Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

poruka: 10
|
čitano: 7.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

Heh, evo ovako jedna glupa tema da vidimo maštovitost onih koji se žele okušati u odgovoru. Pitanje glasi: KUD ODE MRAK KAD SE UPALI SVIJETLO ? Ono što mene zanima je znanstveni odgovor koji objašnjava ovu situaciju :) Ajmo mozgajte malo, hehe. Inače ja neznam odgovor na ovo pitanje pa eto udrite :)

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
11 godina
neaktivan
offline
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

{#}   

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
15 godina
odjavljen
offline
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

isto gdje i svijetlo kad upališ mrak. bar je to jednostavno

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

{#}  

14 godina
offline
Re: Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

Sad bi reko kamo ode ali neželim dobiti karton...{#}

nisam pio 9 mjeseci, a onda sam se rodio
14 godina
offline
Re: Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?
crni pauk kaže...

Sad bi reko kamo ode ali neželim dobiti karton...{#}

 

{#}{#}{#}{#}{#}{#}

 

 

Samsung Galaxy SIII mini :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 14:37 (goranbm).
14 godina
offline
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

pa ako bumo tim dječijm terminima,


"mrak" ne ode nikuda.


stalno je tu (po difoltu bi rekli) , samo se pojavom sjetlosti prividno "makne"


 


to što "vidiš kao mrak" je problem limita naših očiju/vidnog sustava/ na prikupljanje svijetlosti.

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 14:45 (vrx).
16 godina
offline
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

Mrak ne ide nigdje, i dalje je tu, samo ga ne vidis od svjetla. Primjeti da cim se svjetlo upali potisne mrak i vise ga ne vidimo. Znaci mrak je uvijek tu oko nas, samo sto ga ne vidimo zbog svjetla.

 

NOW LOCK PLS!

 

kolega me prestize :)

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 14:41 (goodye).
14 godina
offline
Re: Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

Inače je za ne povjerovati da na jednom fakultetu iz određenog predmeta studenti pišu seminar na upravo to pitanje :) Koliko god glupo i idiotsko zvučalo tako je :) Na pitanje se traži znanstveni odgovor, hehe. Eto naišao sam na tu informaciju pa sam htio vidjeti reakcije na navedeno :)

12 godina
online
Kud ode mrak kad se upali svjetlo ?

Mislim da "mrak" nikud ne "odlazi". Mrak je stvarnost, tj. normalno stanje stvari sve dok ne uvedš neku energiju koja zrači svjetlost.


Čaki i onda je "mrak" prisutan, što se vidi u sjenama stvari koje zaklanjaju izvor svjetlosti ili gde svjetlost ne dopire -barem je to ljudska percepcija stvarnosti mraka koje naše oči "vide".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice