Kako pregraditi dnevnu sobu?

poruka: 12
|
čitano: 10.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako pregraditi dnevnu sobu?
Pozdrav svima,

trebao bi savjet kako pregraditi dnevnu sobu.
Zanima me kako da je pregradim da ne košta puno i da je isplartivo.
Koji materijal i što točno trebam tražiti i kupiti, u trgovini jer je ovo prvi put da radim takvu stvar i stvarno imam nula iskustva s takvim stvarima.
Mislio sam na nešto ovako,ali nisam siguran je li to ono što trebam,pa vi recite:
http://www.njuskalo.hr/gradevinska-stolarija/prodajem-pvc-pregradni-zid-oglas-22337943

Molim savjet
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?

Šta znači isplativo?

16 godina
offline
Kako pregraditi dnevnu sobu?

Ovisi ti dali ti pregrađeni dio treba svjetlo kroz taj zid, ili ima svoje prozore, ili mu uopće svjetla netreba.
Najuobičajeniji je knauf za to. evo ti neka vizualna uputa montaže sličnog materijala. No najbolje da ti to majstori odrade.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
Torent kaže...

Šta znači isplativo?

 Pa,onak' Best-Buy,ali da više naginje jeftinijem.

overhaul kaže...

Ovisi ti dali ti pregrađeni dio treba svjetlo kroz taj zid, ili ima svoje prozore, ili mu uopće svjetla netreba.
Najuobičajeniji je knauf za to. evo ti neka vizualna uputa montaže sličnog materijala. No najbolje da ti to majstori odrade.

Ne treba imati svjetla.

Ovaj video je super,samo  meni treba od poda do stropa,i da ima vrata negdje pri kraju pregrade.

 

12 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?

Mogu ti reci da ponuda PVC pregrade sa njuške i nije tako loša,niti skupa.

Obicno ti nude besplatnu ugradnju.

Ako bi radio Knauf,onda racunaj na to da zavisno od kvadrata,moras potrositi oko 300 KN za ploce,50 KN glet mase,10 KN Arm mrežice,50kN za vijke,profile ili ces štafle 200 KN,onda imas krečenje 100 KN i naravno vrata oko 400 KN.

Ako nemas alat,onda trebas jos potrositi na njega oko 100 KN.

Isto tako,racunaj na to da nisi nikada radio,tako da bi ti to na kraju moglo ispasti još skuplje.

 

Ako ces zidati,onda ces potrositi 300 kn na Siporex ili blok,80 KN pjesak,150 Namal,150 Kn prijevoz,400 KN vrata i naravno,moras znati zidati!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
Ako radis sam, najlakse je sa knaufom i profilima - ovo sta je milka30 napisao sve stoji, sa tim da dodas jos koju kunu za bolju glet masu - uniflot i za profile oko vrata, svijetli otvor.

Uglavnom, nije tesko, googlaj knauf pregradna konstrukcija, stok i vrata dolaze na kraju.
15 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
Uzmi ovo sa njuske, definitivno najbolja opcija, pogotovo sa tom cijenom. Neces jeftinije proci ni sa knaufom a niti sa siporexom
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
Milka30 kaže...

Mogu ti reci da ponuda PVC pregrade sa njuške i nije tako loša,niti skupa.

Obicno ti nude besplatnu ugradnju.

Ako bi radio Knauf,onda racunaj na to da zavisno od kvadrata,moras potrositi oko 300 KN za ploce,50 KN glet mase,10 KN Arm mrežice,50kN za vijke,profile ili ces štafle 200 KN,onda imas krečenje 100 KN i naravno vrata oko 400 KN.

Ako nemas alat,onda trebas jos potrositi na njega oko 100 KN.

Isto tako,racunaj na to da nisi nikada radio,tako da bi ti to na kraju moglo ispasti još skuplje.

 

Ako ces zidati,onda ces potrositi 300 kn na Siporex ili blok,80 KN pjesak,150 Namal,150 Kn prijevoz,400 KN vrata i naravno,moras znati zidati!

 Nisam siguran da je siporex jednak knaufu cijenom. 300kn knaufa i 300kn siporexa neće pokrit isto kvadrata sigurno. Ja sam od ljetos u gradnji i znam da sam računao da bi me siporex izašao skuplje, a radio sam dvostruku oplatu. Kvadrat siporexa je oko 100kn min, pa dodaj ljepilo, a onda sve kao i knauf, glet, farba.

 

Kvadrat knaufa je oko 15kn, ako ćeš duplu oplatu (po dvije ploče s obje strane), to je 60kn. Prednosti knaufa je što možeš sam sve napravit, eventualno gletanje ako nikad nisi, ali i tu uhvatiš ruku brzo. Moj savjet - knauf.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
Patrick_cro kaže...
Uzmi ovo sa njuske, definitivno najbolja opcija, pogotovo sa tom cijenom. Neces jeftinije proci ni sa knaufom a niti sa siporexom

 U potpunosti se slazem sa tobom.

eywa33 kaže...

 Nisam siguran da je siporex jednak knaufu cijenom. 300kn knaufa i 300kn siporexa neće pokrit isto kvadrata sigurno. Ja sam od ljetos u gradnji i znam da sam računao da bi me siporex izašao skuplje, a radio sam dvostruku oplatu. Kvadrat siporexa je oko 100kn min, pa dodaj ljepilo, a onda sve kao i knauf, glet, farba.

 

Kvadrat knaufa je oko 15kn, ako ćeš duplu oplatu (po dvije ploče s obje strane), to je 60kn. Prednosti knaufa je što možeš sam sve napravit, eventualno gletanje ako nikad nisi, ali i tu uhvatiš ruku brzo. Moj savjet - knauf.

Pa za pregradne zidove dovoljno je koristiti Siporex 12 (12 cm),a on je 59X24 oko 13 KN kom.Cjene su tu negdje priblizno tocne,jer mogu varirati +-10KN za metar kvadratni zavisno o stovaristu.

A Knauf mora duplati,jer nema smisla onda taj zid i to je odmah 30 KN kvadrat.

Sve je to tu negdje isto.

A to da moze sam napraviti pada u vodu ako ne zna!

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
Milka je u pravu, tanki siporeks izadje slicno kao dupli knauf.

Plus knaufa je da se unutar profila, moze i siri profil, da nagurati izolacijskog materijala (zvuk i toplina) koji ima bopja svojstva nego siporeks.

Ono iz oglasa je vec gotov zid, zadanih dimenzija. Dok se on pripase na postojeci, plus pvc ode kvragu kad se naknadno reze.. ne bu licilo na nista.. i zaboravi stavljanje slika i polica na njega.
16 godina
offline
Re: Kako pregraditi dnevnu sobu?
mcf kaže...
Milka je u pravu, tanki siporeks izadje slicno kao dupli knauf.

Plus knaufa je da se unutar profila, moze i siri profil, da nagurati izolacijskog materijala (zvuk i toplina) koji ima bopja svojstva nego siporeks.

Ono iz oglasa je vec gotov zid, zadanih dimenzija. Dok se on pripase na postojeci, plus pvc ode kvragu kad se naknadno reze.. ne bu licilo na nista.. i zaboravi stavljanje slika i polica na njega.

 E da, ovo isto treba uzeti u obzir - zvučna izolacija plastične pregrade i to što se i meni čini da je onaj zid jedan primjerak, a ne ponuda dućana - dakle upitno je dali odgovara drugoj sobi. Knauf sa dodatno izolacijom je i manja vjerojatnost da će rezonirati, mogu se i neke stvari šarafiri na njefa (police, nosači), a što se tiče siporeksa, i on ima prednosti što je donekle nosiv zid kad se završi. Osobno bih se najradije raspitao tko ima i najpovoljniju montažu, jer alati i repromaterijal za samo tu jednu instalaciju, pa daleko dulje vrijeme i eventualni problemi mogu biti daleko više muke nego vrijede. Ti majstori koji s tim rade to odrade u jednom radnom danu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Kako pregraditi dnevnu sobu?

To je sigurno pojedinacna ponuda, nema nikakve sanse da je to ponuda ducana, ali ako mu odgovaraju dimenzije a vjerujem da je gledao za to definitivno se to moze uzeti. Cak i ako ima malo lufta da se to jeftino rijesiti, problem je jedino ako je prevelike dimenzije. Neznam kako se krece gradevinski materijal jer nisam dugo gledao, znam da smo mi jednom zidali sa ogromnim ciglama i napravili u 2 dana garazu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice