidis u tom kadru a ovi "slucajni" prolaznici su glumci

a ovo gdje zenu prepolovi zapro imas tu zenu koja se rodila bez nogu pa samo glumi evo ti link

ovo sa iphoneom bas i nemogu objasnit vjerovatno ima neka rupa u boci koju nevidis

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...
zelenbic kaže...
objasnit cu ti ako nezelis si pokvarit nemoj citat :) 

ovo gdje lebdi ga zapravo dize dizalica samo sto ju nevidis u tom kadru a ovi "slucajni" prolaznici su glumci

a ovo gdje zenu prepolovi zapro imas tu zenu koja se rodila bez nogu pa samo glumi evo ti link

ovo sa iphoneom bas i nemogu objasnit vjerovatno ima neka rupa u boci koju nevidis

Ma de znam ja da oni nisu nikakvi svemirci ili carobnjaci.Gledao sam ja te fore sa dizalicom i tu prepolovljenu zenu u Oprah show{#}.

Ali opet moras priznati da je sve to dosta impresivno,u prvome redu,ako ova nema noge-pa kako je onda uopce dosetala do klupe?

Ili dizalica i statisti...kod tih fora,kad madionicar sleti,kadar obicno staje(vjerovatno zato da se fino moze otkaciti sa dizalice),no ovdje,

rođo lagano odseta-ono..WTF?

 

Imas u serijalu Dynamo-a gdije tip lagano pogađa rezultate sa proslog EU prvenstva u nogometu,uplacuje listic i dobija...(treba pogledati)

 

13 godina
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...
Milka30 kaže...
zelenbic kaže...
objasnit cu ti ako nezelis si pokvarit nemoj citat :) 

ovo gdje lebdi ga zapravo dize dizalica samo sto ju nevidis u tom kadru a ovi "slucajni" prolaznici su glumci

a ovo gdje zenu prepolovi zapro imas tu zenu koja se rodila bez nogu pa samo glumi evo ti link

ovo sa iphoneom bas i nemogu objasnit vjerovatno ima neka rupa u boci koju nevidis

Ma de znam ja da oni nisu nikakvi svemirci ili carobnjaci.Gledao sam ja te fore sa dizalicom i tu prepolovljenu zenu u Oprah show{#}.

Ali opet moras priznati da je sve to dosta impresivno,u prvome redu,ako ova nema noge-pa kako je onda uopce dosetala do klupe?

Ili dizalica i statisti...kod tih fora,kad madionicar sleti,kadar obicno staje(vjerovatno zato da se fino moze otkaciti sa dizalice),no ovdje,

rođo lagano odseta-ono..WTF?

 

Imas u serijalu Dynamo-a gdije tip lagano pogađa rezultate sa proslog EU prvenstva u nogometu,uplacuje listic i dobija...(treba pogledati)

 

to je netko drugi samo sto su nosili velike naocale pa joj nevidis facu vidis da su izrezai u trenutku kad je sjela i promjenili kadar

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
15 godina
neaktivan
offline
Iluzionisti,Mađioničari...

Nikakva to magija nije...

  

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Iluzionisti,Mađioničari...

naravno da nije magija haha,takvo nesto ne postoji, ali da su fora bogami jesu, i dobro rade to sto rade..xd

14 godina
offline
Iluzionisti,Mađioničari...

Madjionicari su dobri samo u jednom, a to je skretanje paznje. Nekim detaljem (koji vam se tad cini bitan) skrenu paznju sa tacke, dok sa druge strane pripremaju trik, i tako u krug.

Nije zlo...
15 godina
online
Iluzionisti,Mađioničari...

Ovaj je odličan.

 

 

15 godina
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...

Trebalo mu je jedno vrijeme da skuži čavao u njenoj ruci, hahaha, koji specijalac

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
online
Re: Iluzionisti,Mađioničari...

Možda je mislio da ga zeza... Tek kada je vidio čavao u njezinom dlanu je shvatio što se dogodilo. Da je čavao bio oštriji ili tanji možda bi joj prošlo kroz dlan i njega bi također ubolo. Ali prilično je jako udario njezinom rukom u čavao. Gadno, gadno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 17:10 (Izzy).
12 godina
offline
Iluzionisti,Mađioničari...

Kakav debil Boze dragi!Ovo me posjeca na onoga sto je svoga partnera zdrko strelom u ćelo..

Ah,da..evo ga:

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...

Pozdrav,

radim kao profesionalni mađioničar 25 godina. U kodeksima pisanima ili ne, uvijek postoji ono što se naziva da objašnjavanje trikova nije dozvoljeno. Postoji dio trikova koji se objašnjava publici nakon odrađene predstave kao motivacija ili povod za ostvarivanje kontakta s publikom. Naprosto gledatelji obožavaju kada saznaju rješenje trika, upravo poput Vas. S druge strane nije bez razloga rečenica da publika prvi puta gleda da vidi šta se događa, a drugi puta kako se događa. Nadam se da sam svojim odgovorom pripomogao u razumijevanju i pojašnjenju. U koliko bilo kako mogu pomoći, slobodno me kontaktirajte i pogledajte http://madjionicar.hr/ ili http://vladimir.hr/

 

P.S.

da li je čovjek koji pušta muziku na tulumu odmah D.J. (dee jay)?

da li je čovjek koji skuha hrenovke odmah kuhar?

da li čovjek koji zna rješenje mađioničarskog trika odmah mađioničar?

Mislim da svi odgovori su negativni. Biti mađioničar je puno kompleksnije od popularnog vađenja zeca iz šešira i piljenja pomoćnice na tri dijela :-)

s poštovanjem
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 11:07 (madjionicar).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...

Pozdrav,

radim kao profesionalni mađioničar 25 godina. U kodeksima pisanima ili ne, uvijek postoji ono što se naziva da objašnjavanje trikova nije dozvoljeno. Postoji dio trikova koji se objašnjava publici nakon odrađene predstave kao motivacija ili povod za ostvarivanje kontakta s publikom. Naprosto gledatelji obožavaju kada saznaju rješenje trika, upravo poput Vas. S druge strane nije bez razloga rečenica da publika prvi puta gleda da vidi šta se događa, a drugi puta kako se događa. Nadam se da sam svojim odgovorom pripomogao u razumijevanju i pojašnjenju. U koliko bilo kako mogu pomoći, slobodno me kontaktirajte i pogledajte http://madjionicar.hr/ ili http://vladimir.hr/

 

P.S.

da li je čovjek koji pušta muziku na tulumu odmah D.J. (dee jay)?

da li je čovjek koji skuha hrenovke odmah kuhar?

da li čovjek koji zna rješenje mađioničarskog trika odmah mađioničar?

Mislim da svi odgovori su negativni. Biti mađioničar je puno kompleksnije od popularnog vađenja zeca iz šešira i piljenja pomoćnice na tri dijela :-)

s poštovanjem
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...
Milka30 kaže...

Evo teme da malo brbljamo o Trikovima,iluzijama,tipovima koji to izvode,ma sve sto se tice toga!

 

   Nedavno sam pogledao 4 nastavka Dynamo tipa koji jednostavno rastura i nikoga ne ostavlja bez daha.

Gledajuci Dynamo-a iluzije Davida Copperfielda mi nekako izgledaju "jednostavno" naspram ovoga tipa.

Takoder niti Chriss Angel nije za odbaciti,dosta atraktivno izvodi sve svoje trikove,mada mi se nekako u zadnje vrijeme "uljenio" i ne vidam ga cesto!

Po mome osobnom ukusu ovi gore tipovi ipak nisu niti do koljena jednom-jedinom Harry Houdiniu koji mozda nije bio tako "atraktivan" kao

ova trojica gore,ali je sa obzirom na to,koju je "tehnologiju" tada imao,dajem mu jedan VELIKI RESPECT!

 

Eto malo uvoda,nadam se da ovdje na forumu ima isto zaljubljenika u iluzije poput mene i da cemo linkanjem,postanjem pokusati zadiviti nekoga ili

otkriti jedne od velikih tajni svijeta magije!

 

Par mojih naj:

 

Pozdrav,

radim kao profesionalni mađioničar 25 godina. U kodeksima pisanima ili ne, uvijek postoji ono što se naziva da objašnjavanje trikova nije dozvoljeno. Postoji dio trikova koji se objašnjava publici nakon odrađene predstave kao motivacija ili povod za ostvarivanje kontakta s publikom. Naprosto gledatelji obožavaju kada saznaju rješenje trika, upravo poput Vas. S druge strane nije bez razloga rečenica da publika prvi puta gleda da vidi šta se događa, a drugi puta kako se događa. Nadam se da sam svojim odgovorom pripomogao u razumijevanju i pojašnjenju. U koliko bilo kako mogu pomoći, slobodno me kontaktirajte i pogledajte http://madjionicar.hr/ ili http://vladimir.hr/

 

P.S.

da li je čovjek koji pušta muziku na tulumu odmah D.J. (dee jay)?

da li je čovjek koji skuha hrenovke odmah kuhar?

da li čovjek koji zna rješenje mađioničarskog trika odmah mađioničar?

Mislim da svi odgovori su negativni. Biti mađioničar je puno kompleksnije od popularnog vađenja zeca iz šešira i piljenja pomoćnice na tri dijela :-)

s poštovanjem
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...
pirat01 kaže...

Madjionicari su dobri samo u jednom, a to je skretanje paznje. Nekim detaljem (koji vam se tad cini bitan) skrenu paznju sa tacke, dok sa druge strane pripremaju trik, i tako u krug.

 pirat01 u pravu ste. Mađioničari su trenirani za takve manevre. Vrlo često ih koriste i kada ne očekujete, dogode se. Kombinacija su prirodnih pokreta, psihologije i elemenata mađioničarske umjetnosti povezanih u cjelnu koja se naziva trik. Stoga, sljedeći puta kada gledate mađioničara i uspije Vas ne prevariti nego zabaviti, zaplješćite mu.

Mađioničari nisu prevaranti, nego umjetnici koji podređuju sebe i puno vremena investiraju u svoju edukaciju (ne samo u trikove nego i druge vještine: psihologija, govor tijela, način komunikacije, promatranje publike...)

Ako Vam treba dodatno pojašnjenje ili sam Vas i najmanje zainteresirao s pričom, posjetite www.madjionicar.hr

Želim ugodan dan

s poštovanjem
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 11:21 (madjionicar).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...
vec se 2 god bavim madionicarstvom, ne bas toliko madionicarstvom koliko cardistry-om (oni sto vrte karte ). što se tice trikova s kartama, to je vecinom lagano za shvatit, ali malo teze za napravit, treba bit dobar s rukama za neke pokrete. Tu i tamo odem na ulicu u pokazem par trikova, i mogu rec da nije nimalo lijepo kada ljudi kazu da znaju trik da su ga vidili na youtubu... (ima ljudi koji su mi uzeli karte iz ruku i poceli pokazivat trik). dynamo je vecinom na ulici i pokazuje close up magic, criss angel je vise nastup i scena, houdini je 95% bio za bjezanje, jer je radio kao mali kod bravara. moje misljenje je da je dynamo nekako najbolji, jer mora biti brz u tome, ne pokazivat previse nego sto mora, i takodre odvracanje pozornosti je veoma bitna, jer ljudima je sve na pola metra
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iluzionisti,Mađioničari...

Biti će mi čast da se i upoznamo. Ja sam nešto malo dulje u mađioničarstvu. Moje reference su na http://madjionicar.hr/

s poštovanjem, mađioničar Vladimir. http://vladimir.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 11:37 (madjionicar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice