Jesmo li "mi" freak-ovi?

poruka: 18
|
čitano: 2.494
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

Pitanje koje je sebi vjerojatno postavilo vec nekoliko od "nas". Kada slucajno u nekom razgovoru o mobitelima, televizorima, kompjuterima i slicnom ubacimo "mi" koju malo ozbiljniju rijec koju ostali ne razumiju gledaje nas kao da smo sa druge planete. No kada treba kupit neki novi uređaj u kuci onda prvo nas zovu... zasto onda ti isti ljudi koji nas tako gledaje ne gledaje tako i automehanicara ili vodoinstalatera? I oni se razumiju u svoju struku, ali cim znas nesto o elektronici, o bilo cemu veznao za danasnji moderan svijet ljudi te pocinju cudno gledat...

 

Sto vi mislite o takvim ljudima i takvim predrasudama o "nama"?

 

Ja mislim da samo kreteni mogu imati takvo konzervativno misljenje... u mojem drustvu nema nikog ko se razumije i blizu ko ja u ove stvari, al opet me razumije, a cim te neko zna i slucajno izvalis neku rijec kao GPU ostali izbace oci... to sa GPU je bio samo primjer...

Koje je vase misljenje?

16 godina
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

Svatko ima svoje mišljenje o sebi, pa i ja, mislim da nisam "freak", već prosječni korisnik, koji imam tu sreću da mi je putem interneta dostupno jako puno informacija.

A to što se znam služit računalom i internetom, to je stvar informatičke pismenosti i obrazovanja.

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 18:13 (mali.ivica87).
16 godina
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?

Mi znamo više od običnih "smrtnika" i time bi se trebali ponositi Cool

 

 

 

 

 

 

Nemojte se zamarati oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?
momak kaže...

Mi znamo više od običnih "smrtnika" i time bi se trebali ponositi Cool

 

 

 

 

 

 

 Slazem se sa tobom u potpunosti...
16 godina
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

Ne mi nismo nikakvi čudaci već osobe koje zanima računalstvo i tehnologija. tj. geekovi.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
15 godina
protjeran
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

rođeni smo s talentom za informatiku i trebamo se ponositi, nismo nikakvi čudaci

Shady in the house
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?

ja mislim da  mi ne bi uopće trebali razmišljati o tome što drugi ljudi misle o tnama Cool

16 godina
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?
Amrapheus kaže...

Pitanje koje je sebi vjerojatno postavilo vec nekoliko od "nas". Kada slucajno u nekom razgovoru o mobitelima, televizorima, kompjuterima i slicnom ubacimo "mi" koju malo ozbiljniju rijec koju ostali ne razumiju gledaje nas kao da smo sa druge planete. No kada treba kupit neki novi uređaj u kuci onda prvo nas zovu... zasto onda ti isti ljudi koji nas tako gledaje ne gledaje tako i automehanicara ili vodoinstalatera? I oni se razumiju u svoju struku, ali cim znas nesto o elektronici, o bilo cemu veznao za danasnji moderan svijet ljudi te pocinju cudno gledat...

 

Sto vi mislite o takvim ljudima i takvim predrasudama o "nama"?

 

Ja mislim da samo kreteni mogu imati takvo konzervativno misljenje... u mojem drustvu nema nikog ko se razumije i blizu ko ja u ove stvari, al opet me razumije, a cim te neko zna i slucajno izvalis neku rijec kao GPU ostali izbace oci... to sa GPU je bio samo primjer...

Koje je vase misljenje?

  juu ,pogodio si u srz...vec neko vreme se mislim da otvorim ovaku temu na raznim forumima zasto nas ljudi gledaju drugacije...
i nije mi jasno ...al zaot maksimalno pokusavam izbegavati razgovor o elektronici sa nekim ko nema blage pa tako i ako on skrene na tu temu ja izbegavam :D 
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

To me malo živcira kako netko može biti tako informatički zaostao. Neki dan pričam sa prijateljem pola sata nešto sam mu objašnjavao da bi me on kraju pitao: "A što je to browser?" Pa mislim stvarno. Što je najgore 90% nezna što je browser.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
16 godina
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

Jednostavo sam morao ovaj vic staviti u ovu temu.

 

Žena čeka svog muža programera koji kasno dolazi sa posla:
• Bok dušo, logujem se...
• Šta misliš o kupovini nove perilice?
• Internal error. Out of resources.
• Daj mi kreditnu karticu, želim da idem u kupovinu.
• Sharing violation. Access denied...
• Voliš li me koliko voliš komp ili ti služim samo za zabavu?
• Too many parameters...
• Pogriješila sam što sam se udala za tebe.
• Data type mismatch.
• Ti si totalno lud!
• ...by default.
• Šta je sa tvojom plaćom?
• File in use. Try again later.
• Šta ti se dogodilo jutros sa autom?
• System is unstable. Press CTRL + ALT + DEL to reboot.
• Hoćeš li da popiješ još malo vina?
• File system is full.
• Šta misliš o mojoj familiji?
• Unknown virus.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
16 godina
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

Pogledajte ovu temu pa onda pričajte o normalnosti. Ovisnost o računalu

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
15 godina
protjeran
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?
vulerious kaže...

Jednostavo sam morao ovaj vic staviti u ovu temu.

 

Žena čeka svog muža programera koji kasno dolazi sa posla:
• Bok dušo, logujem se...
• Šta misliš o kupovini nove perilice?
• Internal error. Out of resources.
• Daj mi kreditnu karticu, želim da idem u kupovinu.
• Sharing violation. Access denied...
• Voliš li me koliko voliš komp ili ti služim samo za zabavu?
• Too many parameters...
• Pogriješila sam što sam se udala za tebe.
• Data type mismatch.
• Ti si totalno lud!
• ...by default.
• Šta je sa tvojom plaćom?
• File in use. Try again later.
• Šta ti se dogodilo jutros sa autom?
• System is unstable. Press CTRL + ALT + DEL to reboot.
• Hoćeš li da popiješ još malo vina?
• File system is full.
• Šta misliš o mojoj familiji?
• Unknown virus.

  zakon
Shady in the house
15 godina
odjavljen
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?
BugSU kaže...
  juu ,pogodio si u srz...vec neko vreme se mislim da otvorim ovaku temu na raznim forumima zasto nas ljudi gledaju drugacije...
i nije mi jasno ...al zaot maksimalno pokusavam izbegavati razgovor o elektronici sa nekim ko nema blage pa tako i ako on skrene na tu temu ja izbegavam :D 
 Tako i ja, uopce se upustam u razgovore sa osobama koje nemaju pojma o elektronici... a i ako se upustim, pokusavam koristiti neke jednostavnije izraze, da bi i ta osoba mogla sta razumit
16 godina
neaktivan
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

A vecina ljudi zna podosta o onom cim se bavi i sta ga zanima, samo u normalnom razgovoru ljudi razlicitih interesa, prije ce neko pitat nesto o tehnologiji (bilo da zna ili da nezna nista o tome), nego sta ce se doc na temu latinoamerickih plesova, gitara, paintballa.... (Iznimka su drustva (tipa moje), di se dosta ljudi bavi necim (sviranjem), pa ta tema dodje podjednako cesto)

Prije ce moju frendicu zajebavat browser, komp, stavec, nego mene onaj sedmi korak u tangu :P

 

Valjda iz istog razloga ljudi znaju bit fascinirani bilo kakvim znanjem koje im moze pomoc kod trenutnog problema. Das im link i kazes da instaliraju te drajvere, i vaaaau kak si to znao, ja to neznam.

 

A i windowsi cesce pucaju nego vodovodne cijevi pa se cesce trazi pomoc oko njih :D

www.dice3d.com - Online portfolio
16 godina
neaktivan
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

ja sebe ne smatarm freakom , al neki moje opće znanje o računalima smatraju ogromnim znanjem. njih nike ne brine kaj nemaju pojma

http://www.freewebs.com/horagio/ 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

Jesmo freak-ovi za one racunalno nepismene ali tak vam je i sa drugim profesijama stoga ,,Don t wory be happy;Cool

15 godina
neaktivan
offline
Jesmo li "mi" freak-ovi?

A kako tek gledaju kad se potrudim ispasti "čudan"...

16 godina
offline
RE: Jesmo li "mi" freak-ovi?
nedIm kaže...

A kako tek gledaju kad se potrudim ispasti "čudan"...

 

Što se tiče razgovora o informatici s drugima ja se uopče ne ustručavam, štoviše pomalo uživam kada netko izjavi "majku ti kako to sve znaš", "ti bi nas trebao podučavati inficu a ne ona stara flundra", "tebe bi trebalo zatvoriti, ti si opasan po Microsoftove servere" itd. Cool
Što ću takav sam. Nije da sam neki frik koji ima problema s uspostavljanjem socialnih kontakata tako da mi to što se malo više razumjem od drugih u informatiku ništa nesmeta.







Nemojte se zamarati oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice