Indukcija ili plin (boca)

poruka: 6
|
čitano: 13.937
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Indukcija ili plin (boca)

Zanima me čist informativno što je jeftinije od ove 2 solucije.

 

Dakle kuhanje na plin iz boce ili na indukcijsko kuhalo? Imam obje solucije, no koristimo plin oduvijek ajmo reć iz navike.

 

Dali je tko radio kakvu kalkulaciju možda ili nešto? 

 

Dakle radi se o plinu u bocama, gradska plinska mreža ne postoji u mjestu gdje živim.

 

Tražio sam malo po googleu, no nema mi smisla jer podaci nisu vjerodostojni pošto se cijena energenata jako promijenila od 2005-2010 od kad su teme na koje sam naišao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 21:29 (lllnuclearlll).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Indukcija ili plin (boca)
lllnuclearlll kaže...

Zanima me čist informativno što je jeftinije od ove 2 solucije.

 

Dakle kuhanje na plin iz boce ili na indukcijsko kuhalo? Imam obje solucije, no koristimo plin oduvijek ajmo reć iz navike.

 

Dali je tko radio kakvu kalkulaciju možda ili nešto? 

 

Dakle radi se o plinu u bocama, gradska plinska mreža ne postoji u mjestu gdje živim.

 

Tražio sam malo po googleu, no nema mi smisla jer podaci nisu vjerodostojni pošto se cijena energenata jako promijenila od 2005-2010 od kad su teme na koje sam naišao.

 Pronađi potrošnju oba uređaja i usporedi cijene energenata.

Mislim da je plin daleko jeftiniji(50kn mjesec,a 10l boca traje cca 60 dana)

Još jeftinija bi bila mogućnost kuhanja na drva jer ujedno iskorištavaš energiju za grijanje i kuhanje po potrebi,a u još boljem slučaju može se koristit i kao etažno grijanje u kombinaciji s kombiniranim bojlerom.

16 godina
offline
Re: Indukcija ili plin (boca)
CyberPlague kaže...

 Pronađi potrošnju oba uređaja i usporedi cijene energenata.

 

Još jeftinija bi bila mogućnost kuhanja na drva jer ujedno iskorištavaš energiju za grijanje i kuhanje po potrebi,a u još boljem slučaju može se koristit i kao etažno grijanje u kombinaciji s kombiniranim bojlerom.

Nije baš tak jednostavno. Nije isti stupanj konverzije potrošene energije u korisnu energiju. Jedino kak bi ovo mogao doznati je da kupim mjerač potoršnje i prek njega da spojim indukciju pa vidim koliko bi potrošio struje u mjesec dana na kuhanje i usporedim to s plinom.  A i ne radi uvijek cijela peć nego samo određeno kolo, također indukcija je na termostat (ak se ne varam) tak da je to teško izračunati samo po snazi uređaja.

Također mislim da je plin jeftiniji, no eto nisam siguran pa pitam iz znatiželje. No da, oko 60 dana nam traje boca.

 

Što se tiče ovog na drva, istina, ideja je dobra, ali samo za zimsko razdoblje. No imam već rješen sustav grijanje/topla voda pa to otpada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 22:05 (lllnuclearlll).
9 godina
neaktivan
offline
Indukcija ili plin (boca)

Iskorištenost energije na plinu je oko 95%,provjeri za indukciju,ali mislim da su tu negdje.

15 godina
offline
Indukcija ili plin (boca)

Gledao sam prije možda 2 godine na jednoj njemačkoj televiziji gdje su uspoređivali indukciju, plin i struju u kuhinji. Največu iskorištenost je imala indukcija jer nema gubitaka energije kao što plin ima zbog grijanja zraka okoline. Za struju ni ne moram napominjati da je bila daleko najskuplja... Samo je indukcija u startu skuplja i ne mogu se baš svi lonci koristiti.

FC Bayern Munchen
12 godina
neaktivan
offline
Re: Indukcija ili plin (boca)
Scorp21 kaže...

Gledao sam prije možda 2 godine na jednoj njemačkoj televiziji gdje su uspoređivali indukciju, plin i struju u kuhinji. Največu iskorištenost je imala indukcija jer nema gubitaka energije kao što plin ima zbog grijanja zraka okoline. Za struju ni ne moram napominjati da je bila daleko najskuplja... Samo je indukcija u startu skuplja i ne mogu se baš svi lonci koristiti.

 Kolega(a i ostala ekipa) mislim da ovdije nije bas cilj rasprave korisnost ,tj ulozeno dobiveno .. pitanje je sta je ispaltivlje po džepu ...bi li ispalo jeftinje kuhat na struju tj indukciju ili na plin?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice