Lemljenje

poruka: 24
|
čitano: 3.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Lemljenje

Ima li tko da nudi usluge lemljenja žica u ZG? Trebao bih spojiti 4 žice sa zvučnikom...

Jesu li Tinol žice dobre?

 

Hvala!

D=mc2, Deinstein
13 godina
neaktivan
offline
Lemljenje

nađi nekog frenda koji je išao u el. teh. školu i nek ti rješi to, inače je full lagano, samo sto trebas imati lemilicu i tinola (lema) za zalemiti

15 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Rasho kaže...

nađi nekog frenda koji je išao u el. teh. školu i nek ti rješi to, inače je full lagano, samo sto trebas imati lemilicu i tinola (lema) za zalemiti

 Budem pitao nekog, al sumnjam...

 Jel znaš možda gdje mogu nabaviti žice mjerila (gauge) 24?

 

 

D=mc2, Deinstein
13 godina
neaktivan
offline
Lemljenje

Mozda u chipoteci na vukovarskoj (blizu heinzelove)

14 godina
moderator
offline
Re: Lemljenje
Axlus kaže...

Ima li tko da nudi usluge lemljenja žica u ZG? Trebao bih spojiti 4 žice sa zvučnikom...

Jesu li Tinol žice dobre?

 Treba lemiti kod tebe ili?

Tinol je žica za lemljenje koja se kod istog rastapa, tako da ti pitanje nema nekog smisla...

Axlus kaže...
 Jel znaš možda gdje mogu nabaviti žice mjerila (gauge) 24?

 Baš moraju biti takve?

Čipoteka ima...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
XXX-Man kaže...
Axlus kaže...

Ima li tko da nudi usluge lemljenja žica u ZG? Trebao bih spojiti 4 žice sa zvučnikom...

Jesu li Tinol žice dobre?

 Treba lemiti kod tebe ili?

Tinol je žica za lemljenje koja se kod istog rastapa, tako da ti pitanje nema nekog smisla...

Axlus kaže...
 Jel znaš možda gdje mogu nabaviti žice mjerila (gauge) 24?

 Baš moraju biti takve?

Čipoteka ima...

 Da, 24 gauge. Nemam baš iskustva s žicama, ovo je prvo što sam našao (Tinol).

 Pogledao sam kod Chipoteke, našao sam ovo: http://www.chipoteka.hr/artikl/10787/zica-pokositrena-060-mm-10-m#tab-specs-tab 

 Bi li to valjalo za lemljenje? I također, dugačko je 10m, jel bi mogao to izrezat na 4 žice i onda lemit, jel bi funkcioniralo?

D=mc2, Deinstein
14 godina
moderator
offline
Re: Lemljenje

To je neizolirana žica i nikako nije dobra za zvučnike.

Ono što tebi treba (valjda) je ovo: http://www.chipoteka.hr/artikl/112854/kabel-zvucnik-2-x-035-crveno-crni-low-cost-cca

Prodaje se po metru...

 

Bolje da kažeš što to točno trebaš/radiš pa da ti pomognemo...ovako nema nikakvog smisla.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
XXX-Man kaže...

To je neizolirana žica i nikako nije dobra za zvučnike.

Ono što tebi treba (valjda) je ovo: http://www.chipoteka.hr/artikl/112854/kabel-zvucnik-2-x-035-crveno-crni-low-cost-cca

Prodaje se po metru...

 

Bolje da kažeš što to točno trebaš/radiš pa da ti pomognemo...ovako nema nikakvog smisla.

 Hvala, to je to ja mislim. 

 Samo me zanima jel se to onda treba lemit ili se može samo spojit?

D=mc2, Deinstein
13 godina
neaktivan
offline
Lemljenje

Treba se zalemiti i svaka zica posebno izolirati

15 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Rasho kaže...

Treba se zalemiti i svaka zica posebno izolirati

 Ok, hvala!

D=mc2, Deinstein
15 godina
offline
Lemljenje

Jel može procjena, koliko bi otprilike koštalo da se zamjeni konektor na bateriji?

dakle treba odrezati stari (zaokruženo na slici) i zalemiti novi konektor

 

ne bi davao nekom šalabajzeru/frendu itd...

 

 

 

 

bat bat
Can't find a better Jam!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Gunner_V kaže...

Jel može procjena, koliko bi otprilike koštalo da se zamjeni konektor na bateriji?

dakle treba odrezati stari (zaokruženo na slici) i zalemiti novi konektor

 

ne bi davao nekom šalabajzeru/frendu itd...

 

 

 

 

 

Otkud si i jel imaš zamjenski konektor?

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
offline
Re: Lemljenje
Jakovp kaže...
Gunner_V kaže...

Jel može procjena, koliko bi otprilike koštalo da se zamjeni konektor na bateriji?

dakle treba odrezati stari (zaokruženo na slici) i zalemiti novi konektor

 

ne bi davao nekom šalabajzeru/frendu itd...

 

Otkud si i jel imaš zamjenski konektor?

 Čakovec

 

mislio sam gore staviti XT60 konektor (oni za dronove, RC autiće itd)-trenutno nemam konektor, al idem danas do dućana pitati ako imaju.

ako nemaju, morat ću naručiti s hobby kinga.

Can't find a better Jam!
14 godina
odjavljen
offline
Lemljenje

Ok, sumnjam da će imati to u dućanima ali pitaj. Inače ja ti to mogu riješiti ako ti se da slati. Uzmi u obzir da je to veoma opasna baterija, tako da ju trebaš slati iznimno dobro zapakiranu i praznu.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
offline
Re: Lemljenje
Jakovp kaže...

Ok, sumnjam da će imati to u dućanima ali pitaj. Inače ja ti to mogu riješiti ako ti se da slati. Uzmi u obzir da je to veoma opasna baterija, tako da ju trebaš slati iznimno dobro zapakiranu i praznu.

 hvala ti na ponudi, vidjet ću još kako ću.

 

znam da nije igračka, zato i ne bi davao nekom šalabajzeru jer će se baterija pri upotrebi habati pa mi treba da izdrži.

Can't find a better Jam!
13 godina
neaktivan
offline
Lemljenje

pričate o tom lemljenju ko da je znanestvena fantastrika, svaka osoba koja je ikada u životu dotakla lemilicu, zna to zalemiti i izolirati

 

a i ne vidim razloga zasto se zajebavas s tim lemljenjem kada ni baterija nije skupa, ako ne poznajes ni jednu osobu koja ima lemilicu, naruci novu bateriju, i to e to

15 godina
offline
Re: Lemljenje
Rasho kaže...

pričate o tom lemljenju ko da je znanestvena fantastrika, svaka osoba koja je ikada u životu dotakla lemilicu, zna to zalemiti i izolirati

 

a i ne vidim razloga zasto se zajebavas s tim lemljenjem kada ni baterija nije skupa, ako ne poznajes ni jednu osobu koja ima lemilicu, naruci novu bateriju, i to e to

 


te baterije su poznate po zapaljivanju, a meni će bit kraj lica pa mi se nije za zahebavati :)

točno tu bateriju imam (upravo mi je kraj tipkovnice), ali mi treba drugi konektor-iz tog razloga ga hoću promjeniti.

 

ima već i baterija s tim konektorom instaliranim, ali mi neodgovaraju dimenzije baterija (radi se o milimetrima pa je bitno). 

Can't find a better Jam!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Gunner_V kaže...

 hvala ti na ponudi, vidjet ću još kako ću.

 

znam da nije igračka, zato i ne bi davao nekom šalabajzeru jer će se baterija pri upotrebi habati pa mi treba da izdrži.

 

Ok, ako budeš davao meni možeš biti bez brige, to mi je struka. Ako se brineš za habanje (a soft case baterije su jako osjetljive na to) mogu ti još i 3D isprintati kućište.

 

Rasho kaže...

pričate o tom lemljenju ko da je znanestvena fantastrika, svaka osoba koja je ikada u životu dotakla lemilicu, zna to zalemiti i izolirati

 

a i ne vidim razloga zasto se zajebavas s tim lemljenjem kada ni baterija nije skupa, ako ne poznajes ni jednu osobu koja ima lemilicu, naruci novu bateriju, i to e to

 

Koliko god bila jeftina baterija, puno je jeftinije zalemiti sam. A ako nisi siguran šta radiš, s tim baterijama se bolje ne igrati.

 

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Lemljenje

Pozdrav svima, imam još par pitanja ako itko može pomoći...

Dakle, imam te crveno-crne žice: http://teamnovak.com/products/images/5530_12G_blk-red_wire_500px.jpg 

Kako da ih spojim sa zvučnikom? U biti radi se o jednom malom projektu i jedna strana treba biti spojena s bakrom a druga sa zvučnikom. Sada me zanima dali se trebaju obje strane lemiti, treba li se skinuti crveno-crni izolator s obje strane da bude direktno spojeno i kako da ih točno spojim? Mogu li staviti te žice u audio port na kompjuter, hoće li onda zvučnik primati signal? I također, glupo pitanje ali imam par metara od tih žica, mogu li ih srezati napola da dobijem dvije?

Nisam siguran kako da ovo točno napravim... Ima li netko više iskustva možda? 

Puno hvala!

D=mc2, Deinstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 10:23 (Axlus).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Axlus kaže...

Pozdrav svima, imam još par pitanja ako itko može pomoći...

Dakle, imam te crveno-crne žice: http://teamnovak.com/products/images/5530_12G_blk-red_wire_500px.jpg 

Kako da ih spojim sa zvučnikom? U biti radi se o jednom malom projektu i jedna strana treba biti spojena s bakrom a druga sa zvučnikom. Sada me zanima dali se trebaju obje strane lemiti, treba li se skinuti crveno-crni izolator s obje strane da bude direktno spojeno i kako da ih točno spojim? Mogu li staviti te žice u audio port na kompjuter, hoće li onda zvučnik primati signal? I također, glupo pitanje ali imam par metara od tih žica, mogu li ih srezati napola da dobijem dvije?

Nisam siguran kako da ovo točno napravim... Ima li netko više iskustva možda? 

Puno hvala!

 

Nemoj se ljutiti ali jako si daleko od rješenja, prije nego što nastaviš preporučam ti da počneš malo čitati. Ovako bi ti bilo nemoguće ili preopširno objašnjavati.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Jakovp kaže...
Axlus kaže...

Pozdrav svima, imam još par pitanja ako itko može pomoći...

Dakle, imam te crveno-crne žice: http://teamnovak.com/products/images/5530_12G_blk-red_wire_500px.jpg 

Kako da ih spojim sa zvučnikom? U biti radi se o jednom malom projektu i jedna strana treba biti spojena s bakrom a druga sa zvučnikom. Sada me zanima dali se trebaju obje strane lemiti, treba li se skinuti crveno-crni izolator s obje strane da bude direktno spojeno i kako da ih točno spojim? Mogu li staviti te žice u audio port na kompjuter, hoće li onda zvučnik primati signal? I također, glupo pitanje ali imam par metara od tih žica, mogu li ih srezati napola da dobijem dvije?

Nisam siguran kako da ovo točno napravim... Ima li netko više iskustva možda? 

Puno hvala!

 

Nemoj se ljutiti ali jako si daleko od rješenja, prije nego što nastaviš preporučam ti da počneš malo čitati. Ovako bi ti bilo nemoguće ili preopširno objašnjavati.

 Ma znam, nema problema, ali što je s pitanjima? Dakle kako da spojim ovu žicu na zvučnike?

 Meni je čovjek u servisu rekao da skinem izolator i spojim u audio port...

D=mc2, Deinstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 13:31 (Axlus).
14 godina
odjavljen
offline
Lemljenje

Pa u tome je problem, nitko ti ne može odgovoriti na to pitanje! Moraš ga proširiti, fali ti informacija kakvi su terminali na zvučniku, jesu li gole stopice s rupama, ili je možda zvičnička kutija s banana ili činč konektorima, ili možda banana s rupom na koju se može zavidati žica bez konektora, ili je samo konektor u koji se ubaci goli kraj žice....

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lemljenje
Jakovp kaže...

Pa u tome je problem, nitko ti ne može odgovoriti na to pitanje! Moraš ga proširiti, fali ti informacija kakvi su terminali na zvučniku, jesu li gole stopice s rupama, ili je možda zvičnička kutija s banana ili činč konektorima, ili možda banana s rupom na koju se može zavidati žica bez konektora, ili je samo konektor u koji se ubaci goli kraj žice....

 Ok, poslat ću uskoro malo detaljnije.

D=mc2, Deinstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 14:02 (Axlus).
9 godina
neaktivan
offline
Lemljenje

Slikaj!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice