Istina o Grčkoj!

poruka: 51
|
čitano: 7.607
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

Da li su Grci zaista jedan lijeni narod, koji je zaslužan za sve što im se trenutno dešava? Uz saglasnost sa kreatorom članka, preveo sam ga na naš jezik (ja sam malo istočnije od vas, nemojte se ljutiti zbog pojedinih izraza {#}). Nadam se da će vam se svidjeti:

EDIT: Članak je preveliki, tako da ćete ga morati otvoriti ovako:

 

KLIK

 

Slobodno iznesite vaše komentare ako ih imate, hvala na pažnji! :)

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 19:21 (ulinsky).
12 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!
o.O gdje je tekst, link, ova slika neće...
14 godina
offline
Re: Istina o Grčkoj!

Daj i link na original, molim te...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

svaka cast, procito i sta reci, istina je a i to ce se ubrzo nama dogodit?

14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

Ti se kreces u nekim lingvistickim krugovima?

Secam se jedne teme, nesto je oko rumunskog bilo, neke lazne vesti na tv-u.

 

Ziv je Moskri, umro nije dok je gudre i murije..
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 19:34 (pirat01).
14 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

Link na original:

 

KLIK

 

Preporučujem da ovo pročitate prije svega zbog sebe, nećete pogriješiti.

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
12 godina
protjeran
offline
Istina o Grčkoj!

Odličan tekst.Grčka je jedna od zemalja koju cijenim zbog njihove povijesti te doprinosa čovječanstvu po pitanju umjetnosti i znanosti. 

Volio bih da se izvuku iz tog kaosa u koji ih je uvukla njihova vlastita vlada ,koja ne cijeni pravu ljepotu te zemlje te se uopće ne brine za građane.

Žalosna je činjenica da se slične stvari događaju i u mnogim drugim zemljama(Hrvatska-maloumni političari kroje budućnost te zemlje,BiH-država uništena politikom te diskriminacijom hrvatskog stanovništva ,te pretvaranje istih u manjinu naspram Srba te Bošnjaka,Libija-vjerujem da su mnogi od vas pratili tamošnje događaje ,pa znaju o čemu pričam ,a to su samo rijetki primjeri...) Osoba koja je napisala taj tekst pisala je sa srcem,te željom da pomogne svojoj zemlji,želj da uradi nešto ,makar samo preko posta. 

Mislim da je  ,pogotovo otkad se govori o ACTI,potrebna sloboda govora,te borba za viši cilj.Iz tih razloga,podupirem Grčku i sve zemlje te stanovnike tih zemalja koji se nalaze

u sličnoj situaciji . 

 

EDIT:Da se razumijemo,nemam ništa protiv Srba ni Bošnjaka,ili bilo kojeg naroda. Samo tvrdim da u zemljama poput BiH,sa ovakvim sustavom vlade ,sve članice (dakle,i Hrvati,i Srbi,iBošnjaci,moraju biti jednako zastupljeni,te imati jednaka prava,što se  ,nažalost, ne odvija kako bi trebalo.

Cogito ergo sum
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 20:27 (Roćka).
13 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

I sad pogledajte kako se Barroso i ekipa prave glupi.

Da dobio pljesak...

Nevjerovatno.

 

http://www.advance.hr/vijesti/barroso-grcku-cemo-reformirati-po-uzoru-na-merkelinu-njemacku/

Your Ego Is Writing Checks Your Body Can't Cash
12 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

švabe nisu uspjele oružjem pokoriti svijet već ga sad osvajaju na puno pametniji način - ekonomski.sve je to propaganda izrežirana do u detalje,nikad oni(švabe) nisu ni pali sve je to bilo za teatar.ovo sve nas čeka.

13 godina
protjeran
offline
Istina o Grčkoj!

sve procitao i zapanjen sam,nisam imao pojma o tome

hvala! :D

12 godina
protjeran
offline
Re: Istina o Grčkoj!
Gain kaže...

I sad pogledajte kako se Barroso i ekipa prave glupi.

Da dobio pljesak...

Nevjerovatno.

 

http://www.advance.hr/vijesti/barroso-grcku-cemo-reformirati-po-uzoru-na-merkelinu-njemacku/

Kaže da je cilj Europske Komisije pomoći zemljama članicama da reforimraju svoje sisteme .Ovim što su dosada radili neće doći do nikakvih reformi,dapače,prije bih rekao da 

će nazadovati.

Cogito ergo sum
14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

 koja hrpa dreka u onom zapisu. pun mi je kufer takvog načina razmišljanja i takve propagande, i pamfletaša i 'prevodioca'.. isti mentalni sklop

 

 pravoslavna posla {#} ne palite se ljudi

14 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

Izgleda da je internet meme jedini način da se dopre do ljudi.

Bravo care.

ZOTAC: It's Time to Play.
12 godina
protjeran
offline
Re: Istina o Grčkoj!
freddie kaže...

 koja hrpa dreka u onom zapisu. pun mi je kufer takvog načina razmišljanja i takve propagande, i pamfletaša i 'prevodioca'.. isti mentalni sklop

 

 pravoslavna posla {#} ne palite se ljudi

Što je po tebi pogrešno u onom tekstu? Čovjek je jasno izrazio svoje mišljenje o stanju u državi u kojoj živi i koju voli,bez nekih gluposti.

 

EDIT:Što se ovog dolje tiče,nema potrebe za takvim izjavama.Ipak i na ovom forumu ima ljudi pravoslavne vjere koji bi te mogli krivo shvatiti.Dobronamjeran savjet.

Cogito ergo sum
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 21:05 (Roćka).
14 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

Zaista nema potrebe da se svađamo. Ako neko ima konstruktivan prijedlog šta mu gore ne valja, neka ga slobodno iznese ovdje. Nema potrebe za ubacivanjem vjere u ovo, mene nećeš uopšte isprovocirati.

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
12 godina
protjeran
offline
Re: Istina o Grčkoj!
ulinsky kaže...

Zaista nema potrebe da se svađamo. Ako neko ima konstruktivan prijedlog šta mu gore ne valja, neka ga slobodno iznese ovdje. Nema potrebe za ubacivanjem vjere u ovo, mene nećeš uopšte isprovocirati.

Slažem se ,ali je forumaš napisao takav post da sam ga morao pitati.

Cogito ergo sum
14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

 kao prvo ne kanim se ZAPALIT. a to očigledno autor i prpevodilac žele. sljedeći je valjda korak paljenje nekakve ambasade, mcdonaldsa i lokalnog nike dućana.. a dalje zna se..

 

 za početak, neke stvari apsolutno STOJE i zapravo dobrih 70 % onoga je istina.. ali kad sam vidio komentar na onog murijaka odmah mi je bilo jasno da se radi o- PAMFLETU. nije lijepa slika i stvarno ružno izgleda ali postavljat stvari tako da je 'murijak poprskao heroja iz ww2', što valjda implicira da je murijak znao tko je stari i automatski vodi do zaključka prije same rasprave tko je tu zapravo pozitivac a tko negativac mi je... blah

 

 znaš kako ti ja gledam na stvari?

 

 znaš tko je kriv što su švabe iz daimlera podmitili naše političare da kupe one silne kamione i dr..?! mi, jer smo glupi i jer glasamo za kretene već 20 godina.. nikakvi švabo i nikakvi francuzi. budi siguran da takve fore koje prodaju nama, grcima i kojekakvim korumpiranim paradržavicama bez prava i pravde NE mogu prodavati u švedskoj ili americi. ili mogu ali ne u tolikoj mjeri da im s*ebu kompletan sustav. grci su prezaduženi otkako ja znam za sebe i zaboli ih za to, netko se nije zaptao tko će vraćati kredite za fensi zgradurine i metro dok im sad nisu zavrnuli pipu..

 

 radije se razmisli kad si zadnji put kupio grčki proizvod, i što to oni zapravo proizvode da zaslužuju zapadnoeuropski standard..?! koliko vidim, imaju 2,3 x više stanovnika od nas a izvezli su u 2011 kad su imali ogroman rast izvoza samo 2 x više od s**bane hrvatske

14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

Odkud da glupi policajac zna svakog tko je bio u WW2?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
12 godina
protjeran
offline
Re: Istina o Grčkoj!
freddie kaže...

 

 

 

 

 

 znaš tko je kriv što su švabe iz daimlera podmitili naše političare da kupe one silne kamione i dr..?! mi, jer smo glupi i jer glasamo za kretene već 20 godina.. nikakvi švabo i nikakvi francuzi. budi siguran da takve fore koje prodaju nama, grcima i kojekakvim korumpiranim paradržavicama bez prava i pravde NE mogu prodavati u švedskoj ili americi. ili mogu ali ne u tolikoj mjeri da im s*ebu kompletan sustav. grci su prezaduženi otkako ja znam za sebe i zaboli ih za to, netko se nije zaptao tko će vraćati kredite za fensi zgradurine i metro dok im sad nisu zavrnuli pipu..

 

 radije se razmisli kad si zadnji put kupio grčki proizvod, i što to oni zapravo proizvode da zaslužuju zapadnoeuropski standard..?! koliko vidim, imaju 2,3 x više stanovnika od nas a izvezli su u 2011 kad su imali ogroman rast izvoza samo 2 x više od s**bane hrvatske

Boldano-Pa naravno da ne mogu ,kad  njihova vlada određuje način poslovanja s drugim državama.Vlada kroji budućnost "svoje" države,dakle ne možeš kriviti cjelokupnu Grčku za 

poslovne greške.Doduše,postoje i iznimke poput skandinavskih zemalja koje definitivno ne prave tolike greške po tom pitanju,niti su im potrebne reforme. Što se dugova tiče,ne znam. Nisam upoznat sa situacijomUostalom,ne znam odakle mi ovoliko inspiracije za sudjelovanje u ovoj temi ,pošto ne volim politiku.Zbog toga sam vjerojatno krivo napisao neke stvari,ali možete mi oprostiti.

 

Žuto-kakve veze ima broj stanovnika sa izvozzom proizvoda? Tko zna,možda bi više ulagali u svoju zemlju.Možda im izvoz nije toliko bitan. Ne znam. 

BTW.koliko ja znam,Grčka je poznata po izvrsnoj maslini,uljima,voču..Sasvim dovoljno proizvoda za izvoz.Doduše,to ne daje odgovor na tvoje pitanje...Za Hrvatsku nisam siguran.Uputi me. 

Cogito ergo sum
13 godina
offline
Istina o Grčkoj!

Ne vjerujem ni jednoj ni drugoj strani.

 

Kako bi rekao TBF: " za sve su krivi masono, židovi, i bin laden..."

 

{#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Istina o Grčkoj!
cuspajz kaže...

Odkud da glupi policajac zna svakog tko je bio u WW2?

Starac je ipak poznat.

Cogito ergo sum
14 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

Točno to, ovaj tekst apsolutno ništa ne znači, možeš umjesto Greece postaviti Croatia i prikazati je u ''dobrom'' svijetlu sa svim tim plavim zastavicama, kulturom, itd. A isto tako možeš i prikazati nasilje na stadionima, te prikazati kakve bonuse dobivaju i mirovine[1600€, u uspredbi za njemačkom 791€]. Rekaoh bi da Hrvatska u dalekom boljem stanju nego Grčka, jest da nemamo sve te fenci zgrade i da su nam fasade obojane na svakoj drugoj zgradi, ali barem se nismo navikli na živjeti na visokoj nozi. Istina da postoje još oni koji duboko sišu iz proračuna, ali eto, nadam se da će se i to promijeniti te da će sve doći na svoje, u suprotnome, ne gine nam Grčka.

 

Ma uoustalom, neda mi se nabrajat. Sam ovaj thread je dokaz lijenosti i bez volje da ljudi sami potraže za podacima... Nego rađe puknu link na nešto što im liči više fora, nemareći o težini same rasprave.

14 godina
offline
Re: Istina o Grčkoj!
Roćka kaže...

 

   radije se razmisli kad si zadnji put kupio grčki proizvod, i što to oni zapravo proizvode da zaslužuju zapadnoeuropski standard..?! koliko vidim, imaju 2,3 x više stanovnika od nas a izvezli su u 2011 kad su imali ogroman rast izvoza samo 2 x više od s**bane hrvatske

Boldano-Pa naravno da ne mogu ,kad  njihova vlada određuje način poslovanja s drugim državama.Vlada kroji budućnost "svoje" države,dakle ne možeš kriviti cjelokupnu Grčku za 

poslovne greške.Doduše,postoje i iznimke poput skandinavskih zemalja koje definitivno ne prave tolike greške po tom pitanju,niti su im potrebne reforme. Što se dugova tiče,ne znam. Nisam upoznat sa situacijomUostalom,ne znam odakle mi ovoliko inspiracije za sudjelovanje u ovoj temi ,pošto ne volim politiku.Zbog toga sam vjerojatno krivo napisao neke stvari,ali možete mi oprostiti.

 

Žuto-kakve veze ima broj stanovnika sa izvozzom proizvoda? Tko zna,možda bi više ulagali u svoju zemlju.Možda im izvoz nije toliko bitan. Ne znam. 

BTW.koliko ja znam,Grčka je poznata po izvrsnoj maslini,uljima,voču..Sasvim dovoljno proizvoda za izvoz.Doduše,to ne daje odgovor na tvoje pitanje...Za Hrvatsku nisam siguran.Uputi me. 

 kao prvo, kad mi netko veli da je u jednoj DEMOKRACIJI kriva 'vlada' za nešto a ne narod dođe mi da povratim. 'vlada je popila pare'. 'vlada je stavila u džep'. pa bokte ti si na izborima odabrao vladu, ti si glasao za njih svo vrijeme dok si gledao kako se ni privreda ni izvoz ne razvijaju, a tebi plaća raste..?! mislim, svatko sa osnovnoškolskim znanjem matematike bi zaključio da tu nešto smrdi, ako ga zanima, naravno. ti si opet glasao za njih i kada si pročitao da ti je grčka najzaduženija država na svijetu. poslije izbora si opet glasao za njih premda si čuo da njemačke podmornice idu nahero ili da francuski tenkovi ne valjaju a da je netko tvoj strpao pare u džep.. bolio te piMek jer si imao dobru plaću i živio lijepo. na novim izborima s opet glasao za istu garnituru..

 -a čiju si lovu trošio na svoj ne zarađeni luksuz i lažni standard, sa čijim si novcima kupio nov auto i novi stan..? sa lovom njemačkih poreznih obveznika.. a oni imaju love jer kao prvo RADE, a kao drugo- istjeraju političara sa 'govnjivom motkom' kako to pravoslavci vele, zbog i najmanjeg slučaja korupcije.. zakoni im štimaju, sudstvo im štima, privreda im štima i zato imaju love. i zato su danas u situaciji da rade manje radnih sati od glupih grka i glupih hrvata a da zarađuju više (to ti je odgovor na još jednu nebulozu sa onog pamfleta, vezano za radne sate..) 

 

 e sad kad su 'švabo' i francuz zavrnuli pipu sad bi grci palili.. jer i dalje bi trošili više nego što proizvedu. zamisli da tvoji doma zadnjih 20 god recimo zarađuju 10 000 kuna a troše 13 000 svaki mjesec i sad kad im banka neda više lovu počnu radit sranja i okrivljavat banku za svoje probleme..?! kažu: pa mi smo se zadužili toliko puno da to više ne možemo vratit. kupili smo si kuću, vikendicu, auto, motor, kompjuter i sada više nemamo posla ni love otkud vraćati.. a banka vam veli- nas se ne uopće tiče gdje ste vi trošili lovu..?   

 tako i sad banka grcima veli- eno dok ste se luksuzirali sa našom lovom u međuvremenu pametni koreanci sa našim kredima napravili tri tvornice automobila i dvadesetak tvornica televizora i mobitela, i puni su love- sa njima nemamo nikakvih problema..?

14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

 a ako ti nije jasna korelacija između broja stanovnika i izvoza, objasnit ću ti na primjeru njemačke. zapravo, pojednostavit ću jer nije toliko jednostavno ali suština je tu..

 

 njemačka koja ima cca 80 milja stanovnika je jako dugo bila (a možda je i sad, ne da mi se tražit..) najveći izvoznik na svijetu. a amerika ima mislim cca 300 milja ljudi i manje izvezu od njih. razvikana kina ima mliljardu stanovnika pa ne izvezu roba i usluga kao jedna za njih minijaturna njemačka.. što ti to govori? da im je industrija užasno jaka, da je velika zaposlenost i da jako puno zarade izvozom svojih mercedesa, bmw- a i koječega.. i zbog toga im i privatnici zarađuju dosta love, njihovi radnici dosta zarađuju, plaćaju se veliki porezi, država ima dosta love tako da i državna administracija dobro zarađuje (gledano na ostatak svijeta) itditd.. eto otkud im veliki standard

 

 i za kraj jedan podatak na koji sam nedavno naletio na kapital networku, bila je emisija o grčkoj krizi.. vozač lokomotive u njemačkoj željeznici zarađuje 15 % manje od vozača lokomotive u grčkoj..!

 

 zato ljudi velim, ne žestiti se. grci su si 90 % sami krivi za silne dugove i vjerujem da su sada gadno na**bali.. ima istine u onome gore ali ima i laži tako da bolje razmislite hladnom glavom i učite na njihovim greškama.. a paljenje svojih vlastitih gradova, a niti banaka nikako nije riješenje. mercedes, bmw, hyndai, honda, samsung, htc,.. sve te tvornice su se napravile kreditima istih tih banaka koje su dale kredite grcima..

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 22:45 (freddie).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Istina o Grčkoj!
freddie kaže...

  a ako ti nije jasna korelacija između broja stanovnika i izvoza, objasnit ću ti na primjeru njemačke. zapravo, pojednostavit ću jer nije toliko jednostavno ali suština je tu..

 

  njemačka koja ima cca 80 milja stanovnika je jako dugo bila (a možda je i sad, ne da mi se tražit..) najveći izvoznik na svijetu. a amerika ima mislim cca 300 milja ljudi i manje izvezu od njih. razvikana kina ima mliljardu stanovnika pa ne izvezu roba i usluga kao jedna za njih minijaturna njemačka.. što ti to govori? da im je industrija užasno jaka, da je velika zaposlenost i da jako puno zarade izvozom svojih mercedesa, bmw- a i koječega.. i zbog toga im i privatnici zarađuju dosta love, njihovi radnici dosta zarađuju, plaćaju se veliki porezi, država ima dosta love tako da i državna administracija dobro zarađuje (gledano na ostatak svijeta) itditd.. eto otkud im veliki standard

 

  i za kraj jedan podatak na koji sam nedavno naletio na kapital networku, bila je emisija o grčkoj krizi.. vozač lokomotive u njemačkoj željeznici zarađuje 15 % manje od vozača lokomotive u grčkoj..!

 

  zato ljudi velim, ne žestiti se. grci su si 90 % sami krivi za silne dugove i vjerujem da su sada gadno na**bali.. ima istine u onome gore ali ima i laži tako da bolje razmislite hladnom glavom i učite na njihovim greškama.. a paljenje svojih vlastitih gradova nikako nije riješenje

  Ma i to šta pričaš, imaju vlastita brodogradilišta, a kupuju tankere iz Koreje, samo jedan u nizu primjera.

14 godina
offline
Istina o Grčkoj!

 nije to ništa. mi kupujemo tankere iz- grčke {#}

 

 ps: ona dva tankera što su prošlog ljeta imali havariju zbog kvara na upravljačkom sustavu su porijeklom smeće iz grčke. a naša brodogradilišta trunu ili su pak prezadužena do krvi. čisto da znate.

 

 al ipak smo trunku bolji, mi smo barem strpali sanadera u zatvor, blesavi grci pale strane banke..{#}

 

 

 

 

  dolje su vam usporedbe hrvatska : grčka. usporedite izvoz, uvoz i javni dug jedne i druge zemlje. 4,5 naspram 10,5 miliona ljudi

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 23:01 (freddie).
13 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Istina o Grčkoj!

  i to stvarno vjerujes ovoj propagadni?da sigurno ce propast,dok velika većina svijeta a cijela europa tone oni rastu,mos mislit.

 

jednostavno rade ono sto im nije poslo za rukom sa oružujem,već im polazi sad sa kreditima a to je da cijelu europu porobljavaju

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Istina o Grčkoj!

Stavio sam taj link jer je to pitanje (Njemačke) legitimno i smisleno.

Koliko dugo može netko stajati na nogama ako svi oko njega padaju?

Ne proričem ništa niti branim neku stranu.

 

Propaganda?

Mislim da smo svi dovedenu u situaciju da teško ili nikako razlikujemo istinu od laži.

(u tom smislu budi sretan što nisam stavio link na jutarnji.hr   {#}  )

Your Ego Is Writing Checks Your Body Can't Cash
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 9:36 (Gain).
16 godina
offline
Istina o Grčkoj!

Ne postoji uzalud poslovica "Duzan k'o Grcka"!

***** Maxxy *****
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice