Kako nas truju...

poruka: 17
|
čitano: 1.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kako nas truju...
Pozdrav ekipi. Posto se blizi jesen i jos malo ide i zima, tako I kod mene ovih dana se sprema zimnica. Naime, jutros sam dosta toga pomjerao po ostavi da mogu stati nove stvari, pa je na red dosao I hladnjak. Nije to glavni hladnjak vec onaj sporedni koji je u ostavi I u kojeg ide zimnica, sokovi, mlijecno, meso, itd., itd. I prilikom pospremanja nadjem ti ja cvrsti vindijin jogurt, uzmem I vidim da nije otvaran, a datum istekao prije dvije godine vauuuu.
Nije to nista, otvorim ti ja njega, kad ono bjelina kao da je sad iz tvornice izisao, nit smrada, nit onih nekakvih raznih boja koje se mogu vidjedi kad vrhnje ili mlijeko uzegne. Cak mirisi kao da je svjeze kupljeno(jos samo nisam kusao).
Sad se covjek zapita, kako je moguce da nesto sto bi se trebalo pokvariti u vrlo kratkom roku moze prezivi skoro pune dvije godine, kakvi su sve aditivi unutra ubaceni I koliko ih je zdravstveno opasnih. Nije ni cudo sto zivimo u vremenu epidemije raka. Zato ljudi pamet u glavu i na selo po mlijeko i praviti domaci jogurt. Ja vise nikad necu kupovati ove stvari u trgovini. Tu su I slike da se uvjerite:
15 godina
online
Kako nas truju...

Kakav je okus?

10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Procitaj od pocetka do kraja.
15 godina
online
Re: Kako nas truju...
Chico12 kaže...
Procitaj od pocetka do kraja.

Sigurno je njami njami. Zato i postoji rok trajanja. Ali i naravno da većinu proizvoda možeš koristiti par dana nakon isteka roka trajanja, ali ne baš sad i 2god nakon :)

10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Ne znam nisam probao. Trebao je crn biti za dvije godine. Ali nije, u vindiji imaju magicni stapic.
12 godina
neaktivan
offline
Kako nas truju...

Naš domaći već nakon 3-4 dana počinje dobivat miris.

 

10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
To bi trebalo biti normalno. Onda zamisli koliko dugo ti aditivi ostaju u tijelu. Danas skoro svaki drugi covjek ima neki vid kancera.
12 godina
offline
Kako nas truju...

datumi na plastičnim ambalažama u većini slučajeva nisu zato jer se hrana u njima pokvari nego jer ambalaža nakon tog roka počinje otpuštati tvari koji onda pokvare hranu koja još može bit dobra.

ali da, mislim da jogurt ne bi trebao ovako izgledati nakon 2 godine 

What could possibly go wrong?
10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Chico12 kaže...
Pozdrav ekipi. Posto se blizi jesen i jos malo ide i zima, tako I kod mene ovih dana se sprema zimnica. Naime, jutros sam dosta toga pomjerao po ostavi da mogu stati nove stvari, pa je na red dosao I hladnjak...

 Kako pričati gluposti 1/1.

Jogurt nastaje fermentacijom bakterija. Bakterije u jogurtu fermentiraju na temperaturi iznad 5°C. U proizvodnji jogurta kada dosegne određenu razinu fermentacije proizvod se sterilizira i sterilno pakira. To što je jogurt dobar i nakon dvije godine samo znači da si dobio proizvod koji je dobro steriliziran, pravilno skladišten u transportu do trgovine, pravilno skladišten u trgovini i da si ga u optimalnom roku donio kući i stavio u hladnjak te nije došlo do razvoja bakterija. Da si ga kojim slučajem donio npr 3 sata kasnije doma ili da je u dućanu stajao na nedovoljno rashlađenoj polici pokvario bi se odavno. Isto tako nije bio otvoren i samim time se nije mogao lako "pokvariti". Razlog zašto su domaći jogurti kvarljivi je taj što nisu sterilizirani i oni i cijelo vrijeme fermentiraju.

Uzmi doma sterilnu staklenu flašu, žlicu kupovnog jogurta i stavi ga u pola litre mlijeka, ostavi vani dan ili dva(ovisno o temperaturi prostorije) i dobit ćeš savršen jogurt. Stavi ga u hladnjak trajat će možda tjedan dana, ostavi vani i neće izdržati ni dva dana jer se i dalje događa fermentacija. Vani brže u hladnjaku sporije.

Iz istog razloga se i domaće mlijeko pretvori u kiselo mlijeko a kupovno se pokvari. Nema bakterija. Dodaj u kupovno mlijeko žlicu kiselog punomasnog vrhnja, ostavi vani i dobit ćeš savršeno kiselo mlijeko sa 3 prsta kiselog vrhnja na vrhu.

Rok trajanja na jogurtu, vrhnju i sirevima je najveća moguća idiotarija koja postoji. Proizvodi mogu biti savršeno dobri mjesecima nakon isteka roka trajanja, a mogu biti pokvareni do plijesni i biti par dana nakon pakiranja s rokom trajanja duljim od mjesec dana. Sve ovisi samo o tome kako je proizvod došao do kupca. Ako je proizvod dobrog mirisa, boje i okusa onda je ispravan. 

Prije nego blebneš bedastoću valja se informirati malo o procesima i načinima nastanka namirnica a ne lupetati.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Postujem, ali da moze stojati dvije godine, previse je.
10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Postujem, ali da moze stojati dvije godine, previse je.
10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Postujem, ali da moze stojati dvije godine, previse je.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako nas truju...
Frankova ciglica, vakumirana, stara 11g tj istekao rok u bivsoj firmi skuhali je ja i kolegica jebes mi sve kao da sam je jucer kupio, neznam koliko kava moze "odlezati"..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Stjepanj kaže...
Frankova ciglica, vakumirana, stara 11g tj istekao rok u bivsoj firmi skuhali je ja i kolegica jebes mi sve kao da sam je jucer kupio, neznam koliko kava moze "odlezati"..lp

 ako je dobro vakumirana do 20 godina 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako nas truju...
Bez zajebancije, koliko kava moze stojati da se nesto ne desi s njom tj okusom?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Kako nas truju...
Stjepanj kaže...
Bez zajebancije, koliko kava moze stojati da se nesto ne desi s njom tj okusom?

 Pa ne zajebavam se. Ukoliko je dobro vakumirana može stajati do 20 godina. Cijelo zrno(nevakumirano) do 3 godine a mljevena kava koja je "otvorena" odprilike 6mj iako i to ovisi o tome u kakvim je uvjetima skladištena.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Kako nas truju...

Evo furam danas malu u vrtic, dvije godine skoro i dal sam joj keks neki da gricka do vrtica i dodemo tamo kad veli teta da ne smiju djeca sa dolaziti sa hranom jer imaju puno alergicara. 

 

Pa jebemti zivot,  grupa do dvije godine i imaju puno alergicara. 

 

A naravno, sve je povezano sa prehranom i aditivima koje djeca dobivaju kroz "zdrave" proizvode najviše od Hippa i Nestlea koji su dokazano GMO proizvođači al su svejedno naprodavaniji jer ljudi misle skupo je dobro je. 

 

Narastaji i narastaji djece i ljudi koja su vec od malih nogu ovisna o posebnoj prehrani i lijekovima. 

 

Nije teorija zavjere, ne trebam alu foliju nit ne vjerujem u ljude guštere.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice