Kojeg psa?

poruka: 138
|
čitano: 59.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kojeg psa?

Samojed i Akita su mi osobno prelijepi psi. Haski također. Uglavnom dosta mi se pasmin sviđa, pa da ne nabrajam.

 

Inače, poznanik ima Stafforda, a drugi poznanik Pit Bulla. Predivni psi. Ovi su totalno razigrani, mišićavi i sve će napraviti da obranu vlasnika.

 

Eto ja već 3 godine imam mješanca dugodlake čivave i jazavčara. Sve što piše u onim opisima na internetu stoji. Razigran, svugdje te prati..

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
dooma kaže...

Uzmi zlatnog retrivera, ovo je moj LUX :)

Eh da,zlatni retriver,zelja od malih nogu... Inace,trenutno su mi nekako najvise:doberman,zlatni retriver,njemacki ovcar,AST,i akita... Naravno,kao i mnogima ovde,bernski planinski pas,ali je pomalo suludo drzati ga u stanu u centru grada... Inace poznajem mnoge vlasnike nabrojanih pasa,i nekako mi najvise odgovaraju... Mogu zivjet u stanu,nisu preveliki za grada,mogu zivjeti sa drugim psima,samostalni su i tu su kad se trebaju pokazati kao zastitnici. Dakle,te mi se pasmine vrte po glavi. Kakva su vasa iskustva sa ovim psima i koji vam se cini najboljim?

 

P.S. u prvom opisu kakvog psa trazim nisam navela da bi bilo pozeljno da je prilicno samostalan,zbog maltezera koji je navikao na svu paznju ovoga svijeta...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
Što se tiče zlatnog retrivera, treba im dosta prostora za trčkaranje. Obožavam kad mu kažem Lux ajmo ići i on potrči prema vratima i čeka me dok ga ne pustim, makar to bilo 30min on će me čekati :)
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

ja imam bernskog planinskog, curicu i super je jako poslušna i umiljata :)

11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Imao sam od malih nogu  belgijskog ovčara, psi su jako inteligentni, prirodno mišićave građe, mužjaci znaju biti trvdoglavi i trebaju čvrstu ruku pri treniranju i treba ih socijalizirati i ona neće biti problema, lajanja i režanja na druge pse. Aktivni i razigrani su i nije im dovoljna samo šetnja, treba ipak više aktivnosti od toga, npr. trčanje, izlazak u šumu, pseći parkovi - tu treba biti oprezan ako pas nije socijaliziran kako treba.

Jako je privržen i zaštitnički se odnosi ne samo prema vlasniku nego i cijeloj obitelji, a posebno prema klincima.

Treba imati puno strpljenja i znanja sa njima, nije baš za početnike.

 

 

Sada imam 2 godine starog mužjaka njemačkog dugodlakog ovčara. Veći od belgijskog, rekao bi i snažniji. Lakše se trenira, treba mu puno fizičke i psihičke aktivnosti, samo šetanje nije baš za njega. Od malena je sa drugim psima, odraslima i djecom i problema do sada nije bilo. Ponaša se zaštitnički i jako je razigran. Izgleda ozbiljno, neki kažu čak i opasno, a cucek je duša.

 

Ako se odlučiš na ove ovčare nikako ih ne ostavljaj same po cijele dane, posebno ne zatvorene u stanu i bez aktivnosti. To je muka za njih i tada propadaju, ne traže pažnju svakih pola sata i zanju biti samostalni, ali ipak ih treba obići oko hrane, malo se poigrati, odvesti ih na zrak...

 

Od ostalih srednje velikih i velikih cucaka pogledaj zlatong retrivera, retriver labradora, dobermana, bernskog planinskog, aljaški malamuta, pirinejskog planinskog, newfoundland (ili kod nas landseer), terijere, bullove...

Uglavnom, kojeg god odabereš nećeš fulati - ako se brineš za svog psa, neće te ostaviti kad i ako uopće zagusti.

 

 

 

 

Ke?!
16 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Što mislite o dalmatinerima? {#}

15 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Chewbacca,cura traži psa za stan, a ti joj preporučiš Malamuta!! Pa,valjda nema goreg psa za stan. Imao sam kuju 12god. I taj pas uopće nije za grad, a kamoli za stan. Kad im krene ljetno/zimsko linjanje treba ti kontejner za odbačenu dlaku. Još uz to su oogromni,muški znaju do 90kg potegnuti?
Enna,kažeš da si imala Staforda,zašto ga opet ne nabaviš? Predivni psi,nije prevelik,ne mora ni biti zaštitnički raspoložen. Neukima je dosta da ga vide i neće te dirati.
Spomenula si da ti se sviđa i Doberman,od mene preporuka. Ali tu moraš birati želiš li čuvara ili ljubimca.
15 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Chewbacca,cura traži psa za stan, a ti joj preporučiš Malamuta!! Pa,valjda nema goreg psa za stan. Imao sam kuju 12god. I taj pas uopće nije za grad, a kamoli za stan. Kad im krene ljetno/zimsko linjanje treba ti kontejner za odbačenu dlaku. Još uz to su oogromni,muški znaju do 90kg potegnuti?
Enna,kažeš da si imala Staforda,zašto ga opet ne nabaviš? Predivni psi,nije prevelik,ne mora ni biti zaštitnički raspoložen. Neukima je dosta da ga vide i neće te dirati.
Spomenula si da ti se sviđa i Doberman,od mene preporuka. Ali tu moraš birati želiš li čuvara ili ljubimca.
15 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Nastavak,slučajno poslao preko moba.
Oni su "stvoreni" za čuvarsku službu. Za ograđeno dvorište idealni,neće im ništa promaknuti ni uteći. U stanu će postati razmažene bebe. Njih bi trebalo kupovati po rodovnici (čuvari odnosno ljubimci za izložbe).
I ono što je Danny napomenuo za kuje totalno podržavam. Ako želite ozbiljnijeg psa,a nemate previše iskustva ili vremena za potpuni odgoj kojeg takvi psi trebaju nabavite ženku. Sa njima je puno lakše. Zato sam i imao ženku Malamuta,da sam uzeo muškog sigurno bi pogriješio. Danas je već druga stvar jer imam 12god. iskustva sa pasminom.
12 godina
offline
Kojeg psa?

doberman je moj san :D

kad si nadem neku kucicu uzet cu si ga :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 9:29 (ProTeinZ).
15 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Dobbie je zakon! I ja ga želim,ali ga sada ne mogu imati jer mu ne mogu dati ono šta treba. Sad razmišljam o nabavci Jack Russela,osobine velikog psa u minijaturnom tijelu ;) Veoma zahtjevan pas,ali ga mogu svuda voditi sa sobom jer je malen.
Važem već dobrih godinu dana jer ne želim da mi je pas zapušten i mrzim ljude koji to rade!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kojeg psa?
Enna kaže...

Ne trazim psa koji ce jesti pit bullove,ne trazim psa sa kojim cu biti "in",niti trazim psa koji ce biti najjaci u okolici... Jednostavno trazim normalnog psa,da zna biti tu kad zagusti,ali da je dobre naravi. Nije mi bitna boja ni izgled, taj ce mi pas bit najbolji prijatelj narednih 12... Protiv sam svih borbi i iskoristavanja pasmina tipa pit,staff... Cijeli zivot sam ih imala,zao mi je sto su takve pasmine na losem glasu,jer su opcenito prekrasni psi. Moj staff je bio omiljeni pesek u kraju,a nisam ga trebala vodit na borbe i pustat na nevine pse da bi postigla paznju,niti ga kljokat tabletama da postigne misicnu masu. Jednostavno je bio ono sto i svaki drugi pas,i to je ljudima bilo svjetsko cudo jer su navikli na staffa koji ce uvijek za sobom ostavljat krvave tragove... {#}

njemački boxer-  blaga narav i dobronamjeran ali opet oprezan sa strancima. srednje je veličine, ne laje, uvijek za igru. stav dominantanali samo stav, gubica takva kakva je i onaj tko ne pozna pasminu neće mu tek tako prič. i dosta su tvrdoglavi tako da treba radit s njima puno. evo moje kuje

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

nisam primjetio da je rekla da je za grad.

Onda nikako velike pasmine, neke male ili srednje, stan je za velikog psa muka, pa da se šeta i 3 puta na dan.

Ke?!
16 godina
offline
Re: Kojeg psa?

Imam zlatnog retrivera, ok pas, prilično miran i privržen, a kad treba, zaštitnički nastrojen. Privlačan ljudima, stoga i ponekad nervozan kad ga djeca i odrasli opsjedaju.

 

U subotu dolazi nova ljubimica, border collie. Pas srednje veličine, energetska bomba, navodno najinteligentnija pasmina.

 

Ukoliko imaš volje i vremena, definitivno border collie.. nešto je posebno u toj pasmini.. :)

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 13:36 (ferovca1).
15 godina
offline
Kojeg psa?

Moj glas ide Cane Corso ali valjda zato jer ga ja imam, iako moj nije sa papirima pa je puno veci i izvan standarda.

 

Prouči malo psa ali opet ako nisi nikad prije imao psa nebih ga preporučio, isto vrijedi i za Dogo Argentino.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Arabarran kaže...
Enna,kažeš da si imala Staforda,zašto ga opet ne nabaviš? Predivni psi,nije prevelik,ne mora ni biti zaštitnički raspoložen. Neukima je dosta da ga vide i neće te dirati.

Potpisujem ovo. Ako imaš iskustva, idealan je.

 

Preporuka ide i za Rottweilera jedino što su puno tvrdoglaviji od staffova. Moj je, primjerice, volio sjesti usred šetnje i ne mrdati, što ne bi bio problem da sam ga mogla samo podići i vratiti doma :) Puno papaju i spavaju (stan nije problem), ali i ono najbitnije, ne vežu se samo uz jednu osobu.

 

No nemoj isključiti niti azile. Krcati su prekrasnim njuškalicama svih boja i veličina :)

 

 

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

možda i pinč... ne zahtjevaju puno, ali svakako i azil je odličan izbor...

10 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Hvala svima na odgovorima,puno ste mi pomogli... Slazem se za malamuta da ipak nije za grada i stana... Sto se tice iskustva sa psima,to je potpuno u redu,jer cijeli zivot radim sa njima i nije mi problem izaci na kraj sa tvrdoglavim pasminama... Trenutno sam rastekana izmedju dobermana i staforda... Oba psa odgovaraju zivotu u gradu i mogu ispuniti sva moja ocekivanja. Jedini problem koji se tu nalazi je moj trenutni pas kojeg sam spomenula,maltezer Billy... On je super sa drugim psima,samo je malo ljubomoran... Najvece pitanje u glavi mi je kako ce se taj pas slagati sa njim kad odraste {#} ? Doberman ili staford,koji je bolji po pitanju suzivota sa drugim psom,manjim od sebe,posto predpostavljam da ce tu doci do nerviranja,svadja,nekog domiranja... To ne zelim jer je meni najveca nocna mora da se Billy osjeca zapostavljenim ili da mu novi pas postavi neke svoje granice u kuci koja je do tad bila njegova...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 18:36 (Enna).
13 godina
offline
Kojeg psa?

Nema tu koji ce se bolje slagati, ti mozes nabaviti i civavu i nebu se slagala s tvojim maltezerom. Za kojeg god se odlucis budi spremna na punoo punooooo rada, bilo staff ili doberman, obje pasmine u krivim rukama su nuzno zlo. Inace ak bus poticala to zastitnicko ponasanje onda se pozdravi s livadama i druzenjem s drugim pesekima jerbo ce pas imat potrebu da te stiti od ostalih sto ljudi sto pasa...

 

Inace sam vlasnik 3godisnje staffice pa moj glas ide staffiju(ali samo ako znas kako radit s njima, te price o urodjenoj dominaciji okaci macku o vrecu)..

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 19:23 (sinkee).
10 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Ja sam imala staffa 13 godina... Sto se dominacije tice,on kad je dostigao spolnu zrelost (oko 2 god.) postao je malo suzdrzan prema psima istog spola sa kojima se do tad odlicno slagao. Jednostavno se to javi kod muzjaka bez obzira na dresuru,znam iz licnog iskustva i iskustva drugih...  Inace imaju urodjene zastitnicke osobine pa ga nisam nesto previse odgajala oko toga. Bilo mi je bitno da je tu kad ga trebam,sto se i ispunilo,puno puta mi se desilo da mi prodje kroz glavu sta bi bilo da on nije bio tu... I stvarno je uvijek znao raspoznati koga ce primiti u kucu. Oni za koje on smatra da nisu dobro drustvo,stajat ce pred njima ako je potrebno dva sata ne dozvoljavajuci im da prodju fiksirajuci ih pogledom. Dakle,ljude je tesko prihvatao,ali je sa pima bilo sve u redu,osim prema psima istog spola gdje je obicno pokazivao dominaciju...

15 godina
offline
Kojeg psa?

Odi onda na dobermana,oni su navikli živjeti u čoporu. Maltezer je puno manji od njega i neće ga smatrati konkurencijom kad ga odgojiš ko malog štenca uz već postojećeg psa.

 Budi oprezna kod nabavke,ima ih puno šta tvrde da su dobermani,a od dobermana ni D. Vidio sam ih svakakvih,psi sa urednim papirima su 20-30% veči od onih šta sam vidio iz "domaćeg uzgoja". Važnija stvar od fizičke građe je definitivno psiha di je kod provjerenih linija uzgoja izbačena ta agresivnost njihova (ili zadržana ako su odgajani za čuvare).

Znam da u Kostreni ima jedna uzgajivačnica koja ima odlične primjerke. I odlične cijene,naravno ;)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?

Koliko god ja voljela staffove,istina da je tu doberman odnio bod sto se tice suzivota sa drugim psom... Pronalazenju pravog odgajivaca mislim posvetit svo svoje vrijeme,sto zbog psihe i izgleda,sto zbog zdravlja psa. {#}

15 godina
offline
Kojeg psa?

Ne uspijevam naći ove iz Kostrene. Još sam se sjetio Black Magic Land da su dobri,ne znam kakve su im cijene...
http://www.blackmagicdoberman.com/index.php

 

13 godina
offline
Re: Kojeg psa?

bilo koji pas s papirima od 500-1000€+

14 godina
offline
Kojeg psa?

Molim pomoc za frendicu

koja je ovo vrsta psa

pozdrav

HTC ONE je stigao !!!!
16 godina
offline
Re: Kojeg psa?
pasko kaže...

Molim pomoc za frendicu

koja je ovo vrsta psa

pozdrav

Kavalir španijel?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
pasko kaže...

Molim pomoc za frendicu

koja je ovo vrsta psa

pozdrav

 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
online
Kojeg psa?

Molim pomoć, koja je ovo vrsta pasa? Vuče mi na terijera ali vjerovatno je neki mješanac, a možda i nije, što vi mislite?

Ako je potrebno uploadat ću još slika. Hvala :)

I'm not crazy, my mother had me tested!
13 godina
offline
Kojeg psa?

Ekipa u nabavci sam novog psa(labrador uginuo nakon 9g),živim na selu,veliko dvorište(netreba mi pudlica i takvi psi),gledam rotvajlere i njemačke ovčare,može i nešto drugo ali da je poput te 2 pasmine.

Svaka preporuka je dobro došla.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
kruskar kaže...

Ekipa u nabavci sam novog psa(labrador uginuo nakon 9g),živim na selu,veliko dvorište(netreba mi pudlica i takvi psi),gledam rotvajlere i njemačke ovčare,može i nešto drugo ali da je poput te 2 pasmine.

Svaka preporuka je dobro došla.

Uzmi u obzir koliko možeš trenutno vremena provest sa psom, a ako si u deficitu, preporučam tornjaka, ako preferiraš velike dugodlake pasmine.

 

Ako si za niske, kratkodlake pasmine, onda preporučam bullterier-a, istina, ne voli previše samoću, ali kada se njega vidi u dvorištu, u širokom se ga luku zaobilazi!

 

Još preporučam u koliziji sa sredstvima koje imaš, Akita Ino, predivna japanska pasmina,

Bordeaux doga, onaj iz filma Turner & Hooch,

Rotweiler-a bih ti i sam preporučio, makar, kod njega trebaš biti jak karakter i strog trening,

a ako nikoga ne želiš da te obilazi, Belgijski Malino, oliti belgijski ovčar, najzaje8anija rasa, ali čuvar do bola, uz ogradu preko tri metra a pas pod velikim nadzorom!

 

Ovo su neke rase po mojem ukusu, makar, nekoliko Njemačkih oštrodlakih terijera, niti to nije za odbaciti, po meni! 

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice