Kartaške igre - pravila

poruka: 22
|
čitano: 101.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kartaške igre - pravila
pitanje

Molim vas hitno jednostavne upute ili linkove na pravila nekih kartaških igara, za igrati na plaži, recimo. Znači, cilj igre, bodovi, podjela karata, koliki špil, itd.

 

Kupio sam dva špila od 32 karte, klasika (A, J, Q, K), nije za Belu, a zaboravio sam da za Remi treba onaj od 52.

 

Imate pravila negdje? Nešto kao za Loru, Remi, Mau-mau, i ostalo što se sjetite.

 

Hvala

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
Kartaške igre - pravila
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila
autorov komentar
coder_ kaže...
 
He, he, zanimljiv si... ali nema ništa tamo. Bar ne ono što treba.

Thnx
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2008 12:46 (Faerdhur).
16 godina
offline
RE: Kartaške igre - pravila

To bi bilo puno pisanja da ti idem objasnjavat svaku igru za sebe.

 

Ako znas s kompa Hearts - to se kod nas zove Crna Macka. Karta se s 52 karte i prilicno je jednostavno.

 

Ovo nisam razumio 32 karte, nije za Belu. Bela se karta s 32 karte.

 

Sta te nije nitko od tvojih ili iz kvarta naucio kartati nesto?

 

To su sve kompjuteri krivi, vise se djeca ne igraju na zraku s kartama Osmijeh

 

Dodao bih ti jos neke igre Crvene Guzice, Zahod, Šuster, Šnaps, Tablić, Raub.

 

Ali kao sto rekoh za pisanje bi trebalo puno vremena i pitanje je jel bi uopce skuzio.

Najlakse se nauci kad gledas nekoga kako karta.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila
autorov komentar

Dakle, kupio sam dva špila po 32 karte, a te karte nisu mađarice ni talijanke, već klasika. Što se može igrati s njima? Kratke igre, za par ljudi.

 

Sve gore što sam ja nabrojao igrao sam davno, i neke od vaših, ali već nekoliko godina nisam, pa ne znam pravila. Kad bih vidio skužio bih, sjetio bih se, ali sad nemam koga, žurim na put prekosutra, pakiranje, itd.

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
moderator
offline
Kartaške igre - pravila

Pa mozes belu igrati i s tim klasicnim kartama, isto je...

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
offline
RE: Kartaške igre - pravila
Faerdhur kaže...

Dakle, kupio sam dva špila po 32 karte, a te karte nisu mađarice ni talijanke, već klasika. Što se može igrati s njima? Kratke igre, za par ljudi.

 

Sve gore što sam ja nabrojao igrao sam davno, i neke od vaših, ali već nekoliko godina nisam, pa ne znam pravila. Kad bih vidio skužio bih, sjetio bih se, ali sad nemam koga, žurim na put prekosutra, pakiranje, itd.

Malo nerazumljivo, odgovori mi na ovo pitanje: Karte ti počinju od sedmice (+joker ak izgubiš koju)  pa ide osam, devet, deset, dečko, dama, kralj i as. Jel tako? Imaš 4 vrste, Pik (zeleni), Herc (crveni), Karo (zlatna/brončana) i Tref (smeđa). Jel atk?
Ak je tak imaš karte za Belu, za Šnaps, itd...
4X8=32
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila
autorov komentar

Jaooooooooooo! Ispao sam magarac, aligator, idiot, modni kreator... Iznenađen

 

Sad sam zavukao ruku u vrećicu iz Mercatora i otpakirao jedan špil. Ima 52 osnovne karte i par jokera. Šutim Bili su na polici među sve samim paketima od 32 (33 pisalo na kutiji). Na ovoj kutiji ne piše koliko ima.

 

OK, dakle, jesu pik, herc, karo i tref.

 

Stoga, MOLIM podjsetnik na pravila dijeljenja i igranja kartaških igara za malo društvo, za plažu, za kratke partije, itd.

 

HVALA

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila
Faerdhur kaže...

Jaooooooooooo! Ispao sam magarac, aligator, idiot, modni kreator... Iznenađen

 

Sad sam zavukao ruku u vrećicu iz Mercatora i otpakirao jedan špil. Ima 52 osnovne karte i par jokera. Šutim Bili su na polici među sve samim paketima od 32 (33 pisalo na kutiji). Na ovoj kutiji ne piše koliko ima.

 

OK, dakle, jesu pik, herc, karo i tref.

 

Stoga, MOLIM podjsetnik na pravila dijeljenja i igranja kartaških igara za malo društvo, za plažu, za kratke partije, itd.

 

HVALA

 
Najbolja igra: Ponesi litru žestice, par cura, karte i udri po STRIP POKERU. Garantiram ti zabavu, osim ako ne izgledaju ko da su grobaru ispali s lopateSmijeh
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila
autorov komentar
Paolo2612 kaže...
Najbolja igra: Ponesi litru žestice, par cura, karte i udri po STRIP POKERU. Garantiram ti zabavu, osim ako ne izgledaju ko da su grobaru ispali s lopateSmijeh
 
Ma, jbg, vodim ženu, bit će seksa dovoljno, a i da su cure krampusi ne brinem se, svakako bi bile dobre za trpanje, s jastukom preko glave, ofc.

Ne, neće bit strip pokera u društvu djece.

Dakle? Dalje?
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
offline
Kartaške igre - pravila
evo ti jedna stranica sa raznim pravilima na engleskom : http://www.pagat.com/alpha.html
16 godina
offline
Kartaške igre - pravila
prihvaćeno rješenje

Evo da ti objasnim malo za Belu (Belot):

 

Igra se sa 4 igrača (moguće je i sa dva ili tri ali to nije to).

Sistem djeljenja ide ovako: timovi sjede/leže/lebdeCool nasuprotno 2 i 2, tj. u X.

Obično se igra na ZADNJI OBAVEZNO ZOVE, tj. onaj ko miješa ukoliko ostali kažu "dalje", mora zvati.

Karte se dijele 3 svakom u krug pa ponovno 3 svakom da bi naposljetku išle dvije svakom;te dvije zovu se TALON i NE SMIJE ih se gledati prije negko netko ne "zove"-pod zove mislim na karte u kojima si najači.

Znači, ADUT, karta koja je zvana, ide ovim redom po snazi: Dečko (20), Devetka (14), As (11), Desetka (10), Kralj (4), Dama (3), ostale karte 3 drugih vrsti boduju se ovako As (11), Desetka (10), Kralj (4), Dama (3) i Dečko (2).

Adut je uvijek jači od svih ostalih karata i mora se poštivati te ga baciti ukoliko nema karte koja je bačenog od prvog igrača u nizu, ukoliko nema ni aduta može se baciti bilo koja karta.

Igra se obično na DOSTA do 1001, znači ko ima dosta može to izjaviti i partija je odlučena.

ZVANJA su sljedeća, najača, u adutu jedino su 4 Dečka=200, 4 Devetke=150, ostala su 4Asa, Kralja ili Dame=100, 5 karata u nizu po snazi=100, 4 karte u nizu po snazi= 50 i 3 karte u nizu po snazi=20, svih 8 karata kod jednog igrača naziva se BELOT i taj je automatski vani, bez obzira na trenutno stanje bodova ili broj igrača.

 

Eto toliko, uz Belu vrijeme brzo prolazi ali se je lako i posvađati pa pazi..Namigiva

Da se ne vratiš kao samac

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
offline
RE: Kartaške igre - pravila
prihvaćeno rješenje

Da se nadovezem na Armora.

Vise manje je sve napisao osim pravila "ibera" ili vece karte.

 

To znaci da moras baciti vecu kartu od najvece koja je bacena od svih igraca prije tebe, pod uvjetom da nije bacen adut.

 

Pretpostavimo 1: Adut je pik. Ti si treci. Prvi baca Decka Karu, drugi baca Osmicu Karu (nije imao vecu karu), ti moras baciti kartu vecu od Decka Kare, a ako nemas bacis bilo koju karu, a ako nemas ni kare, bacas aduta, a ako nemas ni aduta onda bacas bilo koju kartu.

 

Pretpostavimo 2: Adut je pik. Ti si treci. Prvi baca Decka Karu, drugi baca Desetku Pik - adut (nije imao karu), ti mozes sada baciti bilo koju karu, jer je sjeceno adutom (prekinut niz), ako nemas karu moras baciti aduta jaceg od Pik Desetke, ako nemas jaceg onda bacis bilo kojeg aduta, a ako nemas aduta onda bilo koju kartu.

 

Dosta zbunjujuce kad sam napisao, ali u praksi je dosta jednostvano.

 

I jos u adutu ako imas Curu i Kralja to se zove Bela i vrijedi 20 bodova. Kad bacas prvu kartu od te dvije kazes Bela, a kad bacas drugu obicno se kaze Od Bele, ali nije uvijet.

Ako si zaboravio kod prve karte reci Bela, to se smatra da nisi namjerno zvao ili si zaboravio i ne mozes naknadno zicati tih 20 bodova Plač

 

16 godina
neaktivan
offline
Kartaške igre - pravila
autorov komentar

Ajd, super. Hvala.

 

Valjda do puta bude još netko uletio s još kojom igrom. Zaboravih Remi, Lora, Mau-mau.

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
offline
RE: Kartaške igre - pravila
prihvaćeno rješenje

Lora (Lorum). Karta se sa 32 karte i iskljucivo u cetvero. Svaki igrac igra za sebe. Podijeljena je u 4 cjeline. Svaki igrac dijeli tokom svoje cjeline koja se sastoji od 8 igara.

Cuo sam da ih ima i vise (oko 32), ali ja znam samo ovih 8.
Igra je gotova kad svaki igrac odradi svoj dio (8 dijeljenja), tj. gotovo je nakon 32 mijesanja (8 mijesanja x 4 igraca).

Pobjednik je onaj koji ima najmanje bodova.

 

Karte po jacini idu As, Kralj, Dama, Decko, Deset, Devet, Osam, Sedam. Nema aduta. Ne moras bacat "ibera" - vecu kartu od prethodne.

Svejedno je u koju stranu krecete s dijeljenjem, ali kad krenete drzite se tog kruga do kraja. Djeljitelj mijesa 8 puta za redom, jer ima toliko i igara. Nakon njega mjesa sljedeci u redu u koju stranu ste dijelili i tako dok sve cetvero ne
odradite svoje.

Dijeli se po dvije karte cijelo vrijeme. Znaci 2 Prvom, 2 Drugom, 2 Trecem i 2 Djeljitelju, i tako dok se ne podijele sve 32 karte. Nema talona kao u Beli. Niti aduta.
Moras odgovarati na bacanje. Znaci ako prvi baci Trefa, svi ostali moraju igrati Trefa. Ako nemas Trefa igras kartu koju zelis.

1. igra - Sto vise
2. igra - Sto manje
3. igra - Babe (Dame)
4. igra - Hercevi
5. igra - Kralj Herc i zadnji stih
6. igra - Kralj Herc i zadnji stih na nevideno
7. igra - Slagalica
8. igra - Prognoza


1. igra. Sto vise.
Cilj je pokupiti sto vise stihova. Vrlo jednostavno. Svaki stih vrijedi 1 bod. Pise se u minus. Znaci recimo da si odnio 3 stiha, na kraju mjesanja ces imati -3. Tko nije pobrao niti jedan stih pise mu se 0. Netko cak pise +8 onome tko ne pobere niti jedan stih u prvoj igri, ali je to stvar dogovora, pa se dogovorite prije.

2. igra. Sto manje
Suprotno od prve igre. Cilj je ne pobrati niti jedan stih. Svaki stih vrijedi 1 bod. Koliko stihova, toliko bodova u plus. Recimo da si pobrao 2 stiha. Ides za +2. Posto si imao -3 iz prve partije, sada imas -1 (-3 + 2 = -1). Znaci odmah se racuna i zapisuje trenutni rezultat. Ne zbraja se sve na kraju kao u Beli. Tko ne pobere niti jedan stih ide za -8.

3. igra. Babe (Dame)
Cilj je ne pobrati niti jednu Damu. Svaka Dama vrijedi 2 boda. Recimo da si pobrao 2 Dame. Znaci ides za +4 (2 babe x 2 boda = 4 boda). Prije si imao -1, sad +4 = +3. Tko ne pobere niti jednu babu ostaje na onoliko bodova koliko je imao u mjesanju prije (samo mu se prepise prijasnji rezultat da bude preglednije pisanje). Mislim da si shvatio do sad nacin pisanja. Znaci stavis imena igraca u stupce, a partije pises u redke, jedan ispod drugog. Izgleda prilicno pregledno i vidi se koja je igra iduca i koliko se odigralo do tada.

4. igra. Hercevi
Cilj je ne pobrati niti jednog herca (srce). Svaki Herc vrijedi 1 bod. Koliko herceva poberes, toliko ides bodova u plus. Tko ne pobere niti jednog herca ostaje na onoliko bodova koliko je imao u mjesanju prije.

5. igra. Kralj Herc i zadnji stih
Cilj je ne pobrati Kralja Herca i zadnji stih. Svako vrijedi 4 boda. Znaci tko pobere Kralja Herca ide +4, a tko pobere zadnji stih isto +4. Logicki, tko pobere oboje ide +8. Ostali ostaju na onoliko koliko su imali.

6. igra. Kralj Herc i zadnji stih na nevideno
Sve je isto kao i prije samo sta se karte ne gledaju. Tko pogleda karte prije prvog bacanja ide odmah +8, a ostali ostaju na koliko su i bili. Znaci karte se podijele na stol i svatko ima svojih 8 karata. Nema mjesanja karata, kako su podjeljene tako se odigravaju. Karte se okrecu po redu i svi bacaju na istu hrpu obicno sredinu stola. Baca Prvi, pa Drugi, pa Treci, pa Djeljitelj.
Iduci baca onaj ciji je stih. Stihovi se ne pobiru nego ostaju na sredini. Pretpostavimo da je Prvi bacio Pik osmicu, Drugi je bacio Desetku Herc, Ti si bacio Pik Kralja, Djeljitej je bacio Kara As. Stih je tvoj jer je Pik Kralj jaci od Osmice Pik. Sad
bacas ti Prvi, pa Djeljitelj itd... Znaci morate samo zapamtit ko je pobrao Kralja Herca i zadnji stih. Njima se pise +4 ili ako je oba dvoje od jednog igraca +8. Ostali ostaju na koliko su bili.

7. igra. Slagalica
Cilj igre je ostati bez karata prije drugih. Prvi koji je na redu zapocinje od kuda ce krenuti slagalica. Slaze se boja na boju. Znaci ne mozes staviti Trefa na Karu i sl. Pretpostavimo da je Prvi stavio Devetku Pik na stol. Drugi moze stavit Desetku Pik na Devetku Pik ili staviti bilo koju drugu Devetku (otvoriti boju) ili ako nema niti jedno do navedenog mora reci Dalje. Tada mu se pise tockica (ili crtica ili bilo koja druga oznaka koja ti se cini prikladnom) na papiru koja vrijedi jedan bod u + kad se bude zbrajalo na kraju slagalice. Sada stavlja treci ovisno o kartama na stolu ili kaze Dalje, ako nema sta odigrati. I tako dalje dok neko ne ostane bez karata. Njemu se pise -8. Recimo da si ti zavrsio Slagalicu, ali si rekao 2 puta dalje, onda ides samo za -6 (-8 + 2 = -6). Tih -6 se zbraja s prijasnjim rezultatom onim iz 6. igre. Ostalima se pise u plus koliko su puta rekli dalje + broj karata koje su mu ostale u rukama na kraju partije. Recimo da je netko rekao 4 puta dalje i ostale su mu 3 karte u rukama. Njemu se pise +7 na prijasnji rezultat.
Karte se slazu veca na manju znaci na Desetku moze ici SAMO Decko iste boje, a ne recimo Devetka. Na ASA ide SEDMICA. Na Sedmicu, Osmica itd. Mozete se eventualno dogovoriti da se pocinje sa Sedmicom. E da skoro zaboravih. Nema "gutanja". To znaci, da ako imas sta za odigrati ne smijes reci dalje. Ako kazes dalje, a ostali te skuze da si "gutao" tebi se pise +8, a ostalima -8.

8. igra. Prognoza
Cilj igre je pogoditi koliko ce pobrati stihova. Podijele se karte. Prognozira se po redu i zapisuje njegova prognoza na papir (da se zna koliko je rekao). Recimo da je Prvi rekao 3 stiha. On ce proci samo ako odnese 3 stiha (pada ako odnese manje ili vise od 3). Drugi je rekao 3 stiha. Ti si rekao 0 stihova. Djeljitelj moze reci bilo koji broj osim 2 stiha. Jer bi se u tom slucaju moglo dogoditi da svi produ, a to nije bit :)
Znaci Djeljitelj (on je uvijek zadnji po redu) ne smije reci broj stihova da zbroj ispadne 8.
Onaj tko prode (pogodio je prognozu (broj) svojih stihova) ide -8. Onaj tko je pobrao manje stihova od svoje prognoze ide +8. A onaj tko je pobrao vise stihova od prognoze ide u plus za prognozu + broj stihova. Recimo da je prognozirao 2 stiha, ali ih je odnio 3. On ide za +5, jer je 3 + 2 = 5.

Sad se podvuce crta ispod rezultata (zbog preglednosti) i dosao je red da iduci igrac bude Djeljitel. Opet se ide ispocetaka, znaci na redu je 1. igra, tj. Sto vise. Rezultat se pribraja stanju nakon prognoze prijasnjeg Djeljitelja. Kad on odradi svojih 8 komada, dolazi red na Treceg da bude Djeljitelj. Pa na kraju i na Cetvrtog da bude Djeljitelj.
Pobjednik je onaj koji ima najmanje nakon 32 mjesanja.

To je to. Ako nesto nije jasno slobodno pitaj.
A ako netko zna i dalje od ovih 8 igara bio bih zahvalan da napise, pa da naucimo i to.
Prilicno zabavna kartaska igra.

15 godina
neaktivan
offline
Kartaške igre - pravila

Joj dajte mi pomozite! Trazim pravila Sustera iliti Sedmice... Googlam ja ali neeeeeeeeema!  Plač Imali smo doma raspravu o pravilima i malo nam se razlikuju sjecanja iz djetinjstva.

 

Bit cu vam jaaaako zahvalna!

16 godina
moderator
online
RE: Kartaške igre - pravila
prihvaćeno rješenje

Zaboravio sam te igre koje sam igrao ko klinac (mau-mau, sedmice, laz - ta zadnja mi je bila super - stavljas vecu kartu i onda ovaj iza tebe moze reci da lazes). S jednom drugog foruma prenosim pravila za Mau-mau:

 

Svako dobi 6 karti,MAX 4 igrača, cilj je riješit se svih karti prvi. Karte se bacaju jedna za drugom na hrpu i vuku se iz špila (ukratko).

Pravilo je da se poslje djeljenja ostavi jedna karta i na nju se igra.
Karta koja se baca mora bit ista boja ili znak (Zelje ili Cura,primjer).

VII-Sljedeći vuče 2 karte
VIII-Preskače igrača koji je na redu
IX-ništa
X-ništa
Dečko-mjenja boju
Cura-ništa
Kralj-ništa
As-Ako se baci As mora se bacit na njega još jedna karta iste boje

Kad neko nema potrebnu kartu vuče iz preostalog špila.
Kad se sav šipl izvuče sa hrpe se ostavlja zadnja bačena karta a ostalo se mješa pa se dalje vuče.

Ako se bace 4 ista znaka jedan na drugi (4 kralja) automatski je kraj.

Najčešće se igra u koks u glavu, onaj koji ostane zadnji s kartama je izgubio i ostali ga mlataraju,ali prakticira se igranje i u rakiju,novac i ostalo.

 

15 godina
neaktivan
offline
Kartaške igre - pravila

Meni trebaju pravila za remi.

nečitak
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila

Clanak o kartaškoj igr Remi koju smo nekada davno toliko igrali.

     Ova pojednostavljena verzija turnirskog bridgea stekla je ogromnu popularnost na našim prostorima, a može se igrati u dvoje, troje ili četvero
    
    U mnoštvu kartaških igara, koje se igraju na našim prostorima, jedna ipak zauzima počasno društveno mjesto, zahvaljujući velikom broju igrača. Jedan od glavnih razloga za ovo prestižno tituliranje bridge-remija krije se, prije svega, u činjenici da ovu pojednostavljenu verziju kompliciranijeg turnirskog i tzv. pravog bridgea, igraju ravnopravno oba spola neovisno od godina starosti.
     Jer, za razliku od nekih složenijih igara s kartama, za koje ipak treba određena igraća vještina i višegodišnje iskustvo, remi se može igrati već zarana i to vrlo dobro. Uz uvjet da vas sreća prati i karta ide...
    
    OPĆA PRAVILA: Generalno gledano za ovu igru ne postoje pisana pravila, već su ona nastala internim modificiranjem tj. pojednostavljivanjem znatno težeg starijeg brata (bridge) za koji treba imati solidniju matematičku i logičku vještinu. Temeljito polazište remija ogleda se u podjeli četrnaest karata svakom igraču, koje se dijele iz dva špila francuskih igraćih karata (104 + 4 jockera). Ovdje, ovisno o igračkim prostorima i podnebljima, postoji bitna razlika prema kojoj, primjerice kod nas, djelitelj starta s petnaest karata, dok u Bosni djelitelj daje kartu više igraču do sebe. Cilj igre je vrlo jednostavan i ogleda se u nastojanju da se što prije oslobodite karata "u ruci". Da biste to uspjeli potrebno je slagati karte u nizovima (tris, kvart ili kvint) ili grupirati tri ili četiri karte iste vrijednosti (brojevi ili slike), ali različitih osnovnih predznaka, tj. boja (herc, karo, tref ili pik).
     Da bi se mogle spustiti karte na talon, tzv. "sići", potrebno je sakupiti barem 50 ili 51 u zbroju (opet ovisno o podneblju u kojem se igra) - na primjer tris dama i tri sedmice ili četiri devetke i u boji složenih jedan, dva i tri, dok preostale karte ostaju u ruci, čekajući da se upare nove kombinacije ili jednostavno "polijepe" na druge već spuštene karte. Vrhunac igre je jamačno hand tj. izlaganje iz ruke, kada se odjednom spušta svih četrnaest karata i taj poduhvat, normalno, donosi najviše nagradnih bodova.
    
    PISANJE: Slično kao kod pravila igranja i pisanje osvojenih i izgubljenih bodova ovisi od igraćeg podneblja. Primjerice kod nas se hand piše -14 bodova, obična "čistoća" (kada se igrač očisti nakon silaza) tarifira se s -4, dok se sve upisane karte (u situaciji kada igrač nije spustio ništa na talon) bilježe 20 (situacija kod handa), odnosno 10 plus poena (kada se protivnik samo očistio), koji su ovoj igri negativni obrnuto normalnoj logici. Karte preostale u ruci se sabiraju po principu - na svakih petnaest po jedan dodatni + poen (1-14 = 1, 15-24 = 2...), dok je cilj igre imati što više negativnih poena ili najmanje plusa. Opet, na drugim remi destinacijama piše se znatno većim ciframa - hand (-140) - upis (200 ili 100) i slično, no sve se to da egalizirati manjom vrijednošću poena ukoliko se igra za novac.

13 godina
neaktivan
offline
Kartaške igre - pravila

Ja sam slucajno naleteo na sajt igrajkarte.com i imaju objasnjenja vecine kartaskih igara ali vidim i da cesto dodaju pravila novih tako da preporucujem da pogledate

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kartaške igre - pravila

e imam ja molbu velikuuuuuuuuuuu....ako znas ili ako bilo tko zna....kako se igra lora u parovima...nema ni na jednom forumu,al na svakom pise da je moguce...cuo sam da je 10 puta zanimljivije....molim vas...hvala...

ficowww
16 godina
offline
Kartaške igre - pravila

Pa vjerojatno isto kao i obicna samo igrate u parovima 2 na 2. I probate logicki prilagoditi neke igre. Nisam nikad probao igrati u paru.

Cypher: Ignorance is bliss.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice