Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

poruka: 72
|
čitano: 17.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

ajde informatičari priznajte da vas boli sve živo od stalnog sjedenja..nisam valjda jedini :)  leđa me razaraju, kao trebam radit neke vježbe al mi se nikad neda, kad stisne onda radim 2 dana pa onda opet niš:) vozim bicikl i trčim recimo 2x mjesečno al brijem da mi je to malo :) Uglavnom kaos a tek imam 21g Neodlučan Kako vi rješavate te probleme?

16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

mene nis,ali mog starog boli rame...

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Mene znaju bolit leđa i desno rame kad mi se zalomi da sam po cijeli dan za kompom nekoliko dana. Kad uhvatim pauzu onda prođe bol.

Sad planiram kupnju kvalitetne stolice koja bi mi trebala ublažiti posljedice dugog sjedenja pred kompom.

 

 

E da,  vježbe si prilagođavaj dijelovima tijela sa kojima imaš problema. Uz trčanje radi sklekove, trbušnjake. Kupi si utege. jačaj ruke i ramena. Ne moraš se prebuldavat kao Arnold Šarafciger al radi tek toliko da ti rad za kompom bude ugodniji.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

leđa me bole od opeklina, vrat od sjedenja, križa od sjedenja, glava od zatvorenog prostora, oči od buljenja, trbuh jer sam gladan, jetra zbog alkohola, sinusi zbog matematike, i uz sve to me boli ona stvar jer se moram na fakultet upisati...

16 godina
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?
M4r10 kaže...

leđa me bole od opeklina, vrat od sjedenja, križa od sjedenja, glava od zatvorenog prostora, oči od buljenja, trbuh jer sam gladan, jetra zbog alkohola, sinusi zbog matematike, i uz sve to me boli ona stvar jer se moram na fakultet upisati...

Super odgovorCool
Meni sve isto samo bez matematike i fakultetaCool
Mene ona stvar boli za sve.
Kako smo spremni za EUNamigiva
Kad ti ju šutnem s 35m, nećeš je ni vidjeti!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

stolicu sam platio 1000kuna.

 

Fizicki sam jako aktivan. S vremena na vrijeme zalomi se da radim po nekoliko dana uzastopno na racunalu, ledza rjetko kada osjetim iako sam u pubertetu imao padove s bicikle i poprilicno zeznuti prometnu s motorom.

 

Dakle, dobra stolica i fizicka aktivnost i sve bi trebalo biti ok.

 

Osim ako nemas urodzenih problema s kraljeznicom, tada pravac doktor.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

trčim i vježbam svaki dan ali opet kad zalomim po cjeli dan bole užas. onda malo laptop u krilo i "odmaranje"

16 godina
moderator
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?
Merlo kaže...

ajde informatičari priznajte da vas boli sve živo od stalnog sjedenja..nisam valjda jedini :)  leđa me razaraju, kao trebam radit neke vježbe al mi se nikad neda, kad stisne onda radim 2 dana pa onda opet niš:) vozim bicikl i trčim recimo 2x mjesečno al brijem da mi je to malo :) Uglavnom kaos a tek imam 21g Neodlučan Kako vi rješavate te probleme?

 Većina nas u redakciji imamo slične simptome, a i "malo" smo stariji. Rješenje smo pronašli u bavljenu sportom - igramo stolni nogomet! Smijeh

Sad imamo novi problem - bole nas zglobovi i imamo upalu mišića podlaktice, a neke (visoke) zna prerezati i u "križima"!Mršti se
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 12:38 (Miro).
16 godina
protjeran
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Meni se zalomilo prije pola godine, pa se nisam mogao ni okrenu. Malo kod fizioterapeuta, kiroprakticara, masaze, ostiopat, i neznam jos tko i sto, pa sam nakon sto me kostalo zdravlja i novaca naucio  lekciju. Sad 3 puta tjedno po sat vremena na trcanje 7-8 km, jedanput-dvaput tjedno na plivanje po sat vremena, a na poslu sam presao s ugodne kozne fotelje na fitball pa se sad balansiram po cijele dane.

Na pocetku nije bilo lako pogotovo kad imas samo 185cm i teskih 97kg, al svakim danom sve lakse. Cak sam izgubio 8kg, a jedem isto kao i prije. Sad sudjelujem zajedno s kolegama i na Global Corporate Challenge 2008, cilj 10 000 koraka svaki dan...

 

Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?
Merlo kaže...

ajde informatičari priznajte da vas boli sve živo od stalnog sjedenja..nisam valjda jedini :)  leđa me razaraju, kao trebam radit neke vježbe al mi se nikad neda, kad stisne onda radim 2 dana pa onda opet niš:) vozim bicikl i trčim recimo 2x mjesečno al brijem da mi je to malo :) Uglavnom kaos a tek imam 21g Neodlučan Kako vi rješavate te probleme?

 Samo 2x mjesečno? To ko da ni ne radiš... Svaki tjedan minimalno 3x (po mogučnosti više), večernje trčanje po par kilometara... Em lakše zaspiš, a i lakše sjediš za kompom. Vjerovatno ne sjediš kako treba. Prvo pravilo je da laktovi ruku moraju biti u ravnini tijela, nesmije ti glava biti ispred ili predrastično iza laktova. Ako ti je glava ispred, vjerovatno imaš problema i sa vidom.
Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 13:07 (PICART).
15 godina
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Radim na poslu iskljulivo na PC-u, doma u fušu na PC-u, zabavljam se na PC-u.

Ne bavim se nikakvim sportom. Čak niti rekreativno.

Imao sam prije velikih problema. Vrat, leđa, ramena, desna ruka...

Nakon dosta godina nabavio sam na poslu i doma (relativno) skupe stolice (više liče na direktorske fotelje).

Na poslu je kožna, doma tekstilna. Obe se njišu naprijed-natrag u malom kutu.

Od tada nemam apsolutno nikakvih problema, čak niti nakon 12 sati sjedenja.

Naslonjači za ruke moraju postojati i trebaju biti gotovo u visini stola da bi ruka ispod lakta bila u vodoravnom položaju.

Uz dobru sjedalicu obavezan je i dovoljno veliki monitor da bi se izbjeglo naginjanje naprijed.

I naravno, barem prošetati nekoliko minuta svakih par sati.

 

16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

3 x tjedno Fizioterapeutu privatnom po terminu kad ti odgovara (dogovoriš se) i ko novi si nakon masaze :)

Jest da te masaze i dosta bole pogotovo prvih par dok se ne navikneš i onda nakon prvih recimo 5 masaza nisi siguran dali te više bolilo prije ili poslije masaze ali brzo se navikneš i navuceš na to ;)

Poslije se osijecaš koda di spavao zimski san :)

Uzima manje slobodnog vremena od raznih sportskih aktivnosti + ne iscrpljuje toliko.

May The Force be With You DuDe!
16 godina
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Ja sam odlazio na terapije i prije nego sam počeo raditi na kompu, tako da sam već bio upoznat sa problemom. A i komp nije puno pomogao Namigiva

 

Slažem se da je dobra ergonomska oprema važna. Na žalost, arhitekti valjda misle da ljudi još uvijek pišu ručno dopise pa griješe na više načina. Nama su uredi nedavno obnovljeni, nakon čega sam uvidio dva problema:

 

Rasvjeta: konkretno moja, a i većina kancelarija je na južnoj strani, a zavjese koje smo dobili ne mogu dovoljno ublažiti svjetlost pa sam morao naprezati oči da bih išta uspio pročitati nakon čega bi me oči pekle. Situacija se promijenila kad sam dobio LCD monitor jer su odsjaji manji. Ali je uređivati fotke usred dana još uvijek problem. Otkad imam LCD i oči me manje peku.

 

Namještaj: stolica je solidna, dobar naslon, ručke koje se mogu podizati i spuštati po potrebi... Problem je stol koji je previsok, tako da su i ručke na stolici nepotrebne. Nakon osam sati ganjanja miša po stolu osjećam bolove u desnom ramenu. Zbog toga mi se nekad desi da se probudim s nesnosnim bolovima u kralježnici u predjelu ispod vrata (uklješten živac?), pa taj dan moram uzeti bolovanje.

16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

fala na savjetima :) evo sad sam bio trčat 5km, nadam se da će mi to prijeći u naviku ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 22:46 (Merlo).
16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

aktivno se bavim košarkom.znam zalomit po 5-6 sati bez prekida,i nikad me nije ništa zabolilo,..Namigiva

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si u onih 8% koji slušaju pravu glazbu, kopiraj ovo u potpis.
16 godina
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

...mene znaju boliti ramena, malo jedno pa drugo, ali ne konstantno, ajde, nažalost znam i leđa osjetiti ali ne često. Inače se i rekreiram pa mislim da je sve OK. I nastojim paziti nadržanje, pogotovo kad radim u Word-u.

hcsc
16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

evo od 1.7. do sad više manje konstantno trčim i vozim bicikl...znači 2-3 x tjedno ili trčim ili vozim..trčim i do 8 km...imam malih problema s koljenom pa ovisi o podlozi koliko ću izdržat...a bicikl uglavnom vozim off road i po malo prometnim cesticama...uglavnom idem sam jer tako mogu imat svoj tempo...i dok je lijepe prirode je okejSmijeh leđa me i dalje bole...al manje nego prije. i dalje ne radim baš vježbe za leđa pa će bit da je to razlog.
bitno da sam krenuo lagano..osjećam da ide na bolje..rekreacija ubija stres..dokazanoNamigiva Preporučam svima koji niš ne rade nek se malo pokrenu.. i zahvaljujem na savjetima

15 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Zna me guzica zabolit i leda kao previse sjedim..malo voznje biciklom i sve 5Namigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

preporučio bi vježbu "5 tibetanaca", ima priča da je to eliksir mladosti koji se tražio. Kratko traje a puno daje :) neka polu joga-rastezanje-ravnoteža-čakre spika.

 

meni dobro

16 godina
neaktivan
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?
majkell kaže...

preporučio bi vježbu "5 tibetanaca", ima priča da je to eliksir mladosti koji se tražio. Kratko traje a puno daje :) neka polu joga-rastezanje-ravnoteža-čakre spika.

 

meni dobro

 Također već dugo radim spomenute vježbe i mogu potvrditi da stvarno djeluje. Treba samo redovito raditi i rezultati ne izostaju. Između ostalog, biti će vam potrebno manje sna, a buditi ćete se odmoreniji. (upisati u Google - ''pet Tibetanaca'')

Od ostalih stvari mislim da je za početak najvažnije imati kvalitetno sjedalo, ali treba i znati sjediti - vidio sam da puno ljudi ima kvalitetan stolac, ali im ne koristi jer se i dalje ''pogrbljuju'', jednostavno ''potonu''.

Sport je također važan, moja kombinacija je plivanje, nogomet, rolanje - sve po jednom tjedno. A bicikl svakodnevno nakon posla, bar jedan krug oko Jaruna. Srećom, blizu mi je.
15 godina
protjeran
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Ne bole Smijeh

Jos sam mlad i pun života Osmijeh

 

Jos 6 do 20 Smijeh

 

Ja imam kuci onog "Gladiator spravu"

Predobra stvar a i nabildas misice na rukama Smijeh

16 godina
moderator
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Slazem se s mackom, treba znati sjediti.

Bitnije je pravilno sjediti, nego imati dobru stolicu. Ja od prvog razreda osnovne sjedim na drvenoj stolici (barskoj) i nisam imao problema.

Na poslu je fotelja :).

Imam problema s lijevom rukom (ljevak sam), boli me hrskavica kad je saka u odredjenom polozaju (karpalni tunel?), ali sa strane sake (kod palca), ne u sredini.

Takodjer sam kupio bicikl, rekreacija je obavezna.

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?
Boli me ruka, leđa, vrat, nekad me i sama glava počne boljeti a ti znači da sam proteklih 2 tjedna zaista previše bila za kompom ( znači radi se o komp spavanje komp spavanje...). Kičma me boli...
Znam da je ovdje 98% muške populacije, ali ja sam u onih 2% žena tako da nebude više zamjene Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
15 godina
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Mene bole leđa.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 11:59 (PC Street Hacker).
16 godina
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Donji desni dio leđa, tu i tamo osjećam da nije baš sve u redu s njim...

Doć će Zoka da vas roka
14 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Da često, uzasno me leda bole... a nista treba ću na masazu.. previse sijedenja za kompom.

15 godina
protjeran
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?
Iwana kaže...

Da često, uzasno me leda bole... a nista treba ću na masazu.. previse sijedenja za kompom.

 jaaoooo

daj šuti
ti barem ne sjediš tolko za kompom....

a masažu ću razmotriti   Namigiva

nemojte se smijati...
ali mene bole noge od sjedenja... (trkač u duši)

EDIT:
jbt oživjela si temu staru pol godine
www.ddoxy.blogspot.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 8:43 (doxy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

haha gle fakat, ovdje nitko nije bio vise od pola godine.. razmotri samo Belji se

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

Pa dobro je kad se oživi tema. Više ljudi zna za nju i neće otvarati novu koja je ista, je tak'?

PSN: alien2710 MGO ID: AI.Alien
15 godina
neaktivan
offline
Jel vas bole leđa i vrat od kompa?

jok ne bole leđa ni vrat... nego koljena LOL ne kuzim

Danas je teško biti glup. Previše je Slovenaca. Xfire: inferno2912
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice