Krečenje kuteva i prijelaza

poruka: 7
|
čitano: 13.291
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Krečenje kuteva i prijelaza

Jel postoji kakva fora kak pokrečit kuteve zidova da to izgleda savršeno i profesionalno?

 

Dakle kut strop/zid i recimo ak su 2 zida različite boje kak dobit savršeno ravnu crtu...

 

Nemojte mi reći samo da lijepim traku jer traka se ne može savršeno zalijepit također, a i ne drži baš 100%, pa se natopi, itd itd...

 

Jel postoji kakva fora da se to napravi točno brzo i efikasno, a ne da cijelo popodne izgubim na farbanje rubova kistom (pa mi ispadne krivudavo i pola po stropu), dok mi za zidove treba sat vremena. Ne vjerujem da profi ličioci to rade tak ručno i troše toliko vremena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 19:57 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Krečenje kuteva i prijelaza

Ja neznam sta ti ocekujes da ti neko napise...

Od starog mi dobar prijatelj je sloboslikar i nema ti neke mudrosti nego papirnata traka ...  kazes da se ne ljepi ...pa izdvoji koju kunu vise i kupi je u cromosa a ne u peveca ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Krečenje kuteva i prijelaza

Ne znam, ja sam se nadao da postoji nešto što umočiš u farbu, povučeš i okrečiš samo jednu stranu kuta i "TA DAAA!!!" 

 

Mislim da ću kupit strop lajsne... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 23:36 (lllnuclearlll).
16 godina
online
Re: Krečenje kuteva i prijelaza
lllnuclearlll kaže...

Ne znam, ja sam se nadao da postoji nešto što umočiš u farbu, povučeš i okrečiš samo jednu stranu kuta i "TA DAAA!!!" 

 

Mislim da ću kupit strop lajsne... 

 Ja sam dos lijepo farbao sa kompresorom. Ali treba maskiranje, iako je i loose masking dovoljan za rubove. Samo se pripravi za te dijelove gušća smjesa koja se ne cijedi.
Enivej, možda sam ja kriv primjer s obzirom da sam se bavio graffitti artom i airbrushingom, ali evo dva klika na jt kažu najbitnija je priprema...


Za pituranje bez sprejanja:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 0:44 (overhaul).
16 godina
online
Krečenje kuteva i prijelaza

Treba ti samo smirenost i ljepljiva traka. I ako imaš ideju, sve je lako realizirati. Evo vidi kako sam ja, prvo sve u bijelo, pa onda trake, onda zelena. Poskidaš trake i amen. Nema tu puno nauke.

 

(slika je loše kvalitete, slikano tabletom prije par godina)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 0:44 (Dardevil).
15 godina
offline
Re: Krečenje kuteva i prijelaza

Krep traka (google it) da, soboslikari to koriste, ne skida boju, ne ostavlja trag i ima razlicitih sirina.

Samo ne rade to bas sporo, ne traje satima za npr. 4 zida..a prvo se pofarba uz traku tzv. penzlom pa onda vece plohe zidova valjkom.

 

krep traka krep traka
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
11 godina
online
Re: Krečenje kuteva i prijelaza
i paziti kako se skida traka, jer ake ne pazis povuce komadice svjeze boje za sobom i onda ti opet ne ostane ravna crta
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice