Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 350.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Informatičar starog kova

znaci po ovim slikama i vasim postovima pravila nema, djibiao instalirao desetku upgrade na retail osmicu, dobije retail desetku. Kristijan napravio upgrade sa sedmice retail dobio win 10 oem (u prvih godinu dana ovo je bilo vise manje pravilo za retail pa se ljudi bunili), hush slika (ako je tocna informacija) HP sokoćalo OEM sedmica ili osmica upgrade na desetku dobio retail. Budi sad pametan...

 

A ovo za support  za nekog OEMa vise brijem znači za ona helpdesk pitanja i pomoc koja kod nas prakticki ne postoji osim mozda u horror obliku internet providera, dok je vani to isto horror klasicno, ali ima firmi i korporacija koje to rjesavaju ekspresno i efikasno na zadovoljstvo kupaca i korisnika.

 

Aktivirati mi mora bio RETAIL ili OEM, ako joj provalim foru da je crkla ploča i da zamjenjujem za isti model npr. da sam reklamirao radi neispravnosti u garantnom roku, ili nesto manje pompozno tipa otiso mi hard, zamjenio treba opet aktivacija. Seller tipa neznam Links ili Mikronis npr, isto nema nikakve veze sa aktivacijom OSa.Mica na telefonu nemoze provjeriti stanje mojih komponenti i garanciju koliko dugo vrijedi i sigurno nema neki uvid pristup u MS infrastrukturu tj. servere da ona sad gleda po ekranu neke HW id-jeve, hasheve, serijske brojeve koje MS kreira i zahefteri kao neki HW id na dotično računalo. Neka me ispravi netko ako nisam u pravu. Mislim da se vise svodi na da ima uvid jeli trenutni key aktiviran ili ne, ima neke monkey see monkey do upute koje su je istrenirali da radi na nekom programu, par klikova i prolazi aktivacija.

 

Što se VL tiče nemozes ti samo kupiti VL key i reći zelim npr. 100 aktivacija tj prava da aktiviram sa tim jednim kljucem 100 mašina u firmi, prije toga moras imati orginal kupljeni OEM (dosao sa strojem klasicno) ili retail, pa tek onda mozes kad si to sve platio uredno traziti VL key. Oni su više zamišljeni za medium-velike biznise i ustanove samo radi jednostavnijeg aktiviranja i administriranja. Barem je tako bilo do sad, neznam jesu li mijenjali opet nesto sa desetkom opet, ali to je MS stalno mijenjaju tako da me nista vise ne čudi.

 

Cifre VL Keyeva se naravno kreću koliko toga zelis na kilo ili na tonu, i kakav deal mozes iskemijat.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 14:21 (Colossus7).
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

kao što vidiš meni je oem postao retail... :) zakljičak? lud-zbunjenog i zato je uzalud zvati support.

+ da odjaviš aktivaciju i prijaviš na novom PCju ... možda bi radio=retail, možda bi čak i pisalo na clean installu. Ne sjećam se više jel gahterosstate ili auto aktivacija.. vjerojatno auto. Probaj. ponovo na lapu mi je bio oem-hp... :) ne retail.

 

edit.. ali po mediju, rekao bi da je tvoj oem... retail je uvijek imao oba 32+64 installa... tad je razlika u hp ili trgovački oem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 16:05 (ihush).
12 godina
offline
Informatičar starog kova

ugledne kolege ja sam mislio da se vi šalite zadnjih nekoliko postova, međutim vidim da ili ne znate ili ste krivo protumačili... što u biti dođe na isto :)

nije vama OEM postao RETAIL, nego je vaša licenca iz Retail channela - drugim riječima iz tog i tog distribucijskog kanala

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
12 godina
offline
Informatičar starog kova

Izvješće o aktivnostima ISK-a za razdoblje 21.12.2016. - 15.02.2017.

 

Da... sad kad je cila priča završila, odnosno izgladio sam situaciju (u međuvremenu je u dotičnom preduzeću bilo dva posla, dvi fakture i uvažena direktorica je platila obe dvi) red je da se "pohvalim" kako vrlo vjerojatno krepano JNC napajanje ima veći IQ od mene.

Naime 21.12. sam objavio članak "Informatički protunapad" u kojem sam klasičnim, kemijskim, propagandnim, digitalnim i nuklearnim bojevim sredstvima zasuo položaje kolumnistice renomiranog portala posvećenog ljepšem spolu. Na predmetni članak me je uputila direktorica u mailu, članak sam pročitao, napisao i objavio odgovor ter spustio zastavu i otišao na počinak.

Kasnije sam nekih 25-30 puta pročitao taj mail nebi li dokučio ono što su svi osim mene znali: ugledna kolumnistica je rođena sestra uvažene direktorice, istog oca, iste majke i matematičkom indukcijom dokazano nećakinje istog strica.

Šta da kažem, epski traktat o jezikovoj juhi koji me je drugi dan čekao u inboxu čitao sam 20 minuta :)

 

Srića moja da iman više sriće nego pameti. 

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Hoće to, ponese čovjeka i sve izleti van prije nego si stigao razmisliti. Dobro si prošao, zamisli da je u super odnosima s tvojom boljom polovicom....

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Informatičar starog kova

nešto bi pita, al da mi se ne rugate :)

 

šta van je ova zastavica sa strane šta je imate?

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Premium status, automatski ga dobivaju svi pretplatnici Buga

12 godina
offline
Informatičar starog kova

u tom slučaju bi ja triba imat dvi zastavice jer ja san pisa kolumne za bug :)

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

u tom slučaju bi ja triba imat dvi zastavice jer ja san pisa kolumne za bug :)

 Ne živi se na staroj slavi.

12 godina
offline
Informatičar starog kova

dobar ti je nadimak i avatar, oplakao sam :)

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

ugledne kolege ja sam mislio da se vi šalite zadnjih nekoliko postova, međutim vidim da ili ne znate ili ste krivo protumačili... što u biti dođe na isto :)

nije vama OEM postao RETAIL, nego je vaša licenca iz Retail channela - drugim riječima iz tog i tog distribucijskog kanala

 

Origigi licenca tj. distribucijski kanal kako god nazovi, uvijek ostaje isti za orginalni RETAIL medij ili OEM COA STICKER koji netko posjeduje. RETAIL je RETAIL , OEM je OEM. Razlikeu istima znamo svi.

Znači u tvom slucaju imas origigi RETAIL Win7 i mozes ga instalirati na koju god oces mašinu di hoćeš naravno ali moze biti aktiviran samo na jednom stroju u danom trenutku(znam da će hush uletit da nije tocno ali idemo radi jednostavnosti da ne kompliciramo sad sve MS magije do 3 stroja itd.)

To što piše OEM ili RETAIL je nebitno svima jednom kada naprave upgrade na Win10, pitanje je bilo način i procedura legalne instalacije desetke na stroj sa starim ključevima bilo RETAIL, OEM sa stickera (XP,Vista,7) ili kada pročita OEM ključ BIOSA u slučaju Win8-8.1)

Kada upgrejdaš tu Win7 RETAIL na Win10 i kada MS serveri jednom uzmu Hardware ID tog stroja i spreme ga u njihovu Pentagon bazu, u većini slučajeva taj Win10 neće biti RETAIL nego prebacuje licencu u OEM, što znači da je sad ta licenca ajmo reć po MS pravilima direktno vezana za to sokoćalo. Znači nije ga magično pretvorio u RETAIL Win10 kako su svi očekivali.

Razglabanje je bilo upravo u smislu kada prdne u čabar takav stroj/zamijeniš matičnu, pošto je upgrade već jednom napravljen, da li se moze instalirati svjezi Win10 OS direktno ukucavanjem starog origigi Win7.8.1 RETAIL ključa / sa COA Stickera /povlačenjem OEM ključa iz BIOSA ili to ne prolazi pa je opet potrebno na novom stroju/matičnoj instalirati prvo stari OS, aktivirati ga, pa onda na njega opet napraviti upgrade na desetku.

Duplo posla svaki put ako zelis sa starom validnom licencom svaki put instalirati na stroj Windows 10 a da je sve legalno.

 

Nadam se da je sad jasnije klepetanje :)

 

 

 

Što se tiče gospođice Direktorice ©®™ i sestre blogerice, tako joj i treba kada svu informatičku ekipu trpa u isti koš na temelju interakcije sa jednom jedinkom te vrste, gdje onda pod automatik i svi ostali ispadaju arogantni, lijeni, bahati, lopovski, nesposobni smradovi koji samo uzmu pare i ne naprave nista (naravno da ih ima i to tonu) 

 

Ta nepravda se morala ispraviti konkretnim mjerama dejstvovanja :)

 

To je ko da ja sad napišem sve što si ti napisao tamo u uradku, i još je automatski sortiram u *Lezi kruše da te jedem i Nema Leba bez motike* kategoriju samo zato jer je eto neka kolumnistica/blogerica, i klasificiram je kao šljam današnjeg društva koji truje eter u rangu onih tračerskih emisija na RTLu, ekskluzivi-eksplozivi kako se vec zovu.

 

 

Trebo bi jos sad uletit sa jednim servisom mukte,i odradit posao onako vrhunski extra, samo da joj pokazes da nije u pravu.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
Colossus7 kaže...

 To je ko da ja sad napišem sve što si ti napisao tamo u uradku, i još je automatski sortiram u *Lezi kruše da te jedem i Nema Leba bez motike* kategoriju samo zato jer je eto neka kolumnistica/blogerica, i klasificiram je kao šljam današnjeg društva koji truje eter u rangu onih tračerskih emisija na RTLu, ekskluzivi-eksplozivi kako se vec zovu.

 Iz pouzdanih izvora čujem da je hrvatski RTL najbolja svjetska medijska kuća.

vocap, bičz?
12 godina
offline
Informatičar starog kova

ajde rtl care javljaj više te podatke da ti uplatim lovu na tekući i da te usput prijavim na poreznu da imaš prihod na koji nisi platio porez. ne mogu iščekati dan kad ću doći sa uplatnicom na inspekciju prijaviti čovjeka... tebe rtl care aka arendele

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Arendelle kaže...
Colossus7 kaže...

 To je ko da ja sad napišem sve što si ti napisao tamo u uradku, i još je automatski sortiram u *Lezi kruše da te jedem i Nema Leba bez motike* kategoriju samo zato jer je eto neka kolumnistica/blogerica, i klasificiram je kao šljam današnjeg društva koji truje eter u rangu onih tračerskih emisija na RTLu, ekskluzivi-eksplozivi kako se vec zovu.

 Iz pouzdanih izvora čujem da je hrvatski RTL najbolja svjetska medijska kuća.

 Za Džirlo narod Džirlo proizvod.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

ajde rtl care javljaj više te podatke da ti uplatim lovu na tekući i da te usput prijavim na poreznu da imaš prihod na koji nisi platio porez. ne mogu iščekati dan kad ću doći sa uplatnicom na inspekciju prijaviti čovjeka... tebe rtl care aka arendele

 Pravni mi stručnjaci kažu da tvoj scenarij nije baš tako lako ostvariv.

vocap, bičz?
12 godina
offline
Informatičar starog kova

onda nemaš problema kad te buden prijavljiva

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
7 godina
offline
Informatičar starog kova

niste mi jasni na kraju s ovima oem/retail win...ucini san upgrade na laptopu s win7 home (normalno preko onoga za disabled ekipu)..i sad mi piše retail, to znaći da kad razbijem laptop mogu na drugi prebacit istu licencu ili ne?

13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Probaj. Sumnjam da će upaliti. Ako me sjećanje ne vara MS je nešto petljao po tipovima licence pa ti je ovaj retail isti kao OEM. Ako griješim već će me netko ispraviti.
Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Ja sam nedavno mijenjao mbo+cpu+ram+m2 ssd i uredno je prošla aktivacija, jedino me prilikom aktivacije pitalo da li sam mjenjao hw. Licenca je vezana uz moj MS račun.

neda mi se
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ihush kaže...

.. laičkim riječnikom, ide i bez hendikepa :) MS je dobre volje, želi to..

dok ono ISKovo retal-oem pitanje MSsupportu (gospođi) .. treba ignorirati, provjereno, daju odgovore koji nemaju veze s primbrojevima, nikakve. (pa i suprotne od EULA, zakona i sl.).

 .. + dont ask MS link u textu. To je igra s EULAom (inače bzenačajnim komadom 'papira' koji je često kontradiktoran sam sa sobom ili izjavama MSovih predstavnika, + promjenjiv). Izgleda da svima daju nezovimo retail status, tj ako aktivacija nakon promjene MBO ne prođe automatski, poziv u MS ugl to riješi (mada se u svakoj EULAi navodi da ne daju support za OEM) :)

 

-MS ide na devicese, na drugi način prodaje-naplate, pa čak na free/usluga. Važno mu je samo da pri tome zarađuje dok par miliona poklonjenih licenci ne znači nešto kao materijalni gubitak, više reklama + baza usera kad se prebaci na budući model naplate. Tad više nema đabe, tj soft ta može biti free (i licenca je tad nevažna). Po roadmapu +2020 (teško prije 2022 zbog 'kašnjenja' u maloprodaji, ali već uhodavaju pakete-devicesa npr kroz telekom operatere).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

onda nemaš problema kad te buden prijavljiva

 Pomalo se veselim tome. :)

vocap, bičz?
10 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
mario.L_hr kaže...
Probaj. Sumnjam da će upaliti. Ako me sjećanje ne vara MS je nešto petljao po tipovima licence pa ti je ovaj retail isti kao OEM. Ako griješim već će me netko ispraviti.

 I kaj smo sad svi koji smo bili retail na 8 nakon upgrade-a na 10 retail koji zapravo nije retail već je OEM? čini mi se da mi je mozak prokuhao nakon čitanja ove zadnje dvije stranice 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ddarknessfairyy kaže...

 I kaj smo sad svi koji smo bili retail na 8 nakon upgrade-a na 10 retail koji zapravo nije retail već je OEM? čini mi se da mi je mozak prokuhao nakon čitanja ove zadnje dvije stranice 

Uvijek može nazvati Microsoft Hrvatska i milozvučnim glasićem pokušati objasniti svoj problem. Sretno ti bilo. Moji rayzgovori s MS podrškom su bili s Rumunjima i Poljacima na engleskom. Najbolji slučaj je bio kad sam razgovarao s čovjekom iz Srbije.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

- s 'pakistancem' (karikiram, recimo indijac..) pa odspelati mail (imena-prezimena.. kontakt) i kodove greške.. (problem kad su prije par god. ukinuli CRO, tad i način plaćanja preko računa pa zapelo s licencom i trebalo je ručno proknjižiti..), aplha-zulu signalizacijom, no radilo sve iz prve. Daleko lošiji ingliš je balkaniše, izgovor grka i sl. .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ihush kaže...

- s 'pakistancem' (karikiram, recimo indijac..) pa odspelati mail (imena-prezimena.. kontakt) i kodove greške.. (problem kad su prije par god. ukinuli CRO, tad i način plaćanja preko računa pa zapelo s licencom i trebalo je ručno proknjižiti..), aplha-zulu signalizacijom, no radilo sve iz prve. Daleko lošiji ingliš je balkaniše, izgovor grka i sl. .. :)

I tebe je pogodio sindrom outsourc-ane podrške za poslovne korisnike. Pa hebem ih šantave zar im poslovni korisnici nisu bitni. Mislim da je tu dobar komad materijala za ISK-ov osvrt.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
Arendelle kaže...

 

Informatičar starog kova kaže...

 

Gravediggers Crew
12 godina
offline
Informatičar starog kova
Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Sad bih nesto komentirao,ali idem citati objavu...
hačoman
7 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Imo sam neki komentar,ali citajuci objavu zaboravio sam
hačoman
12 godina
offline
Informatičar starog kova
Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice