Jack Thompson

poruka: 23
|
čitano: 3.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

Dugo sam razmišljao u koji podforum da stavim ovu temu, pošto (još) nemamo podforum "video igre-politika-laži-novac"...

 

Za sve one koji neznaju: Jack Thompson je "odvjetnik" s Floride, koji je posvetio svoj život uništenju video igara. Argumenti za ovo su mu uglavnom: nasilje u igrama = nasilje u stvarnom životu. Tako je ubojstvo 32 studenta na Virginia Technu, ili nedavno ubojstvo 6 studenata u Illinoisu, savršena prilika za gospodina Thompsona da iskaže svoj stav, odnosno sije strah po Americi o poludjelim gamerima i, onako usput, promovira svoje knjige i svoju političku ličnost...

 

Evo jednog citata iz ovog teksta:

“We have a nation of Manchurian Candidate video gamers out there who are ready, willing, and able to massacre, and some of them will.”

 

Što se mene tiče, sigurno je netko negdje pokupio ideju za ubojstvo iz neke video igre, ali zar se nije i isto (sigurno više puta) dogodilo zbog televizije, knjiga, predstava i ostalih oblika zabave? Jednostavno nije u redu prikazivati video igre kao "simulatore ubojstva".Ja igram videoigre od pamtivjeka, pa me ne vidite kako ubijam švabe (kao u MoH), ili kornjače i gljive (kao u Super Mariu)....

 

Ne želim promovirati bilo koju vrstu mržnje na ovom forumu, ali eto, jednostavno ne podnosim gosp. Thompsona, koji je po meni smiješna izlika za odvjetnika, koji na jedan vrlo nizak i bijedan način želi izvući novac i slavu...

 

 

Što Vi mislite o ovome čovjeku? S kojim se aspektima njegovog stava slažete, a s kojima ne?

 


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson

Čovjek je samo poduzetni Amer koji je dosta glup, ali jos uvijek pametniji od dobrog dijela Amera koji ga slusaju.

Ovo mu nije prvi puta da to izvodi - prije igara, pocetkom devedesetih (ako se ne varam), divljao je zbog muzike koja je trebala srusiti moderni svijet kakav znamo - mislim da je, medju ostalima, tuzio Ice-T-a, no ako nista drugo tip je imao stvar koja se zvala Cop Killers :), pa bi to jos koliko toliko mogao prozvakati (no kad smo kod toga, super je sto Ice-T danas glumi u TV serijalima gdje je redovito murjak :-p ).


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

Ako se to može nazvati glumom.
Tu ironiju sam i ja primijetio, nekako je licemjeran, cop killer turned cop...

 

Face... girls have a face ? Where is that located ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 13:49 (Enkidu).
16 godina
offline
Jack Thompson

Haha cop killer koja su to vremena bila  Osmijeh Račiću respect kaj se sjećaš toga!

 

A kaj se tiče gorespomenutog odvjetnika, da ne postoji trebalo bi ga izmisliti, nije da radi neku konkretnu štetu gaming industriji, a nasmije čovjeka Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

lik je zakon... samo čekam šta će slijedeće povezati sa gamerima.... možda smo krivi za globalno zatopljenje.... :-))

nego možda je on prerezao one podvodne kablove da se ne bi mogli igrati sa dalekim susjedima...

 


Save the Cheerleader, save the world.
16 godina
offline
Jack Thompson

Pa pogledajte naše medije; počevši od nazivanja video igara "igricama", preko svakodnevnog optuživanja igara za sve moguće svjetske probleme, do otvaranja klinika za odvikavanje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson
Originalni_manic kaže...

Haha cop killer koja su to vremena bila  Osmijeh Račiću respect kaj se sjećaš toga!

Sjećanje ? Pa ja još to slušam ! :)

Face... girls have a face ? Where is that located ?
16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

Jack Thompson? :-D :-D :-D

 

Poslusajte ovo vrlo pozorno...

 

Na samom kraju... kada nakon svega kaze "...and you are the only one who thinks there isn't a CORRELATION!", bio sam ROTFL.

 

Pogledajte samo u lice Paula Levinsona... Thompsonov fanatizam je neosvojiva tvrdjava predrasuda. Jos kada se tome doda profiterstvo od tragedija, apsolutno neshvacanje teme o kojoj se raspravlja, podjela svijeta na crno-bijelo, te mikroskopska mrvica iskrene brige za mladez, dobije se covjek kojeg u Americi nazivaju "school shooting expert".

 

That, my friends... is TRULY funny. Or scary... didn't make up my mind yet. :-D

16 godina
offline
Jack Thompson

Jack Thompson ha?

Trebate pročitati interview jednog o čelnika McDonaldsa da igre štete mladeži i sl. i to slušaj ovo: "Igre su krive za gojaznost djece"

 

Glupost je neuništiva!

 


--
HaHa na sve
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson
HaHa kaže...

Jack Thompson ha?

Trebate pročitati interview jednog o čelnika McDonaldsa da igre štete mladeži i sl. i to slušaj ovo: "Igre su krive za gojaznost djece"

 

Glupost je neuništiva!

 


 To je bio predsjednik McDonald'sa za Veliku Britaniju. I to su izuvki iz cijelog intervjua - zapravo je covjek rekao da je danasnji zivotni stil kriv za gojaznost jer djeca sakupljene kalorije ne trose u igri izvan kuce nego ostaju unutra, a jedan razlog toga su i igre. Dakako, zaboravio je napomenuti da McDonald'sov dorucak (podatke mozete naci na njihovom sluzbenom webu) ima kalorija kao atomska bomba i da nema tog djeteta koje bi to moglo potrositi, ali to je vec druga prica :)

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
Jack Thompson

Baš sam jučer naletio na tu stranicu (CAD, jelda? :), na njoj je i ovaj zanimljiv link o Thompsonu - samo potvrda onog što, nadam se, većina misli o njemu. Nevjerojatno ljigav tip čovjeka, bahat, pohlepan...

Ne pratim baš takve podatke pa ću možda bubnuti glupost, ali koliko se pokolja na sveučilištima ili školama dogodilo u Americi, a koliko u ostatku svijeta? Zar samo Ameri igraju nasilne igre?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 1:21 (fitch).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson

Vis-à-vis Mc'Donaldsa, ma dobro, kalorija ima i sendvič kojeg mi sami napravimo i stavimo u pekač ili mikrovalnu i ima istine u tome da danas djeca žive nezdravijim životom. Ja se sjetim kako sam se u djetinjstvu igrao pred kućom po cijeli dan, bio na zraku (ma koliko netko tvrdio suprotno, to je bitno).. a danas djeca sunca ne vide osim kada idu u školu i natrag. Možda sve to utječe i na psihu. :)

 

Ali Thompson je idiot svoje vrste. On kao da postoji da diže tlak gejmerima. Njegove tužbe i optužbe više ionako nitko normalan ne shvaća ozbiljno, ali nažalost, uvijek prevladava ona gluplja gomila koja u nekom eventualnom glasovanju može odnijeti prevagu nad normalnima.

To se i dešava. Pogledajmo svakodnevne zabrane igara po Njemačkoj, Engleskoj... Ima logike u rejtingu i postavljanju granica, jer dati sedmogodišnjaku da kolje ljude i piša po njima (Postal) definitivno nije zdravo; jer djeca se još uvijek razvijaju i bespotrebno nasilje može samo štetiti. Mišljenja sam i da je Postal za bilo koga beskorisna igra, ali o tom potom.

Nasilne igre su potpuno bezazlene za izgrađene i stabilne osobe. Osobe sposobne razlučiti igru od stvarnosti i dobro od zla. Ja sam u svom životu i igrama ubio stotine tisuća ljudi, pa čak i prijatelja (dapače! :D) na sve moguće načine; mecima, projektilima,  vatrom, nožeivma, mačevima, golim rukama, munjama... ali još uvijek nisam nikoga ubio u stvarnom svijetu (iako ponekad to poželim kada se nađem u institucijama javne uprave i sl.).

 

Ove stvari su svim normalnim ljudima, manje-više, jasne.

 

Međutim, ono što zabrinjava je glupost većeg dijela stanovništva. Glupost cenzora i onih koji pojma nemaju o igrama (čak i ne moraju biti glupi) o kojima saznaju samo preko Thompsona. Ne smije se podcijeniti moć njegove gluposti, pogotovo nad američkom nacijom koja je (pun intented) podložna neobičnim, kontradiktornim i ponekad suludim situacijama.

Thompson je kao i većina, zaboravio napomenuti da su ubojice iz Columbinea bili štovatelji nacističkog djela i da su im sobe bile ukrašene crvenim zastavama. Pitanje je zašto je takva jedna bitna informacija uopće promakla većini medija?! - Ni to ne smijemo uzeti previše kruto, jer postoje ljudi koji se dive Hitleru, Romellu itd. kao sposobnim vojnicima, ali nacizam kao takav u svojoj srži, za razliku od igara, sadrži mržnju.

Još jedna bitna stvar, koja je ujedno i poanta cijele priče o suludosti amera, je i to da Thompson ne vidi i ne kritizira činjenicu da više stvarnog nasilja i ubijanja djeca svakodnevno gledaju na vijestima i u filmovima.

Kontradiktornost koja postoji i u samoj naciji trebala bi biti problem obrađen za sebe: američka djeca od 18 godina vrlo rado vrbuju se u marince i dopušteno im je ići po cijelom svijetu ubijati stvarne ljude (nebitna je sada moguća opravdanost američke politike), ubijati ih zapravo, pravim oružjem, a istovremeno prije 21. godine ne smiju kupiti alkohol u dućanu...

America's army igra je koju promovira sama američka vlada, ali kojoj Thompson nikada nije prigovorio, iako je to igra (ma koliko zabavna bila) koja za cilj ima popularizaciju ubijanja, tj. prijavu u vojsku.

 

Hrpe stvari tu ne štima. Jednostavnim riječima, Thompson je samo jedna budala; beskrupulozna budala i marketinški genij istovremeno.

On i predobro zarađuje na tragedijama i koristi svaku priliku da sam sebe promovira vješto koristeći se ljudskim osjećajima i samom popularnošću industrije zabave koja danas u galopu prestiže filmsku industriju.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

igrice ne ubijaju ljude...

oružja ubijaju ljude

16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

whaha.. koji kreten :D

Citao sam X stvari o tome, i gledao X naucnih filmova o tome - te nigdje nema dokaza da igre poticu nasilje. To je jednostavno pogreska u razmisljanju - kriwa logika, ak kazemo: "Posto sve ubice igraju igre, one poticu nasilje i treba ih zabraniti", to je jednostavno apsurdno. Cujte, mislim da treba zabraniti i fast food, jer sve ubice ga jedu.. buuhuu :P ili ne ne, treba mobitele zabraniti, ubice ih imaju, sigurno poticu nasilje :P lol.... mislim ista je stvar samo malo tematski kao odredjena...

 

Mislim, smijesno je... dakako da nasilne igre i filmovi poticu nasilje medju 6godisnjim balavcima koji nis drugo ne znaju osim posmatrati i druge i tak reagirati, ali sad sto je prewise :D

 

EDIT:

Smijeh

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 14:44 (Adisuki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson
albundi kaže...

igrice ne ubijaju ljude...

oružja ubijaju ljude

 Charlton Heston kaže:

"Oružja ne ubijaju ljude...
majmuni sa oružjima ubijaju ljude."
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson

Sve što je Naxeem napiso je istina!!! Inače naišao sam na zanimljivu kolumnu o istoj temi (neznam dali se smije reklamirati druga stranica, moderatori slobodno maknite poruku ako sada kršim pravila) http://www.vip.hr/sp/show?idc=25000975&idnews=5211

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

U novom GTA postoji lik kojeg treba zaklat u misiji a odvjetnik je i neodoljivo podsjeća na Thompsona...

16 godina
neaktivan
offline
Jack Thompson

To su bili već spominjali na BUG-ovom siteu čini mi se...


Face... girls have a face ? Where is that located ?
16 godina
offline
RE: Jack Thompson
Zabushant kaže...
albundi kaže...

igrice ne ubijaju ljude...

oružja ubijaju ljude

 Charlton Heston kaže:

"Oružja ne ubijaju ljude...
majmuni sa oružjima ubijaju ljude."
 A Albert Einstein kaže: ''Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost, a nisam siguran za ovo prvo.''

Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
16 godina
offline
RE: Jack Thompson
zz22 kaže...
Zabushant kaže...
albundi kaže...

igrice ne ubijaju ljude...

oružja ubijaju ljude

 Charlton Heston kaže:

"Oružja ne ubijaju ljude...
majmuni sa oružjima ubijaju ljude."
 A Albert Einstein kaže: ''Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost, a nisam siguran za ovo prvo.''

 To je neka nova. Nikad je nisam čuo.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jack Thompson
zz22 kaže...
 A Albert Einstein kaže: ''Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost, a nisam siguran za ovo prvo.''

 Lol ovo je za past sa stolca...

Do you not understand? To lose is to die! You may win a thousand fights, but you can only lose one.
16 godina
neaktivan
offline
16 godina
protjeran
offline
Jack Thompson

Tip je prava budala,

Netreba se on muciti s unistavanjem igri i igrace industrije kad ima mocni EA games koji ce to napraviti za njega...


Zlo i Naopako
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice