Koliki kredit mogu dobit?

poruka: 72
|
čitano: 73.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Lijep pozdrav!

Mene zanima koliki kredit mogu dobiti ako sam stalno zaposlen na neodredeno i radim na istom mjestu vec 10 godina, placa uvijek ista 3500 kn.

Zanima me samo otprilike koliki bi mogao dobiti, u Erste sam banci i na koliko dugo godina otplate?

Unaprijed hvala!

Proud to be adicted to WoW
13 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Neznam dal postoji jednostavnije riješenje nego da odeš u banku i pitaš?! {#}

Maurer
13 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Ovisi koja vrsta kredita, s jamcima ili sudužnicima ili bez njih...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?

Ehh htio se samo malo raspitat prije nego odem :D

 

Hmm.. moze i sa jamcima i bez njih.. bolje naravno bez... Sta mislis onda?

Proud to be adicted to WoW
13 godina
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
vidikovac kaže...

Ehh htio se samo malo raspitat prije nego odem :D

 

Hmm.. moze i sa jamcima i bez njih.. bolje naravno bez... Sta mislis onda?

A slušaj sve to ovisi o puno stvari, kako sam ti već rekao ovisi o vrsti kredita, roku godina otplate, jamcima ili sudužnicima, imaš li dodatnih dugova sa strane itd. Koliko ja znam većina banaka daje do 10 000 eura nenamjenskog kredita bez jamaca. Otiđi na njihovu web stranicu pa pogledaj kako i šta

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?

E pa zahvaljujem se na odgovoru

Proud to be adicted to WoW
12 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

To samo u hr ima da si zaposlen 10 godina na neodređeno.

WordPress ❤
15 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?
To je protuzakonito, ali to u ovoj drzavi nije bitno.
15 godina
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
OriginalEXE kaže...

To samo u hr ima da si zaposlen 10 godina na neodređeno.

kako bi trebo biti zaposlen??

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
toxic kaže...
OriginalEXE kaže...

To samo u hr ima da si zaposlen 10 godina na neodređeno.

kako bi trebo biti zaposlen??

Pomiješao sam pojmove {#}

WordPress ❤
15 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

zapravo je pitanje jel ima ugovor o stalnom zaposlenju ili mu produzuju svakih nekoliko mjeseci.

13 godina
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
mar123 kaže...

zapravo je pitanje jel ima ugovor o stalnom zaposlenju ili mu produzuju svakih nekoliko mjeseci.

Neodređeno je stalno zaposlenje, produživanje ugovora svakih nekoliko mjeseci je određeno zaposlenje

15 godina
neaktivan
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Ne ulazi u nikakv kredit..................nikad

So say We All
13 godina
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
skyreeper kaže...

Ne ulazi u nikakv kredit..................nikad

Žalosno je da većina ljudi u lijepoj našoj bez njega ne može niti neke osnovne stvari u životu riješiti... Tako da nije baš najjednostavnije donijeti tu odluku

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
Volume kaže...
skyreeper kaže...

Ne ulazi u nikakv kredit..................nikad

Žalosno je da većina ljudi u lijepoj našoj bez njega ne može niti neke osnovne stvari u životu riješiti... Tako da nije baš najjednostavnije donijeti tu odluku

Može vjeruj mi da se može,samo što si triba postaviti prioritete u i to je sve,ja sam tri mjeseca bio bezt interneta jer nisam imao puno posla,ali zato sam bio sit i čist,kredit je totalno nepotreban,ja imam ogromnih problema radi njega

So say We All
13 godina
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
skyreeper kaže...

Može vjeruj mi da se može,samo što si triba postaviti prioritete u i to je sve,ja sam tri mjeseca bio bezt interneta jer nisam imao puno posla,ali zato sam bio sit i čist,kredit je totalno nepotreban,ja imam ogromnih problema radi njega

Koliko se s tebom slažem toliko i ne. Eto npr. kupovina auta... Imaš plaću 3500kn, od toga oduzmi stanarinu, režije, hranu, odjeću i obuću itd. Plaća ti niti ne može doteći za sve šta ti treba, a kamoli da bi od nje nešto uspio ušparati i onda od toga kupiti auto.

 

Da ne bi bilo da sam ja za kredit, treba ga izbjegavati koliko je to god moguće i uzeti ga samo ako je neophodno. Ima sam ga i ja 4 paklene godine. Ali eto kako sam već rekao, došlo je takvo vrijeme da ga ljudi moraju uzimati iz potrebe a ne iz neke gluposti da bi kupili nešto...

15 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

jos je dobro ako ga uzmes na nekih 7-8 godina, ali ljudi uzimaju na 30 godina..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
Volume kaže...
skyreeper kaže...

Može vjeruj mi da se može,samo što si triba postaviti prioritete u i to je sve,ja sam tri mjeseca bio bezt interneta jer nisam imao puno posla,ali zato sam bio sit i čist,kredit je totalno nepotreban,ja imam ogromnih problema radi njega

Koliko se s tebom slažem toliko i ne. Eto npr. kupovina auta... Imaš plaću 3500kn, od toga oduzmi stanarinu, režije, hranu, odjeću i obuću itd. Plaća ti niti ne može doteći za sve šta ti treba, a kamoli da bi od nje nešto uspio ušparati i onda od toga kupiti auto.

 

Da ne bi bilo da sam ja za kredit, treba ga izbjegavati koliko je to god moguće i uzeti ga samo ako je neophodno. Ima sam ga i ja 4 paklene godine. Ali eto kako sam već rekao, došlo je takvo vrijeme da ga ljudi moraju uzimati iz potrebe a ne iz neke gluposti da bi kupili nešto...

Da ljudi, zaposlen sam za stalno, nesto preko 10 godina u istoj firmi....

 

Kako si samo pogodio? Bas mi za auto i treba.. eto vidis... i bit ce na oko 7 godina, svaki mjesec po 160e... vidjet cemo jos ovih dana sta kazu u banci...

Proud to be adicted to WoW
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
vidikovac kaže...
Volume kaže...
skyreeper kaže...

Može vjeruj mi da se može,samo što si triba postaviti prioritete u i to je sve,ja sam tri mjeseca bio bezt interneta jer nisam imao puno posla,ali zato sam bio sit i čist,kredit je totalno nepotreban,ja imam ogromnih problema radi njega

Koliko se s tebom slažem toliko i ne. Eto npr. kupovina auta... Imaš plaću 3500kn, od toga oduzmi stanarinu, režije, hranu, odjeću i obuću itd. Plaća ti niti ne može doteći za sve šta ti treba, a kamoli da bi od nje nešto uspio ušparati i onda od toga kupiti auto.

 

Da ne bi bilo da sam ja za kredit, treba ga izbjegavati koliko je to god moguće i uzeti ga samo ako je neophodno. Ima sam ga i ja 4 paklene godine. Ali eto kako sam već rekao, došlo je takvo vrijeme da ga ljudi moraju uzimati iz potrebe a ne iz neke gluposti da bi kupili nešto...

Da ljudi, zaposlen sam za stalno, nesto preko 10 godina u istoj firmi....

 

Kako si samo pogodio? Bas mi za auto i treba.. eto vidis... i bit ce na oko 7 godina, svaki mjesec po 160e... vidjet cemo jos ovih dana sta kazu u banci...

Sa 500 eura plaće mislim da nema šanse da dobiješ autokredit na  ratu 160eura mjesečno, osim ako si naravno uračunao i kamatu. Meni je kad sam uzimao  išlo 2000 kn + rata mora bit manje od pola slobodnog iznosa plaće.

Who's that stumbling around in the dark? State your business or prepare to get winged!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 0:44 (johnpr).
14 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Uf, sedam godina odvajati trećinu plaće za auto... Uračunaj registraciju, gume, servise - skoro pa pola plaće. Brrrr.

s.f. - s.n.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
ninotocka kaže...

Uf, sedam godina odvajati trećinu plaće za auto... Uračunaj registraciju, gume, servise - skoro pa pola plaće. Brrrr.

Bez auta se ne moze. OSIM, (jer znam da ce se sada pojedinci javiti) onima koji imaju pravac- kuca-posao-kuca ... kuca-grad-kuca...

 

A kredit je jedina solucija ili igrat srecke, pa se nadati da ces nesto dignuti.. {#}

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
Karlovac_047 kaže...
ninotocka kaže...

Uf, sedam godina odvajati trećinu plaće za auto... Uračunaj registraciju, gume, servise - skoro pa pola plaće. Brrrr.

Bez auta se ne moze. OSIM, (jer znam da ce se sada pojedinci javiti) onima koji imaju pravac- kuca-posao-kuca ... kuca-grad-kuca...

 

A kredit je jedina solucija ili igrat srecke, pa se nadati da ces nesto dignuti.. {#}

Da al uzimat sa 3500 kuna plaće auto od od 13500 eura (sa kamatom jer za više ne bi dobio) je ludost + ovo sto kaze covjek, osiguranje, gorivo itd. Sa tom plaćom se vozi od 10 tisuća kuna auto.

Who's that stumbling around in the dark? State your business or prepare to get winged!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 0:44 (johnpr).
15 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?
Ima placu i kupuje auto od 13000 eura( 160x12x7). Neznam kolko je to pametno, pogotovo kad danas niko posla nema.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
johnpr kaže...
Karlovac_047 kaže...
ninotocka kaže...

Uf, sedam godina odvajati trećinu plaće za auto... Uračunaj registraciju, gume, servise - skoro pa pola plaće. Brrrr.

Bez auta se ne moze. OSIM, (jer znam da ce se sada pojedinci javiti) onima koji imaju pravac- kuca-posao-kuca ... kuca-grad-kuca...

 

A kredit je jedina solucija ili igrat srecke, pa se nadati da ces nesto dignuti.. {#}

Da al uzimat sa 3500 kuna plaće auto od od 13500 eura + kamata je ludost, sa tom plaćom se vozi od 10 tisuća kuna auto.

Ne kazem ja za njega. Vec opcenito, ako mislis kakav auto uzimati i za prvu ruku, treba ti mini-kredit, jer ne mozes ostaviti 3 place sa strane, a kako ces jesti i gdje ces zivjeti u tih 3mj. 

 

Pa i moj kolega, dobio je dijete, ozenio se, uredili staru kucu i "ugurali u nju" preko 400 000kn, valjda stambeni kredit, samo sto je krov i unutrasnjost napravio i par sitnica, a kuca jos izgleda kao da se nista nije radilo na njoj, i sada je digao kredit za auto od 6000€ i ne znam sta mu od place ostaje... 

 

Tako to ide, ne misliti svojom glavom. Vec, daj, daj, daj..a kasnije 1 (-), pa 2. minus i onda je kriva politika, pa banke ....

 

Eh da, srecom mi je placa dovoljna. {#} 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Pazi sam da ti se nebi dogodilo da kupis auto za 13 000 eura pa onda kasnije nemaš za gorivo i registraciju...

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
14 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

Ja bi na mjestu autora teme išao na jeftiniji auto (ima ih i za 7-8 kila EUR upotrebljivih) ili nešto rabljeno za 1-2-3 soma. Iako je rabljeno čista lutrija...

s.f. - s.n.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
ninotocka kaže...

Ja bi na mjestu autora teme išao na jeftiniji auto (ima ih i za 7-8 kila EUR upotrebljivih) ili nešto rabljeno za 1-2-3 soma. Iako je rabljeno čista lutrija...

Istina. Ja sam prosle godine u ZG-u uzeo puntica, 1. vlasnik, 98godiste, 1.1 masina, regan godinu dana, potrosnja 5-6l. a ide kao "{#}".. Za 1200€.. ali najbolje, 1.vlasnik {#}

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
13 godina
offline
Koliki kredit mogu dobit?

bjezi od toga, jebes auto, radje bi pjeske isao na -20 stupnjeva i svake noci mirno isao spavati, nego da vozim mrcinu od auta i razmisljam hocu li sutra imati dovoljno da palatim sve

znam da nemam pravo glasa jer sam premlad(18) i nemam iskustva s kreditom, ali poslusaj ne samo mene nego i vecinu, bjezi od toga

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 0:45 (win4crazzy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki kredit mogu dobit?
mar123 kaže...
Ima placu i kupuje auto od 13000 eura( 160x12x7). Neznam kolko je to pametno, pogotovo kad danas niko posla nema.

a sta se cudis... tako je to u HR, svi zive na kreditu i iznad svojih mogucnosti... 

 

zasto bi netko vozio polovni auto od 5-6k eura i pritom nemao brigu i probleme oko kredita kad moze svima pokazat da ima novi koji ce jedva odplacivat...

 

dobro ti je rekao kolega gore, izbjegavaj kredit jer se moze i bez njega ako se hoce...

onaj koji jesam
11 godina
neaktivan
offline
Koliki kredit mogu dobit?

U svakom slučaju odgovor na ovo pitanje je da moze dobit kredit za auto kataloške vrijednosti oko nekih 9000 eura di mu je onda rata 160 eura mjesečno sa uključenom kamatom i obradom kredita. A savjeti su jasni, ajmo uzet da će ga godišnje koštat barem 15% vrijednosti auta sve ostalo, dakle gorivo i registracija i ostalo, to je još 110 eura mjesečno = 270 eura mjesečno davat za auto s plaćom od 470 eura, hrabro nema što.

Who's that stumbling around in the dark? State your business or prepare to get winged!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 0:46 (johnpr).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice