Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 349.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Informatičar starog kova

covik je odbia jer bi mu Bug cenzori ubili autenticnost pisanja.

ne bi bilo psovki, gramatickih pogresaka koje mu bas lipo pristaju kad pise {#}

 

odlican Blog.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
14 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Da se i ja učipim, tip je legenda.

12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
DamageHigh kaže...

Zna netko razlog duge stanke? Stvarno je smrtni slučaj kao što piše u komentarima ili...?

 

da

13 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Tip je fantastican, citam poredu sve i umirem :) 

14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...
DamageHigh kaže...

Zna netko razlog duge stanke? Stvarno je smrtni slučaj kao što piše u komentarima ili...?

 

da

Moja sućut.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Budokai kaže...

covik je odbia jer bi mu Bug cenzori ubili autenticnost pisanja.

ne bi bilo psovki, gramatickih pogresaka koje mu bas lipo pristaju kad pise {#}

 

odlican Blog.

 

Budući da sam celebrity ove teme, evo da se malo kvalitetnije oglasim kako bi cijenjeni forumaši imali neke „insajd informejšn“. Kao prvo zahvaljujem forumašu (forumašici?) koji je pokrenuo ovu temu i samim tim skrenuo pozornost na moj blog. Kao drugo zahvaljujem svim forumašima u ovom threadu na pozitivnim kritikama. 

 

Moram priznati da konkretno BUG nije ponudio ništa, ali bilo je nekih ponuda sa drugih strana. Međutim, gospodin Budokai je u pravu, odbio sam sve uključujući i besplatno tiskanje i distribuciju knjige o blogu.

 

Iz nekoliko razloga:
  
- pisanje za neku tiskovinu ili portal traži kontinuitet objavljivanja u točno određenim vremenskim odsječcima a to mi nije po volji, pišem kad mi se piše, a ne pišem kad mi se ne piše (ali u godinu ipo dana više od 150 tekstova informatičke tematike, humorističnih, bez ponavljanja - mislim da je ok)
  
- kvaliteta tekstova općenito "pisanih po narudžbi" jednaka je nula zarez njente ništa, drugim riječima ono što drži ovaj blog su pozitivne kritike kojih čisto sumnjam da bi bilo da se prijeđe sa unikatnog ručnog rada na masovnu proizvodnju 
 
- uvjetovanje, dakle pretpostavka je da bi dobio uvjetovanje da ono što sam napisao u nekakvoj kolumni ne smijem koristiti na blogu
 
- počeli bi problemi sa autorskim pravima, naručitelj i objavitelj tekstova bi polagao pravo na tekst a to se kosi sa mojim svjetonazorom, naime ja sam jasno, glasno i podebljano napisao na blogu da bilo tko može kopirati, printati i distribuirati bilo koji dio mog bloga ili čak cijeli, dapače ako ga je volja može reći da je to njegov blog, njegov tekst i njegove baze i fore, moj stav je jasan – u trenutku objave to je svačije
 
- psovanje - mislim da je ovdje sve jasno, stvarno ne vidim potrebe za dodatnim objašnjenjima
  
- sukob interesa - recimo, pišem za neku tiskovinu u kojoj se reklamira distributer nekog smećarskog hardvera protiv kojeg ja (s pravom) pišem na blogu. i sad dolazi do dobro znanih situacija...
 
- politika - pišem protiv svih uključujući spominjanje rodbine političara bilo koje opcije uključujući općenje sa pasima, konjima itd. u slučaju „prodavanja svoje duše vragu“ ovo bi otpalo a to ne želim jer mi se često dobro uklopi u post
  
- gramatičke pogreške - vjerujte mi na riječ, apsolutno me boli neka stvar za gramatiku, to je toliko NEBITNO područje ljudskog dejstvovanja, glavno da svi razumiju, još nisam dobio nijedan komentar "nisam te razumio" 
 
- srpsko pisanje - da nebi bilo zabune ili ovo-ono, gori-doli, livo-desno - pišem katkad srpske riječi jer su smiješnije od naših hrvatskih isto kao što su srpski filmovi sto godina ispred naših, naši glumci prvo trebaju izvadit metle koje su progutali pa onda početi glumiti 
 
- autentičnost - sve što piše na blogu je istina, čak i situacije gdje sam ispao glup, ili nešto nisam znao a možda sam trebao itd itd. komentare ne brišem iako me dobro izvrijeđaju katkad ali sve to spada u rok službe

 

- novac – možda to zvuči otrcano ili ne znam kako, ali meni doista novac ne predstavlja ništa u životu. Kažem, imao sam neke ponude za pisanje (nije BUG) i ponudu za tiskanje bloga ali sam odbio iz razloga jer smatram da komercijalizacija jednog projekta ovakvog tipa kao što je moj blog vodi ravno u propast, a zašto kad se ovako dobro zabavljamo?


Eto, nadam se da sam dobro elaborirao svoje stavove vezane za blog i pisanje. Još jednom se zahvaljujem svima koji me čitaju.

 

Ako imate bilo kakvih pitanja slobodno pitajte (mail, forum, fejs, twitter), drage volje stojim na raspolaganju.

 

Lijep pozdrav
 
 
 
 

 

13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Ma sve to stoji, al bi ja volija da malo sudjeluješ na ovom forumu. Zna biti zabavno :), bilo bi sigurno i materijala za blog

12 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Care, kralju, begu, pervanu, ma najjači si lik, iskreno hvala jer me svaki tvoj blog veseli vise nego datum plaće, hvala :d

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2012 18:15 (Gozz).
12 godina
protjeran
offline
Informatičar starog kova

Blog je genijalan a stavovi koje je ISK iznio su logični za jednog umjetnika kakav je on.

 

Mene su ljudi godinama uvjeravali da je blog navodno legendarnog Drito Konja smiješan, no meni je oduvijek bio otužan i nezanimljiv. Kao kad čovjek gleda film-komediju a ne smije se. Što više, prije nekog vremena čak je i Bug lajkao za Dritov blog no da ga j***, meni taj lik nije zanimljiv.

 

Dočim (što bi rekli "pravi" Rvati), me je blog ISK-a nasmijao do upišanja, na čemu mu zahvaljujem i platio bih mu i članarinu od 50 kn mjesečno samo da nastavi pisati. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Budokai kaže...
Dočim (što bi rekli "pravi" Rvati), me je blog ISK-a nasmijao do upišanja, na čemu mu zahvaljujem i platio bih mu i članarinu od 50 kn mjesečno samo da nastavi pisati. {#}

E vidiš, to di je dobra ideja. Informatičaru, otvori donacije. Ionako si rekao da krpaš kraj s krajem...koliko god ti novac ne bio bitan, ipak dobro dođe..;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Ma nema problema što se tiče financija zasad. Love baš i nema, ali nema ni dugova tako da je moja malenkost zadovoljna trenutnim plivanjem u pozitivnoj nuli. Nemam nekih problema ni s pisanjem jednostavno iz razloga gore navedenih, a to je kad nema roka ni prisile ni love u igri cijela situacija je poprilično čista i na kraju izađe relativno dobar proizvod. Kažem relativno jer nekima se sviđa, nekima se ne sviđa a neki me pak dobrano operu po ušima. Ali kako sam odavno napisao nije mi namjera da se ikom svidim, niti da zaradim, nego jednostavno pišem za svoju dušu, evo citiraću jednu mladu damu (mail) od prije nekog vremena: "Nisam znala da informatika može biti tako zabavna"

 

Imate li vi neke prijedloge? Kritike uvijek dobrodošle.

16 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Jbt kako prije nisam čuo za toj blog!? Sad sam ga tek otkrio i vrištim od smijeha na leptir mašnu i norton commander{#}

 

Svaka čast Informatičaru..{#}

 

Y2K prolivačina: "Svi ali apsolutno svi su tvrdili da treće tisućljeće počinje malo iza 31.12.1999 23:59:59.Ja san stvarno dobija mlade trudeći se objašnjavati neukim tupanima da u treće tisućljeće ulazimo punu godinu kasnije ali za k*rac.Sad bi van najradije objavija imena i prezimena i oibe p**a van materina glupa.

 

{#}{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 19:28 (AA-d00d).
12 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Lik je car, blog ide pod bookmarks obavezno!

Ofc.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Neznam jesam li preskocio to u tvom blogu ili nisi napisao, ali zanima me sto si po zanimanju?

Serviser, prodavač...? 

I jesi li isao na faks?

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
13 godina
offline
Informatičar starog kova

I na twitteru je isto. @informaticar

 

Pogledajte malo Facebook stranicu pretpostavljam njegove zgrade. Hahha objave su win.

Pingu, Pingu, PIngu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 19:45 (Vapor).
13 godina
offline
Informatičar starog kova
i EPIC odgovor i EPIC odgovor
Pingu, Pingu, PIngu!
14 godina
offline
Informatičar starog kova

Pocinjem citati. 

Imam malo problema sa citanjem ovog 'dalmatinskog', ako se moze znati zasto ga koristis? Kako vidim da ovde pises sasvim ok.

Ziv je Moskri, umro nije dok je gudre i murije..
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 21:18 (pirat01).
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
rocker55555 kaže...

Neznam jesam li preskocio to u tvom blogu ili nisi napisao, ali zanima me sto si po zanimanju?

Serviser, prodavač...? 

I jesi li isao na faks?

 

Po zanimanju sam matematičar-informatičar, sss, maturirao '87. Na fax sam išao, ali nisam završio. Izgleda da mi nije bilo suđeno jer me dva puta prekinilo, jedan put teška nesreća drugi put rat. Što se tiče radnog mjesta radim kao serviser, prodavač, terenski radnik - sve što treba.

12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...

I na twitteru je isto. @informaticar

 

Pogledajte malo Facebook stranicu pretpostavljam njegove zgrade. Hahha objave su win.

 

Da... blog je poslovna zafrkancija a pejđ je privatna :)

12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
pirat01 kaže...

Pocinjem citati. 

Imam malo problema sa citanjem ovog 'dalmatinskog', ako se moze znati zasto ga koristis? Kako vidim da ovde pises sasvim ok.

 

Hm... kako bi rekao - blog pišem iz duše, onako od srca, nadam se da je razumljivo. Što se tiče pisanja po forumima, FB, itd. pišem "normalno" ipak je ovdje dvosmjerna komunikacija a i nisam baš toliko nepristojan :)

14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Evo ja sam "purger" pa nemam nikakvih problema s razumijevanjem tvojih postova...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Ja inače ne volim čitati tekstove na "dalmatinskom" (ni na kajkavskom), ali ovo baš daje neku čar cijelom tom blogu.

 

Isto kao što češnjak ne mogu smisliti, ali u jako, JAKO malim količinama daje onaj "šus" jelu. =)

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

 

Inače ne znam da li sam napomenuo, ali kako piše u opisu "Skup dobrih tekstova i još boljih komentara", ima provala u komentarima za umrijeti od smijeha. Najjači su mi oni koji doslovno i bukvalno shvate tekst pa odvale u komentaru.

12 godina
protjeran
offline
Informatičar starog kova

Ajmo čoeku skupit lovu i financirati knjigu naziva Informatičar starog kova-blogobiografija.

 

Ma koja Nives Celzijus i vlatku pokosi !?, Ovo bi bio rvacki bestseler. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
16 godina
offline
Informatičar starog kova

@Informatičar: Da znaš da sam čitajući blog tražio neke, rekli bi braća Englezi "clues", iz kojeg si grada u Dalmaciji... i onda sam sistemom dedukcije i HoratioCaineovske logike nekako zaključio da si... (stavljam naočale, naginjem glavu lagano udesno i gledam u daljinu) ... iz Šibenika!

Zamisli kako sam si kul sad kad sam vidio da je istina. {#}

12 godina
offline
Informatičar starog kova

@izith : istina, dobro si zaključio, to bi bilo dovoljno za sad

16 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Čitam i čitam, a tek sam na polovici pa da pitam, dolazi li nešto bolje nakon ovoga:

"Ne prodaju svi ovako pametne i neopipljive stvari .Ima ih i koju prodaju gluposti.Doktori.Oni spašavaju živote.Neš ti stvari, za k*rac in posal kad ćemo na kraju ionako svi crknit." ,

jer to mi je trenutno vrhunac{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
offline
Informatičar starog kova

I dođe meni jedan moj poznanik dobar kupiti računalo.Sve mi dogovorimo, čovjek uredno plati unaprid i dogovorimo isporuku za sutra.U međuvremenu ja mu složim PC, instaliram sav mogući i nemogući software, nek se čoviku nađe AutoCAD možda isprojektira u njemu kokošinjac.Sutra ujutro utovarim ja kutije u auto i uputim se kod njega na montažu.On baš izaša iz noćne tako da je bija kući.

Pingu, Pingu, PIngu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Dobar je informaticar, odlican.
Citam ga vec jako dugo samo sto mi fali sadrzaja, malo to pre sporo ide. A neda mi se opet ispocetka :p
Battlelog ~ UrbanFsk
12 godina
offline
Informatičar starog kova
AA-d00d kaže...

Čitam i čitam, a tek sam na polovici pa da pitam, dolazi li nešto bolje nakon ovoga:

"Ne prodaju svi ovako pametne i neopipljive stvari .Ima ih i koju prodaju gluposti.Doktori.Oni spašavaju živote.Neš ti stvari, za k*rac in posal kad ćemo na kraju ionako svi crknit." ,

jer to mi je trenutno vrhunac{#}

 

Iza 90 kreće ludilo :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice