Ko su najbolji izdavaci eknjiga?

poruka: 1
|
čitano: 549
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Tko su najbolji izdavaci eknjiga?

Pozdrav ljudi, nisam bio siguran gdje da svrstam ovu temu pa sam se odlučio za kategoriju "ostalo" :) 

 

Da pređemo na stvar... Imam napisanu (u vlastitoj reziji-ogrinal) eknjigu od 154 stranice. Knjiga je završena te se nalazi na mom računalu, spremljena kao obični word dokument. 

 

Sada imam jako puno pitanja vezanih za plasiranje knjige na tržište, ajmo početi sa po mom mišljenju ključnim pitanjem: 

1. U koji format je najbolje "upakirati" knjigu da bude što dostupnija tržištu? 

2. Znate li nekog ko bi to mogao odraditi i koja je cijena "pakiranja"? (iskreno, moje znanje o tim stvarima je vrlo skromno, uz sav trud da to naucim preko interneta-ne ide. Radije ću platiti da to netko odradi kako treba) 

3. Tko su najbolji izdavači, odnosno gdje se uopće javiti za objavljivanje knjige?

4. Da li je potrebno imati neki JDD ili studio za naplatu knjige, porez i ostalo?  

 

Olakotna okolnost je što sam godinama u vodama teme knjige i što imam mogućnost da je vrlo brzo objavim i napravim za nju dobar marketing. 

Znam da sam ovdje postavio jako puno pitanja odjednom, praktički me cijela daljnja procedura zanima... mogao sam slobodno postaviti i jedno jedino pitanje: ŠTA DA RADIM DALJE?! :D 

 

Imam još jedno pitanje, više općenito. Kakva su Vaša iskustva s prodajom e-knjiga u Hrvatskoj? Što mislite o prevođenju knjige na engleski jezik? 

 

Nadam se da ovdje ima ljudi koji su ovo sve prošli i koji su voljni pomoći, a ja im se unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu! :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 3:32 (Perky).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice