Kućne led žarulje izdvojena tema

poruka: 797
|
čitano: 314.219
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Hvala na savjetu.
Ide u smeće.
:)
Optimizam je nedostatak iskustva.
7 godina
online
Re: Kućne led žarulje

Mislim, ako želiš stavi npr. crvene ako ti ne smeta boja.

Ima ih u izvedbi veće snage, tak da možeš i tak.

Ili više manjih zajedno.

Ili žute, bile bi ok 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 13:25 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Ma neću.
ne bih imao ono što sam planirao, tako da nema smisla.
Imam jednu LED svjetiljku, pa sam mislio i od ove napraviti isto, no ništa od toga.
Barem sam sada nešto naučio.

Šteta što nema opcije hvala u ovoj temi!
Optimizam je nedostatak iskustva.
15 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

Uzeo sam philips LED žarulje. Među njima je jedna koja daje 100W a troši 13W. Ove druge su po 60W i 40W. Jedino što me zabrinjava što su nekako lagane kao da ništa nema u njima. Zasad rade dobro ne trepere provjerio sam ih kamerom sa mob. I naravno sve su Made in China. Imam i jednu Osram made in china isto je lagana kao da je prazna. Da li težina ima veze sa kvalitetom LED žarulje.

7 godina
online
Re: Kućne led žarulje

Nema veze.

Bitno je da ima čim veću aluminijsku površinu za disipaciju topline.

A male je mase jer je driver vjerovatno jednostavni buck konverter.

Uglavnom, sve ok.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 20:11 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Kućne led žarulje

1. Molim preporuku GU10 žarulja da mi zamijene 3x50W 220V, iste jačine svjetlosti ili još jače ako je uopće moguće takvo nešto (dnevna soba)

2. Molim preporuku MR16 žarulja (mislim da je GU 5.3 BAB) da mi zamijene 4x20W 12V, iste jačine svjetlosti ili još jače (dnevna soba i hodnik)

 

Prijedlog kupnje u Zagrebu i izvana (e-bay i sl.), naravno BestBuy

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Matozan kaže...

1. Molim preporuku GU10 žarulja da mi zamijene 3x50W 220V, iste jačine svjetlosti ili još jače ako je uopće moguće takvo nešto (dnevna soba)

2. Molim preporuku MR16 žarulja (mislim da je GU 5.3 BAB) da mi zamijene 4x20W 12V, iste jačine svjetlosti ili još jače (dnevna soba i hodnik)

 

Prijedlog kupnje u Zagrebu i izvana (e-bay i sl.), naravno BestBuy

 Ja sam prije 15 dana kupio 3 komada GU10 ovdje :

https://neutrinomobile.hr/v-tac-led-spot-zarulja-gu10-3w-230v-hladna-bijela-5987.html

Nisu skupe, i daju dosta dobru svjetlinu, jedino malo plavkasto svjetle jer su od 6000 K, nisu imali od 4000 K

11 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

U hodniku u stanu imam svjetlo na senzor.

 

Da li ima preporuke za neke posebne žarulje ili je ok i npr. ova?

 

https://www.protis.hr/products/details/canyon-ae27fr9w230vn-led-lamp-a60-shape-e27-9w-220240v-300-880-lm-4000k-ra80-50000-h/109475

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
Za hodnik ti je skoro nebitno koju ćeš uzeti.
14 godina
offline
Kućne led žarulje

Nisam siguran jesam li u dobroj temi ali vidim da tu ima ekipe koja zna puno o rasvjeti. Zanima me ovo: 
http://www.ebay.com/itm/20W-30W-50W-LED-Floodlight-COB-Chip-110V-220V-Integrated-Smart-IC-Spotlight-/322314519577
o čemu se tu radi ? vrijedi li čemu (pitanje za rasvijetliti radionu!) isplat li se uopče razmišljati u tom smjeru ?

Nadam se da nisam promašio temu...

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje

Takve su ledice, koje se napajaju iz strujne AC mreže, u pravilu treperuše (još nisam vidio neku koja nije). Prodavač tvrdi da ne trepere, ali ne bih im ja samo tako vjerovao. Možeš eventualno naručiti jednu za probu, ali imaj i rezervno rješenje u planu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 16:22 (mbaksa).
10 godina
offline
Kućne led žarulje

U Kauflandu ponovno na akciji 2 komada Philips 8W 800 lumena za 40kn. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
u kojem kauflandu i dokad? jer u st nemaju pojma o tome i blido gledaju. jedini duopack koji imaju prolazi po punih 80kn.
10 godina
offline
Kućne led žarulje

Jankomir, e sad do kad ne znam.. To sam u subotu vidio.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
wifi kaže...
u kojem kauflandu i dokad? jer u st nemaju pojma o tome i blido gledaju. jedini duopack koji imaju prolazi po punih 80kn.

 U svakom još sutra

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
XXX-Man kaže...

 U svakom još sutra

 u splitu ipak nije bilo, ali trogir, bar po katalogu je... sad jeli doista sta i bilo i ostalo, nisam na kraju isa gledat...

16 godina
offline
Kućne led žarulje

Ako nekome treba dimmer koji provjereno radi s jednom žaruljom (Osram dimmable iz Peveca, 10W):

 

http://r.ebay.com/mOoMlt

 

Treba samo faza (ili nula), paše u standard fi 60 kutije...

9 godina
offline
Kućne led žarulje

Pevec.

 

Baš me zanimaju ove od 13w (100w) duo pakiranje jesu bolje od onih osramovih za iste novce...

12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
matrix777 kaže...

Pevec.

 

Baš me zanimaju ove od 13w (100w) duo pakiranje jesu bolje od onih osramovih za iste novce...

 Teško je to reći. Po meni je Philips bolji od Osrama. Bar su takva moja iskustva. Kupio sam takve Philipsice, ali po komadu i jako, jako zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 21:20 (Cobra33).
15 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

Pozdrav.
Kupio sam hrpu onih Philips žarulja kad je bila akcija na INA benzinskkim postajama. I upravo mi je jedna žarulja riknila, a baš juce sam bacio ambalažu al dobro, još je u smecu.

E sada za racun nisam siguran dali ga imam, trebo bi ga temeljitije potražiti.

Uglavnom zanima me jel ima ko iskustva sa njima i tom garancijom? mislim da je 2 ili cak 5 godina pa dali je priznaju, kako reagiraju na racun itd..?

9 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

Uzeo sam nešto ovako preko ebaya za luster koji ne trpi estetski nakaradne žarulje, LED, E14, 14W, bent tip:

 

https://www.ebay.com/itm/141951215059

 

Ne moram ni reći da su stvari krenule po zlu i nakon desetak dana, jedna žarulja blica (pali se i gasi svakih n sekundi), a druga svjetli konstantno s 10% intenziteta. Ostale 4 zasad rade, pitanje dokad.

 

Postoji li novčaniku (manje bitno, jednom sam se opekao) i oku prihvatljiva i što je bitno pouzdana alternativa, da polako pređem na nju kako mi ove žarulje budu crkavale? Svejedno da li u dućanu, preko neta ili nešto treće. Dankeschön!

7 godina
online
Re: Kućne led žarulje

Takve "filament" ledice su najveća katastrofa zbog lošeg drivera (linearni regulator u čipu koji se grije i prek 100°C) i pregrijavanja samih ledica koje ni nemaju kamo disipirat toplinu.

Uglavnom, ako ciljaš na takvu izvedbu teško budeš našao nekaj pouzdano.

Ja sam uzeo V-TAC E14 ovdje  i evo već radi nekih pola godine, jakost svjetla ok, treperuša je (provjeriš s kamerom na mobitelu, isključiš anti banding ili mahanjem komada papira ispred nje).

Uzeo sam toplo bijelu i zapravo je jako žuta (nema veze s toplo bijelim) i ima fleke neobičnih nijansi na sve strane, ali puno bolje nego jedna Daylux E27 koju imam u hodniku.

Uglavnom, ne pregrijava se previše, neki dan je bila par sati upaljena i probao sam dotaknuti i rekao bih da je nekih možda 60 °C bilo, kaj i nije preloše za tak malu žarulju.

Imaš tu i takvih filament modela, ali kažem, E14 je zlo i treba to izbjegavati.

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...

Takve "filament" ledice su najveća katastrofa zbog lošeg drivera (linearni regulator u čipu koji se grije i prek 100°C) i pregrijavanja samih ledica koje ni nemaju kamo disipirat toplinu.

Uglavnom, ako ciljaš na takvu izvedbu teško budeš našao nekaj pouzdano.

Ja sam uzeo V-TAC E14 ovdje  i evo već radi nekih pola godine, jakost svjetla ok, treperuša je (provjeriš s kamerom na mobitelu, isključiš anti banding ili mahanjem komada papira ispred nje).

Uzeo sam toplo bijelu i zapravo je jako žuta (nema veze s toplo bijelim) i ima fleke neobičnih nijansi na sve strane, ali puno bolje nego jedna Daylux E27 koju imam u hodniku.

Uglavnom, ne pregrijava se previše, neki dan je bila par sati upaljena i probao sam dotaknuti i rekao bih da je nekih možda 60 °C bilo, kaj i nije preloše za tak malu žarulju.

Imaš tu i takvih filament modela, ali kažem, E14 je zlo i treba to izbjegavati.

 

Hvala na odgovoru! Kod ovih V-TAC mi se potencijalno problematično čini da su kod mene grla u lusteru, njih 5, okrenuta prema gore, dakle pitanje je koliko će svjetla dolaziti prema dolje s takvim žaruljama.

 

Kad smo kod treperenja, je li olakšavajuća okolnost to što imam 5 žarulja, pa ako ne trepere u fazi, efekt bi trebao biti manji nego kod solo jedne žarulje? Ili trepere sve zajedno?

 

Vidim da i philips ima te filament žarulje (na prvi pogled iste kao i moje no name), ali ako je problem jednostavno u samom dizajnu i nemogućnosti hlađenja, neću ih kupovati.

 

Svakako ću ostaviti preostale 4 koje rade zasad da testiram vijek trajanja, tako da ću neko vrijeme imati "rasparene" žarulje, dok stare ne pocrkavaju. Mogu potvrditi da se ludo griju, podsjetile su me na stare žarulje sa žarnom niti :)

 

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-zarulje-cla-ledcandle-nd-2.3-25w-e14-ww-ba35-cl?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 9:54 (zlovenac).
7 godina
online
Re: Kućne led žarulje
zlovenac kaže...

Hvala na odgovoru! Kod ovih V-TAC mi se potencijalno problematično čini da su kod mene grla u lusteru, njih 5, okrenuta prema gore, 1) dakle pitanje je koliko će svjetla dolaziti prema dolje s takvim žaruljama.

 

2) Kad smo kod treperenja, je li olakšavajuća okolnost to što imam 5 žarulja, pa ako ne trepere u fazi, efekt bi trebao biti manji nego kod solo jedne žarulje? Ili trepere sve zajedno?

 

3) Vidim da i philips ima te filament žarulje (na prvi pogled iste kao i moje no name), ali ako je problem jednostavno u samom dizajnu i nemogućnosti hlađenja, neću ih kupovati.

 

1) vjerovatno dosta malo, premda na kutiji često naglase da ove horizontalne pokrivaju 180° ali zapravo nije tak, nego je iskoristivo svjetlo u puno manjem kutu, a ove filament su postavljene okomito pa u stranu bacaju puno više svjetla.

2) ovisi o tipu drivera, ali su manje više sve tu negdje usklađene u titranju, ovisno o fazi ulaznog napona koji je svima isti.

I da ne trepere u fazi vjerovatno bi bilo još i gore.

Ali ne brini o tome, kod E14 ionak to ne možeš izbjeći.

3) bilo bi zanimljivo vidjeti neka testiranja.

Uglavnom, te filament ledice su na keramičkom supstratu i podnose puno veće temperature nego ove klasične, ali svejedno je pitanje kak driver to podnosi.

Moguće je da su ovi dobro toplinski izolirali driver od ledica i da imaju kvalitetnije čipove koji drže puno veće temperature.

Uostalom, daju garanciju i poznat su brand, a u tvojoj situaciji ni nemaš boljeg izbora bez zamjene lustera.

 

 

Btw, za ostale forumaše, primjetio sam danas u Sparu isto imaju one setove od 3 Philips 8W, ali su 70 kuna, tak da ako ih drugdje nema više povoljno nije ni ovo preloša cijena.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 18:12 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

ja imam cijeli stan od Philips i Osram E 27 i E 14 ledica i sve su super, naravno nakon sto sam konacno nabasao na ne treperuše, ove E 14 od Osrama su super

 

Imam i ledice koje likuju kao klasicna zarulja i opet sve 5

 

Imate u Ikei dost povoljne ledice koje ne trepere ali morate paziti da nisu dimable jer te trepere, nisu jake kao od 100W  ali ipak su povoljne

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 18:24 (roby27).
16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
zlovenac kaže...
Hvala na odgovoru! Kod ovih V-TAC mi se potencijalno problematično čini da su kod mene grla u lusteru, njih 5, okrenuta prema gore, dakle pitanje je koliko će svjetla dolaziti prema dolje s takvim žaruljama.

Ako su žarulje usmjerenog snopa, neće puno toga ići u širinu, ako si namjeravao osvijetliti prostor veće površine. Ako nisi, to nije nužno takav problem ako imaš bijeli plafon, jer će ti onda taj komad plafona funkcionirati kao rasvjetno tijelo reflektiranjem svjetlosti prema dolje, te bi u konačnici dobio "mekše" svjetlo, ali slabijeg intenziteta.

 

zlovenac kaže...
Kad smo kod treperenja, je li olakšavajuća okolnost to što imam 5 žarulja, pa ako ne trepere u fazi, efekt bi trebao biti manji nego kod solo jedne žarulje? Ili trepere sve zajedno?

Za razliku od tebe i kolege fer-de-lancea, ja bih pretpostavio suprotno, dakle pretpostavio bih da će efekt treperenja biti izraženiji ako žarulje trepere u fazi jer će biti veća razlika između najsvjetlijeg trenutka i najslabijeg trenutka.

 

Valja reći i da novije žarulje, a da nije riječ baš o zadnjem smeću, znaju imati i sasvim dovoljno stabilno svjetlo, čak i kad je riječ o E14 žaruljama. Stvar je samo u tome što je lakše naletjeti na potpuno stabilne E27 žarulje, nego E14.

 

zlovenac kaže...
Vidim da i philips ima te filament žarulje (na prvi pogled iste kao i moje no name), ali ako je problem jednostavno u samom dizajnu i nemogućnosti hlađenja, neću ih kupovati.

Za pretpostaviti bi bilo da će Philipsove izdržati neko solidno vrijeme (barem koliko traje garancija), jer si Philips ne bi mogao tako nešto dozvoliti (zbog garancije i ugleda). Ne nagovaram te da ih kupiš, samo kažem da ne možeš pretpostaviti da su smeće kao ove "jeftine kineske" koje si kupio.

 

zlovenac kaže...
Mogu potvrditi da se ludo griju, podsjetile su me na stare žarulje sa žarnom niti :)

Čini se da već dugo nisi dodirnuo žarulju sa žarnom niti!  Lako se zaboravi koliko stvarno su se one grijale...

 

 

 



10 godina
offline
Kućne led žarulje

Cijeli stan mi je sad u ledicama osim kuhinje. Tamo je još uvijek na stropu dupla 120cm neonka. 

 

Kupio sam i njihovu led zamjenu ali problem je kaj moram iz kučišta izvadit nekakvu prigušnicu jer se lampa spaja direkt na izvor struje, bez startera i bez te prigušnice. 

 

E sad, novo kučište košta nekih 50kn za dvije lampe pa me zanima jel tak problem odstranit tu prigušnicu ili se ne zajebavat pa da uzmem novo kučište? 

 

Dalje, 120cm neonka je 36W dok je njezina poboljšana verzija 18 kaj mi se čini da bi mi mogao biti overkill ako stavim dvije. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
gocc01 kaže...

Kupio sam i njihovu led zamjenu ali problem je kaj moram iz kučišta izvadit nekakvu prigušnicu jer se lampa spaja direkt na izvor struje, bez startera i bez te prigušnice. 

 

E sad, novo kučište košta nekih 50kn za dvije lampe pa me zanima jel tak problem odstranit tu prigušnicu ili se ne zajebavat pa da uzmem novo kučište?

U osnovi moraš samo premostiti prigušnicu. Ne vidim zašto bi to bio velik problem - ništa te ne košta da pogledaš kako ti to rasvjetno tijelo izgleda, ne? Nemre to bit bitno više posla nego da stavljaš novo kućište, a može biti puno manje ako staro kućište ne moraš skidati da bi premostio prigušnicu.

 

gocc01 kaže...

Dalje, 120cm neonka je 36W dok je njezina poboljšana verzija 18 kaj mi se čini da bi mi mogao biti overkill ako stavim dvije. 

Nitko te ne tjera da staviš dvije, ne? 

7 godina
online
Re: Kućne led žarulje

Nije problem.

Odšarafiš 2 šarafa i pošarafiš kak treba.

Obično samo dvije žice prebaciš.

Ak ti je problem uslikaj pa ti lako pomognemo.

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Kućne led žarulje

Probat ću sutra, to kučište je na stropu preko 30 godina tak da pitaj boga kaj me sve čeka unutra  

 

Ako zapne poslikam pa ću stavit 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice