Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 780.788
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kakve su Hisense klime?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
kućaposo kaže...

možda čovik živi u dvorcu par iljada kvadrati pa mu Vivax ne paše

Nekada stvarno čovik da ne piše ništa ispadne pametan.

 

za 99% Hrvata i 99,94% prostora Vivax kojeg ja nisam kupio je odličan izbor.

Ali ne manje važno i vrlo provjeren i pouzdan izbor.

 

Dobrih marki i modela ima puno npr.

Panasonic, Daikin, Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba, LG, Samsung, Midea, Gree, Azuri,

Haier, Vivax. Hisense ne znam pretpostavljam da je ok, ali nisam čuo iskustva.

Sigurno još ima dobrih.

Za sve koje sam naveo gore čuo sam jako dobra iskustva, a koristim, sa vrlo

dobrim iskustvom Panasonic, Daikin i Azuri. U poslovnom prostoru imam Gree

malo jači sistem...

dvorcu?? kakve veze ima dal se radi o kući, poslovnom prostoru ili dvorcu?

 

isto tako možemo pričati da je Fiat i Mercedes ista stvar, ne??? I jedan i drugi te odvede od jednog mjesta do drugog.

 

90% hrvata? jbg... svi bi danas što je jeftinije prošli, pogotovo u ovoj našoj sirotinjskoj državi... nebitno bilo to smeće ili kvalitetan proizvod, ako je jeftino prolazi... dok na kraju ne skuže da će više novca potrošit ako kupe 2-3 komada smeća, nego jedan kvalitetan i upotrebljiv proizvod.

 

i još jednom ponavljam... uspoređivat japanske klime s kineskima je ludost, a još je veća ludost uspoređivat japance i prepakirane kineze s naljepnicom tipa vivaxa... ako se već ide na kinesku klimu (koja je niža klasa od japanaca), onda se uzima gree, haier i sl. 

 

Vivax će odradit rekreativno hlađenje, ne tako kvalitetno kao japanci, ali će ga odradit... ozbiljno hlađenje ili grijanje, ne bih ni pomišljao na vivaxa.

 

Klime se uzimaju na periode od 10-15 godina, to im i je neki radni vijek... ić štedit 1000-2000kn na tome je ludost.

 

Također, za sve japanske proizvođače možete naći specifikacije do zadnjeg detalja, probajte to s Vivaxom ili nekim drugim kineskim klimama...

 

Japanci su vrlo ozbiljni igrači na polju HVACa... Najjednostavnije rečeno, kao da uspoređujete Samsung/Huawei/LG mobitele s NOA mobitelima... nema baš nekog smisla. na kraju, sve se svodi na to koliko ste spremni uložiti i kakav proizvod očekujete.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 14:57 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...

 

 

Japanci su vrlo ozbiljni igrači na polju HVACa... Najjednostavnije rečeno, kao da uspoređujete Samsung/Huawei/LG mobitele s NOA mobitelima... nema baš nekog smisla. na kraju, sve se svodi na to koliko ste spremni uložiti i kakav proizvod očekujete.

 Ako nekom ne treba bolje od Noa mobitela cemu kupit iPhone ili Samsung?

Mene neces nagovorit da kupim klimu od 4+k kn nikad pa ni tada jer moj slucaj to ne zahtjeva... Grijanje mi ne treba, u kuci sam, Vanjska jedinica moze biti u PM da je ne cujem a unutarnja mi ne bruju kod glave.

6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ista stvar. Za cijenu Mitsibushija od 3.5KW kupim skoro 2 Vivaxa iste jačine. Mogu mislit kakav Vivax ću moći kupiti za 5-6 godina...
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...

 Ako nekom ne treba bolje od Noa mobitela cemu kupit iPhone ili Samsung?

Mene neces nagovorit da kupim klimu od 4+k kn nikad pa ni tada jer moj slucaj to ne zahtjeva... Grijanje mi ne treba, u kuci sam, Vanjska jedinica moze biti u PM da je ne cujem a unutarnja mi ne bruju kod glave.

ne prodajem klime, pa mi nije cilj nikoga nagovarati... samo kažem kako stvari stoje. 

 

osobno, planiram uzeti par Toshibi za klimatizaciju cijele kuće (hlađenje i grijanje) od 80 kvadrata u dogledno vrijeme. izaći će me oko 15 000-20-000, što je slično cijeni postavljanja centralnog grijanja za istu kuću. A koliko sam se raspitivao i proučavao, grijanje klimom čak bude jeftinije od grijanja na drva ili tu negdje... a posla uopće nema... Stisneš tipku i vozi.

 

Jedino je topla voda problem, a tu ću vjerojatno ići na solarne panele.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:04 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...
toxic kaže...

 Ako nekom ne treba bolje od Noa mobitela cemu kupit iPhone ili Samsung?

Mene neces nagovorit da kupim klimu od 4+k kn nikad pa ni tada jer moj slucaj to ne zahtjeva... Grijanje mi ne treba, u kuci sam, Vanjska jedinica moze biti u PM da je ne cujem a unutarnja mi ne bruju kod glave.

ne prodajem klime, pa mi nije cilj nikoga nagovarati... samo kažem kako stvari stoje. 

 

osobno, planiram uzeti par Toshibi za klimatizaciju cijele kuće (hlađenje i grijanje) od 80 kvadrata u dogledno vrijeme. izaći će me oko 15 000-20-000, što je slično cijeni postavljanja centralnog grijanja za istu kuću. A koliko sam se raspitivao i proučavao, grijanje klimom čak bude jeftinije od grijanja na drva ili tu negdje... a posla uopće nema... Stisneš tipku i vozi.

 

Jedino je topla voda problem, a tu ću vjerojatno ići na solarne panele.

 Aha, sam se ti tjesi :)

Prvo i osnovno pogledaj koji ti je tarifni model kojeg imas u kuci\stanu jer ako prebacis da su ti potrosaci u xy potegli vise struje od onog sto imas odredeno placas taj dio pun racku skuplje..

+ Cijena struje se najavljuje za porast + kradu te na struji itd.. ima tu dosta stvari.. Jednom kada prebacis racun preko 450 kn mjesecno za struju poput mene vise se neces izvuci pa ces se sjetit kad si placao 200 kn ili manje.

Da ne pricem da je sistem centralnog grijanja skoro pa nepoderiv a klimu u ovom rezimu grijanje\hladenje ces vrlo vjerovatno mijenjati jos jednom u vijeku neke elektronike centralnog grijanja koju zamijenis za par sto kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:07 (toxic).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...

ne prodajem klime, pa mi nije cilj nikoga nagovarati... samo kažem kako stvari stoje. 

 

osobno, planiram uzeti par Toshibi za klimatizaciju cijele kuće (hlađenje i grijanje) od 80 kvadrata u dogledno vrijeme. izaći će me oko 15 000-20-000, što je slično cijeni postavljanja centralnog grijanja za istu kuću. A koliko sam se raspitivao i proučavao, grijanje klimom čak bude jeftinije od grijanja na drva ili tu negdje... a posla uopće nema... Stisneš tipku i vozi.

 

Jedino je topla voda problem, a tu ću vjerojatno ići na solarne panele.

 Nema šanse da bude iste cijene kao grijanje na drva, a kamoli jeftinije. Grijanje da drva ako kilovat dođe 5 ili 10 lipa, a klima ispod 20 lipa po kilovata nema šanse. Plus, pa koliko ti kilovata klima misliš uzeti za dvadeset somova?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:09 (JozoBozo121).
4 godine
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Paolo Maldini kaže...
Ista stvar. Za cijenu Mitsibushija od 3.5KW kupim skoro 2 Vivaxa iste jačine. Mogu mislit kakav Vivax ću moći kupiti za 5-6 godina...

 Legendo ja sam imao Samsung klimu preko 10 godina (otišao kompresor i elektronika) i nakon 10 godina je zamijenio evo već ide 5 godina sa Mitsibushijem 3,5kW

i samo ti mogu reć da je Mitsibushi dvije klase iznad Samsungove koju sam imao isto 3,5kW.

Tiša,bolje hladi i grije i meni osobno najavažnije, zbog toga što sam u zgradi bez balkona vanjska jedinica skoro pa nečujna zbog susjeda.

Tako da je vjerovatno za dvi-tri klase iznad Vivaxa 100%.

Naravno svatko bira šta mu paše ali ja kad bi birao opet samo Mitsibushi ili Toshiba.

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
JozoBozo121 kaže...

 Nema šanse da bude iste cijene kao grijanje na drva, a kamoli jeftinije. Grijanje da drva ako kilovat dođe 5 ili 10 lipa, a klima ispod 20 lipa po kilovata nema šanse. Plus, pa koliko ti kilovata klima misliš uzeti za dvadeset somova?

Dvije Toshibe Suzumi Plus. Jedna od 4.4kW i jedna od 3.5kW... Oko 13 000kn + montaža... Sve skupa 15 000kn. S tim da razmišljam stavit Daisekai 9 umjesto Suzumi Plus od 4.5kW, ona je nešto skuplja, ali efikasnija, i ta će mi više radit jer će grijat dnevni prostor u kojem se boravi. Ta varijanta bi došla oko 17 000kn + montaža.

 

Ne znam kako si došao do cifre kilovata za drva, no cijena drva je otišla u nebo zadnjih par godina... traže po 400kn/m3, ako imaš sreće nađe se za 350-380kn... Još piljenje, pa onda zajebancija sa slaganjem, cijepanjem. Dobro izolirana kuća i kvalitetna klimatizacija su odlična kombinacija, i prilično povoljna, a nikakvog posla... Ako imaš prostor složen da se može pokriti za grijanje klimama, odlična stvar, no dobra izolacija je glavni preduvjet.

 

A i zime nisu više na kontinentu što su nekad bile... Nema nekakvih debelih minusa više od 2-3 tjedna u sezoni, no kvalitetnim klimama ni -15 nije problem, a nekima ni -25.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:21 (lllnuclearlll).
6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cesnjovka kaže...
Paolo Maldini kaže...
Ista stvar. Za cijenu Mitsibushija od 3.5KW kupim skoro 2 Vivaxa iste jačine. Mogu mislit kakav Vivax ću moći kupiti za 5-6 godina...

 Legendo ja sam imao Samsung klimu preko 10 godina (otišao kompresor i elektronika) i nakon 10 godina je zamijenio evo već ide 5 godina sa Mitsibushijem 3,5kW

i samo ti mogu reć da je Mitsibushi dvije klase iznad Samsungove koju sam imao isto 3,5kW.

Tiša,bolje hladi i grije i meni osobno najavažnije, zbog toga što sam u zgradi bez balkona vanjska jedinica skoro pa nečujna zbog susjeda.

Tako da je vjerovatno za dvi-tri klase iznad Vivaxa 100%.

Naravno svatko bira šta mu paše ali ja kad bi birao opet samo Mitsibushi ili Toshiba.

 Legendo usporedio si tadašnji Mitsubishi sa 10 godina starijom i očito zastarjelom Samsung klimom. Prilično sam uvjeren da će Vivax model iz 2025 biti bolji od sadašnjeg Mitsubishija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:23 (Paolo Maldini).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Paolo Maldini kaže...

 Legedno usporedio si tadašnji Mitsubishi sa 10 godina starijom i očito zastarjelom Samsung klimom. Prilično sam uvjeren da će Vivax model iz 2025 biti bolji od sadašnjeg Mitusbishija.

 

 

Pa to kao da si rekao da će NOA prestić Samsuung i radit bolje mobitele 2025... Kineski generički telefon s naljepnicom... Vivax je ista stvar, kineska generička klima od najjeftinijih komponenti s naljepnicom Vivax.

 

Pa Mitsubishi je jedna od vodećih firmi na polju klimatizacije, inovacija u klimatizaciji, predvodnika u standardima itd... Daikin je izumio R32 plin koji koriste sve novije klime... Kakav božji Vivax?   Vivax nije proizvođač klimi nego firma koja lijepi naljepnice. 

 

Mitsu se ne bavi samo kućnim klimama, oni su jedna od najjačih firmi za rashladne sisteme, od industrijskih postrojenja, hlađenja server sala, hladnjača, pa sve do kućnih rješenja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:26 (lllnuclearlll).
4 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje
Paolo Maldini kaže...
Ista stvar. Za cijenu Mitsibushija od 3.5KW kupim skoro 2 Vivaxa iste jačine. Mogu mislit kakav Vivax ću moći kupiti za 5-6 godina...
Legendo usporedio si tadašnji Mitsubishi sa 10 godina starijom i očito zastarjelom Samsung klimom. Prilično sam uvjeren da će Vivax model iz 2025 biti bolji od sadašnjeg Mitsubishija.

 

Naravno da ne.

Samo opet kažem meni osobno je zasad prvi izbor mitsubishi ili toshiba dok je daikin većini pa tako i meni malo preskup bar zasad. 

A svak nek bira po mogučnostima. 

Meni kad ova crkne ja opet gledam prvo šta ima kod mitsubishiija,toshibe ili daikina.

Naravno neisključujem Panasonic i samsung skroz.

Ali naravno sa montažom da je to unutar 5-5500kn.

Nekom je to previše pa će se sigurno prije odlučit za pola niže od tih cijena.

Mene je mitsubishi sa ugradnjom došao oko 5500kn i ako bude radila preko 10-15 godina smatrat ću da je odradila pošteno.

Crkne li prije bogami ču je popljuvat hahaha

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:33 (cesnjovka).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...

 

 

Pa to kao da si rekao da će NOA prestić Samsuung i radit bolje mobitele 2025... Kineski generički telefon s naljepnicom... Vivax je ista stvar, kineska generička klima od najjeftinijih komponenti s naljepnicom Vivax.

 

Pa Mitsubishi je jedna od vodećih firmi na polju klimatizacije, inovacija u klimatizaciji, predvodnika u standardima itd... Daikin je izumio R32 plin koji koriste sve novije klime... Kakav božji Vivax?   Vivax nije proizvođač klimi nego firma koja lijepi naljepnice. 

 

Mitsu se ne bavi samo kućnim klimama, oni su jedna od najjačih firmi za rashladne sisteme, od industrijskih postrojenja, hlađenja server sala, hladnjača, pa sve do kućnih rješenja.

 Treba čitat što piše. Naravno da će Vivax iz 2025 biti bolji nego Mitsubishi iz 2015.  

 

Ne znam baš, baš me zanima koliko razlike ima u stvarnim uvjetima između Suzumi i Daisekai. Vrlo vjerojatno unutar statističke pogreške. Postoje limiti koliko plin može izbaciti energije van i nema tu tehnike koja može preko toga limita. Isto je pitanje koliko ta klima može grijati kad je -25 i konstantno se mora odmrzavati vanjska jedinica. Te priče o efikasnosti i sličnom su najčešće bajke postignute u kontroliranim laboratorijskim uvjetima. 

 

Malo pretjeruješ o tome kakav je Vivax. To su klime sasvim solidne kvalitete dovoljne za većinu ljudi koji trebaju hlađenje i tu i tamo grijanje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...
CPU kaže...

 

 Ja sam sebi za potkrovlje uzeo ovu:

Nikad cuo nisam, gledao sam te jeftinije klime i trenutno je ugradena i samo isprobana, jos se nisam uselio u taj prostor pa je ne koristim.

Vidim da ima za tu klimu dosta ovlastenih servisera, a sad si me uhvatio s rezervnim dijelovima.. Ova ja navodno bas iz Grcke (ne kine iako sumnjam).

Jesam li se posteno shebo ili sam trebo uzeti Vivaxa za istu paru? Mislim sad je kasno.

 

https://bazzar.hr/p/AXXK5QE-inventor-klima-uredaj-omnia-eco-12wifir-komplet

 

https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/omnia-eco

 

Garancija je 5 godina na kompresor i ostale djelove : Inventor guarantees the normal operation of the unit for duration: 5 (five) years for the compressor and 5 (five) years for the electric/mechanic parts of all air-conditioning units (9.000 – 60.000 Btu/h).

+ dodatne dvije godine ako se regas na stranici

 

 

 A ne znam šta bih ti rekao. Nikad nisam čuo za taj model, ali po izgledu je ista Vivax. Midea/Vivax iste su samo druge naljepnice! Sad si je kupio, nema šta sad. Ima 5 godina garancije! Izgleda ok! 

Ryzen Zen2 soon....
4 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Ja sam imao 36mj garanciju na  Mitsubishija.

Tako da ovih 60mj fino izgleda za no name klimu. 

Svakako se isplati sa takvom garancijom to uzet iako meni malo prebučno djeluje po prikazanim decibelima za vanjsku i unutarnju jedinicu i nebi mi odgovarala zbog toga.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Legedno usporedio si tadašnji Mitsubishi sa 10 godina starijom i očito zastarjelom Samsung klimom. Prilično sam uvjeren da će Vivax model iz 2025 biti bolji od sadašnjeg Mitusbishija.

 

 

Pa to kao da si rekao da će NOA prestić Samsuung i radit bolje mobitele 2025... Kineski generički telefon s naljepnicom... Vivax je ista stvar, kineska generička klima od najjeftinijih komponenti s naljepnicom Vivax.

 

Pa Mitsubishi je jedna od vodećih firmi na polju klimatizacije, inovacija u klimatizaciji, predvodnika u standardima itd... Daikin je izumio R32 plin koji koriste sve novije klime... Kakav božji Vivax?   Vivax nije proizvođač klimi nego firma koja lijepi naljepnice. 

 

Mitsu se ne bavi samo kućnim klimama, oni su jedna od najjačih firmi za rashladne sisteme, od industrijskih postrojenja, hlađenja server sala, hladnjača, pa sve do kućnih rješenja.

 Samo da znaš da u kući imam točno 6 Vivaxa, 1 Toshibu 5kw 2009., Panasonic 5kw Inverter 2018.god, 4 Vivaxa 2.5kw 2007.godina, dan danas rade bez problema(Toshiba kompresori u njima). 2 Vivaxa 2.5kw invertera 2018.god).

Toshibu skinuo jer je oslabila i stavio Panasonic, zimi se grijem isključivo na klimu i prezadovoljan sa Panasonic, u kratkim rukavima, inače grije/hladi 70m2. Toshibu stavio u konobu, oslabio joj kompresor ali ok je za malo rashladiti, nije mi ni toliko bitna u toj konobi ali eto da malo osvježi, nisam je htio bacati! Na te Vivaxe se grijem isto, jer su oni u sobama! Samo se na klime grijem, imam kamin ali to je više radi ugođaja nego radi grijanja.

U drugoj kući imam apartmane 6 Gree klima 2013.god(ON/OFF). Super klime, bez greške. Tako da je jednostavno na kupcu koliko će para dati za klimu! Ne kažem da je Vivax najbolji, nije. Ali netreba govoriti da Vivax nevalja ništa, valja i odrađuje super za svoj cjenovni rang. 

 

Ryzen Zen2 soon....
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 17:06 (CPU).
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ekipa, kakve su Korel klime?
Konkretno, ova: in, out.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cesnjovka kaže...
 dok je daikin većini pa tako i meni malo preskup bar zasad. 

 

Odakle ta ideja da je Daikin preskup??

 

Ja sam uspio uhvatit 2.5kW verziju na akciji za 4000kn (Sensira ulazni model), 3.5kW je bila 4300, no nije mi trebala ta jačina.

 

Cijene su im tu negdje kao i Toshibinih ulaznih modela, s tim da im je Wi-Fi modul bagatela naspram Toshibinog, zato sam se i odlučio za Daikin umjesto Toshibe. (180kn naspram toshibinog 1250kn).

 

A Vivax, eto tko je zadovoljan super... Osobno nemam povjerenja u takve proizvode više, pa ih i ne kupujem... Imao sam nekakav Vivax TV, više problema nego zadovoljstva gledanja, a o kvaliteti prikaza stvarno ne bih... Sad, možda su u klimatizaciji nešto bolji, no ne vjerujem tim firmama koje prepakiravaju kineze i to je to. Opekao sam se previše puta na takve stvari.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
kratos091 kaže...

Ekipa, kakve su Korel klime?
Konkretno, ova: in, out.

 Za hlađenje su ok.

Ryzen Zen2 soon....
6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Preletio si moj post, nisi ni pročita kako triba. Vivax model iz 2025 će biti bolji, napredniji od ovog popularnog Mitsubishijevog modela iz 2015. A za cijenu jednog sadašnjeg Mitsubishija ja vjerojatno kupim jednog Vivaxa danas a jednog za 5-6 godina.

4 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Moguće ali i nemoguće u isto vrijeme.

6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cesnjovka kaže...

Moguće ali i nemoguće u isto vrijeme.

 Da ti danas netko ponudi besplatno novi Vivax iz 2018 ili polovni Mitsubishi iz 2013 ti bi uzeo polovno?

4 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Jbg sad polovni.

Aj da si rekao zapakirani nekorišteni bez garancije Mitsubishi iz 2013 ili Vivax iz 2018 odmah ko iz topa svin šutom u glavu bi ispalio Mitsubishi!

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cesnjovka kaže...

Jbg sad polovni.

Aj da si rekao zapakirani nekorišteni bez garancije Mitsubishi iz 2013 ili Vivax iz 2018 odmah ko iz topa svin šutom u glavu bi ispalio Mitsubishi!

 Još ako je punjen R22 plinom, pun pogodak... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže... 

Odakle ta ideja da je Daikin preskup??

 

Ja sam uspio uhvatit 2.5kW verziju na akciji za 4000kn (Sensira ulazni model), 3.5kW je bila 4300, no nije mi trebala ta jačina.

 

Cijene su im tu negdje kao i Toshibinih ulaznih modela, s tim da im je Wi-Fi modul bagatela naspram Toshibinog, zato sam se i odlučio za Daikin umjesto Toshibe. (180kn naspram toshibinog 1250kn).

 Da, klima koja je na akciji 4300 nije povoljna kategorija. A i brat, bratu ta daikinova najjeftinija serija mi je kao šaka u oko. Vivax najjeftiniji modeli ljepše izgledaju. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cesnjovka kaže...

Ja sam imao 36mj garanciju na  Mitsubishija.

Tako da ovih 60mj fino izgleda za no name klimu. 

Svakako se isplati sa takvom garancijom to uzet iako meni malo prebučno djeluje po prikazanim decibelima za vanjsku i unutarnju jedinicu i nebi mi odgovarala zbog toga.

 Vjerujem. Velim meni to nije toliko bitno jer imam kucu pogotovo za vanjsku ajde unutarnja okey..

Ali eto nisam je palio jos vec samo probao na kratko jer nisam sredio jos potrkovlje. nadam se da cu kroz 2 tjedna vidjeti na cemu sam.

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
JozoBozo121 kaže...

 Da, klima koja je na akciji 4300 nije povoljna kategorija. A i brat, bratu ta daikinova najjeftinija serija mi je kao šaka u oko. Vivax najjeftiniji modeli ljepše izgledaju. 

Ne bih se baš složio, pogotovo kad usporediš kvalitetu plastike kod Vivaxa  i Daikina...

 

Ove Daikinove baš fino izgledaju na zidu, minimalistički.

 

No, stvar ukusa, pa nema nekog smisla rasprava :) 

 

No da bi mogli malo poradit na dizajnu... mogli bi...

 

Toshibe mi odlično izgledaju. A ima i Daikin odličnih dizajna, no te klime nisu iz ulazne kategorije...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 19:33 (lllnuclearlll).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Toshiba izgleda super, dobili smo u apartmanu suzumi plus i izgleda jako fino. Ali ne znam, Daikin mi izgleda jednostavno nekako zastarjelo u dizajnu.


 
 
 
 

 

Evo, prve dvije su Daikin, Haier i Vivax i meni jednostavno Haier i Vivax u dizajnu izgledaju puno više fancy jednostavno. Kod puno stvari gledam kvalitetu plastike, ali klimu baš ne pipam tako da nisam to gledao.

 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...
CPU kaže...

 

 Ja sam sebi za potkrovlje uzeo ovu:

Nikad cuo nisam, gledao sam te jeftinije klime i trenutno je ugradena i samo isprobana, jos se nisam uselio u taj prostor pa je ne koristim.

Vidim da ima za tu klimu dosta ovlastenih servisera, a sad si me uhvatio s rezervnim dijelovima.. Ova ja navodno bas iz Grcke (ne kine iako sumnjam).

Jesam li se posteno shebo ili sam trebo uzeti Vivaxa za istu paru? Mislim sad je kasno.

 

https://bazzar.hr/p/AXXK5QE-inventor-klima-uredaj-omnia-eco-12wifir-komplet

 

https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/omnia-eco

 

Garancija je 5 godina na kompresor i ostale djelove : Inventor guarantees the normal operation of the unit for duration: 5 (five) years for the compressor and 5 (five) years for the electric/mechanic parts of all air-conditioning units (9.000 – 60.000 Btu/h).

+ dodatne dvije godine ako se regas na stranici

 

 

 To je kinez naravno jer ti kinezi najvise se poznaju po daljinskom a ako pogledas Vivax AEMI model vidis da je identican daljinac

 

https://www.centar-tehnike.hr/klima-vivax-acp-12ch35aemi-r32-inverter-352-381-kw-a-proizvod-5333/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Inace Vivax R dizajn model AERI 3.5kw ima najvisi skor do sada SEER vrijednost 7.0 u hlađenju, znaci bolji od nekih ulaznih serija japanaca jer pod tim deklaracijama se vidi najbolje učinkovitost

 

A odmah ispod se vidi Kwh/anuum godisnja potrosnja struje

 

https://www.centar-tehnike.hr/klima-vivax-acp-12ch35aeri-r32-inverter-352-381-kw-a-proizvod-5335/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 21:58 (roby27).
4 godine
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Nije u pitanju kvalitet klima plastika unutarnje jedinice na tvoj, moj ili bilo čiji dodir.

Nego kad ona radi hladi i grije  da "nečuješ" tu njenu plastiku u vidu pucketanja,grebanja i takvih pizdarija.

Nego baš suprotno, neprimjetiš i nečuješ bilo šta kad ona radi, počev od paljenja i dalje tokom rada.

To je bio slučaj sa mojom bivšom Samsung klimom uvik bi malo lagano zapucketala ili zaškripuckala.

Dok sad ovaj mitsubishi tip-top miran ko bubica , unutarnja i vanjska

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice