Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadzor

poruka: 7
|
čitano: 3.949
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadzor

Ima li itko od elektroničara ideju kako kamere iz (inače) neupotrebljivih mobilnih telefona propisno izvaditi i upotrijebiti kameru za videonadzor ili tako nešto? što je potrebno učiniti i kako, da to proradi? hvala. googlanje ne pomaže. još se nitko prije toga nije sjetio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadz
Ajar kaže...

Ima li itko od elektroničara ideju kako kamere iz (inače) neupotrebljivih mobilnih telefona propisno izvaditi i upotrijebiti kameru za videonadzor ili tako nešto? što je potrebno učiniti i kako, da to proradi? hvala. googlanje ne pomaže. još se nitko prije toga nije sjetio. 

Pa zašto ne upotrijebiš mobitel kao videonadzor?

 

edit. Tek sad vidim "neupotrebljivih" 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 23:49 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadzor

pa da. imam brdo starih/neispravnih telefona ali s ispravnim kamerama. zanima me mogu li se iskoristiti kao kamere ali u neku drugačiju svrhu - videonadzor, ugradnja u gumb (), u autu za pregled iza i sastrane pri parkiranju i takve stvari. mogu li se uopće "bezbolno" odvojiti od telefona i dalje upotrebljavati? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 5:37 (Ajar).
16 godina
offline
Re: Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadz
Ajar kaže...

pa da. imam brdo starih/neispravnih telefona ali s ispravnim kamerama. zanima me mogu li se iskoristiti kao kamere ali u neku drugačiju svrhu - videonadzor, ugradnja u gumb (), u autu za pregled iza i sastrane pri parkiranju i takve stvari. mogu li se uopće "bezbolno" odvojiti od telefona i dalje upotrebljavati? 

 Mislim da ne... Ta "kamera" je samo leća i senzor... Da bi snimao treba ti procesor, nekakva memorija, nekakav prostor za pohranu, u biti treba ti sve ono što je neispravno na tom mobitelu. Da bi ju upogonio treba ti ta elektronika, tako da niš od toga, osim ako nisi nekakav elektronički lumen koji će to sve posložit od par starih mobitela i njihovih komponenti.

15 godina
offline
Re: Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadz
lllnuclearlll kaže...

 Mislim da ne... Ta "kamera" je samo leća i senzor... Da bi snimao treba ti procesor, nekakva memorija, nekakav prostor za pohranu, u biti treba ti sve ono što je neispravno na tom mobitelu. Da bi ju upogonio treba ti ta elektronika, tako da niš od toga, osim ako nisi nekakav elektronički lumen koji će to sve posložit od par starih mobitela i njihovih komponenti.

 a niš onda. hvala svejedno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadz
Zasto se nebi mogka skombinirat sa npr rpi?
16 godina
offline
Re: Iskorištavanje kamera iz mobitela za videonadz
someguy kaže...
Zasto se nebi mogka skombinirat sa npr rpi?

 Ako imaš kakav prijedlog slobodno iznesi. Ja ne znam spojit kameru iz telefona s R.π, možda postoji mogućnosti... Ali to je opet trošak za R.π i tko zna koliko još popratne elektronike. Kao što sam rekao, nekom tko ima elektroniku u malom prstu vjerujem da ovo nije problem izvesti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 15:22 (lllnuclearlll).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice