Kako izraditi raketu

poruka: 99
|
čitano: 43.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi motor na barut za raketu

Ovo je malo čudna tema ali mislim da bi bilo zanimljivo da se pozabavimo time

 

 

Rastavio sam nekoliko petardi i to sve sam stavio u jednu posudu i tome sam dodao odstranjivač laka koj je jako zapalji te sam ostavio da neko vrijeme tako stoji zatim sam to zagrijao da se barut posuši i unutra sam smrvio nekoliko prskalica.Sad me zanima kako da iz te smjese napravim motor za raketu kako bi raketa mogla letjeti. 

15 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi raketu

Najbolje ti je elektronsko paljenje , ima i ona verzija rakete sa soda-bikerbonom , znalo je bit u onom časopisu ABC-tehnike dosta nacrta , najbolje ti je otić u neku tehničku udrugu i tamo se raspitati zbog sigurnosti.

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 23:44 (nixXxa).
13 godina
offline
Re: Kako izraditi motor na barut za raketu
LGA775 kaže...

Ovo je malo čudna tema ali mislim da bi bilo zanimljivo da se pozabavimo time

 

 

Rastavio sam nekoliko petardi i to sve sam stavio u jednu posudu i tome sam dodao odstranjivač laka koj je jako zapalji te sam ostavio da neko vrijeme tako stoji zatim sam to zagrijao da se barut posuši i unutra sam smrvio nekoliko prskalica.Sad me zanima kako da iz te smjese napravim motor za raketu kako bi raketa mogla letjeti. 

Ostavi se ćoravog posla, još ćeš ostati bez kojeg prsta ili nedaj Bože šake!

13 godina
offline
Kako izraditi raketu

Imaš na youtubu vida kako se izraditi takve stvari.

Ja se nebi zajeb. sa izvlačenjem iz tih petardi. Nabavi samo kno3 i pravi svoj barut.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izraditi motor na barut za raketu
LGA775 kaže...

Rastavio sam nekoliko petardi <cut> tome sam dodao odstranjivač laka <cut> te sam ostavio da neko vrijeme tako stoji zatim sam to zagrijao <cut>

Nominiram te za Darwinovu nagradu. Ovo je nevjerovatna umotvorina na koju bi i sam Nobel bio ponosan. Kako ti prste nije odvalilo -.-

 

Anyway, čitaj ovo pa ćeš skužit zašto ovo tvoje nebi poletjelo dalje od 20cm.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi raketu

I 20 cm je dosta...bitno da poleti

15 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi raketu

Soda-bikerbona +limunska kiselina +boca+plutani čep .. ide oko 10 m , kad sam bio mali to sam isprobavao... nije opasno , nema vatre.

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 23:54 (nixXxa).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izraditi raketu

Pod "poletjelo" mislim odbilo se zbog eksplozije. To nije nikakav let.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
offline
Kako izraditi raketu

Meni ovo izgleda ok, a i nije teško za napraviti.

 

13 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi raketu

A može li se KNO3 dobiti iz baruta

15 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi raketu
13 godina
offline
Re: Kako izraditi raketu
LGA775 kaže...

A može li se KNO3 dobiti iz baruta

Mislim da možeš ali to je kompliciran postupak. Jednostavno nađeš nekoga tko prodaje KNO3.

Barem ja nisam imao problema sa pronalaskom ,a plaćao sam ga oko 50kn 1kg.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

ne želim ništa kupovati samo ti meni reci postupak kako da iz baruta dobijem kno3

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

Kako se to napravi?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

Kako se to napravi?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu
dv14 kaže...

Meni ovo izgleda ok, a i nije teško za napraviti.

 

kako se to napravi

13 godina
offline
Kako izraditi raketu

Potraži malo po netu. Tko zna može li se uopće ,a i ako se može nevjerujem da će biti jednostavno.

Ako se misliš zajeb. sa izvlačenjem baruta iz petardi onda zaboravi. Pametnije bi ti bilo da praviše nešto jednostavnije.

Npr. solna kiselina+folije staviš u bocu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

Nije to TO...ja bi izradio onu raketu koju dok zapališ ona poleti kao ova na tvojem linku

13 godina
neaktivan
offline
Kako izraditi raketu

Ako neko ima Kno3 ili zna gdje ga nabavit neka mi kaže ja bih ga rado kupio

14 godina
offline
Re: Kako izraditi raketu
ostavi se ćorava posla i budi sretan da su ti svi prsti na broju
ovo s zagrijavanjem.. omfg
i onda se svi zgražamo dok oko nove godine si takvi krelci prste raznesu petardom..
No more can they keep us in, listen damnit, we will win.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

nisam zagrijavao negdje ne peči niti na vatri nego sam to stavio na radijator i tako ostavio cjeli dan.Možda sam upotrijebio krivu riječ ali nemojte me shvatiti kao nekoga ko nezna ništ o kemiji i takvim reakcijama

16 godina
online
Kako izraditi raketu

Ček, jel ti trolaš ili stvarno imaš 9 godina? Jel ima ovaj forum ikakvu dobnu granicu?

Ova tema je za lock jer ćeš se spaliti, pa doktoru i vatrogascima reći da ti je "BUG

objasnio" kako da napraviš glupost koja je kažnjiva zakonom.

15 godina
protjeran
offline
Kako izraditi raketu

Barut iz petardi se nemoze koristit kao raketni barut jer imaju razlicita svojstva(probo raketa explodrala).

Evo moje koj u sam pravio prije godinu dana.Ispaljivala se s ramena ko zolja iz cjevi promjera 5cm električnim upaljacem.Dometa 150 metara,brzina oko 400km/h ili oko 120m/s.(sa salabijim motorima,ne sa ovim sa slike).

Na drugoj slici su dva manja i jedan veci raketni motor izvadeni iz vecih novogodisnjih raketa.Prilikom ispaljivanja sam koristio fantomku i naocale.

Ovo je verzija bez bojave glave.

Svi motori su "overclockani".Tvornicki rupa kroz barut ide do pola raketnog motora ito daje slab pocetni impuls a dugo vrjeme rada.Ja sam tu rupu busilicom probusio kroz citavu duzinu rakete i tako dobio duplo veci pocetni impuls ali i krace vrjeme rada.Ovo je opasno jer je tada pritisak barutnih plinova 50% veci i moze doci do explozije motora.Mada se to meni nije desilo od ukupno 12 ispaljenih raketa sa ramena.

Svaki se motor sa zadnje strane mora zacepiti epoxidnim ljepilom.

http://aixtended.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

Čovjeće pa ne radim vatreno oružje nego obićnu amatersku raketu...bio sam na jednom tećaju gdje smo radili maketu rakete i poslije smo to puštali sad imam raketu ali nemam motor za nju pa tražim savjet kako napraviti taj motor...i nemam 9 godina

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu
AIX 2.0 kaže...

Barut iz petardi se nemoze koristit kao raketni barut jer imaju razlicita svojstva(probo raketa explodrala).

Evo moje koj u sam pravio prije godinu dana.Ispaljivala se s ramena ko zolja iz cjevi promjera 5cm električnim upaljacem.Dometa 150 metara,brzina oko 400km/h ili oko 120m/s.(sa salabijim motorima,ne sa ovim sa slike).

Na drugoj slici su dva manja i jedan veci raketni motor izvadeni iz vecih novogodisnjih raketa.Prilikom ispaljivanja sam koristio fantomku i naocale.

Ovo je verzija bez bojave glave.

Svi motori su "overclockani".Tvornicki rupa kroz barut ide do pola raketnog motora ito daje slab pocetni impuls a dugo vrjeme rada.Ja sam tu rupu busilicom probusio kroz citavu duzinu rakete i tako dobio duplo veci pocetni impuls ali i krace vrjeme rada.Ovo je opasno jer je tada pritisak barutnih plinova 50% veci i moze doci do explozije motora.Mada se to meni nije desilo od ukupno 12 ispaljenih raketa sa ramena.

Svaki se motor sa zadnje strane mora zacepiti epoxidnim ljepilom.

Daj mi molim te objasni kako si to napravio tj. kako si napravio taj motor,što si u njega stavio...

15 godina
protjeran
offline
Kako izraditi raketu

Izvadio ga iz novogodisnje rakete.Nisam lud praviti homemade motore koji su pri ispaljivanju udaljeni od moje glave 10cm.

Otidi u mirnovec ili orion i tamo "nekako" kupi raketu sa stapom izvadi raketni motor.

http://aixtended.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

Fućkaj ga...oni ne prodaju pirotehniku tokom godine nego samo uoči nove godine

15 godina
protjeran
offline
Kako izraditi raketu

Moze se nabaviti i tokom godine ako pravis neko slavlje ili slicno.Moj prijatelj je kupio 4 velike kutije vtrometa za svadbu u po ljeta.

http://aixtended.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izraditi raketu

mislim da bi to bilo malo preskupo ako si kanim kupiti 2-3 rakete za vatromet

15 godina
protjeran
offline
Kako izraditi raketu

Otidi(sa starcima) i reci ima da pravis neku festu i dace ti.Neznam kolika ti je raketa pa da ti kazem koliki ces motor uzeti(nemosras uzeti najvecu i najskuplju sto imaju,neka od 20-40 kunica).I zapamti da ti je jeftinije za pocetak uzeti tako raketni motor nego kupovati pravi modelarski jer oni kostaju puno vise(i daju veci potisak).

http://aixtended.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice